^

איך לא להשתזף בשמש?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

חשיפה בינונית לקרינה אולטרה סגולה אינה שימושית בלבד, אלא גם הכרחית לגוף. אבל במקרים מסוימים, שיזוף מסוכן ואפילו התווית, אז אתה צריך לדעת איך לא להשתזף בשמש ולהגן על עצמך מפני סיבוכים שונים.

 1. השג קרם הגנה עם מקדם הגנה מקסימלי SPF 50-80. החל אותו על העור חשוף לפני כל חשיפה לשמש. הקדישו תשומת לב מיוחדת לידיים, לכתפיים, לאזור הדקולה ולפנים (האף, עצמות הלחיים, האוזניים, השפתיים), כאשר אזורים אלה שורפים תחילה. אל תשכח קוסמטיקה שיער קרם, כי הם סובלים גם בדיקה UV.
 2. נסו לא לצאת אל השמש במהלך העבודה האינטנסיבית שלה, כלומר, בין 11 ל 16 שעות. אם אתה ברחוב, ואז לנוח בצל. לאחר רחצה במאגרים, בזהירות לנגב את העור, כמו טיפות מים יכול לגרום לשרוף.
 3. לאסוף בקיץ בגדים מרווחים, אור (צבע כהה מושך את השמש), אשר ייסגר את הגוף הראשי. אל תשכח את הכובע ואת משקפי השמש.
 4. כדי למנוע הופעת כתמי גיל, חלות לפני השינה על קרם הגוף עם ויטמין C. מזער או להפסיק את השימוש באמצעי מניעה הורמונליים הקיץ אוראלי, טטרציקלין, אנטיהיסטמינים ותרופות משתנות. כל התרופות הללו מגבירות באופן משמעותי את הרגישות של הגוף לשמש. אתה יכול להכין תרופה הביתה כוויות שמש. מערבבים בפרופורציות שוות מיץ לימון ומים. לטפל בתערובת של היד, מברשת, decollete אזור, צוואר.
 5. ישנם מוצרים מסוימים המונעים שיזוף. בתזונה צריך להיות מזון עשיר ליקופן. מומלץ לאכול עגבניות וסויה, מלונים, גרגרים שונים ולשתות תה ירוק צונן.

מאשר למרוח, להשתזף בשמש?

יוצאים לחופשת קיץ, אתה צריך לדעת מה ללבוש כדי להשתזף ולא לקבל כוויות שמש. קודם כל, אתה צריך לרכוש קרם הגנה עם המדד המתאים הגנה SPF עבור פוטו-טיוב שלך. הנתונים על החבילה מציינים את הזמן המרבי המותר למנוחה בטוחה. כלומר, ככל שהמספר גדול יותר, כך ניתן ליהנות מקרני השמש, שכן ההגנה מפני UV מזיקה תפעל.

כל קרם הגנה צריך להיות מיושם לפני הולך לחוף, עדיף במשך 20-30 דקות. בנוסף, זה חייב להיות מעודכן באופן שוטף, במיוחד לאחר נהלי מים. עבור הבחירה הנכונה של קוסמטיקה קרם הגנה, רצוי להתמקד בגורמים כאלה:

סוג עור

אקלים מתון

אקלים חם

אקלים חם מאוד

בשבוע הראשון

ימים אחרים

בשבוע הראשון

ימים אחרים

בשבוע הראשון

ימים אחרים

חיוור

SPF 30

SPF 40-50

אור

SPF 30

SPF 10-15

SPF 30

SPF 15

SPF 30

רגיל

SPF 10

SPF 15

SPF10

SPF 30

SPF15

כהה

SPF 5-10

 

SPF 15

SPF 5-10

SPF 30

SPF 5-10

               

אמצעי כוויות שמש זמינים בצורות שונות ועקביות. בעלים של עור יבש ונורמלי עדיף לבחור קרם, עם עור שמנוני שילוב - נוזלי צורות של קוסמטיקה, למשל, ג'לים או תחליבים.

שקול את המאפיינים הפופולריים ביותר שיזוף, אשר לא רק להאיץ את המראה של צבע עור יפה, אלא גם לשמר את הצל שנוצר:

 • שמן עבור / לאחר שיזוף - יש מבנה אור, כך זה נופל באופן שווה על העור והוא נספג במהירות. שמנים רבים יש גורמים sunscreen כי למזער את הסיכון של כוויות. השמן לחות ומסייע לקבל צל יפה.
 • שיזוף שימור הוא הטוב ביותר בשימוש לאחר החוף מקלחת קירור. לחות, מרגיע ומקרר, מקדם שיזוף.
 • תרסיס שיזוף עצמית משמש הטובה ביותר לאחר שחזר מחופשה. מאפשר לך לשמור ולשפר את הגוון המתקבל. כלי כזה הוא פשוט למדי לשימוש, ואת השפעתו מתבטאת 3-5 דקות.

בנוסף לתרופות לעיל, אתה לא צריך לכלול את הרשימה לחות חלב או שמנת. קוסמטיקה כזו מרגיע את הגוף דלקת ופועל כמו מניעת photaging.

מה אם השמש שיזוף את הפנים בשמש?

יש אנשים ספקנים לגבי שיזוף, בטענה כי נהלים סולאריים להאיץ את תהליך ההזדקנות של העור. במקרה זה, השאלה מה לעשות אם sunburned הפנים בשמש הוא רלוונטי מאוד. אם שזוף הוא אור, אז אתה לא צריך לדאוג, אבל אם יש סימנים של כוויות קשות וכאב חמור, מומלץ לבקש עזרה רפואית.

על מנת למנוע כוויות שמש של העור, ובמיוחד הפנים, מומלץ לדבוק בכללים אלה:

 1. כדי להגן על הפנים והעיניים, ללבוש משקפי שמש וכובע, למשל, כובע או כובע רחב שוליים.
 2. עור הפנים הוא רגיש מאוד בניגוד לחלקים אחרים של הגוף, ולכן יש נטייה גבוהה לשרוף ולפתח קמטים מוקדמים. כדי להגן עליו, להשתמש קוסמטיקה מיוחדת עם גורם SPF גבוה.
 3. אם יש לך עור בהיר, אז להישאר תחת השמש הלוהטת ממוזער הטוב ביותר. כהה יותר את העור, את בטוחה יותר אתה יכול להשתזף. בכל מקרה, להירגע על החוף טוב יותר בבוקר או בערב.
 4. כמו כן, אל תשכח כי איכות כוויות שמש משפיע על הדיאטה. כדי להפחית את הסיכון של כוויות, אתה צריך לכלול בתפריט מוצרים כגון: פטל, תותים, רימונים, אגוזים ופירות יבשים, ענבים, הדר, שעועית, סלק, חצילים, תה ירוק.

בנוסף להמלצות לעיל, לשתות יותר נוזלי, לשטוף ולקחת רק מקלחת קרה, כי מים חמים מדי או קרים מגרה את העור. שימו לב לסבון פנים ומוצרי טיפול אחרים. רצוי כי הקוסמטיקה בקיץ לא מכילים טעמים והיה לה הרכב טבעי. השתמש moisturizing lotions כי ימנע קילוף העור.

הפנים מכוויות בשמש - מה יכול להיות מחומצן?

ישנן שיטות רבות שיכולות להיפטר כוויות שמש לא רצויות. ברוב המקרים, הבנות הן להתמודד עם הבעיה כאשר הפנים הוא sunburnt בשמש. מאשר אפשר להלבין את העור תלוי בסוג שלה או, בהחלט, מתוך צבע כוויות שמש.

 1. הלבנת קוסמטיקה.

עד כה, תעשיית הקוסמטיקה מציעה מגוון רחב של קרמים הלבנת, קרמים וג 'ל. תכשירים כאלה כוללים פנולים, שמנים אתריים, חומצות, סולפידים ואפילו מסנני UV. לעתים קרובות כדי לשחזר את הטון אור להחיל מוצרים הלבנה כגון: קרם Floresan, כריסטינה Fluoroxygen + C, לורטה, מירה (נאבקים עם פיגמנטציה), אוולין.

 1. קוסמטיקה.

ישנם הליכים קוסמטיים להבהרה: הלבנת לייזר, photocorrection, משטח כימי פילינג ואחרים. כולם מכוונים לתאי פילינג עם תכולה גבוהה של מלנין ויישור צבע הגוף. כדי לקבל את התוצאה הרצויה, 2-3 מפגשים מספיקים. אבל בתקופה של הבהרה, אתה צריך להתבונן מיוחד טיפוח העור ולהימנע מאור השמש.

 1. שיטות חלופיות.

בנוסף לנוהלי קוסמטיקה וסלון, קיימות שיטות חלופיות להלבנת הפנים. לפני השימוש בהם, אתה צריך לוודא שהגוף מגיב בדרך כלל לתרופה כזו. כדי לעשות זאת, זה מספיק כדי לבדוק את זה על שטח קטן של העור ולוודא כי אין תגובות אלרגיות.

 • חומצה לקטית ב קפיר ושמנת חמוצה מקדם הבהרה רכה של העור. החל מוצרים אלה על הפנים שלך כמסכה במשך 15-20 דקות. נהלים צריך להתבצע מדי יום במשך 10-15 ימים.
 • קח חבורה של פטרוזיליה ירוקה למחוץ אותו ביסודיות עד למצב ביישן. החל את המסכה מדי יום על הפנים מנקה במשך 30 דקות. משך ההליכים תלוי בתוצאות הרצויות.
 • חותכים כמה תפוחי אדמה מן הקליפה וחותכים למצב של דייסה. מוסיפים כמה טיפות לימון טרי לתפוחי האדמה ומערבבים. החל את התערובת שהתקבלה במשך 30 דקות לפנים. יש לשטוף במים חמים, לעסות בעדינות את העור.
 • יומי, לפני השינה, להחיל מיץ אלוורה טרי על הפנים שלך. את המסיכה יש לרחוץ בבוקר.
 • לדלל את החימר הלבן קוסמטי עם מים למדינה עבות. החל מסכה על הפנים במשך 15-20 דקות, לשטוף עם מים חמים.
 • הוסיפו מעט סודה לעזרת הכביסה שלכם ועיסנו את הפנים ביסודיות כדי לקלף את התאים הקרטינים במהלך שיזוף.

נסה להבהיר את הפנים, לא לשכוח להשתמש איפור sunscreen, החלת אותו לפני כל יציאה לרחוב. כמו כן, להימנע מחשיפה ממושכת לאור שמש ישיר.

כיצד להסיר אדמומיות אם הפנים sunburnt בשמש?

מנוחה ארוכה על החוף או להישאר ברחוב בשיא הפעילות של קרינת השמש לעתים קרובות מוביל את המראה של אזורים hyperemic על הפנים והגוף. שקול כיצד להסיר אדמומיות אם הפנים הוא שרוף בשמש.

 • מסכה מקמח חיטה מסייעת לשחזר צבע עור רגיל. מדולל את כף הקמח עם מים כדי עקביות של שמנת חמוצה עבה. החל בעדינות על הפנים במשך 15-20 דקות ולשטוף. לבצע את ההליך פעמיים בשבוע.
 • המאפיינים מרגיעה הלבנה יש לשפשף מבוססי שקדים. משרים במים בלילה 5-6 אגוזים. בבוקר, למחוץ אותם ביסודיות לדלל עם חלב עד עקביות הדבק כמו מתקבל. החל את המסכה בלילה, ובבוקר, לשטוף עם מים קרים.
 • מלפפונים טריים מגררים על פומפיה ומוסיפים לה ביצה אחת. מערבבים הכל כדי עקביות הומוגנית ולהחיל על הפנים. במקום מסכה, אתה יכול להשתמש פרוסות מלפפון, אבל במקרה זה התוצאה תהיה אחידה.
 • יעיל תכונות הלבנה ביחס עור שזוף בעל מיץ הדר. מערבבים במיץ פרופורציות שוות (כתום, לימון, לימון או אשכולית) ודבש. החל את התערובת על הפנים למשך 10-15 דקות, לשטוף עם מים חמים. לאחר מסכה כזו, זה לא מיותר יש קרם לחות.
 • ויטמיניזציה, הלבנת תכונות מרגיעה יש מסכה עשוי מיץ viburnum וביצה לבן. ביצה אחת ביצה לבן קצף חזק להוסיף לו כף של מיץ גפן. החל את התערובת על פנים נקיים במשך 20-30 דקות, ולאחר מכן לשטוף עם מים חמים. לאחר הליך זה, העור הופך רך, רגיל ונקי.
 • קח כף של 5% מי חמצן ומערבבים עם אותה כמות של עמילן תפוחי אדמה. מערבבים הכל עד חלקה. החל על עור נקי במשך 10-20 דקות, לשטוף עם מים חמים.
 • כדי להחליק את גוון העור, מסכה מבוססת לימון היא בחירה מצוינת. מערבבים שתי כפות של עיסת לימון עם אורז או קמח חיטה. מערבבים היטב ולהחיל במשך 15-20 דקות על פנים נקיים.
 • אם האדמומיות מן הפנים צריך להיות מוסר במהירות, ואז קומפרסים תה יעזור. מבשלים תה שחור חזק או ירוק, מגניב אותו ויוצקים אותו לתוך תבניות קרח. קוביות קפואות לנגב את הפנים שלך.
 • כפית את פתיתים שיבולת שועל עם מים רותחים, לתת להם להתנפח. דודי צונן מוחל על הפנים במשך 10-15 דקות, לשטוף עם מים חמים.

כדי למנוע אדמומיות לא רצויה של הפנים, להשתמש קוסמטיקה הגנה מפני השמש לא לצאת אל השמש, כלומר, בזמן ארוחת הצהריים.

איך לא להשתזף בשמש בכלל?

אם אתה מתנגד לכוויות שמש, או שהיא מנוגדת לנסיבות מסוימות, אתה צריך לדעת איך לא להשתזף בכלל. שקול את הכללים הבסיסיים לשימור העור הלבן בקיץ:

 1. קרם הגנה. קבל קרם הגנה איכותי עם SPF 50-80. לפני היציאה לרחוב, לטפל בכל חלקי גלוי של הגוף, במיוחד את הפנים. לשחזר את ההגנה כל 2-3 שעות לשהייה ארוכה באוויר הצח.
 2. בגדי קיץ. מעדיפים בגדים אור של צבעים בהירים מבדים טבעיים. אל תשכח את הכובע ואת משקפי השמש. ניתן גם לרכוש מטריה המגנה מפני קרינה לא רצויה.
 3. טיפול נאות של הגוף. כמה פעמים בשבוע, קילוף, פילינג חלקיקי עור מתים כוויות שמש. אתה יכול להשתמש מסכות מיץ לימון או פטרוזיליה.
 4. הקצבה. הגן על עצמך מפני פעילות השמש מבפנים. כדי לעשות זאת, להוסיף את מוצרי הדיאטה עם ליקופן (פיגמנט שמגן מפני השמש). השתמש עגבניות, מלונים, פירות יער.

שיזוף בשמש ממלא אנרגיה, משפר תהליכים מטבוליים, מגרה את זרימת הדם ומשפר את העבודה של האורגניזם כולו. שיזוף מגדיל את המאפיינים המגנים של המערכת החיסונית, נותן מצב רוח טוב זיכרונות נעימים במשך כל השנה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.