^

מידע

Meir Kohen - אחד המנתחים הפלסטיים המפורסמים ביותר בעולם, מומחה בתחום התחדשות הפלסטיק, דוקטור לרפואה. הוא בעל תואר שני בכירורגיה פלסטית ויו"ר האיגוד הישראלי למנתחים פלסטיים.

ד"ר כהן ניהל למעלה מאלפיים פעולות לשיקום פלסטיק לאחר נזק טראומטי או פתולוגי. ההתמחות העיקרית של הרופא היא פלסטיק מקסימלי, כמו גם שינוי מהיר בגודל או הצורה של בלוטות החלב, מתיחת פנים, plasty הבטן, הסרת הצטלקות נגעים בעור. תפקיד מיוחד בתחום הרפואי מתבצע על ידי פלסטיק של ילדים.

Meir Kohen הוא רואה את זה המטרה שלו כדי להפוך את התערבויות פלסטיק נגיש ובטוח, ולכן הוא משתמש בטכניקות משופרת ביותר ושיטות משופרת. הוא המחבר או מחבר משותף של מאתיים עבודות רפואיות הדגשת טכנולוגיות חדשניות בתחום הפלסטיק אופרטיבי. בין עבודותיו מאמרים ופרקים על שיפור ריפוי הפצעים, על שחזור פנים, על יישום מעשי של שיטות לייזר.

הרופא אינו מוגבל רק לפרקטיקה קלינית וכירורגית, תוך עיסוק בפעילויות מדעיות. Meir Kohen הוא חבר כבוד לכמה קהילות בינלאומיות לניתוחים פלסטיים, יוזם של מחקר מדעי, פרסום רפואי מקוון מוביל ומורה לכירורגיה פלסטית בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב.

השכלה וניסיון בעבודה

  • בית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים
  • הפקולטה לרפואה אוניברסיטת תל אביב
  • התמחות בניתוח cranio-maxillophacial
  • התמחות בניתוחים פלסטיים בילדים
  • התמחות במרפאות הגדולות בארה"ב ובקנדה

חברות בארגונים בינלאומיים

  • האגודה הישראלית לכירורגיה פלסטית ושיקום
  • האגודה האמריקאית של מנתחים פלסטיים
  • האגודה האמריקנית של מנתחים פלסטיים בראש ובפנים
  • כירורגי האגודה של אונטריו, קנדה
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.