^

שמיר מים לתינוקות: איך לבשל, כמה פעמים וכמה לתת

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אחת הבעיות של תינוקות היא כאבי בטן. עבור הטיפול שלהם, שיטות שונות משמשים, כולל מים שמיר. בואו ניקח בחשבון תכונות של משקה רפואי.

הילד שרק נולד, מסתגל לתנאי החיים החדשים. הראשון לשינויים כאלה הוא דרכי העיכול, הסתגלות למזון החדש. תהליך ההתאמה לוקח כ 1-2 חודשים, שבמהלכם התינוק סובל מסימפטומים מכאיבים שונים.

כאבי תינוקות הם כאבים עזים בבטן, שבגללה הילד נוקב ובוכה. לרוב, הם מתחילים בחודש הראשון של החיים ומתרחשים בעצמם עד 3 חודשים. על מנת להקל על מצב התינוק קיימות שתי שיטות יעילות:

 1. קולוניזציה קולון עם microflora שימושי. מושבות של חיידקים משתחררים בצורה של המתלים, אשר מדולל במים ניתנת לתינוק.
 2. הסרה מיידית של המעי הגס הוא טיפול סימפטומטי שמפסיק את הכאב, אך אינו מבטל את הסיבה. לקבלת טיפול להשתמש בסמים לחסל גזים ולחזק פריסטליס מעיים.

מים שמיר משמש לנפיחות עקב הפקת גז מוגברת. התרופה נוצרת על בסיס פירות שומר. הצמח מכיל שמנים אתריים, מינרלים, גליקוזידים ומורכב של ויטמינים: A, C, E, PP, K.

trusted-source[1], [2]

אינדיקציות מים שמיר

ההשפעה הטיפולית העיקרית של מים שמיר הוא מרגיע את השרירים החלקים של מערכת העיכול ואת צמצום עוויתות שלהם. התרופה מרחיבה את קירות המעיים, מפחיתה את הלחץ, וגם נאבקת עם ייצור גז מוגבר.

ההכנות על בסיס פירות שומר יש סימנים כגון לשימוש:

 • גזים והסרת גזים בתינוקות.
 • קשיים בתנועות המעי, עצירות.
 • שיפור התיאבון.
 • חיסול של תהליכים דלקתיים.
 • ניקוי הגוף של חיידקים putrefactive.
 • פיתוח של microflora במעי שימושי.
 • פעולה דיורטית.
 • שפר את הפרשת מרה.
 • השפעה מרגיעה על מערכת העצבים.
 • נרמול השינה.

גם תרופה טבעית משפר את תפקוד הכליות, מרחיב את כלי הדם ומקדם את אספקת הדם האופטימלית לכל האיברים ורקמות, יש השפעה אנטיבקטריאלית מובהקת. מחזקת את תהליך ההנקה באם.

trusted-source[3]

פרמקודינמיקה

מי השתייה הם חלק מקבוצת התרופות של תרופות קרמינאטיות. המרכיב הפעיל שלה הוא זרעי שומר. תרופה צמחית מכיל כ 6% חיוני ו 9% שמנים שומניים, פרוביטמין A, חומצה אסקורבית, tocopherol, חומצה פולית, אשלגן, סידן, ברזל וחומרים אחרים. אינטראקציה של כל הרכיבים מספקת אפקט טיפולי מהיר ומהיר.

פרמקוקינטיקה

צמחי מרפא משמש לתיקון הפרעות עיכול אצל תינוקות וילדים גדולים יותר. יש לו עיכול מרגש ומאפיינים carminative. מגרה את תפקוד חלקה של מערכת העיכול, מגביר את הפרשת מיץ קיבה ומשפר את תנועתיות המעי. חומרים פעילים להאיץ את הפרשת גזים, הסרת עוויתות שנגרמו על ידי גזים.

האפקט הטיפולי מתפתח תוך 10-20 דקות לאחר נטילת המינון הנדרש עבור התינוק. חשוב מאוד להתחיל טיפול עם מינונים מינימליים, בהדרגה להגדיל אותם. זה ממזער את הסיכון של תגובות שליליות.

trusted-source[4], [5], [6]

מינון וניהול

מים שמיר מותר לתינוקות בשבוע השלישי של החיים. המינון תלוי בסוג הפתרון:

 • אם התרופה נרכשת בבית המרקחת, כלומר, לקחת 1 כפית לאחר או באותו זמן כמו האכלה, 3-5 פעמים ביום.
 • לקבלת פתרון מוכן - 1 כף אחרי או במהלך הארוחות 3 פעמים ביום.

אם התינוק מסרב לתרופה, אז אפשר לדלל את המים בחלב אם או בתערובת מזין.

מתכונים להכנת פתרון מ קוליק:

 1. קח 2-3 גרם של זרעי שומר יבשים למחוץ ביסודיות. יוצקים ירקות חומרי גלם 200 מ"ל של מים רותחים. לאחר שעה, זן דרך cheesecloth ולהוסיף ¼ של מים מבושלים.
 2. קח 5 גרם של פירות שומר טרי, לחתוך לחתיכות קטנות ויוצקים כוס מים רותחים. מרתיחים את המוצר באמבט מים במשך 3-5 דקות ולתת לו להתבשל עד מגניב, זן.
 3. בליטר של מים מבושלים מקורר, להמיס 0.05 גרם של שמן חיוני שומר. לפני השימוש, הפתרון צריך להיות מזועזע לחלוטין ומחומם. שמור את המשקה במקרר, לא יותר מ -30 ימים.

trusted-source[10]

התוויות נגד

כמו בכל תרופה, יש ליישם את מי השתייה על מנת למנוע כאבי בטן אצל תינוקות, ולאחר מכן התייעצות עם רופא ילדים. תרופה צמחית אין התוויות נגד קפדנית, אבל עם מינונים שנבחרו כראוי יכול להחריף את המצב החולני של התינוק.

trusted-source[7], [8]

תופעות לוואי מים שמיר

לעתים קרובות, תגובות שליליות על מים שמיר להתרחש כאשר השיטה של השימוש בו מופרת או על רקע המאפיינים האישיים של הגוף של הילד. בגלל זה, יש סימפטומים כאלה:

 • תגובות של רגישות יתר.
 • פריחות בעור.
 • התכווצות מוגברת במערכת העיכול וגזים.

לקבלת טיפול, אתה צריך לנטוש את התרופה או לשנות את זה אנלוגי בטוח יותר, ללא יוצא מן הכלל, פנה לרופא.

trusted-source[9]

מנת יתר

התעללות של תרופה צמח גורם לתגובות אלרגיות מחמירה את המצב הכואב של מערכת העיכול. כמו כן, מנת יתר של משקה מעורר חולשה כללית של הגוף, במקרים נדירים יש דימום במערכת העיכול.

כדי למנוע מנת יתר, יש לקחת את התרופה במינונים קטנים, תוך הקפדה על המלצות רפואיות.

trusted-source[11]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

לדברי הורים רבים שהשתמשו במים שמורים לטיפול בתינוקות שלהם, ניתן לשלב את הפתרון עם תרופות אחרות, שפעולתן נועדה לשפר את מערכת העיכול. במקרה זה, בין שיטות של תרופות צריך לבחון את מרווח הזמן ולא לערבב אחד עם השני.

trusted-source[12], [13], [14]

תנאי אחסון

חומרי גלם יבש להכנת מים שמיר, כמו כל תרופה צמחית אחרת, צריך להיות מאוחסן במקום יבש, מוגן מפני אור שמש ישיר מחוץ להישג ידם של ילדים. תכשירים פרמצבטיים בצורה של מתלים ונבטים יש לשמור בטמפרטורה של לא יותר מ 25 ° C. יש לאחסן במקרר את המיצים והעירויים המוכנים.

trusted-source[15]

חיי מדף

ההכנות המוגמרות על בסיס זרעי שומר (מרק, עירוי, תה) יש להשתמש תוך 1-2 ימים מרגע ההכנה שלהם. במקרה זה, המשקה צריך להיות מאוחסן במקרר. באשר לתרופות מוכנות, חיי המדף שלהם הם בממוצע 24 חודשים ממועד הייצור.

trusted-source[16]

ביקורות

מים שמיר מ קוליק אצל תינוקות יש גם משוב חיובי ושלילי. כמה הורים מציינים כי תרופה צמחית ביעילות ובמהירות מסיר עוויתות גזים, שיפור הבריאות של התינוק. אחרים לעומת זאת מתעקשים על חוסר היעילות של השימוש בו. ההחלטה הסופית על נטילת תרופה צמחית צריכה להיעשות על ידי הרופא המטפל.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "שמיר מים לתינוקות: איך לבשל, כמה פעמים וכמה לתת" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.