^
A
A
A

למה הילד נושך את השד ומה לעשות?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 01.06.2018
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

התינוק נושך את השד - זו סיבה נפוצה לפנות לרופא, מה שגורם לאימהות רבות לחשוב על הפסקת ההנקה. אבל למעשה, היתרונות של חלב אם הוא גבוה מאוד, ואת הבעיה הזו היא לא כל כך גדול כמו להפסיק breastfeeding. אז קודם אתה צריך להבין את הסיבות ואת הדרכים כדי למנוע את הבעיה.

מדוע התינוק נושך את השד?

התינוק נושך את השד כשהאם מזינה אותו, במהלך השיניים הראשונות. אמהות רבות סברו כי בתקופה זו הגיע הזמן לגמול את התינוק מן השד. אבל זה לא לגמרי נכון. אחרי הכל, היתרונות של הנקה הם מוטל בספק, ואת התינוק צריך להיות נמאס עד שנה, ועל פי כמה המלצות, עד שנתיים. לכן, אתה לא יכול מיד לגמול את הילד מן השד, אבל אתה קודם צריך לוודא למה זה קורה.

מדוע התינוק נושך את השד בעת האכילה? הסיבה העיקרית היא הופעתה של שיני החלב הראשונות, מה שמוביל לגירוד חמור של החניכיים במהלך זה. זה לעתים קרובות מתחיל להתבטא כאשר התינוק הופך בן שישה חודשים, והוא רוצה לגרד את המקום שבו השיניים הראשונות שלו יופיע. אם ילד אוכל נכון וביעילות, בעודו אוחז לחלוטין בפטמה ומניח אותה היטב בפיו של התינוק, אז הוא לא צריך לנשוך את השד. זה בלתי אפשרי מבחינה פיזית באותו זמן כי התינוק שותה חלב ובו זמנית נושך בו זמנית, כי ברגע זה לשון גדולה סוגרת את השיניים של הילד ואינו מאפשר תנועות לסת נוספת. מאז פיזית בתהליך של יונק מוצץ ילד לא ניתן לנשוך, זה כבר קורה אחרי שהוא אכל. זה צריך להילקח בחשבון כאשר אתה מתחיל לגמול את הילד מן ההרגל הזה רע. אבל זה קורה לעתים קרובות כי ילד ב 7, 8, 9, 10 חודשים נושך את חזה בחומרה. למה זה קורה? כל אם בחינוך הילד מתחיל לעצב את אופיו מגיל צעיר מאוד. זה מה שקורה במקרה הזה. כאשר ילד מתחיל רק לנשוך לאחר האכלה, אז בשלב זה אתה צריך להתחיל לגמול אותו ממנו. אם האם מאפשרת לילד לעשות זאת, הוא ימשיך לעשות זאת עד שיגיע השנה.

לעתים קרובות ילדים מתחילים לנשוך בסוף האכלה כאשר הם מתחילים להירדם. שימו לב כאשר תנועות הלסת אטיות ומתרפות, ואז אתם יכולים להפסיק להאכיל עד שהתינוק יירדם.

לעתים קרובות נשימה קשה האף, דלקת קר או האוזן עושה האכלה קשה, והוא יכול להיות תנאי מוקדם להפרעות האכלה שונים. נסו לשמור את הילד במצב נוח ומדי פעם לתת לו זמן לתפוס את נשימתו כדי לקבל אוויר.

לכן, הסיבה העיקרית לכך שהתינוק מתחיל לנשוך את השד הוא בקיעת שיניים, אבל זה לא הכרח, אלא הרגל רע, שממנו התינוק יכול לגמול מיד.

איך להשבית ילד לנשוך את השד?

אמהות רבות עמדו בפני בעיה כזו והמשיכו לתת לילדיהן את היתרונות הנפלאים של הנקה במשך מספר שבועות, חודשים ואפילו שנים לאחר מכן.

כל הילדים שונים, לכן ייתכן שתצטרך מספר גישות שונות שיהיו יעילות עם התינוק שלך. מה יעזור לגמול את התינוק לנשוך את השד יהיה תלוי ישירות איזה סוג של חינוך אתה יצרו איתו עד לנקודה זו. אחרי הכל, את המילים ואת הפניות לילד צריך להיות ברור, כך שהוא מבין את חומרת הטון שלך.

לעתים קרובות הילד נושך את השד בסוף ההאכלה, מה שמראה בבירור שהוא כבר מלא ופשוט מתחיל לשחק עם אמו ודורש את תשומת לבה. לכן, לאחר ששמת לב לכך מספר פעמים ברציפות, אתה יכול לקחת את התינוק מן השד מיד, כפי שהוא אכל עדיין לא היה זמן לנשוך. שיטה נוספת היא לתת לילד לפני כל האכלה צעצוע קירור מיוחד המסייע בשיניים. זה יהיה להקל על הנפיחות והילד יוכל לאכול כרגיל.

קרא גם מאמר על מה לעשות אם קצוץ שיניים של הילד.

אם הילד נושך, אל תצעק. לפעמים, כמובן, אי אפשר שלא לצעוק מכאב. לפעמים היא אומרת לילד שזה לא בסדר לעשות את זה, אבל כמה ילדים חושבים שזה כל כך מצחיק שהם לא עוצרים את הפעילות הזאת.

השתמש שבחים לאחר כל האכלה מוצלחת. אפילו הילדים הצעירים ביותר יכולים ללמוד איך להניק כמו שצריך כשאמם מעודדת אותם.

מה אם התינוק נושך את השד? אמצעי יעיל מאוד הוא הפסקה רגועה של האכלה, אשר ייתן לילד להבין שהוא לא יכול להיות כל כך לאכול.

בעוד כמה דקות אתה יכול לחזור על הניסיון להאכיל ולבחון את התגובה של התינוק. אם הוא שוב מנסה לנשוך, אז שוב אתה צריך לתת לו לדעת שזה לא שיטה של האכלה. אם הילד ממשיך לנשוך, לשים אותו על הרצפה למשך זמן קצר מיד לאחר נושך, כעונש.

כאשר ילד נושך חזק מאוד, ואתה לא יכול להכריח אותו לעזוב, אז בשום מקרה לא יכול למשוך, כמו זה יגדיל את הכאב. אתה יכול לשים את האצבע בפה שלך בשלב זה, כך שאתה יכול לקחת את החזה שלך בלי הרבה כאב. אם שיטה זו לא עוזרת, אתה יכול בקלות לכסות את האף שלו, והוא ישחרר את חזהו לנשימה רגילה.

העיקר הוא ליצור תפיסה בילד, שהוא חייב להבין, כי זה כואב לאמי. אתה לא יכול לצעוק או לנזוף בו. אחרי הכל, זה התינוק שלך, מי יכול להבין הכל בכל גיל, רק אם הוא הסביר בצורה נכונה.

כאשר ילד מתחיל לנשוך את השד במהלך בקיעת שיניים, זה גורם לעתים קרובות הרבה רגשות לא נעימים אצל האם. הסיבה העיקרית לכך היא גירוד וכאב של החניכיים, אשר יש לקחת בחשבון ולתת לילד צעצועים קירור מתאים החניכיים. יש צורך לשחרר את הילד מן ההרגל הזה מיד לאחר הביטוי שלו, אז אתה תהיה מושג עבור התינוק כי זה לא יכול להיעשות בדרך זו.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.