^

טיפות לתינוקות עם גודש באף, נזלת

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפות באף לתינוקות נמצאים בשימוש על ידי אמהות לעתים קרובות מאוד, אבל לא תמיד זה בדיוק מה שהילד שלך צריך. סוגיית הטיפול בצטננות, בייחוד אצל ילדים צעירים, מורכבת מאוד. לכן, אתה צריך לדעת אילו טיפות וכאשר אתה יכול להשתמש.

עקרונות הטיפול ב- catarrhal ושימוש בטיפות האף

אף מחניק יכול להביא אי נוחות לתינוק שלך, וגם משפיע על התזונה שלו לישון. למרות שזה עשוי להיות סימפטום מדאיג, הצטננות נפוצה שכיחים אצל ילדים צעירים, שכן המערכת החיסונית שלהם עדיין מתפתח. בדרך כלל גודש באף אצל ילדך הולך על עצמו במהלך השבוע, אבל אם לא, ישנם אמצעים רבים שיסייעו לנקות את דרכי הנשימה. אתה יכול להשתמש aspirator היניקה עבור האף כדי לנקות את ריר מן האף הקטן שלה או טיפות האף מלוחים או תרסיס.

לפני השימוש בטיפות - אתה צריך לנסות כמה צעדים שיכולים להקל על הנשימה. Aspirators האף הם מכשירים המאפשרים לך למצוץ ליחה מן האף של הילד שלך. הם באים בצורות ובגדלים שונים. חלקם מזרקים עם נורות, חלקם מצוידים בצינור, וחלקם חשמליים. זה בלתי אפשרי לתת כל עצה האם להשתמש באף אספרטור או לא, או למי להשתמש. יש הורים שקונים אחד כדי להסיר ריר מהאף של התינוק לפני האכלה.

הפעל את מכשיר הקירור. רובנו חמים מאוד בבתים שלנו בחודשי החורף, וזה אוויר יבש יכול לגרות את האף של התינוק. באמצעות מכשיר אדים קר בחדר השינה של הילד כאשר הוא ישן יכול לעזור להקל ולמנוע מחניקה.

תרים את המזרן. זה יהיה קל יותר לילד לנשום דרך האף כאשר ראשו מורם מעט. אתה לא יכול לשים כרית מתחת לראשו של הילד, אז לשים מגבת מתחת לראש המזרן כדי להרים אותו קלות. זה ייתן לילד הקלה מסוימת במהלך השינה.

שמור את התינוק היטב hydrated: קרום רירי hydrated מונע ייבוש, גירוי וגירוד במקום הזה. לכן, אם אתה breastfeeding, אתה יכול לעתים קרובות להחיל על החזה, אבל פחות זמן. זה ייתן לילד קצת יותר קל לשאת נזלת, כי כאשר האף מונח, קשה לאכול במשך זמן רב.

כאשר ילדים הצטננות, שפעת או אלרגיות, טיפות האף הם דרך יעילה כדי להקל על הצטברות של ריר. הם מורכבים בעיקר של תמיסת מלח, אשר גורם לכלי הדם באף להתכווץ לדלל את ריר ומפחית נפיחות באזור הסינוס. כמה טיפות האף עשוי להכיל חומרים פעילים נוספים, כגון סטרואידים. אבל אצל תינוקות, לשימוש בטיפות יש מגבלות.

טיפות האף מימי החיים הראשונים הן אלה שאינם נספגים ואין להם השפעה מערכתית מובהקת. טיפות כאלה ניתן לשאת מלוחים. אינדיקציות לשימוש טיפות כאלה הן גודש באף, נזלת, פריקה רירית מן מעברי האף של ילדים בגילאים שונים. השמות של טיפות כאלה הם Aquamaris, Marimer, ללא מלח. רופאים רבים ממליצים טיפות מלוחים האף כדי להקל על גודש באף התינוק. מתן דבר לילד כזה הוא קשה, אבל אתה יכול לנהל את זה עם הוראות פשוטות אלה:

שטפו ידיים בסבון ובמים.

קבעו את המינון המתאים בטפטוף האף.

אם האף של הילד שלך נחסם לחלוטין על ידי ריר לבנות למעלה, ואז הראשון להשתמש באספירטור האף להסיר ריר.

מניחים את טפטפת רק לאחר פתיחת האף של התינוק, אבל מנסה לא לגעת בצד של טפטפת על האף מאוד.

בעדינות לסחוט את הבקבוק על בקבוק עם טיפות כדי להזין את המינון הרצוי. אם יש צורך, לשאול מבוגר אחר כדי לעזור לך עם זה.

החזק את הילד באותה תנוחה במשך חמש דקות, כך טיפות יכול לזרום אל מעבר לאף.

אם הילד מתחיל להשתעל, לשים אותו במצב אנכי על הידיים.

אבל איך לטפטף טיפות באף תינוקות? תחילה שים את הילד על הגב. מניחים כמה טיפות מלוחים בכל נחיריים. כדי לא להסתדר - מוטב שמישהו יחזיק תינוק. לאחר מכן, אתה צריך לחכות כמה דקות ולהשתמש aspirator כדי להסיר את ריר כי הפך נוזל יותר.

טיפות מן הצטננות נפוצה עם גודש באף, אשר יכול לשמש גם - הם vasoconstrictive. קבוצה זו של תרופות מובילה לצמצום של כלי הדם הקטנים של הרירית, אשר מפחית בצקת ומאפשר לך לנשום טוב יותר עם האף שלך. Vasoconstriction מפחית גודש באף, מניעת ניקוז של נוזל מכלי הדם לתוך הרקמות רירית מעברי האף. Vasoconstrictive טיפות האף עבור התינוק יכול לשמש רק לפני השינה או כאשר התינוק חולה מאוד. זה לא צריך להיות יותר משלוש פעמים ביום. תופעות לוואי של תרופות כאלה יכולות להתרחש אם האם בטעות או בכוונה עולה על המינון שלהם. במקרה זה, decongestants intranasal יכול להיספג לתוך זרם הדם, והוא יכול להפעיל את השפעתם על הלב.

טיפות שמן באף לתינוקות לא מומלצות. למרות שיש להם אפקט vasoconstrictive רפלקס וזה מקל על הילד לנשום, אבל אמצעים כאלה בתינוקות יכול לגרום לתגובה אלרגית חזקה. בנוסף, אמצעי שמנוני עם מעברי האף הצרים בתינוקות יכול להגדיל חסימה על ידי ריר.

טיפות לתינוקות של קוליק ניתן להשתמש אם הילד שלך הוא בין שלושה שבועות לשלושה חודשים ויש לו פרקים חוזרים של צרחות במשך כמה שעות. במקרה זה, האם עלולה לחשוד כאבי בטן אצל הילד. טיפות מ קוליק מוחלים בתוך, ללא קשר לצריכה מזון. יש טיפות סינתטי מבוסס על dimethicon או simethicone, ויש תרופות צמחיות המבוססות על שומר ושמיר. המנגנון העיקרי של פעולה של טיפות כאלה הוא הרס גזים במעי, ולכן השימוש של תרופות כאלה הוא בטוח לחלוטין בשל חוסר ספיגה.

מרפא לקור

דוגמאות של decongestants האף כוללים: ephedrine, phenylephrine, xylometazoline, oxymetazoline. תינוקת אוטריווין היא אחת התרופות המקומיות לטיפול בצטננות. זה מתייחס לטווח ארוך decongestants, שנמשך בין 8 ל 12 שעות. השתמש בתינוקות זהירים.

נאציון לילדים עד שנה ניתן להשתמש בריכוז של 0.025%. לתינוקות מותר להשתמש בו. התינוק בנזול, כמו נזיווין, הוא תרופה שמרכיב הפעיל שלה הוא oxymetazoline. ניתן גם להשתמש בילדים מלידה.

מלוחים הם טיפות המכילות כלורי נתרן, כלומר, הם טיפות מלוחים רגילים. הם יכולים לשמש יותר משלוש פעמים ביום כדי לנקות את מעברי האף.

Vibrocil הוא שילוב של טיפות המכילות phenylephrine, כמו vasoconstrictor הראשי, כמו גם dimethindene, כמו antihistamine. בהתחשב בהרכב כזה, עבור יילודים טיפות כאלה לא מומלץ, אבל יכול לשמש כפי שנקבע על ידי רופא.

אינטרפרון כסוכן אנטי-ויראלי מקומי יכול לשמש בבטחה בילודים. התרופה Grippferon הוא אינטרפרון רקומביננטי שפועל על וירוסים ישירות על רירית האף. זה מוביל לעלייה בחסינות המקומית. אבל נזלת עצמה אינה משפיעה על נזלת עצמה, ולכן, השימוש טיפות אחרות נדרש בנפרד.

Derinat - זוהי אחת הקבוצות של טיפות על האף, אשר אינם מראים תופעות vasoconstrictive, אבל יש תכונה immunomodulatory רחב. החומר הפעיל של התרופה הוא נתרן כלורי ונתרן deoxyribonucleate. התרופה יש נכס אנטי דלקתיות מקומי, immunomodulating, מגביר את כוחות המגן המקומי של רירית האף. פרמקודינמיקה של התרופה היא כזו שמעוררת את הפעלת חסינות תאי B ו- T, מה שמגדיל את תגובת הרירית לחדירה של וירוסים וחיידקים.

פרמקוקינטיקה של תרופה זו מורכבת הקליטה המהירה שלה והפצה על ידי הובלה לאורך תעלות הלימפה, אשר מגביר עוד יותר את ההגנה החיסונית.

Miramistin היא תרופה רחבת ספקטרום בשל תכונות חיטוי פעיל שלה. ההשפעה העיקרית של התרופה נובעת מהרס חיידקים ווירוסים. זה מאפשר לך לתקוף פתוגנים מקומית ולהאיץ את ההתאוששות. אצל תינוקות, השימוש בתרופה אינו מצוין בהוראה, לכן יש להשתמש בה רק כאשר יש צורך.

העיקר לדעת על טיפות האף הוא טיפול סימפטומטי. ואת השימוש של כל טיפות לא יכול להפחית את הזמן של טיפול catarrhal פחות משבוע וחצי. לגבי התינוק שזה עתה נולד, הטיפות יש להשתמש בזהירות, ואם זה vasoconstrictive, אז לא יותר משלוש פעמים ביום. תופעות הלוואי זהות לכל התרופות בקבוצה זו. תופעות לוואי של decongestants האף כוללים: צריבה, התעטשות, יובש, גירוי מקומי, פעימות לב מהירות, ורעד יכול להתרחש גם.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

מינון וניהול

שיטת היישום עבור תינוקות היא רק ירידה, תרסיסים לא ניתן להשתמש בגיל זה. מינונים לתינוקות מוגבלים לטיפה אחת בכל מעבר באף עד חמש פעמים ביום לטיפות מלוחים ועד שלוש פעמים ביום לירידות וזוקונסטרייב.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

מנת יתר

מנת יתר יכול להיות עם הטיה תכופה של טיפות vasoconstrictive - זה יכול להוביל לתנאים חמורים עד תרדמת.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

אינטראקציות עם תרופות אחרות אינן חיוניות במינון מתון.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

תנאי אחסון

תנאי האחסון אינם שונים מאלה של תרופות אחרות, עם הגבלה חובה של ילדים.

trusted-source[22], [23]

חיי מדף

חיי המדף לא יעלו על חודשיים, אם כבר פתחת והשתמשת בטיפות. 

trusted-source[24], [25], [26], [27]

אנלוגים וסקירות

אנלוגים של טיפות מלח על האף - אתה יכול להשתמש תמיסת מלח פשוטה. אתה יכול גם להכין טיפות מלח בבית. ממלאים סיר קטן עם מים מזוקקים ומביאים לרתיחה. מרתיחים מים במשך 10 דקות כדי למנוע כל זיהומים חיידקיים.

מדוד 1/4 כפית. מלח לא מיובש או כשר ו 1/8 כפית. סודה ולהוסיף אותם 1 כוס מים חמים. חשוב להשתמש בכמות המתאימה של מלח, סודה ומים, כי אם הפתרון מלוח מדי, הוא עלול לגרות את הרירית. אז אתה צריך להוסיף מלח ואפייה סודה לתוך המים. ממשיכים לבחוש עד להמסה מלאה. פתרון מלח יכול להיות מאוחסן במשך 24 שעות במיכל נקי.

הערות של אמא לגבי הטיפול של הצטננות להוביל דבר אחד - העיקר הוא לשפר את הנשימה דרך האף לתינוק שלך. כדי לעשות זאת, אתה צריך להשתמש הן aspirator, ו טיפות מלוחים, ו vococonstrictors.

טיפות האף לתינוקות שונות, אבל הדבר העיקרי שאתה צריך לזכור הוא שאתה לא צריך להזיק לילד, אבל רק עזרה. כל טיפות יש להשתמש רק לפי גיל ועל ידי המינון הנכון. העיקר הוא לילד לישון ולאכול בשקט, ואתה צריך לעזור לו זה לא רק בעזרת טיפות, אלא גם על ידי שיטות אחרות.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32]

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "טיפות לתינוקות עם גודש באף, נזלת" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.