טיפוח השיער

לינדן לשיער

נהוג יותר להשתמש בפרחי טילן להצטננות, מכיוון שהוא חומר נוגד דלקת חום, נוגד דלקת, אנטי-ויראלי ואנטי-בקטריאלי. עם זאת, לחומרים הפעילים הביולוגית שלה השפעה מיטיבה על מצב השיער.

צמח לשיער: תכונות ויתרונות רפואיים

הרבה ידוע על הפעולה החזקה של צמח בעל מראה צנוע שנקרא פלנטין. עלים וזרעים מכילים ויטמינים, פיטונצידים, טאנינים, אנזימים.

מרווה לשיער: תכונות, יתרונות

מינים רבים של מרווה, כולל Salvia officinalis (מרווה נפוצה), גדלים באזור הים התיכון, וחלק ממיני הסלביה משמשים ברחבי העולם כתבלינים ארומטיים, כמו גם כתרופת צמחים מסורתית.

שמפו קשקשים Nizoral

Nizoral עבור קשקשים היא תרופה עממית בדרמטולוגיה, אשר מבטלת את הגורם העיקרי של הפתולוגיה - פתוגנית הפתוגן שגורם כל הסימנים של דלקת עור סבורי.

שמפו קשקשים טאר

טיפול בשיער כי הוא נוטה להיווצרות של סולמות עור מרובים (תאי העור המתים של האפידרמיס) דורש גישה מיוחדת. שמפו רגיל אינם מסוגלים להתמודד עם הבעיה.

מסכות לבצל מתוצרת בית: מתכונים

לעשות כל מסכות שיער תוצרת בית לשיער, אשר מתכונים להציע את האינטרנט, פשוט ובזול. אחרי הכל, דבש, חמאה, מיונז, שום, ביצה, קפיר, שמרים, גזר, לימון ומוצרים דומים נמצאים בכל מטבח, ואם משהו חסר, אז הקנייה היא לא בעיה.

טיפול בצלים

שיער יפה - החלום של כל אדם. במאבק על היופי של השיער, נשים לא לחסוך כסף או זמן. בנוסף לגורמים גנטיים, חשיבות הטיפול והאיכות של האמצעים שבהם היא מתבצעת.

חומצה אמבר לשיער

חומצה אמבר (ethanedicarboxylic חומצה, נתרן succinate) הוא חומר המתקבל במהלך עיבוד של ענבר. בשל תכונות הטיפול שלו, חומצה succinic נמצא בשימוש נרחב קוסמטולוגיה ורפואה, שכן יש אפקט התחדשות משחזר ייחודי.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.