^

האם אפשר להשתזף עם השמש החודשי?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כל נערה לפחות פעם אחת, אבל תהתה אם אפשר להשתזף עם החודשי בשמש. וזה לא מפתיע, כי לעתים קרובות עקב שינוי האקלים את האיזון ההורמונלי נשבר, וסת מתחיל מוקדם יותר, משאיר חותמת על השאר. למרות מגוון של מוצרי היגיינה המאפשרים לך להרגיש בנוח, רבים אינם מעיזים לנהלים השמש.

התוויות נגד שיזוף:

  • ציור כאבים בבטן התחתונה.
  • הידרדרות הרווחה הכללית.
  • פריקה בשפע.
  • מחלות של מערכת גניטורינארית.
  • הסיכון לדימום עקב התחממות יתר של הגוף.

זה צריך גם לקחת בחשבון את העובדה כי בשל ירידה זמנית בייצור מלנין, אשר אחראי על היווצרות כוויות שמש, העור מכסה לאבד את ההגנה הטבעית מפני קרינה אולטרה סגולה. בגלל זה, זה כמעט בלתי אפשרי לקבל גוון חלק של העור.

אם התוויות נגד לעיל אינם נכללים, אז אתה יכול להשתזף עם אלה חודשי, רק אתה צריך לעקוב אחר המלצות כאלה:

  1. נהלים סולאריים טובים יותר להתנהל בבוקר, כלומר, לפני ארוחת הצהריים או בערב, כאשר פעילות השמש יורדת.
  2. במהלך שאר אתה צריך לשתות יותר נוזלי. זה הכרחי כדי לקרר את הגוף superheated ולהגן עליו מפני התייבשות.
  3. אין להשתמש בטמפונים היגייניים. בגלל פתוגנים חום לפתח הרבה יותר מהר, מה שמגדיל את הסיכון של דלקת. שיזוף טוב יותר עם אטמים.

בהתבסס על כל האמור לעיל, באופן חד משמעי, אי אפשר לענות על השאלה על אמבטיות השמש בימים קריטיים. מאז הכל תלוי בגורמים רבים, קודם כל על מצב הבריאות, הגיל והבריאות הכללית. כמה גינקולוגים עדיין ממליצים להימנע מקרינה אולטרה סגולה עם הווסת. הסבר זה על ידי העובדה כי בתקופה זו הטמפרטורה עולה, חשיפה ממושכת כל כך לחום יכול להוביל לבריאות לקויה ואפילו שבץ חום.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.