^

מילוי ביולוגי מודרני

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כיום בארה"ב, חומרים ביולוגיים הנגזרים ברקמות אדם או בעלי חיים משמשים לעתים קרובות יותר מאשר biomaterials סינתטי. החומרים הפופולריים ביותר עבור הגדלת הרקמות הרכות הן שומן אוטומטי ו-קולגן שור. עם התפתחות שיטות מעבדה של טיפוח, הבחירה נוספה על ידי האפשרות של זריקות של תערובת של קולגן אנושי fibroblasts מתורבתים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

חומרים שמקורם ברקמה אנושית

הזרקה של שומן אוטומטי

חוסר ההכרה של תוצאות השימוש באוטוגראפט השומן התממש די מהר, זה היה קשור, בעיקר, עם resorption המקומית של השומן המושתל. שני עשורים לאחר שנויבר דיווח על השתלה מוצלחת של השתלות שומן בחינם, ברונינג תיאר לראשונה את הטכניקה של הזרקת שומן. הוא הניח חתיכות שומן קטנות במזרק והשתמש בו כדי לתקן עיוותים לאחר ניתוח אף. בשנת 1950 ציין פאר כי המסה של שומן מושתל באופן חופשי פוחתת בממוצע של 45% לאחר שנה אחת. הוא הציע את התיאוריה של הישרדות התא, בהנחה ששומן חי לאחר איסג 'הוא איסכמי, כמה תאי שומן מתים, והרקמה מתמוססת ומוחלפת במבנים ציסטיים וברקמה סיבית. מחברים אחרים הראו כי השתלות שומן נלקח כירורגי לשמור על נפח טוב יותר מאשר אלה שהושגו על ידי יניקה. עם כניסתה של שאיבת שומן, שתוארה על ידי אילוז בסוף שנות ה -70 של המאה הקודמת, הכרכים הגדולים של רקמת השומן הפכו לזמינים להשתלה.

השיטה של microlipoinjection מורכב דגימה, אחסון השתלה של שומן. שומן נלקח בתנאים aseptic, תחת הרדמה מקומית, תוך שימוש בטכניקה של חדירה hypotonic, microcannons קהה או מזרק במיכל סטרילי. השומן נסוג גם יכול להיות קפוא בחנקן נוזלי לשימוש עתידי. אתרים פוטנציאליים התורם יכול לשמש משטחים לרוחב של הירכיים, הישבן והבטן. סרום ודם מופרדים מן השומן, ואז הוא שטף עם תמיסת מלח סטרילית. השמנת השתן מוזרק לרקמה תת עורית עם מחט רחב מחורר. לאחר ההזרקה, הרקמות הם עיסו כדי להפיץ את השומן שהוזנו באופן שווה. אינדיקציות עבור microlipoinjection הם תיקון של הקפלים nasolabial ו buccal-labial, תלמים על גשר האף, השפתיים, ניוון hemifacial. מאז resorption של השומן המיועד צפוי, hypercorrection מומלץ עבור 30-50%. באזורים ניידים נוספים, האצת הוא מואץ, כך זריקות חוזרות ונשנות עשוי להידרש כדי להשיג תוצאה מתמשכת.

בנוסף לסיבוכים באתר התורם, mikrolipoinektsii סיבוכים פוטנציאליים הן נפיחות קלות דמם כתמים במבוא, אשר בדרך כלל נפתר בתוך 72 שעות. יש דיווח אחד על התפתחות autozhira עיוורון חד הצדדית לאחר ההזרקה לתוך glabella. ספיחה של שתלי שומן דורשת זריקות חוזרות ונשנות, והחלפת השתל עם רקמה סיבית היא הבעיה העיקרית של טכניקה זו.

תיקון ליפוציטים של הדרמיס

בשנת 1989, פיתחה Fournier שינוי של הזרקת אוטומטי. הוא הציע כי אם לשבור אדיפוציטים ותכולת הטריגליצרידים יוסרו, הקירות הנותרים התא septa סיבי בין תאיים יכול לשמש מילוי רקמת חיבור לתקן שינויים עור. הוא כינה רקמה זו קולגן אוטולוגי, האמין כי הוא עשיר סיבים אלה.

קולמן ועמיתיו דיווחו על תוצאות קליניות מצוינות עם סבילות טובה. העמידות של חומר זה, על פי הנתונים שלהם, דומה לזו של Zyplast (נגזרת מקולגן שור) או פיברל (קולגן חזירי), במיוחד אם תהליך המילוי חוזר על עצמו לאחר 2-4 שבועות. ביופסיות מוקדמות גילו לא אדיפוציטים תמימים, אך חדירה דלקתית משמעותית. ביופסיות שלאחר מכן הראו התרחבות של הדרמיס והחלפת תאי דלקת עם פיברוזיס סלולרי. מעניין לציין כי ביופסיות הראו תוכן קולגן נמוך מאוד בחומר המושתל עצמו. במקום זאת, ההזרקה גורמת לתצהיר קולגן על ידי האורגניזם המארחת.

למרות ששיטה זו היא קשה יותר מבחינה טכנית ודורשת זמן רב יותר מאשר שימוש Zyplast או Fibrel, זה נראה בטוח ומניב תוצאות קליניות מקובלות. זה יכול להיות שימושי עבור תיקון של ניוון perioral וצלקות העור. זה יכול גם להיות משולב עם טכניקות אחרות, כגון microlipoinjection, חשיפה לייזר או את הניהול של בוטוטין אקסוטוקסין (בוטוקס). ההליך לעיתים דורש חזרה. עם זאת, בשל עודף של החומר התורם, זה יכול להיות חסכונית, במיוחד עבור פגמים גדולים.

שומן נלקח באותו אופן כמו microlipoinjection. הוא מקבל כמה דקות להתיישב מזרק, כך שניתן להפריד את השומן מן החלק הנוזלי של השאיפה. ואז את השומן המתקבל הוא חייג לתוך מזרקים קטנים, עם 1 ס"מ של מים מזוקקים סטריליים הוסיף לכל 2 סמ"ק של שומן, ולאחר מכן קפוא בחנקן נוזלי. אחרי זה מזרקים להפשיר במהירות במים חמים. כתוצאה מכך, supernatant מופרד משאריות שומן, אשר מוסרים. שאר הטריגליצרידים מופרדים מן החומר הזרקת על ידי centrifuging מזרקים במשך 1 דקה בסל"ד 1000. רקמת הטיפול ניתן להזריק דרך intradermally דרך 23 G או 25 מחט G.

אריכות ימים של החומר לתיקון ליפוציטים דומה לזה של קולגן Zyplast. בשל resorption צפוי, יש צורך לנקוט כמה hypercorrection או זריקות חוזרות ונשנות. תופעות לוואי וסיבוכים של הליך זה זהים עם microlipoinjection.

השתלת אוטודם

נטילת השתלות עורי כרוך דיסקציה, כריתה ו השתלה של חתיכות קטנות, מונוליטי של autoderm כאמצעי להגדלת נפח הרקמות הרכות. בשימוש במקור ב ophthalmology וכדי לשחזר את הקול, השתלות עור משמשים לטיפול צלקות נסוג, קיפולים העור קמטים, כמו גם פגמים עמוקים, רחבים ברקמות הרכות. בטיפול קמטים עדינים או צלקות פוסט אקנה קטן, הם לא יעילים. צלקות postagrevyye גדול, לפחות 4 - 5 ס"מ קוטר, אפקט זה מטופל טוב יותר.

הוכח כי צלקת scarting כמו האפקט היחיד משפר את המראה של פגמים אלה על ידי הפרדת סיבי תיקון סיבי מן העור, להרכיב קולגן חדש רקמות סיבי ובכך להעלות את האזור פגם. עם זאת, לאחר השפעה כזו, הצלקות, במספר גדול של מקרים, בסופו של דבר reattach הרקמה הסיבית הבסיסית. ההקדמה של שתלי עורי לאחר חתך תיאורטית יכול למנוע התקשרות מחדש לרקמות סיבי לתת תוצאות ארוכות יותר. ראשית, נוקור קליבר 18 G מחט (המיוצרים על ידי Beckton-Dickinson, ארה"ב) הוא חתך את המטוס האמצעי של הדרמיס. כאשר לנתח גידים סיביים, התנגדות צמיגה הוא ציין. המבוא של השתלות dermal מתבצעת 2-6 שבועות לאחר החתך הראשוני.

מקום טוב התורם יכול לשמש באזור מאחורי הקלעים. היתרונות של אזור זה הם כי יש לו מעט יחסית אספקת הדם, מכיל כמה זקיקי שיער אחרים appendages של העור, וכי הצלקת לאחר הסרת רקמות יהיה מוסתר. תחת הרדמה מקומית, העור הוא dermabrasion עם דיסק יהלום גס עד לרמה של הדרמיס עמוק. הטכניקה של dermabrasion מספק מהירות ודיוק לעומק; עם זאת, האפידרמיס ניתן גם להסיר עם אזמל או לייזר. לאחר מכן, ניתן לקחת את הדרמיס עם איזמל לרמה של fascia בקר מיד לשים פתרון פיזי קר סטרילי. אתר התורם סגור בחומר תפר נספג. השתלת עור עם רקמת השומן מחולק שברים מתאימים. קטן שתלי, 4-6 מ"מ, יכול לשמש צלקות posleugrevyh קטנות, ואילו רצועות גדולות של הדרמיס יכולים לשמש כדי להרים פגמים גדולים, כמו גם עבור התיקון של מתוק מעל גשר קפלי nasolabial. אזורי נמעכים נחתכים על ידי מחט 18K NoKor ברמה של החלק האמצעי של הדרמיס, ולאחר מכן השתלה מוכנס וממוקם דרך החור המחט. באתרי נמענים גדולים יותר, כגון קפלים או שפתיים nasolabial, השתל יכול להיות מתוח מתחת לאזור undercutting עבור חוט מחובר לאחד הקצוות שלה. שני הקצוות של המנהרה התת-קרקעית נסגרים לאחר מכן עם תפרים דקים הניתנים לספיגה, כולל שתל בתפרים.

תופעות לוואי וסיבוכים של הליך זה הן חבורה מקומית, חבורות, שינוי צבע, נפיחות, קרום וכאב. זיהום פצע הוא נדיר, אבל אפשרי. היווצרות של תכלילים בצורה של ציסטות האפידרמיס מתרחשת אם האפידרמיס אינו מוסר לחלוטין מן השתל. ציסטות שנוצרו לאחרונה יכול להיות מכאיב, אבל ניתן לטפל על ידי דיסקציה וניקוז. עקירה של השתל מתרחשת לעתים רחוקות; זה עשוי לדרוש את ההקדמה של שתל נוסף. ייתכן שיש הצטלקות באזור החתך, אבל הצלקות ניתנות לתיקון על ידי שחיקה.

ישנם דיווחים על תיקון מוצלח 40-70% מהמקרים לאחר הליך אחד ב 50-100% מקרים לאחר שני הליכים. בתוך 1-6 חודשים לאחר הטיפול, יש כמה התכווצות; לכן, כאשר השתלת השתלה, מומלץ תיקון היפר.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

פיברובלסטים אנושיים (Isolagen)

עם כניסתה של טכניקות חדשות לתרבית רקמות, זה היה אפשרי בקלות לגדול כמויות גדולות של fibroblasts]. Fibroblasts מתרבויות רקמות יכול לשמש פוטנציאל דינמי, מילוי חי לתיקון תיקון הצטלקות. Isolagen (המפיק של Isolagen Technologies, ארה"ב) הוא תוצר של תהליך זה. החברה על ידי עיבוד דגימות ביופסיה של העור מאחורי האוזן העצמית במשך 4-6 שבועות מכין מזרקים המכילים 1-1.5 cm3 של fibroblasts אוטולוגיים מוזרק במדיום biocompible. Isolagen הציג לתוך הדרמיס שטחי, באמצע עמוק tuberculin מזרק עם מחט 30 מד G. לקבלת חומר פיברובלסטים כדאיים 95% צריכים להיות מוזרק בתוך 24 שעות של משלוח. הכדאיות מופחתת ל 85% ו 65% לאחר 48 שעות ו 72 שעות, בהתאמה. טכניקה זו מוצעת לתיקון קמטים, קפלים nasolabial, תלמים מעל גשר האף, צלקות השפתיים hypoplastic. הטיפול המומלץ מורכב משלוש עד ארבע זריקות למשך 3-6 חודשים. כאשר נבדקו יותר מ -100 חולים במעקב של 18-30 חודשים, מספר התוצאות הטובות והמקובלות היה כ -80%, ללא סיבוכים משמעותיים ותגובות רגישות יתר. כדי לשפר את האפקט, Isolagen ניתן לשלב עם נהלים אחרים לשיקום משטח העור או הזרקת קולגן בקר. אף שהמוצר עצמו ומושג יישומו מבטיח, עדיין לא נחקרו תוצאות לטווח הארוך. Isolagen הוא עדיין נחקר לאישור על ידי מזון ותרופות (ארה"ב).

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

הזרקת autocollagen (Autologen)

Autologen (המיוצרים על ידי Collagenesis Inc, ארה"ב) מורכב מפוזרים לתוך טופס להזרקה של סיבי autocollagen שלם שהושג מן autoderm. סיבי הקולגן הם בצורת ההשעיה חיץ פוספט סטרילי עם pH ניטרלי. מוצר זה מוצע בדרך כלל בפתרון סטנדרטי של 4% (Autologen) או 6% סיבים crosslinked (Autologen XL), אך ייתכן גם ריכוז הורה עבור חולה מסוים. מאחר שהחומר נעשה מעורו של המטופל, בתיאוריה, תגובות אלרגיות ואימונולוגיות אינן אמורות להתפתח עליו והוא אינו יכול להיות נושא של מחלות.

Autologen מוצע לטיפול קמטים על הפנים, פגמים מתאר של הדרמיס וצלקות. זה מוזרק לתוך השכבה האמצעית של הדרמיס עם מחט של קליבר 27-30 ז הזרקה בעומק הרצוי גורם הלבנה קלה של העור כיסוי. ההשעיה אינה מכילה הרדמה מקומית, ולכן הזריקה יכולה להיות כואבת. ניתוח רטרוספקטיבי של ההליך ב -25 מטופלים הראה תיקון של הקפלים על הפנים למשך 3 חודשים לאחר הזריקה אחת ב 50-75% מהמקרים ועד 6 חודשים ב 50%. תוצאות אלו לא חזרו על ידי משתמשים אחרים.

החיסרון העיקרי של Autologen הוא כי העור צריך לקחת מן הנמען עצמו. בעבר, העור שנותר לאחר blepharoplasty, מתיחת פנים, גבות, abdominoplasty, תיקון צלקות ופעולות קוסמטיים אחרים שימש בעבר. לאחר קבלת הרקמה, זה יכול להיות קפוא עד 2 שבועות או מיד נשלח למעבדה של החברה. התשואה היא על 1 מ"ל לכל 5 ס"מ. מחקרים היסטופאולוגיים מוגבלים לא גילו תגובה דלקתית משמעותית למינהל אוטולוגן. כדי להעריך תוצאות ארוכות טווח, נדרשים ניסויים קליניים נוספים.

חומרים שמקורם ברקמה אנושית הומולוגית

תא ללא מטריקס של העור האנושי (AlloDerm)

הגידול בהיקף הרקמות הרכות בעזרת ההומוטיפים הניב תוצאות שונות. אמנם, באופן כללי, עדיף את autografts, השימוש שלהם מוגבל סיבוכים ממיטת התורם. AlloDerm (מיוצר על ידי LifeCell קורפ, ארה"ב) הוא מטריקס דרמטית ללא תאים המופק עור האדם להקצות, שהושגו בבנקים רקמות בארה"ב. השתל קפוא מיובש ללא פגיעה במטריצה הבין-תאית, והשלמות המבנית והביוכימית של הדרמיס והממברנה הבסיסית נשמרת בו. תאים מוסרים על ידי ניתוק הקשר שלהם עם המטריצה ושינויים בריכוזי סידן, כוח יוניים וחומציות, בשילוב עם השימוש במשקל נמוך מולקולרית דטרגנטים שנאגרו. כתוצאה מתהליך זה, השלב הלא אימונוגני מתקבל. זה נשאר יציב במצב קפוא במשך 2 שנים, משחזר את תוכן המים למשך 10-20 דקות ב מלוחים פיזיולוגיים או פתרון Ringer-Lactate מיד לפני השימוש.

בתנאים קליניים, AloDerm שימש לראשונה לטיפול כוויות עמוקות. מאז, זה כבר נעשה שימוש במגוון של פעולות קוסמטיות ושיחזור כמו חומר כדי להגדיל את נפח הרקמות הרכות. הניסיון של החלת AloDerm על הגדלת שפתיים, תיקון של nasolabial ו buccal-labial קפלים, כמו גם קפלים מעל גשר האף, היה משביע רצון. הכנת הקרקע שימשה גם כשתל עבור יישור של צלקות retracted.

כדי לתקן את הקפלים nasolabial, פיסת AlloDerm 3 x 7 ס"מ הוא גזור באלכסון לשני משולשים. כל קטע, לאחר התייבשות, מעוות לאורך הציר הארוך. מנתחים מסוימים לתקן את הקצוות החופשיים של השתל עם סיבים absorbable. עם זאת, במצבים כאלה, כמות מינימלית של חומר תפר יש להשתמש כדי למנוע דלקת. החתכים נעשים בזוויות השפה בתלם שבבסיס הנחיריים; מעלית יוצרת מנהרה תת-עורית. ואז השתל נמשך דרך זה עיסוי זהיר מבוצע כראוי במקום ההשתלה לאורך המנהרה. חתכים את התפרים. במשך מספר ימים מקומי ואטאלי מנוהל אנטיביוטיקה.

קיפולים perioral אטרופי ניתן לתקן על ידי הגדלת השפתיים באמצעות AlloDerm. 3 x 7 ס"מ חתיכת של השתלה משמש בדרך כלל, אשר מקופל לאחר rehydration, כמתואר לעיל. עודף השתלת ניתן לחתוך כדי לקבל את הצורה ואת העובי הרצוי. השימוש של התפרים כדי לשמור על צורת השתל צריך להיות ממוזער ככל האפשר. כמה מנתחים להתקין את ההשתלה ללא כל התפרים, ומאפשר לו לקחת צורה של מנהרה. קטעים קטנים של רירית הפה נעשים, קצת לרוחב יותר מאשר commissure הפה, מנהרה תת - קרקעית נוצר באופן בוטה מתחת לגבול של הגבול האדום של השפה. יש לפעול בזהירות, כדי לא לפגוע בשריר העגול של הפה. ואז השתל מתבצע במנהרה והניח באופן שווה על ידי עיסת השפתיים. החומר עודף מנותק, ואת החתכים הם תפורים. הבצקת המקסימלית באזור ההשתלה מתפתחת 3 ימים לאחר הניתוח. במשך מספר ימים, טיפול מקומי ואנטיביוטי מקומי מתבצע. חולים עם זיהום ויראלי באנמנזה מומלץ קליטה מונעת של acyclovir.

רגישות יתר וזיהומים הדורשים הסרת השתלה הם נדירים. יש דיווח על ירידה בהיקף בתחום הפעולה של 30-50% לאחר 1 שנה. ישנם גם שני דוחות על שימור של השתלות ב 65-70% מהמקרים לאחר 18 חודשים באזורים ניידים כ -100% שימור נפח באזורים קבועים ב 2 שנים. דיווחים מוקדמים אלה על תוחלת החיים היו, באופן כללי, מופרכים על ידי תרגול קליני. רוב המנתחים שמשתמשים בחומר זה מדווחים על שימורו במשך 6-18 חודשים.

קולגן להזרקה הומולוגיים (דרמלוגן)

Dermalogen (המיוצרים על ידי Collagenesis Inc, ארה"ב) הוא סיב הזרקת קולגן אנושי ההשעיה; הוא מוכן בתנאים אפטיים מ רקמת התורם האנושי שהושג רקמות של ארצות הברית. השימוש בתרופה מוסדר על ידי המשרד לבקרת איכות המזון והתרופות, כהשתלה של רקמה אנושית. כמו Autologen, ההשעיה Dermalogen הוא acellular עם שימור של סיבי קולגן שלם. חומר התורם נבחר ומעובד באופן אינטנסיבי כדי למנוע את האפשרות של נשיאת סוכנים זיהומיים. האינדיקציות ושיטות היישום של Dermalogen זהים לאלו של Autologen, אך ללא צורך בדגימת העור. הוא משוחרר בריכוז של 3%, 4% ו -5% ומוזרק למחט של מד 30. המוצר מסופק במינון לבדיקת העור, שיש לבצעו 72 שעות לפני הניתוח. נתונים ראשוניים מצביעים על שימור הצורה של אזור התיקון בתוך 6-12 שבועות. עם זאת, נתונים על התוצאות לטווח ארוך של השימוש Dermalogen עדיין לא התקבלו.

חומרים שהתקבלו לא מאדם

קולגן בקלה

בשנת 1977, Kparr et al. הראשון לדווח על פיתוח של הכנה קולגן מטוהרים מאוד מדרמיס שור. הם הזריקו קולגן אנושי וקרני מטוהרים ל -42 חולים במשך 20 חודשים. ההכנה הייתה מטוהרת, מסוננת ו dialyzed ב מלוחים פיזיולוגיים שנאגרו עם חיץ פוספט עם 0.5% לידוקאין. בכל המקרים, בדיקה ראשונית בוצע על ידי הצגת 0.1 מ"ל של חומר. הסיבוכים היו פלגמון, פמפיגוס והיפרפיגמנטציה של העור. הבדלים בין קולגן אנושי לקרקוב לא נחשפו.

כתוצאה ממאמצים משותפים בשנת 1981, זיידרם אני קולגן שתל, קולגן להזרקה (המיוצרים על ידי קולגן קורפ, ארה"ב) קיבל אישור של מנהל המזון והתרופות להפצה בשוק. זה היה המוצר הראשון nonautological להגדיל את נפח הרקמות הרכות שהוסמכו כחוק בארצות הברית. קולגן Zyderm עשוי עור בקר הוא ההשעיה מטוהרים של קולגן נגזר דרמיס בקר. הייצור שלה כולל טיהור, מחשוף אנזימטי ועיקור. לאחר טיהור, קולגן שור הוא מתעכל עם pepsin ו מחדש ב מלוחים פיזיולוגיים המכילים 0.3% לידוקאין לריכוז סופי של 35 מ"ג / מ"ל. במהלך תהליך זה, רוב הגורמים האנטיגנים מוסרים מאזורי הטלופפטידים של המולקולה, מבלי להפריע למבנה הלולייני הטבעי, מה שהופך את הקולגן בקר יותר תואם לרקמות אנושיות. חלק ספירלי שלם כמעט שאינו ספציפי של המוצר על 95-98% מורכב סוג קולגן אני ו 2-5% של קולגן סוג III.

המגבלה העיקרית של יישום Zyderm היא השפעה מתקנת לטווח קצר כתוצאה של resorption מהירה של השתל. כדי להתגבר על בעיה זו, הכנות מרוכז יותר, Zyderm II ו Zyplast, הוכנסו. Zyplast הוא קולגן, צולבות עם glutaraldehyde, אשר מגדיל את משך החיים שלה ומקטין אנטיגניות. שלא כמו Zyderm I ו Zyderm II, Zyplast נועד בעיקר עבור זריקות עמוק לתוך הדרמיס. במחקר השוואתי, Zyplast ו Zyderm קליגמן ארמסטרונג מצאו Zyplast יציב יותר. עם זאת, הוא גורם לתגובה דלקתית גדולה יותר עם חדירת fibroblast ותצהיר קולגן, ואילו עיקר Zyderm מתמוסס לאחר 3 חודשים ללא תגובה fibroblast. אפילו Zyplast, למרות עמידות גבוהה יחסית, דורש זריקות חוזרות ונשנות.

החולים נבדקים על ידי הזרקה תת עורית של 0.1 מ"ל של חומר לתוך החלק הדקלי של האמה. מקום המינהל נבדק לאחר 48-72 שעות ולאחר חודש. פיתוח של אדמומיות, צפיפות, או שניהם של סימנים אלה לאחר 6 שעות היא תוצאה חיובית הבדיקה התווית לשימוש של השתל. הוא דיווח על 3-3.5% של תדירות בדיקות עור חיובי 1.3-6.2% של תוצאות שליליות שווא. לכן, מומלץ לבצע בדיקה חוזרת לאחר 2-4 שבועות. הזרקות טיפוליות ניתן להתחיל 2 עד 4 שבועות לאחר התוצאה השלילית של בדיקה עור חוזרת.

עם ההקדמה של קולגן הקשורים תופעות לוואי כגון אריתמה זמנית, בצקת, אקכימוזיס, נמק עורית מקומית, תגובה גרנולומטית המקומית היווצרות של מורסה. אריתמה חולפת קלה יכולה להתרחש זמן קצר לאחר מתן התרופה. הוכח כי שכיחות של דש העור נמק משני להפרת אספקת הדם העורקי לאחר הזרקה של Zyplast עמוק לתוך הדרמיס הוא 0.09%. היווצרות המורסות קשורה לרגישות יתר. טיפול של ציסטות כואבות, מתוחים מורכב דיסקציה שלהם ניקוז. סיבוך זה הוא נדיר (4: 10000) והוא יכול להימשך יותר מ 2 שנים. במספר מחקרים, זיהו נוגדנים לזידרים במספר חולים לאחר זריקות בודדות או מרובות. נמצא כי נוגדנים אלה במחזור לקולגן בקר צולבים מגיבים עם קולגן אנושי. רגישות יכולה להיות קשורה עם זריקות הקודם או עם בשר אכלו. אנשים עם HLA אנטיגן DR4 עשויים להיות נוטים יותר גנטית רגישות יתר.

שתל עם בסיס ג 'לטין

Spangler בשנות ה -50 של המאה הקודמת דיווחו על היישום הראשון של קצף פיברינה, כמו מילוי הזרקת עבור צלקות וקפלים על הפנים. קצף פיברין היה תוצר של שבירת פלזמה המכילה פיברינוגן ופרוטמבין. לאחר כניסתה של צלקות retracted, בתצהיר של פיברין, חדירת fibroblast ויצירת קולגן חדש התרחש. בהתבסס על תפיסה זו, Gottlieb עשה שיפור על ידי פיתוח טכניקה באמצעות ג 'לטין, חומצה aminocaproic ו פלזמה. הג'לטין שימש לגידול הצלקת המשוחררת ולקדם היווצרות קריש; חומצה אמינופפרואית התייצב פיברין, דיכוי פיברינוליזה, פלזמה של המטופל סיפק גורמים קרישה. השתל עם הבסיס הג 'לטין Fibrel (המיוצר על ידי Mentor קורפ, ארה"ב), המהווה את הפיתוח של טכניקה זו, אושרה למכירה על ידי משרד הבקרה ואיכות המזון והתרופות בשנת 1987. הוא נמכר כערכה המורכבת מתערובת lyophilized של 100 מ"ג של אבקת resorbable של ג'לטין ו 125 מ"ג של חומצה e-aminocaproic. ג 'לטין חזיר משמש, ולכן יש צורך לבצע בדיקת עור, אשר מוערך לאחר חודש. אצל חלק מהחולים עם תגובות אלרגיות ל- Zyderm, השימוש ב- Fibrel אינו גורם לרגישות יתר. Fibrel קיבל הכרה, בעיקר עבור ניהול תוך-עורתי במטרה לתקן צלקות נסוג. הצטלקות סיבי משמעותי לא ניתן להרים היטב עם פיברל. קפל דק על העפעפיים, השפתיים והקמטים מ photodamage גם להגיב בצורה גרועה זריקות Fibrel עקב צמיגות שתל תגובה דלקתית.

מחקר על תיקון צלקות וקפלים ב -321 מטופלים במשך 5 שנים הראה את שימור התוצאה ב -2 שנים ב -80% מהמקרים וב -50% לאחר 5 שנים. תגובות שליליות כאלה כמו אריתמה מקומית, בצקת, pruritus, חבורה וכאב נמצאו. עם כניסתה של חולי פיברל 288, לא זוהו תופעות לוואי מערכתיות משמעותיות. אמנם יש דיווח כי Fibrel פחות אלרגני ו immunogenic מאשר קולגן שור, השימוש בו דורש זמן נוסף כדי להכין ולקבל פלזמה. בשילוב עם אי נוחות גדולה יותר מאשר עם זריקות קולגן, גורמים אלה הגביל את השימוש פיברל.

ג 'ל Hylan B (Hylaform)

התאימות הביולוגית של המולקולה של חומצה היאלורונית, בשילוב עם חוסר היציבות שלה במים ויציבות הפירוק וההגירה, הפכו את החומר הזה לאמצעי אטרקטיבי להגדלת נפח הדרמיס.

למולקולה אין כל ספציפיות או רקמות ספציפית, שכן המבנה הכימי של פוליסכריד זה זהה בכל מיני בעלי חיים. Hylaform (יצרן Biomatrix Inc., ארה"ב) היא הכנה מטוהרת של חומצה היאלורונית ממוצא מן החי, הנגזרת מסרק הזין. תרופה זו משמשת לטיפול צלקות עור נסוגים, קמטים וקמטים. ג 'ל Hylaform מיוצר בריכוז של 5.5%. לקבלת תיקון מרבי, סדרה של זריקות נדרש בדרך כלל. סיבוכים הם אריתמה ארעית זמנית, ההמטומה והיווצרות גושים. Hylaform זמין באירופה, קנדה ומדינות אחרות, אך טרם אושר על ידי משרד הבקרה ואיכות המזון והתרופות.

רסטילן

Restylane (המפיק Q-Med, Sweden) הוא דור שלישי של חומצה היאלורונית, ללא חיית מחמד, עם משקל מולקולרי גדול (20 mg / ml) המתקבל מחיידקים על ידי תסיסה. הוא נמכר מזרקים סטריליים המכילים 0.7 מ"ל של חומר. התרופה ניתנת לתוך הדרמיס כדי עומק ממוצע של מחטים קליבר 27 G או 30 ג 'באירופה, הוא משמש לתיקון קמטים בין הגבות, קפלי nasolabial, commissures אוראלי, לחזור הצטלקות posleugrevyh, ועל הגדלת שפתיים. עד 50-80% מנפח התיקון נשאר לאחר 6 חודשים. הסיבוכים העיקריים הם אריתמה ובצקת באתר ההזרקה. כמו Hylaform, התרופה מתמוססת עם הזמן. ב Restylane ארצות הברית היא לא למכירה.

Resoplast

Resoplast (המיוצרים על ידי Rofil רפואי הבינלאומי BV, הולנד) הוא שתל קולגן הראשון להזרקה באירופה. המורכב של קולגן monomolecular שור, Resoplast זמין בפתרון 3.5% ו 6.5% ודורש בדיקות עור. אינדיקציות, טכניקה של מבוא ותוצאות דומים לאלה של Zyderm או Zyplast. תרופה זו אינה זמינה כיום בארצות הברית.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.