^
A
A
A

אזור דיאטה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בארי סיר, Ph.D., מחבר הזן את האזור ואת מאסטרינג אזור, טוען כי דיאטה עתירת פחמימות מחמירה ביצועים ספורטיביים ומקדמת שלמות. המחבר מחשיב פחמימות ואינסולין כחומרים מזיקים וממליץ על דיאטה מורכבת המגבילה את צריכת הפחמימות. בארי סיר מייעץ לאכול בכל ארוחה 40% קלוריות בצורת פחמימות, 30% - בצורה של חלבונים ו -30% - בצורה של שומנים.

הנחה היא כי על מנת להשיג ביצועים מרביים ספורטאים חייבים להיות מונחה על ידי דיאטת Zone, אשר יכול לתרום לביצועי ספורט אופטימליים עקב שינויים בייצור של איקוזנואידים כך שהגוף מייצר יותר "טוב" ekozanoidov מ "רע." בארי Sire טוען כי eicosanoids הם ההורמונים החזקים ביותר לשלוט בכל הפונקציות הפיזיולוגיות.

התומכים בתזונה האזורית ממליצים לגבול בצריכה של פחמימות, כך שהגוף אינו מייצר כמות גדולה מדי של אינסולין, משום שרמותיו הגבוהות מגדילות את ייצור ה"אייקוסנואידים "ה"רעים". איקוסנואידים "רעים" עלולים להחמיר את הביצועים הספורטיביים, להפחית את העברת החמצן לתאים, להוריד את רמות הגלוקוז בדם ולהקשות על הגוף להשתמש בצ'י. לדברי בארי סיר, אינסולין גם: יתרום להשמנת יתר, כי זה גורם הצטברות של פחמימות בצורת שומן.

הוא הציע כי חלבון בתזונה אזורית מגדילה את רמת הגליקוגן ומסייע להגדיל את הייצור של eicosanoids "טוב", counteracting את ההשפעה של אינסולין. אלו eicosanoids עשויים לשפר את הסיבולת, להגדיל את העברת החמצן לתאים, להקל על ניצול של שומן מאוחסן ושמירה על רמת גלוקוז בדם.

מידע כזה, המתואר בשפה מדעית, צריך להפחיד את הספורטאים. עם זאת, הבסיס המדעי של דיאטה כזו יכול להיות מבוקר לחלוטין. Eicosanoids לא לגרום למחלה - הם פעילים ביולוגית, כמו הורמונים compounds, המכונה prostaglandins, thromboxanes ו eeotrienes. Eicosanoids מעורבים בוויסות דלקת, תגובות קרישה ופעילות המערכת החיסונית. ההצהרה כי eicosanoids הם כל יכול, חסר בסיס, הפיזיולוגיה של הגוף הוא לא כל כך פשוט. בנוסף, אין ראיות כי האינסולין מייצר eicosanoids "רע", ואת גלוקגון הוא "טוב". בספרות על תזונה וביוכימיה, אין מידע על מסלולים מטבוליים המקשרים דיאטה, אינסולין, גלוקגון ו eicosanoids. הרעיון שזה דיאטה זו (או כל סוג אחר) באופן מלא מווסת את ייצור אינסולין וגלוקגון, אינו מקבל אישור endocrinological, ו "הקביעה כי האינסולין וייצור eicosanoid גלוקגון המלא, לא אושר מבחינה ביוכימית. לבסוף, את הדעה כי איקוזנואידים לשלוט בכל תפקיד פיסיולוגי ( כולל ביצועים אתלטיים), לא רק מופרך, אלא גם מפשט יתר על המידה תהליכים פיזיולוגיים מורכבים.

הפחמימות נדרשות לספורטאים כדי לשמור על עבודתם ברמה גבוהה. בניגוד לטענות של ספרים אזור, צריכת מזונות עתירי פחמימות 1-4 שעות לפני העומס משפר באמצעות רמות גבוהות של גלוקוז בדם וחידוש מלאי הגליקוגן. צריכת פחמימות במהלך תרגיל של שעה אחת ומתמשך יותר מגבירה את הסיבולת על ידי אספקת השרירים עם גלוקוז, כאשר שריר גליקוגן חנויות מתרוקנים. צריכת פחמימות מיד לאחר אימון אינטנסיבי מגדילה את ההיצע של גליקוגן בשרירים.

משקל הגוף תלוי בכמה קלוריות נספגים בהשוואה לכמה "שרפו" אותם. אין גם ראיות לכך שהאינסולין הוא הגורם למלוא האנשים.

דיאטה אזורית היא פשוט אנרגיה נמוכה. ספרי אזור מנסים להסוות את זה, לאלץ אנשים לשקול רכיבים חלבון ופחמימות במקום קילוקלוריות. למרות סרסתי לא למקד את תשומת לב על ספיגת אנרגיה, דיאטת Zone מספקת רק כ 1200 קלוריות (120 גרם פחמימה) עבור האישה הממוצעת 1700 קלוריות ליום (170 פחמימה) עבור האדם הממוצע. הדיאטה אינה מספקת גם עבור תיאמין, פירידוקסין, מגנזיום, נחושת וכרום.

דיאטה אזור לא להגדיל את היכולת "לשרוף" שומן במהלך האימון. הדרך הטובה ביותר עבור ספורטאים כדי להגדיל את יכולתם "לשרוף" שומן היא להמשיך הכשרה. בהתייחס לאובדן השומן ההדרגתית, היא מתרחשת כתוצאה מפעילות גופנית, כאשר "קילוקלוריה" נשרפת יותר מאשר במזון, ולא בדיאטה מיוחדת.

סכנות של דיאטה אזורית:

  • אי-התאמה של קילוקלוריות (כ -1,700 לגברים ו -1,200 נשים)
  • כמויות לא רצויות של פחמימות תזונתיים (כ -170 גרם לגברים ו -120 גרם לנשים)
  • אי-התאמה של מרכיבי מזון (תיאמין, פירידוקסין, מגנזיום, נחושת וכרום)
  • תפיסה מוטעית שתזונה אזורית תשפר את הביצועים

ולבסוף, ספורטאים לא יכולים להתאמן או להתחרות במשך זמן רב עם דיאטה דלת אנרגיה נמוכה, דלת פחמימות. ספורטאים דורשים קלוריות ופחמימות כדי לשמור על חנויות הגליקוגן ברקמת השריר. מי לדבוק בדיאטה אזורית, וכתוצאה מכך יהיה על סף רעב וביצועים גרועים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.