^

שתלים: חומרי מילוי סינתטיים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

למרות שרוב החומרים המוזרקים וההזרעים המשמשים להגדלת נפח הרקמות הרכות הם ממוצא ביולוגי, מספר חומרים סינתטיים שימשו גם הם למטרה זו, עם הצלחה משתנה.

חלק מהחומרים שפותחו לאחרונה מבטיחים את קביעותם ויציבותם.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

סיליקון נוזלי

סיליקון הוא פולימר של dimethylsiloxanes. סיליקון נוזלי הוא נוזל ברור, חסר צבע, יחסית אינרטי. כחומר הזרקת, לפני הכניסה לארה"ב, הוא שימש לראשונה באסיה, אירופה ואמריקה הלטינית. בשנת 1963, דאו קורנינג (ארה"ב) יצרה סיליקון סיליקון רפואי 360, ומאוחר יותר - צורה נקייה של סיליקון, MDX 4-4011.

הטכניקה של הממשל סיליקון הוא כנראה הרגע הקריטי ביותר של טיפול מוצלח. זה חייב להיות מוכנס לתוך דרמיס ושומן בכמויות הקטן ביותר. כל חלקיק סגור בקפסולה סיבית בשבועות הבאים. הגידול והמילוי של הרקמות הוא תוצאה של תגובה fibroblastic, ולא רק נוכחות של סיליקון. התגובה הפיברוטית ואת היווצרות של הקפסולה להתרחש בתוך כמה שבועות. מאז השתלת סיליקון מוביל לתוצאה קבועה, טיפול קיצוני חייב להילקח, תיקון בכוונה מספקת מומלץ כאן.

השתלת סיליקון מלווה כבר מתואר סיבוכים רציניים, כולל דלקת, densification, שינוי צבע, כיב, עקירה ויצירת גרנולומות סיליקון. יצוין כי חלק ניכר מן הסיבוכים המתוארים כתוצאה משימוש שתלי סיליקון של טוהר ידוע או סיליקון מהול המכיל שמן זית או רכיבים אחרים, לא סיליקון מטוהרים דאו קורנינג (MDX 4-4011). סיליקון נוזלי השיג את אישורו של המשרד לבקרה ואיכות של מזון ותרופות לשימוש עיניים ואורתופדיות בשנת 1994. עם זאת, סיליקון הזרקת עדיין לא קיבל אישור לשימוש על מנת להגדיל את הרקמות נשאר מסוכן בשל rereptionibility של ההליך.

Polethethyl methacrylate (Artecoll)

Microspheres של polyethyl methacrylate (PMMA) (Artecoll, המיוצרים על ידי Rofil Medical International, הולנד) משמשים באירופה כמו מילוי הזרקת. Microspheres הם 20-40 מיקרומטר בגודל - גדול מספיק כדי לא לעבור phagocytosis, אבל קטן מספיק כדי להשתמש בהם intradermally. PMMA מסופק פתרון קולגן 3.5% המכיל 0.3% לידוקאין. Microspheres יש משטח חלק ב 2 הימים הראשונים מכוסים שכבה של מונוציטים, לאחר 2 חודשים - עם שכבה של fibroblasts ולאחר 7 חודשים - עם קפסולה סיבית. האינדיקציות העיקריות לשימוש בארטקול הן קמטים טבעיים וקמטים על הפנים. בדרך כלל, 1 מ"ל של התרופה מספיקה כדי לתקן את הקפלים באזור של nadriposity, קפל nasolabial, שרוע של פינות הפה להגדיל את השפתיים. Artecoll אינו מתאים לתיקון "רגליים של עורב", כי הם שטחיים מדי.

תגובות תכופות להזרקות של Artecoll הן בצקת, אריתמה, כאב מתון וגירוד, שנמשך מספר ימים. סיבוכים רציניים אחרים הם נדירים. עם זאת, בשל חוסר הפיכה של האפקט, חולים אשר נעקרו, יש תגובה דלקתית או זיהום, לא יכול להציע כל טיפול חלופי מלבד כריתה נרחב רקמות. במונחים קוסמטיים, זה עושה את החומר פחות אטרקטיבי ואפילו מסוכן. הניסיון ביישומה מוגבל, והתוצאות לטווח הארוך אינן ידועות. Artecoll אינו מאושר לשימוש על ידי מינהל המזון והתרופות.

Bioplastique

Bioplastique (יצרנית Uroplasty, הולנד) - פולימר שני שלבים לבן, מרקם חזק עם פאזה מוצקה הכוללת microparticles מרקם של גומי סיליקון מגופר ושלב נוזל המכיל plasdonovy הידרוג'ל ביולוגית. זהו חומר הזרקה אינרטי עם המגבלות הטמונות סיליקון הזרקת. מאז microparticles יש קוטר של 100-400 מיקרומטר, הם לא שנתפסו על ידי מקרופאגים, מאז phagocytosis מוגבל חלקיקים שיש גודל של פחות מ 60 מיקרומטר. בגלל גודל החלקיקים הגדולים, Bioplastique לא יכול להיות מוזרק לרקמות פני השטח, אבל זה אידיאלי עבור מיקום תת עורית. התרופה יכולה לשמש כדי לתקן צלקות נסוג, לחיים שקועות, עיוותים של החלק האחורי של האף, פגמים מתאר תת עורי ולהגדיל את השפתיים. Bioplastique הוא מגושם מדי כדי לתקן קמטים, קמטים רשתות שטחיות. מאז התגובה fibroblast ותצהיר קולגן להמשיך במשך מספר שבועות, לתת תוספת נוספת נפח נפח חיים תוצאה, תיקון בכוונה מספקת של פגמים צלקת מומלץ. תיקון היפר יכול להוביל להפרות מתאר.

מספר מחקרים גילו תגובה תא ענקית לביופלאסטיק כגוף זר. ניתוח היסטולוגי הראה תגובה דלקתית חריפה למדי, אשר משתנה לדלקת כרונית כמו המוביל ג 'ל מתמוסס. הידרוגל מוחלף על ידי פיברין, ולאחר מכן - על ידי fibroblasts. לאחר 7 ימים, מקרופאגים להתמזג לתוך תאים ענקיים, שכן הם לא יכולים phagocyte אלה חלקיקים. תאים ענקיים נשארים בצורה יציבה על פני השטח של החלקיקים.

סיבוכים להתעורר אם החומר מוזרק באופן שטחי לתוך העור, או יותר מדי חומר מוזרק ליצור מסה מוחשית צפופה. במקרים כאלה, את השתל ואת הרקמות הסובלות ניתן להסיר עם microliposuction או כריתה כירורגית. שיקולים על unreversibility של השינויים ואת האפשרות לפתח תגובה דלקתית כרונית להגביל את התפשטות של התרופה. הוא אינו זמין בארצות הברית, והשימוש בו אינו מאושר על ידי ה- Food and Drug Administration.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

PTTPE (polytetrafluoroethylene נקבובי)

Polytetrafluoroethylene נקבובי (Ultrasoft, רקמות יצרנית טכנולוגיות בע"מ, ארה"ב; גורטקס, יצרנית WL Gore, ארה"ב) הוא alloplasts ביולוגית מאוד, אינרטי מבוססי פחמן, אשר משמש במשך 20 שנים לייצור פרוטזות וסקולריים בטוחה ויעילה. לאחר תחילת השימוש כחומר וכלי דם בשנות ה -70 של המאה הקודמת, הורחב תחום היישום של ה- pPTFE ל-ארנבות של הרניה ופעולות שיקומיות-שיקומיות. היתרונות של חומר תותבת זה מבוססים היטב ומתועדים. PCTFE יש מיקרו ציר ציר המורכב של גושים הקשורים על ידי fibrils דק, והוא מיוצר עם "גודל הנקבוביות" שונה. זה קל לעבוד עם, זה גורם לתגובה רקמה מינימלית הוא פתוגני. לאחר ההשתלה, החומר שומר על חוזק, עובי, גודל וגמישות. מבנה microfibrillar שלה מאפשר חדירה לא משמעותית של תאים וצמיחה של רקמת חיבור. מחקרים השוואתיים של צורות שונות של PPTPE הראו את עליונות הצורה הצינורית (Soft-Form) ביחס ליציבות ולצמיחת הרקמה. רקמות אורכי אורך ו לומן של השתל לתקן את זה טוב יותר ולמזער את הסיכון של הגירה. בינתיים, הגירה קטנה יחסית של fibroblasts לתוך הקיר השתל עושה את זה בקלות נשלף.

SoftForm זמין בערכה הכוללת חומר להשתלה ו מרכך חיתוך ממוקם צינורית חיצונית. שתלים הם 5, 7 ו - 9 ס"מ ו 2.4, 3.2 ו 4 מ"מ קוטר. הם משמשים לתיקון קפל nasolabial באזור perioral, צלקות על הפנים, ליקויים רקמות רכות להגדיל את השפתיים. ההליך מתבצע במרפאה הרפואית בהרדמה מקומית, לאחר תיוג קפדני של פגם ברקמות הרכות, קמטים או קמטים בתנוחתו הימנית של המטופל. כדי להשיג את התיקון הרצוי, יש צורך במנהרה במדויק את cavernter המרכבה של הרקמות תת עורית תחת פגם.

בעת שימוש Softform, ישנם שני סיבוכים לטווח ארוך לא מקובל. זה הבחין כי בתוך כמה שבועות לאחר ההשתלה החומר הופך צפוף (מוחשי יותר). ההנחה היא כי זה נובע ingrowth לתוך קירות החומר - למשל, לתוך הקירות של הצינור. בנוסף, חולים רבים ציינו את קיצורו בכיוון האורך, במיוחד בשפתיים. זוהי תוצאה של אפקט "אקורדיון" בקירות העבים של הצינורות. Ultrasoft להשתלה השפתיים הוא עשה עם קירות דקים (רך לפני ואחרי ההשתלה) ועוד. תוצאות מוקדמות מראות כי המאפיינים של השתל הזה השתפרו משמעותית לעומת Softform.

כדי לתקן את הקפל nasolabial, נקבים קטנים נעשים בקפל, בערך ברמה של הידבקות פה, ובתוך האגף על האף. מנהור הרקמה התת-עורית נעשה על ידי סוף המרכבה. התנגדות מוגזמת להתקדמותה פירושה עומק לא נכון, בעוד המרכול צריך להיות מוסר ומזיז, ככלל, קצת יותר עמוק. כאשר השתל הופך גלוי הן קלט קלט פלט, את הצינור ואת המכתר מופקים. העור על השתל הוא עיסה כדי למקם באופן שווה את החומר, ואת עודף שלה מנותק. שני lumens של השתל נותרים פתוחים (עבור ingrowth של רקמת חיבור), הם לשקוע לתוך הפצע, ואת החתכים הם sutured עם non-absorbable חוטי monofilament. במשך מספר ימים מקומי ואטאלי מנוהל אנטיביוטיקה. ברוב המקרים, נקבי הקלט והפלט הופכים לבלתי נראים לאחר תקופת ריפוי קצרה, אך אם הנקבים אינם מתפוררים כראוי, הדבר עשוי להצריך טחינה קלה.

כאשר השפתיים מוגדלות, אותם עקרונות משמשים כמו תיקון של קפל nasolabial. עבור השפה העליונה, תוצאות טובות יותר מתקבלות על ידי עלייה של הגבול האדום עם שני קטעי השתל, עם שימור של בצלים קופידון. שתל מיד מתחת לקצה הגבול האדום של השפה העליונה. התקנה של השתל השלישי לאחר 3 חודשים לאחר התיקון הראשוני של השפה האדומה יכולה לתת "אפקט גירוי", המגדיל את ההגדלה, טכניקה "משולשת" זו מגדילה את הגובה האנכי של השפה. השפה התחתונה מורחבת בדרך כלל בשתל ארוך (9 ס"מ) על השפה כולה, הממוקם בשולי הגבול האדום. סיבוכים הקשורים לדיכוי הם נדירים, וברוב המקרים, כרוכים בפגמים בטכניקה. לטווח קצר נפיחות ואדמומיות מעל האתר ההשתלה צפויים. Ultrasoft מאושר לשימוש על ידי משרד הבקרה ואיכות המזון והתרופות והוא זמין בארצות הברית.

Ekzotoksin Botuliniçeskiy

השימוש אקסוטוקסין botulinum ב ניתוחים קוסמטיים לאחרונה הפך נפוץ. ההקדמה לקוסמטולוגיה מבוססת על העובדה שקפלים על הפנים מופחתים באופן משמעותי בחולים שטופלו ב- botulinum exotoxin A (BTX-A) עבור bippharospasm אידיופטית. ההשפעה של BTX-A על קפלים וקווים נובע מכך שרבים מהם נוצרו כתוצאה של הפחתת השרירים הבסיסית. היחלשות או שיתוק שריר המתאים, BTX-A יכול להוביל להחלקה של הפנים.

כמה תכונות של BTX-A לעשות את זה אטרקטיבי עבור תיקון קיפול העור, כחלופה לניתוח ומילוי טכניקות. BTX-A הוא בטוח יותר, יעיל יותר באופן מקומי, וזה קל יותר ליישם. בנוסף, הרעלן פועל באופן סלקטיבי הפיך; אז זה נותן תגובות שליליות יחסית.

בוטולינום נוירוטוקסין (BTX) מיוצר על ידי החיידק האנאירובי Clostridium botulinum. הוא קיים בשבעה סרוטיפים, מ- A ל- G, אשר החזקים ביותר ביחס לשיתוק השרירים של האדם הוא BTX-A. למרות שסרוטיפים אחרים (לדוגמה, BTX-B ו- BTX-F) נלמדים כיום, רק BTX-A זמין מסחרית.

BTX-A גורם לשיתוק שרירים עקב קיבעון presynaptic על קצות העצבים cholinergic ו המצור על שחרורו של אצטילכולין לתוך שסוע סינפטי neuromuscular. מנגנון פעולה ייחודי של BTX-A עושה את זה מאוד ספציפי, המאפשר כמות קטנה של רעלן להפעיל השפעה בולטת. זה מאפשר לקבל השפעה מרפא ממנות קטנות, מה שהופך את ההשפעות מערכתית סביר.

במינונים טיפוליים, BTX-A מתחיל לפעול 2 עד 3 ימים לאחר הטיפול. שריר המרבי מתרחשת מתרחשת כ 1-2 שבועות לאחר ההזרקה, כאשר סיבי השריר מתחילים להתנוון. תהליך זה נמשך עד 4 שבועות. למרות BTX-A מוביל מצור בלתי הפיך של קצות עצבים כולינרגית, שיקום פעילות תקינה של שריר מתרחש כתוצאה של צמיחת הפסקות פעילות חידוש וריפוי ספיג של אקסונים היווצרות סינפסות שרירית חדשה. ההשפעה של BTX-A נמשך 3-6 חודשים, לאחר פעילות האנזים חוזר הסינפסות neuromuscular. כלומר, ההשפעה של התרופה היא ממושכת. עם זאת, שינויים היסטולוגית לאחר כניסתה של BTX-A יכול להתמיד עד 3 שנים. למרות זאת, סיבי שריר הם נורמליים בפעילות וכוח.

כיום קיימים שלושה תכשירי BTX: בוטוקס (מתוצרת Allergan, ארה"ב), Dysport (מיוצר על ידי Ipsen, בריטניה) ו- Mysbloc BTX-B (המיוצרים על ידי Elan Pharmaceutical, ארה"ב). מבחינה קלינית, הבוטוקס גבוה פי שלושה עד פי 4 מאשר כוח Dysport (ביחידות העכבר), ויש לבחור את המינון בהתאם לכך. בוטוקס זמין בקבוקונים חייב להיות מדולל עם תמיסת מלח סטרילית לפני הזרקה תוך שרירית. כל בקבוקון מכיל 100 יחידות של סוג רעלן A C. בוטולינום, 0.5 מ"ג אלבומין אנושי 0.9 מ"ג של נתרן כלורי בצורה סטרילית, lyophilized, ללא חומר משמר. 100 יחידות הבוטוקס נמוכות משמעותית מהמינון הקטלני הממוצע המחושב - (LD50) לאדם ממוצע במשקל 70 ק"ג (2500-3000 יחידות).

BTX-A משמש בהצלחה לטיפול בקפלים מעל גשר האף, "רגליים של עורב", קווים אופקיים על המצח, הצוואר, קמטי הסנטר וקווים נאים. הוא משמש גם לאסימטריה או שיתוק של הפנים כדי להפחית את האקספרסיביות של הצד הבריא. BTX-A מנוהל באופן שרירי לאורך הקפלים. החשיפה לרעלים יכולה לנוע בין החלשה קלה לשיתוק מוחלט של השריר, אשר תלוי בעיקר במינון שניתן. על הקלינאי לקבוע את מספר אתרי ההזרקה ואת חומרת ההשפעה לאחר שיתוק. ברור, יש לשקול בזהירות ההבדלים בודדים אנטומיה ותפקוד השריר.

הזרקות של BTX-A שימשו לאחרונה כמדד מינימלי פולשני להרימה זמנית של הגבות. במקרה זה, 8-10 יחידות בוטוקס מוכנסים לתוך סיבי לרוחב ו לרוחב של שריר עגול של העין, מתחת לרוחב השלישי או חצי הגבה. זריקה זו מחלישה את החלק הלרוחדי של השריר העגול, ומשאירה את אפקט ההרמה על הגבה עין לא מושפעת, מה שמביא לעלייה קלה של החלק הצדדי של הגבה. באותו זמן, תיקון אווז כף מבוצעת בדרך כלל בזווית לרוחב של העין.

מבוא BTX-A נותן מעט מאוד סיבוכים, ואת ההשפעות שלה הפיכים. סיבוכים ידועים כוללים פטוזיס לאחר הכניסה לאזור של nadperium, כתוצאה של הגירה רעלן דרך מחיצת מסלולית לשריר הרמה, ו sagging זמני של העפעף התחתון לאחר תיקון של אווז כפה. כמו כן, דווח על השמטת הגבות לאחר תיקון הקפלים הקדמיים. יתר על כן, BTX-A יש תכונות immunogenic, אם כי לא מקרים של ייצור נוגדנים כתוצאה של השימוש BTX-A במינונים טיפוליים למטרות קוסמטיות נצפו.

צורה חדשה יותר של BTX, botulinum toxin type B, בניסויים קליניים הראתה תוצאות מבטיחות. זה פועל הרבה יותר מהר, יציב ללא הגבלת זמן פתרון (ניתן לאחסן) ואושר על ידי משרד הבקרה ואיכות המזון והתרופות לשימוש נוירולוגי. משך הפעולה של התרופה עדיין לא ברור.

בתיקון המינימלי של קיפולי עור הפנים והעליה ברקמות הרכות, נעשו התקדמות משמעותית. למרות שאין חומר או שיטה אחת עבור כל המקרים הקליניים, הרופאים מקבלים מגוון רחב של אפשרויות. בינתיים, כמו שיטות מודרניות מפותחים, המחקר ממשיך בפיתוח של חומרים חדשים. שיטות ההזרקה וההשתלה, כחלק מהארסנל הקליני של התחדשות הפנים, מתקבלות בברכה הן על ידי הקהילה הרפואית והן על האוכלוסייה הכללית. מאחר שרבות מהשיטות פותחו לאחרונה, על מנת להבטיח את התוצאות הצפויות, נדרשת הצטברות נוספת של ניסיון וניתוח של תוצאות ארוכות טווח.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.