^
A
A
A

Hypertonus של שרירי הרגליים והידיים של התינוק: הסיבות כאשר הוא עובר, כיצד לקבוע מה לעשות?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

יתר לחץ דם בתינוקות הוא אינדיקטור חשוב לא רק של התאמת הילד לתנאים סביבתיים, אלא גם יכול להצביע על הפרות חמורות ממערכת העצבים המרכזית. חשוב מאוד להעריך את הטון של השרירים של התינוק יחד עם סימפטומים אחרים על מנת יותר מדויק לדבר על נוכחות של בעיה מסוימת.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

סטטיסטיקה של התפלגות יתר לחץ דם עולה כי זהו התסמין השכיח ביותר של נזק CNS של etiologies שונים. שיעור הטראומה בלידה נע בין 3 ל -6 ל -1,000 תינוקות שזה עתה נולדו, ומידת הפער בין לידות נורמליות מגיע למספר זה ל -7%. על פי המחקרים, פגיעה הלידה של עמוד השדרה הצווארי היא 85.5% מכלל הפציעות הלידה. טראומה כזו של עמוד השדרה הצווארי יכולה להיות עם לידות פיזיולוגיות לחלוטין, אשר על פי הנתונים הוא יותר מ 80% (במיוחד פרימיפאראס). כל אלה פציעות ביותר מ -96% מהמקרים מלווים על ידי הפרות של טונוס שרירים, ויותר מ 65% הוא hypertonia מובהק.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

גורם ל לחץ דם בתינוקות

טונוס שרירים אצל ילד הוא אחד האינדיקטורים למצב של מערכת העצבים. למרות המידע הנמוך שלה במבט ראשון, אינדיקטור זה יכול באמת לומר הרבה על הרגולציה העצבית של התינוק. זאת בשל תכונות מסוימות של המבנה של מערכת העצבים אצל תינוקות.

תינוק בן יומו ובמיוחד תינוק בטרם עת הוא סוג של אובייקט מחקר שיש לו פרטים משלו, מותנה בשלב מסוים של התפתחות מערכת העצבים. ראשית, מדובר בפיתוח המוח, אשר מבטיח תגובה ייחודית לפעולה של גורמים חיצוניים ופנימיים שונים. קשיים בניתוח המעמד הנוירולוגי נוצרים על ידי התכונות המתאימות של האנטומיה והפיזיולוגיה של מערכת העצבים הניאונטלית:

 1. הרמה הגבוהה ביותר של אינטגרציה היא מערכת talamopaladar;
 2. רוב התגובות סגורות ברמה של גזע המוח ו subcortical;
 3. הדומיננטיות של עיכוב מעל עירור;
 4. הדומיננטיות של סימפטומים מוחיים על פני תסמינים מוקדתיים, ללא קשר לאופי הגורם הפתוגני הפעיל;
 5. הנוכחות במעמד הנוירולוגי של הסימפטומים, אשר, בניגוד למבוגרים ולילדים גדולים יותר, בעלת אופי פיזיולוגי;
 6. חוסר דיבור וחוסר יכולת לספר על רגשותיך;
 7. נוכחות של תגובות התנהגותיות מוזרות;
 8. נוירופלסטיות גבוהה של מערכת העצבים המרכזית ונגישות גבוהה יותר לתיקון רקמת העצבים.

יתר על כן, כאשר מבדיל את תאי העצבים של המוח ואת myelinating המסלולים מוליך, עיכוב של הפעילות של מבנים עתיקים מתרחשת שינוי אופי התגובה של האורגניזם לגירויים. במקרה זה, פגיעה במבנים שונים של המוח מובילה לשיבוש בעבודתו בכללותה, והילד החולה מפתח תסמינים כלליים, כתגובה לפציעות מקומיות. לכן, הפגיעה של הטון יכול להיחשב אחת התגובות הנפוצות כגון, איתות אלה או בעיות אחרות.

תינוק בן יומו בריא יש לחץ דם פיזיולוגי של כל השרירים עד חודש אחד. אם מצב זה מתבטא יותר או שונה משני הצדדים, אז זה כבר hypertonia פתולוגי, הגורם אשר צריך להתגלות.

לכן, נזק למערכת העצבים המרכזית של תינוק שזה עתה נולד יכול לגרום לתגובה כללית, במקרה זה, היפרוניות. אבל יש מספר סיבות כי לרוב להוביל היפרטוניה. אחד הגורמים האטיולוגיים האלה הוא היפוקסי או נזק מוחי איסכמי. הרגישות הגבוהה ביותר להשפעות היפוקסיה היא מערכת העצבים המרכזית, שבה מנגנוני ההגנה מתבטאים בצורה חלשה. תאי עצב הם הראשונים לסבול בתנאים של רעב חמצן. הפתוגנזה של התפתחות לחץ דם במקרה זה היא הפרה של אספקת החמצן ישירות לתאי המוח. אבל המוח, כאיבר המרכזי, מקבל יותר אנרגיה וחמצן, כאיבר מועדף. אחרי הכל, בעת ההתרחשות של מערכת לב וכלי דם חוסר חמצן מגיב חלוק מחדש של דם מאספקת דם עיקרית לאיברים חיוניים - מה שנקרא "הריכוזיות של זרימה" (המוח, לב). זה מאט את זרימת הדם נימי של איברים parenchymal. היפוקסיה של שרירים ואיברים פנימיים מובילה לצטברות של לקטט ואת הופעתה של חומצה מטבולית. חומצה מטבולית מובילה לעלייה בחדירות של דופן כלי הדם, אשר יחד עם האטה של זרימת הדם ועלייה בריכוז מוביל אפקט בוצה ו microthrombosis. דימום דיאפדימי (נקודה וגודל גדול), בצקת מוחית, היפובולמיה, הפרות של תפקוד כל האיברים והמערכות, כולל השרירים, הם משניים. עיכוב המרכזית של רגולציה של טונוס שרירים תחת השפעת חוסר חמצן במוח מחד, ואת הצטברות של חומצת חלב בשרירים מצד שני - זה הבסיס של התפתחות יתר כתגובה נזק מוחי.

בין השאר, היא לעתים קרובות פגיעה Hyper במהלך הלידה, כגורם ישיר, בניגוד עצבוב השרירים. טראומה כזו הוא נצפה לעיתים קרובות את הפעולה המכנית של גורמים חיצוניים, כמו גם הזרמים הלא-פיזיולוגיים מוגזם כתוצאה בלידה פעילה. יתר על כן, ניזק כזה עלול להיגרם על ידי התערבויות מיילדותיות שבו החילוץ האפשרי של ראש ילד עם מתלים קבועים, ו קולב עם ראש קבוע העכוז, והסיבוב מוגזם כאשר בהגשה אישית. מיצוי Rough של העובר וסיבובים חריגים להוביל לשיבוש של עורק Adamkevicha דחיסת מבנים וסקולריים המספק דם לחוט השדרה המותני הגדלה גבוהה. במקרה של עומס אור, הנזק יכול לפעמים להיות מלווה בצקת או המטומה מוחין ופשוטה. בליבה של טראומה חמורה הם דימום. פגיעה בחוט השדרה עלולה להיות מלווה תזוזות, השדרה ואת הפרה מסגור עמוד השדרה כולו. כתוצאה מפגיעה בחוט השדרה של איסכמיה בחוט השדרה מתפתחת בעיקר חומר המשפיע הגרעינים המוטוריים ואת סיבי עצב מוטוריים בחוט השדרה היקפי הנוירון המוטורי. לעתים קרובות כי נתיב פירמידה גם פגום זה, הממוקם בצד של המוח. כאשר בצקת קלינית שינויים חולף לידי ביטוי טונוס שרירים, התכווצות לא רצונית של רפלקסים שרירים בודדים או רפלקסים פתולוגיים אסימטריה פיזיולוגיים, והפרעות תנועה circumferentially סוג ב נגעים, ואת סוג מרכזי מחלקות הממוקם מתחת. כל אלה סוגים של טראומת לידה מלוות Hyper לידי ביטוי בדרגות שונות. 

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

גורמי סיכון

בהתחשב בעובדה כי הסיבות ליתר לחץ דם הן נזק מוחי שונים לתינוק, יש צורך לזהות את גורמי הסיכון בהם נזק כזה יכול להתפתח. גורמי הסיכון יכולים להיות:

 1. איבוד דם בלידה, אשר גורם לחוסר חמצן עקב מחסור של המוגלובין בדם של האם;
 2. מחלות לב וכלי דם בשלב הפירוק אצל נשים הרות מובילות לאיסכמיה ממושכת במוחו של הילד;
 3. סמים או תרופות נרקוטיות המדכאות את הלידה ואת צריכת החמצן הרגילה על ידי התינוק;
 4. הפרת חילופי גז תוך רחמי עם הזדקנות מוקדמת של השליה או השליה previa;
 5. פתולוגיות בלידה, שמובילות למצב עוברית ממושך בתעלת הלידה ונזק ללידה.

כל הגורמים האלה, בדרך זו או אחרת, מובילים לירידה בהולכת החמצן לנוירונים או לטראומות של המסלולים העצביים, וזה מלווה בנזק למערכת הרגולטורית ועשוי לגרום להתפתחות לחץ יתר כאחת התופעות של נזק כזה.

trusted-source[22], [23], [24], [25]

תסמינים לחץ דם בתינוקות

היפרטוניזם פיזיולוגי בתינוקות נובע מהמצב שבו התינוק הוא כל התקופה של החיים תוך הרחם. לכן, תינוקות בריאים לטווח מלא נולדים עם hypertonia פיזיולוגי, אשר נמשכת החודש הראשון של החיים ולאחר מכן דוהה. אבל יש מקרים שבהם הטון מבוטא באופן לא שווה משני הצדדים או נשאר זמן רב יותר מאשר הזמן שנקבע, אז זה כבר שאלה של מצב פתולוגי.

תסמינים של יתר לחץ דם בתינוקות יכולים להופיע מיד לאחר הלידה, עוד לפני הופעת תסמינים אחרים. הם גדלים בפרופורציה להגברת איסכמיה או היפוקסיה של המוח. אבל יש ביטויים אחרים שיכולים להצביע על הפתולוגיה של מערכת העצבים המרכזית. הסימנים הראשונים של ה- GIP של CNS עשויים להיות בצורה של הפרעות נשימה מיד לאחר הלידה. אם נגעים הם חמורים למדי, אז הסימפטומים של צרחות נוקבות תכופים, פעילות מוטורית פגום הטון עשוי להופיע. הופעתם של עוויתות והפרעות בקצב הלב אופייניות לפציעות חמורות יותר. תסמונת העווית ניתן גם לראות בצורה של התקפים טוניק-קלוני נפוץ, בצורה של התכווצויות מקומיות של קבוצות שרירים. יתר על כן, לעתים קרובות בתינוקות, המקבילה של עוויתות היא העווית של שרירי הפנים של הפנים עם הבעות פנים שונות בצורת תנועה של שרירי הפנים. תסמינים אלה יחד עם יתר לחץ דם עשויים להצביע על תסמונת hyperexcitability.

נזק לחוט השדרה במהלך פציעות הלידה בתקופה החריפה מלווה עייפות, לחץ דם שרירי מתון, אשר יכול לשנות היפרטוניטי. מאוחר יותר, מצוקה נשימתית, tetraparesis ספסטית, או tetraplegia מתחת לרמה של נגע עלולה להתרחש, הפרה של השתנה על פי הסוג המרכזי. ביטוי שכיח של פציעות כאלה עשוי להיות תסמין בצוואר קצר עם מספר גדול של קפל רוחבי כמו "אקורדיון" ולאחר מכן המתח של שרירי הצוואר העורפית בתקופה שלאחר הלידה. לחץ יתר של הצוואר בתינוק משולב עם סימפטום של ראש הבובה, אשר באה לידי ביטוי על ידי קיפול רוחבי עמוק בגב אל קצה מחוך הכתף עם הראש.

לחץ יתר של הגפיים בתינוקות נשמר לעתים קרובות במהלך המחצית הראשונה של החיים לאחר הנזק שנגרם CNS. זה יכול להיחשב תקופת ההתאוששות הרגילה, כאשר הטון בצד אחד עשוי לשלוט או היפרוניות של הגפיים העליונות עשוי להיות בולט יותר.

לחץ יתר של שרירים בתינוקות יכול להופיע בפעם הראשונה כבר בשלב ההתאוששות של הילד, אשר מצביע על הצורך בטיפול מקיף.

מתי מתרחשת יתר לחץ דם אצל תינוקות? אם זה היפרטוניה פיזיולוגית, אז בסוף התקופה הניאונטלית, זה חייב לעבור. אם ילד חווה פגיעה היפוקסית או איסכמית במערכת העצבים המרכזית, היפרוטונימיות עלולה להימשך עד סוף שנת החיים הראשונה. בעתיד, את התוצאות בצורה של הפרות של המוטוריקה המנוע יכול להתפתח. סיבוכים של יתר לחץ דם הם לא לעתים קרובות, והם לא מתמשך, ולכן, הטיפול המוקדם הוא יזם, מהר יותר כל הביטויים והסיבוכים ייעלמו. ילדים אלה עשויים להיות מתעכבים צמיחה פיזית, כמו גם פסיכומוטורי, כי ניתן לסווג על ידי שיטות שונות של טיפול.

trusted-source[26], [27], [28], [29]

אבחון לחץ דם בתינוקות

אבחון של יתר לחץ דם אצל תינוקות מבוסס על איסוף של אנמנזה, בדיקה, מחקר של תפקודים מוטוריים, חקר הפונקציות של מנתחים רגישים, חקר מערכת העצבים האוטונומית, מחקר דיבור. יילודים מאופיינים בתנועות איברים לא מתואמות, כמו קשיחות שרירים, לחץ דם פיזיולוגי של שרירי מכופף, צרחות קולניות. השמיעה שלהם מצטמצמת, תחושת הכאב נחלשת. בנוסף, ההתפתחות הנוירו-פסיכולוגית של הילד בתקופת הילודים מתאפיינת בנוכחות של מספר רפלקסים לא מותנים של התינוק. בבדיקה, יש צורך להעריך:

 1. מצבו של הילד במיטה;
 2. תיאום תנועות;
 3. בדיקה ראשונית:
  • עמדתה ביחס לתא המטען
  • צורת הגולגולת
  • נוכחות של א-סימטריה, עיוות
 4. פניו של הילד:
  • מצב של חריצי העין
  • מצב העין
  • התלמיד
  • תנועת העין
  • המיקום והתנועות של העפעפיים העליונים
  • סימטריה של הקפל הנזולבי.
 5. פלג גוף עליון, עליון ותחתון:
  • נוכחות של שיתוק, paresis, משפט, רעד, athetosis
  • עמדות כפויות של גפיים ותא המטען.

המראה הכללי וההתנהגות של הילוד יש נתונים אבחוניים חשובים. לקבלת נתונים נכונים ואובייקטיביים, יש לקחת בחשבון את גיל ההריון ואת מידת הבשלות של הילד. סטיגמות של disembryogenesis הם בדרך כלל נעדר או מספרם הוא מינימלי. נוכחות של יותר מ 6 סטיגמות של disembryogenesis היא הבסיס לאבחון סינדרומיולוגי של "מצב dysplastic". תנועות אקטיביות של הילוד תלויים במצב ההתנהגותי ובנוכחות או בהעדר נזק למערכת העצבים. לדוגמה, הפרות של התנהגות הילד בצורה של צרחות לטווח ארוך או קבוע, או דיכוי כללי. עירור, זעקה קבועה וגבוהה בדרך כלל מעיד על פתולוגיה מוחית (טראומת לידה, תשניק) דיכאון סה"כ, תרדמת קרובה היא סימן לניזק מוחי חמור (דימום תוך מוחי מסיבי, מומים מולדים).

התקפי אפיון קליניים (קטנים או מינימאליים, מוסתר, טוניק, קלוני, myoclonic) בכורה, משך סוף ההתקפה, כמו גם מצבו של התינוק בתקופת interictal חשובים בקביעת אבחנת syndromic. לכן, חשוב לפקח על מצבו של הילד ולפקח עליו כל הזמן לאבחון מדויק יותר. ניטורוזנוגרפיה ו MRI של המוח, בדיקות דם ביוכימיות וקליניות, בדיקה גנטית מאפשרת אבחנה דיפרנציאלית של יתר לחץ דם בילוד עם פתולוגיות שיכולות לגרום לו. ב neurosonograms, אתה יכול לזהות את הסימפטומים האופייניים הפתולוגיה בפרט. לדוגמה, באזורים periventricular giperehogennost של צופר הקדמי וגם האחורי של החדרים לרוחב, מאפשר לויקומלציה periventricular החשוד, אשר עלולה להתרחש במהלך איסכמיה. היפרגניות באזורים subendymal ו intraventricularly מציע נוכחות של דימום. נוכחות של ציסטות מציין מיגרנה או זיהום מתמשך.

הניתוחים הדרושים לאבחון יתר לחץ דם אינם מוגבלים לאינדיקטורים כלליים. אם, יחד עם יתר לחץ דם שרירים, ישנם תסמינים אחרים האופייניים לזיהומים תוך רחמיים, ואז בהכרח לבצע בדיקות של הילד והאם על נוכחות של זיהומים כאלה. אחרי הכל, אישור האטיולוגיה של התהליך הוא מאוד חשוב לטיפול נוסף.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

אבחון דיפרנציאלי

עבור כל נגעים של מערכת העצבים המרכזית, ייעוץ של רופא עיניים הוא חובה. הפונדוס של העין יכול להיבחן עם הימים הראשונים של החיים בילדים עם דימום תוך-גולגולתי יכול להיות קטן או דימום מסיבי, ו בצורות מסוימות של הפרעות במטבוליזם יסודות קורט - הכללת פיגמנט. זה מאפשר לבצע לא רק אבחון, אלא גם דיאגנוסטיקה דיפרנציאלית.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43], [44], [45]

יַחַס לחץ דם בתינוקות

כיום, אין מושג ברור על התועלת של מרשם תרופה עבור יתר לחץ דם לטיפול משקם. יש צורך לקחת בחשבון את התקופה של התפתחות ontogenetic, undifferentiation ורגישות אישית גבוהה אצל תינוקות. לדוגמה, שימוש נרחב בתרופות ואסואקטיביות, שיטות אינטנסיביות של החייאה של תינוק, משמש כיום בתקופה חריפה של נזק מוחי, אשר יכול להוביל להפרעות משניות במחזור המוח. לאחרונה, העיקרון העיקרי של טיפול בהפרעות CNS בתינוקות הוא תמיכה של מנגנוני הסתגלות שלהם במקום לרשום תרופות מרובות. מתוך הדקות הראשונות לחייו של תינוק, כל מגוון ההשפעות הטיפוליות צריך להיות מכוון לתיקון אותם איברים ומערכות (לב, ריאות, כליות וכו ') המבטיחים את הכדאיות והתפקוד התקין של מערכת העצבים המרכזית. שאר הטיפול נעשה על פי העיקרון הסינדרומיולוגי. עם זאת, רק שלושה תסמונות קליניות (hyperulsive, hypertensive-hydrocephalic, hypertonia שרירים) הם ללא ספק כפופים מרשם של תרופות.

שיטות הטיפול בתסמונת עוויתית אצל ילד עם נזק היפוקסי למערכת העצבים המרכזית בשנים האחרונות כוללות שימוש בברביטורטים, הידאנטואן, בנזודיאזפינים. בתינוקות, ניתן להוסיף תרופות נוגדות פרכוסים לאחר החודש הראשון של carbamazepine עם בדיקה ראשונית של רגישות אישית. גם בטיפול להשתמש Cerebrokurin, צרוקסון, Somazina. עד כה, ברפואה המעשית היא בשימוש נרחב metabotropic טיפול בצורה של Actovegin, Instenona, ויטמינים B, ATP, כמו גם multibrootic "Symbier" ואחרים. הרשימה המתוארת של תרופות מתייחסת לטיפול בסיסי. ההכנות עם פעילות vasoactive בעיקר - cavinton, cinnarizine ואחרים - נקבעו בנוכחות שינויים המודינמיקה מוחית, אשר מאובחנים בעזרת טכניקות נוירופיזיולוגיות. אם ניקח בחשבון את העובדה כי במהלך השנה הראשונה של החיים במערכת העצבים ישנם שני תהליכים מקבילים - שחזור ו ניוון של נוירונים השתנה hypoxically, הפעולה של Actovegin נועד להפעיל את התהליכים של neuroplasticity.

 1. Elkar הוא תרופה מקבוצה של חומרים מטבוליים, אשר משמש בטיפול מורכב של הפרעות בטון שרירים נגעים במערכת העצבים. החומר הפעיל של התרופה הוא levocarnitine. זהו תרכובת טבעית, אשר, נכנס לתא, נושאת את המטבוליטים הדרושים לתוך המיטוכונדריה, אשר מגדיל את כמות האנרגיה מסונתז. ב נוירונים, זה עוזר במהירות לשחזר קשרים ומהירויות את myelination של הסיבים. Elkar עם יתר לחץ דם של היילוד מוחל בצורה של טיפות. מינון - 2 טיפות שלוש פעמים ביום, עבור אפקט מלא נדרש להחיל את התרופה לפחות חודש. תופעות לוואי יכול להיות בצורה של חולשה, הפרעות בעיכול, אשר דורש הפחתה במינון.
 2. גליצין היא תרופה שהרכיב הפעיל שלה הוא גליצין, חומצת אמינו שאינה ניתנת להחלפה לגוף. התרופה פועלת על ידי הפעלת קולטני GABA וחסימת קולטני אלפא. זה מאפשר להפחית את אפקט מגרה במוח ומפחית שריר hyperontic ותסמינים אחרים של hyperexcitability. כמו כן, לתרופה יש השפעה מגנה על תאי עצב וסיבים. אופן השימוש בתרופה הוא בצורת טבליה, אשר חייב להיות מרוסק מומס בחלב. המינון הוא שליש של הלוח שלוש פעמים ביום. תופעות לוואי יכולות להיות בצורה של דיכוי קל, אשר יכול להיות מלווה נמנום עייפות. גליצין עבור תינוקות עם יתר לחץ דם משמש גם כדי להפחית את הרעילות של תרופות אחרות פעיל.
 3. טולפריל הוא תרופה המשמשת לתיקון טונוס שרירים מוגבר. זה מקטין את כמות acetylcholine פעיל, אשר מגביר התכווצות שרירים. בשל פעולה זו, את hypertus יורדת ואת העבודה של כל האיברים והמערכות משפר. המינון של התרופה הוא 0.0125-0.025 גרם ליום. שיטת היישום יכולה להיות תוך שרירית, חלוקת התרופה לשניים או שלושה מנות. תופעות לוואי יכולות להיות בצורה של רטייה של קבוצות שרירים מסוימות, לחץ דם בולט, תרדמה.
 4. סומאין היא תרופה נויטרופית, המרכיב הפעיל שלה הוא citicoline. חומר זה, אשר נכנס למוח ומשפר את המוליכות של יונים דרך הקיר של הנוירון, מנרמל את ההולכה העצבית. תופעות כאלה על רקע של פגיעה היפוקסית נוירונים חשובים מאוד להתאוששות מהירה של הילד. התרופה ניתנת לווריד תוך ורידי. מינון לילדים הוא 100 מיליגרם ליום, המהווה חמישית של אמפולה. תופעות לוואי יכולות להיות בצורה של לחץ מוגבר, טכיקרדיה.

ויטמינים ופיזיותרפיה נמצאים בשימוש נרחב מאוד, כי חשוב לעורר את השרירים באמצעות פיזיותרפיה מלבד תרופות. עיסוי והתעמלות עבור תינוקות עם יתר לחץ דם חייב להיעשות בהכרח בתקופת ההחלמה הראשונה על ידי מומחה, ולאחר מכן האם עצמה יכולה לעשות את זה לילד על בסיס יומי. התעמלות טיפולית ועיסוי להתחיל להתבצע עם 2-3 שבועות של חיים.

 1. כדי לצמצם טוב יותר את הטון, האם יכולה לשים את התינוק על בטנה בעמדה "העובר". כדי להירגע את השרירים, אתה יכול גם לשים את התינוק על הכדור הגדול עם הבא נדנדה זה. אחרי זה, אתה צריך לעסות את השרירים של הגפיים יחד עם הסרת הידיים, ולחץ על החזה.
 2. נורמליזציה של הטון הוא גם הקל על ידי אקופרסורה על ידי לחיצה קלה על האצבעות על השרירים המושפעים.
 3. לאחר מכן, לעסות את השטח plantar של הרגליים, ואז הם נתפסים, כיפוף והארכת הרגליים במפרקים.
 4. התגובה של התמיכה מגורה בעמידה עם תמיכת הילד מתחת לבית השחי.
 5. תרגילים לפיתוח של ביטוי, עיסוי השפה יכול להיעשות על ידי מדבר עם הילד, כך הוא חוזר על הקולות.
 6. משטר אורתופדי חובה ליצירת הנחת מיוחדת של הראש, הזרועות, הרגליים.

כיתות של חינוך גופני מרפא צריך להיות בודד, לפחות 2 פעמים ביום, נמשך 20-30 דקות.

טיפול אלטרנטיבי

 1. שימושי מאוד להקטנת הטונוס השריר של האמבטיה עם עשבי תיבול מרגיעים. כדי לעשות זאת, אתה צריך לטגן במיכל נפרד של 50 גרם של נענע, להפוך, קליפת עץ אלון 100 גרם של מרווה. פתרון זה חייב להיות שפכו עם ליטר מים להתעקש במשך 24 שעות. יתר על כן, בעת רחצה ילד, אתה צריך להוסיף חצי ליטר לאמבטיה, ולהשאיר את השאר בפעם אחרת. לאחר אמבטיה כזו מרגיעה אתה עדיין צריך לעשות עיסוי נקודה של הקצוות.
 2. השתמש משחה מוכן מן עלה דפנה, דבש ושמן זית. לשם כך, קחו שלושה עלי דפנה גדולים וטחנו אותם לאבקה. כדי עלה אתה צריך להוסיף כף דבש ועשר טיפות שמן זית. יש צורך לשלב את המשחה בעקביות הומוגנית באמבט מים, ואז להתקרר. החל משחה צריך להיות בצורה של ירידה על ידיות ורגליים ולשפשף. לפני ההליך, אתה צריך לוודא כי התינוק אינו אלרגי. כדי לעשות זאת, ירידה קטנה צריכה להיות מיושמת על אמת ולבחון חצי שעה עבור התגובה של העור.
 3. פרחים מלפפון צריך להיות מעורבב עם פרחים קמומיל ולהוסיף שמן זית עד עקביות של משחה מתקבל. החל באמצעות טיפה קטנה ולשפשף אותו בזהירות.
 4. במהלך הרחצה, השריר מרגיע עם תוספת של שמנים ריחניים. כדי לעשות זאת, אתה יכול להשתמש טיפה אחת של שמן קינמון ושתי טיפות של שמן לבנדר, מוסיפים אותם לפני כל תינוק התינוק.

טיפול צמחים ניתן להשתמש כבר בתקופת ההחלמה.

 1. עשב של אורגנו בשילוב עם זרעי פשתן מפעיל את כוחות reparative של נוירונים יש השפעה מרגיעה על השרירים. כדי להכין את העירוי, אתה צריך לקחת 10 גרם של דשא 20 גרם זרעי פשתן, לשפוך אותם עם מים חמים מבושלים. תן לילד חמישה גרם כל יום במשך חודש.
 2. ברבירי אינפוזיה נעשה שימוש נרחב כדי להירגע את השרירים כמו משחה, וגם בהווה. כדי להכין את התרופה, אתה צריך לקחת 30 גרם של עשבי תיבול ושופכים מים רותחים בנפח של 300 מיליליטר. לאחר ההתיישבות בשלוש שעות, אתה יכול להתחיל לתת את עירוי של הילד שתי טיפות פעמיים ביום.
 3. לעשב altei יש גם השפעה מרגיעה. כדי להכין את העירוי, אתה צריך לקחת 50 גרם של דשא ויוצקים מים חמים. לאחר התעקשות, אתה צריך להוסיף טיפה של שמן זית ולתת לילד שלך טיפה אחת של עירוי זה פעם ביום.

הומיאופתיה בטיפול ביתר לחץ דם משמש גם.

 1. Acidum nitrikum הוא תרופה הומיאופתית אנאורגנית, שהיא נגזרת של חומצה חנקתית. תרופה זו משמשת לטיפול יתר לחץ דם של השרירים, אשר מלווה שינויים בולטים של הגפיים העליונה והצוואר. מינון של התרופה עבור תינוקות - שתי כדורי שלוש פעמים ביום. תופעות לוואי יכולות להיות בצורה של עייפות, ירידה ברפלקסים, הפרעות בשתן.
 2. Arnica היא תרופה הומיאופתית צמחים, אשר נעשה שימוש נרחב בפועל של הילדים. הוא יעיל בטיפול ביתר לחץ דם בתינוקות, אשר נגרמת על ידי גורמים טראומטיים או טראומה הלידה. ההכנה משמשת גרגרי המינון הוא ארבעה גרגירים פעם בשבוע, ולאחר מכן שני גרגרים ליום במשך שלושה חודשים נוספים. תופעות לוואי יכולות להיות רק כאשר המינון עולה, ואז רעד של שרירי פניו של הילד עשוי להופיע.
 3. ברבריס היא תרופה אורגנית חד-רכיבית המשמשת לטיפול ביתר לחץ דם, מלווה בפעילות מוטורית לקויה של הגפיים התחתונות. משמש לעתים קרובות לטיפול בצורות חמורות של שיתוק מוחין. המינון של התרופה תלוי במידת ההפרעות, ועם הפרעות מינימליות, זה גרגר אחד ליום. תופעות לוואי יכול להיות בצורה של תופעות אלרגיות מבוטא גירוד.
 4. ליקופודיום - הכנה הומיאופתית, המשמשת לטיפול בהפרעות טונוס אצל ילדים עם משקל לידה נמוך, אנמיה והפרעות התפתחותיות. התרופה לא רק משפיע על הטון, אלא גם משפר את המוליכות ההיקפית של סיבי עצב. הסוכן מוחל גרגירים שני גרגירים חמש פעמים ביום במשך חמישה ימים, ולאחר מכן שלושה גרגרים פעמיים בשבוע. מהלך הטיפול הוא 40 יום. תופעות לוואי נדירות מאוד, יכול לגרום לאדום של הפנים.

תרופות אלטרנטיביות הומיאופתיות ניתן להשתמש רק על פי המלצות הרופא.

trusted-source[46], [47], [48], [49], [50], [51]

מְנִיעָה

אצל ילדים מטופל יש כאב ראש שהגורם לה אינו ידוע, עייפות, עקמת, דיסטוניה של כלי הדם (כולל לחץ דם לא יציב, דפיקות לב, meteozavisimost, סחרחורת, הזעה מוגברת,). ילדים אלה לעתים קרובות יש זיכרון לקוי, חדות ראייה מופחתת, לקוי מיומנויות מוטוריות כללי עדין, הפרעת קשב וריכוז, חומרת עם ריכוז של תשומת לב, בעיות למידה הסתגלות חברתית בצוות הילדים. הפרעה בצמיחה ופיתוח של מערכת השרירים והשלד נובעת מכישלון של תקנה ושיבוש בהתהוות של עקומות פיזיולוגיות של עמוד השדרה עם היפרטוניה ממושכת.

לכן, אמצעי מניעה צריכים לבוא לידי ביטוי, והם צריכים לכלול גורמים מזיקים במהלך ההריון ועבודה אימהית נורמלית עם הימנעות טראומה הלידה.

יתר לחץ דם אצל תינוקות יכול להיות פיזיולוגי עד חודש, אבל אם זה נמשך יותר או לא סימטרי, אז זה דורש אבחנה. סימפטום כזה, ככלל, אינו מבודד, והוא מציין את התבוסה של מערכת העצבים. כדי למנוע סיבוכים בעתיד, עדיף להשתמש בטיפול מורכב עם השימוש בשתי תרופות ושיטות פיזיוטרפיה.

trusted-source[52], [53], [54], [55]

תַחֲזִית

הפרוגנוזה לחיים והתאוששות נורמלית של תפקוד השרירים תלויה בנזק המבני למוח של התינוק, אשר קובע את המשך הפיתוח של הילד. ההשלכות השכיחות ביותר של נזק היפוקסי למערכת העצבים המרכזית כוללות התקפים, פרזיס ספסטי, אטקסיה, היפרקינזיה. לפעמים הם משולבים עם עיוורון תת-קורטיקלי, הפרעות קוגניטיביות. ילדים צעירים (עד גיל 3) לעתים קרובות כועסים הוריהם עם שינה רע, regurgitation תכופים, חרדה מתמדת וצורח, יניקה איטית, התפתחות פסיכומוטורית מאוחרת. פיתוח אפשרי של הידרוצפלוס. אם האבחנה לא נעשתה בחדר הלידה או בחודש הראשון לחיי הילד, הסימפטומים הנוירולוגיים יתחילו להופיע עד 3 חודשים. זה יכול לפתח אסתמה הסימפונות, אקזמה, אלרגיה למזון, neurodermatitis, עיוותים עמוד השדרה, אפילפסיה, אנמיה.

trusted-source[56], [57], [58], [59], [60], [61], [62]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.