Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שמפו קטוקונזול לקשקשים

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג, אונקודרמטולוגיה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 09.11.2021

קשקשים אינם רק לא נעימים מבחינה אסתטית. זה מביא איתו אי נוחות בצורת גירוד, גירוד, פסטולות מתחת לקרקפת. במקרים מתקדמים נשירת שיער מתחילה. בנוסף, החזרת איכות השיער לרוב בעייתית. תרופות אלטרנטיביות והשימוש בשמפו הראשון נגד קשקשים בחנות לא תמיד עוזרים. שמפו נגד קשקשים Ketoconazole הוא תרופה. הוא מיוצר על ידי חברת תרופות ומכיל חומר מרפא בעל השפעה פטרייתית / פטרייתית, קטוקונזול, כלומר שמפו מרפא בעל פעילות אנטי פטרייתית מובהקת. קילוף הקרקפת מתרחש מסיבות שונות, כך שלא כל החולים מתאימים לטיפול בשמפו עם קטוקונזול. לפני שקונים אותו ומתחילים במהלך טיפול, מומלץ לבקר אצל רופא ולברר מה גרם לקילוף פעיל של שכבות העור העליונות מתחת לקו השיער. ניסוי אקראי, כפול סמיות, מבוקר פלצבו הוכיח את יעילותו של שמפו קטוקונזול ב -2% בטיפול בקשקשים בינוניים עד חמורים. [1],, [2]

סיווג ATC

J02AB02 Кетоконазол

רכיבים פעילים

Кетоконазол

אינדיקציות שמפו קטוקונזול לקשקשים

מיקוזיס בקרקפת הנגרם על ידי דרמטופיטים, פטריות דמויות שמרים ועובש, סבוריאה שמנונית ויבשה ממקורות שונים.

מניעת מיקוזיס בקרב אנשים עם עמידות חיסונית מופחתת.

מתאים לכל סוגי השיער.

פרמקודינמיקה

החומר הרפואי העיקרי בשמפו הוא קטוקונזול. זהו סוכן אנטי פטרייתי ידוע מקבוצת imidazole. פעולתו היא להשמיד את קרום התא של פטריות על ידי חסימת הסינתזה של הרכיבים הדרושים - ארגוסטרולים, פוספוליפידים, טריגליצרידים. קרומי התא הופכים לחדורים ונהרסים. פטריות מאבדות את יכולתן להתרבות ולמות. שמפו נגד קשקשים רבים של ketoconazole מכיל חומצה הידרוכלורית (המשמשת כממיס לתרופה), מה שעלול לגרות עוד יותר ולהחמיר את הדלקת. בשמפו "אלפא" אין חומצה הידרוכלורית; מומחי החברה הצליחו להימנע מנוכחות רכיב זה.

הסיבה לקשקשת בראש היא לעיתים קרובות רבייה של הפטרייה האופטיוניסטית כמו שמרים Pytirosporum ovale, שקטוקונזול יכול להתמודד איתה בהצלחה. הפטרייה חיה על הקרקפת של כולם ואינה מתבטאת בתנאים רגילים. אבל עם פעילות מוגברת של בלוטות החלב, חסינות מופחתת וסיבות אחרות להפרת האיזון הביולוגי, הוא מיד מרים את ראשו ומתחיל להכפיל באופן פעיל. לכן, רכיבי ייבוש והפטרת חומרים משפרים את השפעת התרופה. בנוסף לקטוקונזול, השמפו, למשל, של חברת התרופות אלפא, מכיל יוני אבץ. אלמנט זה של הטבלה המחזורית עוזר להחזיר את הביואנוזיס הרגיל של העור: הוא מתייבש, מרגיע ומקל על גירוי.

באותו מותג שמפו, בנוסף לרכיבים הרפואיים והמינרליים, הוא מכיל גם תמצית צמחית של טימין. לצמח זה יש פעילות אנטי בקטריאלית ופטרית, ולכן הוא משלים את השפעת החיטוי של המרכיבים הקודמים. בנוסף, זה עוזר לחיזוק וגידול שיער, לנרמל את הקרקפת.

במותגים אחרים של שמפו, רכיבים נוספים עשויים להיות שונים. לדוגמה, השמפו הרוסי "Sebokler" מכיל גם קטוקונזול ופיריטיון אבץ, המשלים לא רק את ההשפעה האנטיספטית, אלא גם בעל השפעה ציטוסטטית קלה, המונע תהליכים של התפשטות יתר בפסוריאזיס ובסבוריאה. [3]

לשמפו ניטרלי עם קטוקונזול יש השפעה מתונה (מונעת), ומכלול הפרה-ביוטיקה הצמחית הכלול בו מנרמל את המיקרופלורה של הקרקפת, עוזר לחיזוק וגידול השיער.

אם השמפו מתאים לך, אז ההשפעה שלו תורגש כבר לאחר השימוש הראשון, ובעוד שבועיים, במקרים שלא התחילו, כבר תיפרד מהבעיה.

פרמקוקינטיקה

כאשר הוא מוחל באופן חיצוני, המרכיב הרפואי ketoconazole פועל אך ורק על פני העור ואינו נכנס למחזור המערכת.

הפרמקוקינטיקה של שמפו אינה כפופה למחקר, ולכן ההשפעה המורכבת של כל הרכיבים אינה ידועה, אולם יישום חיצוני ושטיפה לאחר מכן מהשיער מרמזים על היעדר השפעה מערכתית משמעותית. [4], [5]

מינון וניהול

שמפו ניטרלי עם קטוקונזול של חברת אלפא משמש למניעה או עם כמות קטנה מאוד של קשקשים - מורחים אותו על שיער רטוב, מתפשטים, מקציפים ומשאירים אותו למשך חמש דקות. ואז הם נשטפים תחת מקלחת חמה. השתמש בו באופן קבוע כל שבועיים.

שמפו לריפוי עם קטוקונזול משמש פעמיים במהלך הליך שמפו אחד: בפעם הראשונה שהם פשוט שוטפים את השיער, ובפעם השנייה הם מורחים אותו על השיער, מקציפים ומשאירים למשך חמש דקות. ואז נשטף. הליכי הטיפול נעשים כל יומיים למשך שבועיים. גם לאחר שטיפה, המוצר נשאר על פני הקרקפת ו"פועל ", מה שניתן יהיה להבחין בתום הקורס בן השבועיים.

ואז הם עוברים להשתמש בגרסת שמפו ניטרלית.

שמפו נגד קשקשים של Sebokler עם קטוקונזול משמש פעמיים בשבוע למשך חודש. ואז במשך חודש נוסף הם שוטפים את השיער מדי שבוע למטרות מניעה. תהליך הכביסה מומלץ באופן הבא: שמפו מוחל על שיער רטוב, מקציף ומעסה אותו כשלוש דקות ואז שוטף אותו מתחת לזרם מקלחת.

בקשה לילדים

מחקרים נאותים על השימוש בשמפו בילדים גם כן לא נערכו. עם זאת, גורמים חיצוניים עם קטוקונזול נקבעים לילדים. לפני שטיפת ראשו של ילד בשמפו תרופתי, מומלץ לברר את הסיבה לקשקשת ולהתייעץ עם רופא ילדים. [8]

השתמש שמפו קטוקונזול לקשקשים במהלך ההריון

לא נערכו מחקרי השפעה על אוכלוסייה זו. בתקופת הלידה יש להימנע מכל חשיפה, והשמפו מכיל תרופה ותמצית של צמח מרפא אשר אינו מותנה לנשים בהריון. אך אם יש צורך לטפל בקשקשים, הרופא מחליט אם מומלץ להשתמש בשמפו עם קטוקונזול וטימין. אותן המלצות חלות על אמהות שמניקות. [6], [7]

התוויות נגד

רגישות יתר אישית לרכיבי שמפו.

תופעות לוואי שמפו קטוקונזול לקשקשים

תגובות עור אלרגיות אפשריות, מערכות סיסטמיות אינן סבירות.

מנת יתר

מינון יתר ואינטראקציות עם תכשירים אחרים לשמפו לא נחקרו. בהתחשב בכך שהחומרים הפעילים מהם כמעט אינם נכנסים למחזור המערכת, לא צפויים אינטראקציות, ומנת יתר, באופן עקרוני, אינה אפשרית. [9]

תנאי אחסון

לאחר הפתיחה שמפו שמור על המדף בחדר האמבטיה. לפני הקנייה והשימוש בו, עליך לשים לב לתאריך התפוגה המצוין על האריזה. לאחר פקיעתו, אין כל ערובה לבטיחותו ויעילותו.

אנלוגים

ישנם שמפו אחרים עם קטוקונזול, למשל סולסן, בעל ניחוח פיקנטי של עשבי תיבול הכלולים בהרכבו; שמפו קשקשים "כוח הסוס"; שמפו ניזורל. אלה לא אנלוגים, אלא מילים נרדפות, שכן מלבד מרכיבי העזר, הם משתמשים באותו חומר פעיל. חברת אלפא מייצרת גם רסק עם קטוקונזול, שמומלץ להשתמש בו לנגעים מקומיים של אזורים קטנים. בנוסף לתרופות ואבץ, הוא מכיל שמן דקלים גמדי.

יש גם מספר שמפו עם climbazole, שיש לו השפעה פטרייתית חזקה, עם זאת, הוא נספג בצורה משמעותית יותר במחזור המערכת.

שמפו סולסנובי (ללא קטוקונזול), טאר, סבורין מוצעים גם כתרופות לקשקשים, אך אין להם השפעה כה חזקה כמו קטוקונזול וטיפוסאזול. הם פשוט שוטפים את החלב, שבלעדיו פטריית הקשקשים אינה יכולה להתרבות.

בנוסף, לשמפו של ketoconazole יש מגוון רחב של השפעות נגד פטריות. אחרי הכל, התבוסה לא תמיד נגרמת על ידי Pytirosporum ovale. ישנם סוגים אחרים של פטריות שמדביקים את העור מתחת לשיער וגורמים לו להפיץ יתר ולגרום לקשקשים.

ביקורות על שמפו עם קטוקונזול טובות, זה עונה על כל הציפיות. כאשר משתמשים בהם על פי ההוראות, ולכל שמפו יש ניואנסים בשימוש, כולם התפשטו בקשקשים.

רופאים מעריכים את היעילות של climbazole ו- ketoconazole באותה רמה, אך מדגישים כי היתרון העיקרי של ketaconazole הוא היעדר השפעה מערכתית במישומה החיצוני.

קבוצה פרמקולוגית

Противогрибковые средства

השפעה פרמקולוגית

Противогрибковые препараты

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "שמפו קטוקונזול לקשקשים" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.