^

הקרנה שלישית להריון

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ההקרנה השלישית להריון (בדיקת אולטרסאונד של העובר) - כמו גם את שני הראשונים - מתבצע כדי לקבוע את ההתאמה של התפתחות העובר עם סטנדרטים פיזיולוגיים.

למרבה הצער, אף אחד לא חסין מפני הפרות של נורמות אלה, אבל עד כה, הרפואה יש את היכולת לקבוע את נוכחותם של הפרעות מולדות של העובר, כמו גם לזהות סטיות שונות בהתפתחות של הילד שטרם נולד במהלך ההריון. משימה זו נפתרת על ידי אבחון טרום לידתי (טרום לידתי) - בדיקות ביוכימיות ואולטרה סאונד, המתבצעות בתקופות שונות של הריון.

בדיקות ביוכימיות מתבצעות בשליש הראשון והשני - על 11-13 ו 16-18 שבועות מיילדות של ההריון. מטרתו היא לזהות התפתחות אפשרית בעובר של פגמים מסוימים שנקבעו גנטית. בדיקות אולטראסאונד לנשים בהריון אמורות להתרחש שלוש פעמים. בפעם הראשונה - בשבוע 10-14, השני - בין 20 ו 24 שבועות.

ההקרנה השלישית במהלך ההריון (בדיקת אולטרסאונד של העובר) מתבצעת בתקופה של 30-32 שבועות.

למי לפנות?

תנאי ההקרנה השלישית להריון

התנאים המפורטים של בדיקות ביוכימיות ואולטרסאונד נבחרו לא בטעות, אלא מוכתבים בכך שבמונחים אלו נושאי הילד את השינויים החשובים ביותר בהתפתחותו תוך הרחם. אז, את המבנה הבסיסי של מערכות איברי העובר על ידי שבוע 10-11 הושלמה, ואת ההיריון מן העובר תקופה נכנס העובר, שנמשך עד לידתו של הילד.

הקרנת ביוכימיים (בדיקות דם), אישה בהריון מתקיימת, אם הוא בסיכון ללדת ילד עם תסמונת דאון, תסמונת אדוארדס או פגם בצינור עצבי (הספינה ביפידה, anencephaly, הידרוצפלוס). קבוצה זו של רופאים הן נשים, נכנסו להריון בפעם הראשונה בגיל 35 ומעלה, נוכחות של מחלה גנטית בקרב וקרוב, לידות קודמות של ילדים חולים, כמו גם הפלה ספונטנית חוזרת (הפלות רגילות) בנשים. בדיקות ביוכימיות מתבצעות על ידי בחינת רמת הדם של גונדוטרופין כוריוני אנושי, אלפא-פטופרוטין ואסטריול חופשי. הנתונים של ניתוחים אלה עם רמה גבוהה מספיק של אמינות מאפשרים לקבוע את הסיכון של הופעת הפתולוגיות לעיל אצל הילד.

בדיקה אולטרסאונד של מומים מבניים של העובר מבוססת בעיקר על השימוש אולטרסאונד בשליש השני של ההריון. לדוגמה, האיום של תסמונת דאון מתגלה על ידי עובי של שטח הצווארון בעובר.

נשים שלא נמצאות בסיכון הן בדיקות אולטרה-סאונד המבוצעות שלוש פעמים במהלך ההריון. לתנאים ספציפיים של ההקרנה השלישית הריון בשל העובדה כי במהלך תקופה זו - בשבוע 30-32 ה - מגביר באופן משמעותי את הגודל ומשקל של העובר, גדלו ראש משקל מוח הגדל שלה באופן פעיל, הריאות נדחסות עור פתח באינטנסיביות ויצר תת עורית רקמת השומן. נפח של מי השפיר ברחם עולה, ועל ידי 31-32 שבועות הילד צריך להניח את המיקום הפוך - מצגת נורמלי פיזיולוגית.

הנורמה של ההקרנה השלישית להריון

כדי להעריך את הנתונים הביומטריים של הילד בעתיד באמצעות אולטרסאונד, פותחו טבלאות מיוחדות של הפרמטרים הפיזיים והפיזיולוגיים הממוצעים של העובר לכל תקופות ההיריון.

הנורמה להקרנה השלישית להריון היא:

  • (39 שבועות), 41.1 ס"מ (31 שבועות), 42.3 ס"מ (32 שבועות);
  • משקל: 1636 גרם (30 שבועות של הריון), 1779 (31 שבועות), 1930 (32 שבועות);
  • (רוחב של הראש לפי המרחק בין החצילים הקודמים): 78 מ"מ (30 שבועות להריון), 80 מ"מ (31 שבועות), 82 מ"מ (32 שבועות);
  • היקף של הגולגולת: 234 מ"מ (30 שבועות של הריון), 240 מ"מ (31 שבועות), 246 מ"מ (32 שבועות);
  • קוטר החזה: 79 מ"מ (30 שבועות הריון), 81 מ"מ (31 שבועות), 83 מ"מ (32 שבועות);
  • היבט הבטן: 89 מ"מ (30 שבועות הריון), 93 מ"מ (31 שבועות), 97 מ"מ (32 שבועות);
  • אורך הירך: 59 מ"מ (30 שבועות), 61 מ"מ (31 שבועות), 63 מ"מ (32 שבועות).

הגידול בגודל הבטן של העובר לעומת הראש והחזה על רקע עיבוי של השליה מתייחס סימנים ברורים של המחלה המוליטית של התינוק. הפתולוגיה זו מתרחשת ב- Rh resus-Rhompus של הדם של האם והעובר ומתבטאת בהרס תאי הדם האדומים בדם של הילד הן לפני הלידה והן לאחריה.

בנוסף, מומחים רואים את עודף המדד הממוצע להיקף הבטן או לסימנים של היפרטרופיה בכבד בעובר, או לסימנים של מיימת - הצטברות הנוזל בחלל הבטן.

אורך הירך הוא גם פרמטר חשוב של הקרנת אולטרסאונד השלישי במהלך ההריון. על זה ניתן לשפוט את אורך הגפיים, ועל ערך נמוך יותר של אינדיקטור זה (בהשוואה לנורמה ונתונים ביומטריים אחרים), יש מקום להניח כי הילד יש נאיזם, כי הוא גידול גמד. הפרעה זו קשורה לתפקוד לקוי של יותרת המוח וליקוי הורמון גדילה (סומטוטרופין).

על פי הנתונים של ארגון הבריאות העולמי, עד 6% מהילדים שנולדו מדי שנה על ידי נשים מכל רחבי העולם יש מומים מולדים מסוימים. שיטות מניעה קיימות לקביעת הסיכון להולדת ילד עם פתולוגיה מולדת הן בדיקות במהלך ההריון, כולל הקרנה שלישית במהלך ההריון.

אינדיקטורים להקרנה השלישית במהלך ההריון

הפרמטרים של ההקרנה השלישית בהריון - כאשר נבדקים על ידי אולטרסאונד - מספקים בסיס להערכת מצב ומידת ההתפתחות של העובר, פעילותו המוטורית ומיקומו ברחם (מצגת), ומסיקים מסקנות לגבי השליה.

אולטרסאונד השלישי ההקרנה בהריון הוא מסוגל לזהות הפרה של השליה - petoplacental חוסר, שהוא גורם מאיים על התפתחות נורמלית של העובר. הבוחן בהריון בטרימסטר השלישי השני או בתחילה מאוחר עשוי לחשוף צמיחה עוברית בלתי מידתית: בפיגור של האורך של משקל גוף, בטן אי-התאמה בגודל ונורמות חזה באמצע (מה שמעיד על התפתחות כבדה עיכוב) וכו '

כמו כן, במהלך ההקרנה האולטרסאונד השלישי, נוסחה מיוחדת קובעת את כמות נוזל מי השפיר. נפח הגדילה הפתולוגי שלהם עשוי להיות אינדיקטור לזיהום תוך רחמי של העובר או לנוכחות סוכרת אצל הילד.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.