Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שמפו קשקשים Nizoral

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

קשקשים היא בעיה המוכרת לאנשים רבים. ראוי לציון, חלקיקים מקולפים של עור Cornified יכול לכסות לא רק בגדים, אלא גם להופיע דרך השיער, אשר נראה לגמרי לא אסתטי. בנוסף, קשקשים מלווה לעתים קרובות על ידי תחושות מגרד, לא נוח, ושמפו רגיל לא מוביל להקלה. במצב זה, שמפו Nizoral עבור קשקשים יכול לעזור - היא תרופה עממית בדרמטולוגיה, אשר מבטלת את הגורם העיקרי של הפתולוגיה - פתוגנית הפתוגן שגורם כל הסימנים של דלקת עור סבורי.[1]

סיווג ATC

J02AB02 Кетоконазол

רכיבים פעילים

Кетоконазол

אינדיקציות ניזורל לקשקשים

אחד האינדיקציות העיקריות לשימוש של שמפו קשקשים Nizoral הוא נוכחות של פטרייה כמו שמרים של Malacezia על הקרקפת. פעילות מוגזמת של הפתוגן הפטרייתי מוביל להתפתחות של הפרעות כואבות, כולל hyperkeratosis - חלוקה התא משופרת של שכבת האפידרמיס.

קשקשים, בפרט, עשויים להיות קשורה hyperactivity של הפרשת בלוטות ושינויים בהרכב של הפרשות עור החלב. תגובות כאלה מובילות להפרת החסינות המקומית, להיחלשות הפונקציה המגנה של העור.

קשקשים יכולה להיות תוצאה של תהליכים הורמונליים, נוירוגניים, החיסונית בגוף. גורמים גנטיים מסוימים, ההשפעה של מתח עצבי עמוק או תכופים, תזונה לא בריאה וסגנון חיים, אינם נשללים. עם זאת, בנוכחות גורמים מקושרים, תמיד יש את הסיבה הבסיסית הראשונה - זיהום פטרייתי שניתן לעצור באמצעות שמפו Nizoral. המחקר הראה כי שמפו המכיל את החומר antifungal Nizoral היו היעילים ביותר במאבק פטריית קשקשים Malaszia furfur (Pityrosporum ovale).[2]

טופס שחרור

הרכב של מוצר כזה כמו שמפו Nizoral מקשקשים מיוצג על ידי מרכיבים פעילים עזר. העיקרי הוא ketoconazole, חומר תרופתי אנטי פטרייתי שמקורו imidazole כי בהצלחה להתמודד עם mycoses.

הרכב עזר מוצג:

 • סודיום לוריל גופרתי;
 • lauryl sulphosuccinatom dinataria;
 • שמן קוקוס שמן דיאתנולמיד;
 • קולגן הידרוליזה;
 • מקרוגום;
 • סודיום כלורי;
 • חומצה הידרוכלורית;
 • imidova;
 • סודיום הידרוקסיד;
 • חומרי טעם וריח.

שמפו Nizoral ניתן ארוז בקבוקי פלסטיק של יכולות שונות: הקטן שבהם - 25 מ"ל, בינוני - 60 מ"ל ועוד - 120 מ"ל. ברשת התרופות antidandruff ממוקם כתרופה נגד פטריות לשימוש מקומי.

פרמקודינמיקה

שמפו קשקשים Nizoral הוא גם מוצר מניעתי וטיפול עם פעילות antiseborheheic ו antifungal, אשר משמש בהצלחה להיפטר קשקשים ותסמינים לא נעימים אחרים (כולל עם צורה seborrheic של דרמטיטיס). כפי שמראה בפועל, גם עם שימוש תכוף שמפו Nizoral אינו גורם לגירוי של העור, ואת העקביות של התרופה היא כזו שהיא מאפשרת לך בקלות ובמהירות תהליך השיער הקרקפת, אשר מאפשר לך להשפיע על הבעיה בצורה יעילה ככל האפשר.

שמפו קשקשת ניזורל מדגימה פעילות פעילה נגד פטריות שמרים, dermatophytes, גראל חיובי צמחי קוקוס, פטריות גבוהות יותר, פתוגנים dermatomycotic מסוימים, פטריות dimorphic, פתוגנים של mycoses מערכתית. הכלי מנטרל את הצמיחה והתפתחות של dermatophytes, יעיל בטיפול אקזמה seborrheic, pityriasis versicolor, קשקשים, בעוד לא חודר לתוך מחזורית מערכתית.

פרמקוקינטיקה

ריכוזי הריכוז של המרכיב הפעיל במחקר היו אומללים כל כך, עד שהם לא נקבעו בסרום הדם כשהם מוחלים חיצונית בשמפו ניזורל על העור והקרקפת. קביעת תוכן זה התאפשרה רק בעת החלת המוצר על פני השטח כולו של הגוף: הריכוז במקרה זה נע בין 11.2 ל 33.3 ng למיליליטר. מומחים רואים במדד זה משמעות לא מובהקת מבחינה קלינית או כזו שאינה יכולה להשפיע על אינטראקציות בין תרופתיות. בעת שימוש בשמפו Nizoral בכמויות גדולות מגביר את הסבירות של תהליכים אלרגיים.[3]

פרטים על התמונה הקינטית של השימוש החיצוני של קשקשת קשקשים Nizoral לא נחקרו.

מינון וניהול

לטיפול בקשקשים במבוגרים וילדים מעל גיל שתים, שמפו Nizoral מוחל על הקרקפת ועל השיער במשך כ 4 דקות, מוקצף, ולאחר מכן שטף עם מים חמים. תדירות היישום של קרנות - פעמיים בשבוע במשך חצי חודש.

למטרות מניעה, המוצר משמש לפי התוכנית פעם בשבוע, או אחת לשבועיים, לסירוגין עם אמצעים קונבנציונליים לשטיפת שיער.

אם כל תרופות נוספות נגד קשקשים משמשים (קרמים, משחות, balms), אז האפשרות של שילוב עם שמפו Nizoral נידון בנפרד עם מומחה.

בקשה לילדים

ההשפעות השליליות של אופי מערכתי כאשר משתמשים בשמפו Nizoral מקשקשים לא נצפתה. עם זאת, מומחים אינם נותנים תשובה ברורה לאפשרות השימוש בכלי זה ברפואת ילדים - בעיקר בשל העדר מחקר רלוונטי הקשור לילדים. לכן, זה נחשב רשמית כי ניתן להשתמש Nizoral לטיפול קשקשים אצל ילדים מגיל 12 שנים. [6]אם אתה רוצה להשתמש בכלי לפני גיל זה, כדאי להתייעץ עם מומחה - בפרט, עם רופא ילדים.

השתמש ניזורל לקשקשים במהלך ההריון

החוקרים בחנו את האפשרות של חדירה של הרכיב הפעיל של השמפו Nizoral לתוך מערכתית המערכת, החוקרים היו משוכנעים הבטיחות המוחלטת של מוצר זה. עם זאת, מחקרים כאלה עם ההשתתפות של נשים הרות או מניקות עדיין לא נערכו, ולכן מומחים לא יכולים להמליץ על שימוש של התרופה בתקופות אלה. [4]לא ידוע אם יש סכנה למסלול ההיריון המיידי או לבריאות התינוק העתידי.

עם זאת, ריכוז הפלסמה של המרכיב הפעיל בשמפו Nizoral לא זוהה לאחר השימוש היומיומי של המוצר על ידי נשים שאינן בהריון. יש להניח כי במהלך ההריון הסיכונים של השפעה שלילית של שמפו מופחתים כמעט לאפס. לאור האמור לעיל, מותר להשתמש קשקשים Nizoral עבור נשים הרות ומניקות, אבל ייעוץ מומחה צריך להיות גם חובה.

התוויות נגד

גיל עד 12 שנים, תקופות של הריון והנקה הן התוויות יחסיות לשימוש בשמפו ניזורל מקשקשים. הם יחסיים, כי במצבים מסוימים הרופא עשוי לאפשר הן לאישה ההרה והן לילד הקטן להשתמש בשמפו - לדוגמה, אם לא ניתן להשתמש בתרופה אחרת, ובו זמנית יש ביטחון בביטחון של ניזורל.

באשר התוויות נגד ללא תנאי, אז הם כוללים רגישות הפרט ואת מצב הרוח אלרגי של הגוף לפחות מרכיב אחד של השמפו.

תגובות אלרגיות עד כה הפכו נפוצה ברחבי העולם, ויש להם נטייה לצמיחה נוספת. אלרגן יכול להיות כמעט כל חומר - כולל חלק של טיפול היגייני ו-מניעת מוצרים, כגון שמפו ניזורל עבור קשקשים. במקרה זה, ההליך הראשון עם שמפו יכול ללכת בצורה חלקה, ותגובת אלרגיות הוא זוהה כבר ביישום השני. אם תסמינים לא נעימים של אלרגיות עדיין מופיעים, אז אתה צריך להפסיק להשתמש במוצר להתייעץ עם מומחה. בעתיד, יהיה צורך בזהירות ללמוד את הרכב שמפו קשקשים, כדי לא לבחור מוצר עם אלרגן פוטנציאלי שוב.

תופעות לוואי ניזורל לקשקשים

תופעות לוואי הקשורות לשימוש בשמפו קשקשים Nizoral על הקרקפת הם נדירים ביותר - בכ 1% מהמקרים. וכמה מהתסמינים האלה מתרחשים לעתים קרובות יותר מאחרים, וחלקם - לעתים רחוקות מאוד, או אפילו נרשם במקרים בודדים. אבל כולם צריכים להיות מודעים לתופעות סבירות כאלה, קודם כל מטעמי בטיחות לבריאותם.

אנחנו מדברים על תופעות לוואי כאלה:

 • תהליכים דלקתיים בזקיקי השיער - פוליקוליטיס;
 • היווצרות רגישות יתר למרכיבי קשקשים קשקשים;
 • שינוי זמני בטעם;
 • קריעה מוגברת, דלקת הלחמית;
 • נשירת שיער, עור יבש או שיער, שינוי איכות השיער;
 • תחושה של גירוי בעור, הופעת פריחות (כולל אקנה);
 • מגע דרמטיטיס, שינוי צבע השיער;
 • אדמומיות העור, גירוד;
 • היווצרות של pustules, תהליכים אלרגיים.

אם כל אחד מהתסמינים המפורטים מופיע, יש צורך להפסיק את הקשר עם הסוכן להתייעץ עם מומחה. [5]

מנת יתר

במהלך השימוש שמפו Nizoral מקשקשים, לא היו מקרים של מנת יתר, שכן התרופה אין השפעה מערכתית מוחל רק מבחוץ.

אם התרופה היא בטעות או בכוונה לבלוע, אז יש צורך להתייעץ עם רופא לטיפול סימפטומטי ותומך. כדי לעורר רפלקס gag, או לשטוף את הבטן אסורה בהחלט, על מנת למנוע קצף ושאיפה. מומלץ לקחת כל חומר, ולאחר מכן - סם משלשל.

אם שמפו נלקח על ידי הילד בפנים, אז בקשה לטיפול רפואי חייב בהכרח.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

מומחים לא הקימו סמים אינטראקציה אחת שמפו קשקשים Nizoral. מכיוון שלמוצר אין השפעה מערכתית, ניתן לשלב אותו עם כל תרופה לשימוש פנימי.

השילוב החיצוני של כמה ההכנות קשקשים בבת אחת צריך להיות משא ומתן עם מומחה, כמו זה יכול להוביל לתוצאות בלתי צפויות ולא נעימות - למשל, עור יבש מוגזם, נשירת שיער, וכו '

תנאי אחסון

שמפו קשקשים Nizoral מותר לשמור בתנאים רגילים, שמירה על טווח טמפרטורות מ +8 ל + 25 ° C. אל תאפשר לילדים למקומות אחסון לשטוף מוצרי היגיינה טיפולית מניעתית.

לא מתאים לאחסון מקומות שמפו קרוב חימום, רדיאטורים, כמו גם אזורים של אור שמש ישיר. אופטימלית, אם מקום כזה הוא מגניב, מאוורר היטב.

חיי מדף

שמפו קשקשים Nizoral מותר לשמש במשך שלוש שנים מיום הייצור: תאריך שחרור מצוין תמיד ישירות על הבקבוק עם המוצר.

אנלוגים

Nizoral הוא לא רק קשקשים קשקשים על בסיס ההשפעה הטיפולית של ketoconazole. אחרים מוצרי ניקוי היגייני יש הרכב דומה ויעילות:

 • שמפו Dermazole;
 • שמפו קנזול;
 • קטוזורל - דרניצה;
 • שמפו אוזול;
 • Perhotal;
 • Ebersept.

Keto שמפו בתוספת יש השפעה דומה. עם זאת, ketoconazole במוצר זה משופרת על ידי מרכיב פעיל נוסף - pyrithione אבץ, מה שהופך את המוצר אפילו יעיל יותר.[7], [8]

ביקורות

תופעה נפוצה כזו כמו קשקשים קשורה בעיקר עם זיהום פטרייתי, שבו מנגנון חלוקת התא הוא הוריד, שכבת חרמן מתעבה, גירוד מופיע, ואת העור מתחיל לקלף יתר על המידה.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "שמפו קשקשים Nizoral" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.