^

מידע כללי על הגוף

איך לא להשתזף בשמש?

חשיפה בינונית לקרינה אולטרה סגולה אינה שימושית בלבד, אלא גם הכרחית לגוף. אבל במקרים מסוימים, שיזוף מסוכן ואפילו התווית, אז אתה צריך לדעת איך לא להשתזף בשמש ולהגן על עצמך מפני סיבוכים שונים.

איך להשתזף כראוי ושווה בשמש עם עור לבן

עם תחילת הקיץ, רבים מאיתנו מתחילים לתהות כמה יפה וחשוב הוא כמה מהר להשתזף בשמש. בעיה זו לא איבדה את הרלוונטיות שלה במשך זמן רב, מאז צל שוקולד חלק של העור בשיא הפופולריות.

האם אפשר להשתזף עם השמש החודשי?

כל נערה לפחות פעם אחת, אבל תהתה אם אפשר להשתזף עם החודשי בשמש. וזה לא מפתיע, כי לעתים קרובות עקב שינוי האקלים את האיזון ההורמונלי נשבר, וסת מתחיל מוקדם יותר, משאיר חותמת על השאר.

שיזוף: טוב, רע

הקיץ הוא בעיצומה, ולכן השאלה של השזוף המושלם הוא מאוד רלוונטי. שקול את ההמלצות העיקריות ואת התוויות נגד שיזוף.

דרכים ביעילות להסיר את הבטן השקועה לאחר הלידה: תרגילים, חישוק, תחבושת

לאחר הלידה המוצלחת של תינוק בריא, כל אישה מחליטה כיצד לשחזר את הדמות, במילים אחרות, איך לנקות את הבטן לאחר הלידה. אחרי הכל, הוא על בטן מתוחה כי כל ההשלכות של נושאת ולידה של ילד מושפעים.

שיער צומח באזור הביקיני: גורם ותרופות

Pseudofolliculitis (דרמטיטיס, עורר על ידי שיער חודר לתוך העור) היא פתולוגיה דלקתית נפוצה, האופיינית לאזורים בעור, שבו השיער מוסר באופן מכני.

קעקועים של חינה

כיום, יש נטייה אופנתית לקשט את הגוף עם עיצוב מקורי. במילים אחרות, אנשים רבים מתפתים לקבל קעקוע. אבל, מאז השינויים אופנה את הטעם של כל אדם הם ארעיים, אז לא כולם מחליט על "קישוט" לטווח ארוך של הקעקוע.

גירוי על הרגליים לאחר הגילוח

גירוי חריף לאחר גילוח על הרגליים מתבטא על ידי שטיפה, גירוד, pustules. במקרה זה, אתה צריך לוותר גילוח וללכת דרכים חלופיות של depilation.

גירוי לאחר גילוח באזור הביקיני

כמעט כל הנשים עמדו בפני הצורך להיפטר משיער עודף. גילוח - מה יכול להיות קל ומהיר?

גירוי לאחר בית השחי מתחת לגילוח

עד כה, מספר רב של קוסמטיקה שונים עבור depilation פותחה, אך עם זאת, הן גברים והן גברים מעדיפים שיטה נבדק זמן של הסרת שיער - גילוח.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.