^

תרגילי יציבה לילדים (וידאו)

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תרגילים עבור יציבה לילדים צריכים להתבצע על ידי כל הילדים, גם בריא עם הפרה קיימת של יציבה. תרגילים כאלה צריך להיות כלול שיעורים ההתעמלות בבוקר ומשחקים בחוץ. אחרי הכל, היציבה משקפת את בריאותו הגופנית והנפשית של הילד, את אופיו ואת מצב רוחו.

כדי לשמור על בריאותו של התינוק, יש צורך לתמוך ולחזק אותו בכל דרך. כנ"ל לגבי יציבה. הבעיות הראשונות עם יציבה מתחילות בגיל ההתבגרות. תוכנית הלימודים כעת היא כי הילד יושב הרבה - בבית הספר עבור 6-8 שיעורים בתיכון, בבית המורה ושוב בבית, הכנת שיעורי בית. אם אתה מלמד את הילד כל יום לשים לב תרגילים פשוטים כל יום, אז תוכל למנוע צרות רבות.

תנוחה נכונה גם משפיעה על מהירות חילוף החומרים, אספקת החמצן למוח (זה חל על אנשים שרגלי הכתיבה וההקראה שלהם עם ראשיהם נוטים מעט לצד). הדבר החשוב ביותר הוא כי התרגילים צריך להיעשות באופן קבוע, ללא קשר אם הילד שלך יש בעיות עם יציבה או לא. היוצא מן הכלל נעשה על ידי ילדים אשר הולכים באופן קבוע עבור כל סוג של ספורט - ריצה, שחייה, ריקוד, התעמלות. אבל אם הילד שלך אינו מעורב בספורט, ואז להתעקש על שיעורי הבית עבור יציבה! ואפילו טוב יותר - לעשות הכל ביחד, במיוחד אם הילד הוא גיל הגן בגיל בית הספר היסודי. אתה בעצמך לא שם לב איך אתה מקבל מעורב ולהפסיק להתלונן על כאבים בצוואר וכאב בחזרה. תרגילים שיתוארו להלן מצחיקים, מצחיקים, בכלל לא קשה. אתה יכול לעשות כמה תרגילים, לנסות הכל ולאחר מכן לחזור על אלה האהובים עליך. ואתה יכול לאחד תרגילים מסוימים עבור כל יום בשבוע - כמו שאתה אוהב.

זכור כי האורגניזם של הילדים מתפתח מהר מאוד, יש גם גורם בלתי צפוי של "דוקרנים צמיחה", כאשר ילד בביישנות שואל מכנסיים חדשים במשך חודש, עבור הישנים הפכו פתאום קצר.

הסבר לילדך מהו היציבה. זהו המיקום האנכי של גוף האדם, שהוא מוכר לו. כאשר הם אומרים "תנוחה גאה" או "תנוחת ריקוד" - פירוש הדבר שאדם רגיל ללכת עם גב ישר, מחזיק את ראשו באופן שווה. אבל כשהם אומרים "תנוחה לא נכונה" - זה אומר שאדם רגיל ללכת עם גב עגול, מעט כפוף, מחזיק את הראש למטה. היציבה היא אחד המדדים שבהם נשפטת הבריאות. התנוחה האידיאלית מנקודת מבט רפואית היא כאשר הגב שטוח, מתוח למעלה ואין כיפוף. אם הם מדברים על בעיות עם יציבה ובחזרה, מה שנקרא scoliosis קורה לעתים קרובות ביותר - כאשר עמוד השדרה הוא מעוקל ימינה או שמאלה. קדמית לעקמת היא לרוב טראומה, רככת, רקמת שריר חלשה, אך יכולות להיות הפרעות מולדות של יציבה.

ילדים עם יציבה גרועה מאופיינים לעתים קרובות על ידי ביישנות, פסיביות, וביישנות.

תנוחה אחורית, ראש מורם, תנוחת הכתפיים באותה רמה וחטיפה קלה, ממצא סימטרי של להבי הכתף והתאמה הדוקה לחזה את הכלוב, את הבטן הוא הרים מעט, החזה מעט בולט קדימה, הגפיים התחתונות ישר, לא כפוף למחצה.

תנוחה נכונה חשובה לא רק מן הצד האסתטי. הפתולוגיה שלה משנה את המיקום של האיברים הפנימיים, אשר מוביל שיבוש של תפקוד מערכת הלב וכלי הדם ואת עושה נשימה קשה. התוצאה היא עייפות מהירה של הילד ואת בריאותו המסכנה.

לכן, מניעה בזמן חשוב מאוד, אצל ילדים, והיא צריכה להתחיל מגיל צעיר. משחקים בחוץ הם מאוד שימושי עבור תנוחת הילדים, אשר לתרום לפיתוח של מיומנות, אומץ, יוזמה ולחזק את השרירים של הגוף כולו, כמו גם לשפר את תפקוד הלב, מערכת הנשימה חילוף החומרים.

בואו נסתכל על מה התרגילים ובאיזה מקרים יעזור לך ולילד שלך כדי למנוע בעיות עם יציבה.

trusted-source[1]

תרגילים אצל ילדים עם הפרעות ביציבה

אם היציבה שלך כבר נשבר הרופא אמר לך על זה, אנו ממליצים לשים לב התרגילים הבאים. אתה צריך מראה.

תרגיל 1

אנחנו עומדים ליד הקיר, נוגעים בו בשכמות, בעקבים, בישבן ובעורף. פרשנו את ידינו אל כתפינו בכף ידינו. לאט לאט להחליק לאורך הקיר עם הידיים, מבלי לשנות את המיקום של הגב - עדיין כל מה שנגע הקיר צריך לגעת בו, למטה ומעלה. במהלך התרגיל, שרירי הגב והזרועות צריכים להיות מתוחים. צ'ין לפנים, בטן משכה. הם עשו 10 חזרות - ונרגעו. אתה יכול לעשות 10 פעמים שלוש קבוצות.

תרגיל 2

בתרגיל זה תפקיד גדול מתבצע על ידי המראה. לעמוד מולו וללחוץ על הקיר כמתואר בתרגיל הקודם. עכשיו המשימה שלך היא להתרחק הסיין, כך הגב שלך נשאר באותה תנוחה, כאילו אתה ממשיך להישען על הקיר. מתרחק לאט מן הקיר, בודק את היציבה שלך במראה. אז שלוש או ארבע פעמים.

תרגיל 3

נקודת ההתחלה זהה לזו של שני התרגילים הקודמים - כנגד הקיר. שים את הידיים על החגורה. המרפקים צריכים לגעת בקיר. אנחנו מחליקים לאורך הגב עם הישבן, הידיים, הכתפיים ואת החלק האחורי של הראש, ואנחנו לאט לאט לשבת ואז לאט לאט לקום. צפה בעצמך במראה. ושני ילדיך יהיו "מראה". חמישה סקוואטים איטיים כאלה ואתה יכול לקחת הפסקה. כאשר אתה רגיל לעשות את התרגיל הזה, אתה יכול להוסיף את מספר squats.

trusted-source[2], [3], [4], [5]

תרגילים לתנוחה נכונה

המשימה של סעיף זה היא להראות כי התנוחה הנכונה צריך להיות מתוחזק, כמו הילד גדל, לעצב אותו בכיוון הנכון. אנו מציעים את התרגילים הבאים פשוט ויעיל עבור זה:

תרגיל 1

עמדת המוצא - שוכבת על בטנו, זרועותיה מושטות לפניו. תנו לילדכם להרים את הידיים והרגליים בו זמנית, מקושת מעט בגב התחתון. בשלב העליון אתה צריך להישאר במשך כמה שניות ולאט לאט לחזור למצב ההתחלה. חמש חזרות.

תרגיל 2

מיקום ההתחלה זהה, אבל הידיים של הילד צריך לנוח על הרצפה. בלי לקחת את הידיים מעל הרצפה נשענת עליהם, אתה צריך למשוך את הראש למעלה כדי לעלות גבוה ככל האפשר ולהתכופף בחזרה. ואז לאט לחזור למיקום ההתחלה.

תרגיל 3

מיקום התחלתי - עומד. הילד צריך לכופף את הידיים במרפקים, ואז ללחוץ את הידיים על הכתפיים ככל האפשר על הכתפיים, האגודל הוא בטוח לגעת בכתף. לאחר מכן, במצב מתוח, להפיץ את אצבעות הידיים על הצדדים. המרפקים נלחצים לגוף - לעשות הכל על פי התיאור בתורו, כך שיהיה לך יותר קל להבין מה לעשות. אז, ילד עם אצבעות ומרפקים מפוזרים עומד, משתרע לתוך החוט, ומטה מעט את ראשו לאחור. עכשיו השביל מוביל לאט את המרפקים קדימה, עד שהם נוגעים, ובמקביל מניחים את הראש על המרפקים. לאחר מכן להירגע לספור עד חמש. לאט לאט למשוך את המרפקים ואת הראש בחזרה. יחד עם זאת, המתח בשרירי אזור צוואר הרחם ואת הלחץ של הסנטר הם הרגישו מאוד. תרגיל לחזור חמש פעמים.

תרגיל 4

עמדת המוצא שוכבת על בטן הרצפה למטה. כפות הידיים מקופלות בסנטר אז אתה צריך לעשות תנועה כזו, כאילו אתה במים ולהפיץ מים עם הידיים לצד. הילד פורש את כף ידו, ואז מכופף את מרפקיו לפניו, מוריד את ראשו על הידיות ונשען זמן מה. שרירי הצוואר, הכתפיים, הגב והזרועות עובדים. חמש חזרות.

trusted-source[6], [7], [8]

תרגיל 5

עמדת המוצא - שוכב על גבו, הילד צריך להרים שתי רגליים ארבעים וחמש מעלות ו "להפוך את האופניים" באוויר. עשר ספינים קדימה, ואז אתה יכול להוריד את הרגליים ולתת לילד לנוח, ואז עשר ספינים לאחור. וכך שלוש גישות. את חלציו של הילד יש ללחוץ על הרצפה, זרועותיו של הילד יכולות לנוח על הרצפה מאחור.

trusted-source[9]

תרגיל 6

הילד נמצא בעמדתו המקורית על הגב, מתמתח ישר, זרועות לאורך הגוף. יש לשמור על הרגליים ביחד ולהרים אותן לאט מעל הרצפה (אבל מתחילים יכולים להיות קצת יותר גבוה - תרגיל הוא די קשה), ולאחר מכן לתת להם לפרוש את הרגליים רחב זה מזה, לספור "אחד, שניים, שלושה" יביא אותם שוב ולהוריד אותם על הרצפה. עשר חזרות. בצע את הנשימה של הילד - זה צריך להיות חלק, רגוע.

כדי לשמור על יציבה נכונה, אתה חייב לקחת 15 דקות הפסקות במהלך שיעורי הבית. הפסקה אחת לשעה. במקרה זה, הילד צריך לקום, ללכת, או לעשות כמה תרגילים. אתה יכול לעשות את זה ככה - לשים את הברכיים על כיסא, לשים את הראש על השולחן על הידיים מקופלות, באותו זמן למתוח את הגב שלך לכופף אותו עם גשר. ואז להרפות את שרירי הגב ולשכב קצת.

תרגילים לתיקון תנוחה אצל ילדים

יציבה נכונה היא אספקת הדם הנכונה לאיברים, תפקוד ריאות מעולה, מצב רגשי טוב. תלוי על אנשים לעתים קרובות יותר ולהרגיש מדוכא, זה כבר הוכיח על ידי מדענים.סביר את זה לילד שלך והוא יבין אותך.

התרגיל הכי קל לתקן את היציבה שלך הוא הליכה על בהונות עם ספר על הראש שלך. אתה יכול גם לשים ספר על הראש שלך וללכת עם הילד שלך. לסדר את התחרות - הספר הראשון ייפול, הוא איבד.

יש תרגיל טוב לילדים, שנקרא "חתול". הילד כורע על ברכיו, מניח את ידיו על הרצפה, ראשו מורכן. אתה אומר: "החתול רואה את העכבר! והילד מקשת את הגשר האחורי שלו. אתה אומר: "החתול מסתכל על אמא! והילד מתכופף לאחור, מרים את ראשו גבוה, מקושת בכיוון ההפוך.

תרגילים טובים עבור הגב - פלאנק מציצים ודחיפות מהרצפה. ילדים קשה לדחוף. לכן, אתה יכול להתחיל לאמן אותם לדחוף קופצים מברכיו. הדגש מושם על הזרועות והברכיים כפופות. ידיים רחבות וסימטריות ביחס לראש מופרדות לצדדים. הגב ישר. ראש לא מוריד - תסתכל קדימה. מספיק זוג פושאפ של שלוש גישות. בהדרגה להגדיל את מספר pushsup, ולאחר מכן לתת לילד לסחוט, נח על בהונותיו. אמהות ואבות גם לא יהיה מזיק להצטרף לילד. כאן גם תחרויות - מי ילחץ טוב יותר, מי יעשה יותר pushups.

תנו סכינים. אתה יכול לנוח על המרפקים והגרביים. הגוף נמתח לתוך חוט, הגב הוא ישר, העיניים מביטות קדימה, לא למטה. הבטן מתוחה. לספור עד 30 - זה מספיק עבור ילד בהתחלה. תן לילד לנסות לעשות את אותה תנוחת פלאנק, כשהוא נשען על הזרועות המושטות.

תרגיל טוב נוסף הוא לתת לילד לשבת על הרצפה בטורקית, לשמור על משענת הגב ישר, למתוח את זרועותיו מעל ראשו ו למתוח את זרועותיו גבוה ככל האפשר. לעשות כמה פעמים - מספיק כדי לגרום לו נוח.

trusted-source[10]

קבוצה של תרגילי יציבה לילדים

הקומפלקס של תרגילי יציבה לילדים מספק תרגילים המחזקים את מחוך השרירים ותורמים להיווצרות יציבה נכונה.

על מנת למנוע התרחשות של פתולוגיה יציבה אצל ילדים צעירים מאוד (עד גיל 4) מומלץ לבצע מספר תרגילים ספציפיים בצורת משחק לאורך כל היום: 

 • סריקה מתחת לכיסא או מתחת לחבל מתוח. 
 • שים חבל על הרצפה והולך על זה כמו הליכון חבל. 
 • זחלו על ארבע ולא להוריד את ראשו. 
 • לבצע תרגיל - חוטב עצים, כאשר הילד נראה "חיתוך עץ" בעת ביצוע נטיות.

עבור ילדים מבוגרים יותר בגילאי הגן (מגיל 4 שנים) וילדים בגיל בית הספר מומלץ: קבוצה של תרגילים לתנוחה יפה :

 • תרגיל - גל. הילד צריך לשבת על בטנו, על הרצפה כשידיו פרושות קדימה. לאחר מכן, אתה צריך בו זמנית להעלות את הידיים והרגליים למעלה, להשהות במצב זה במשך כמה שניות ולחזור למצב המקורי. מספר החזרות הוא לפחות חמישה.
 • תרגיל - תנין. כדי לממש את התרגיל הזה, הילד שוכב על בטנו, על הרצפה, בעוד זרועותיו נמתחות קדימה ומניעות את כפות ידיו על הרצפה. אז אתה צריך לאט להרים את הראש, sagging באזור המותני ולא לוקח את הידיים מעל הרצפה. לאחר מכן, לחזור למצב המקורי ולהירגע הגוף. מספר החזרות הוא לפחות חמישה.
 • יש לשכב על הבטן, ולהניח את הגפיים העליונות מאונכות לגוף, כלומר. לצדדים. מעמדה כזו, יש צורך להרים את הגוף, כיפוף בעמוד השדרה החזי ואת למתוח כלפי מעלה, ואז לחזור למיקום המקורי. צריך להיות חמישה חזרות.
 • במצב נוטה, אתה צריך לכופף את הזרועות על המפרקים מרפק, ועל להבי הכתף יש צורך להחזיק את מקל התעמלות. הבא אתה צריך להרים את הגוף כך שהוא כפוף דרך מקל התעמלות, ואז לחזור למיקום המקורי. מספר החזרות הוא חמישה.
 • שוכבים על הבטן, מניחים את הידיים בחגורה. יש להרים את הגוף כלפי מעלה ואת רגל שמאל על השאיפה, לאחר מכן - לחזור למצב הראשוני על הנשיפה. אז התרגיל צריך להיעשות עם העלאת רגל ימין.
 • אתה חייב לשכב על הגב שלך לשים את הידיים בניצב לגוף. לאחר מכן, הרם את הגפיים העליונות קדימה ואחורה עם העלאה סימולטנית של הרגל השמאלית, כדי לגעת בזרוע, ואז לעשות את התרגיל עם רגל ימין.
 • תרגיל - אופניים. כדי לבצע זאת, יש לשכב על הגב ולעשות תנועות על הגפיים התחתונות כמו רכיבה על אופניים מ 5 עד 10 סיבובים. לאחר מכן, אנו להוריד את הגפיים התחתונות לנוח לכמה שניות ולהמשיך את התרגיל באותו זמן.
 • יש צורך לשכב על הגב על מטוס עם מדרון, תוך לקיחת השטח בצד עם הידיים. ואז לכופף את הגפיים התחתונות במפרקים הברך, למשוך עד הבטן ולעשות נשיפה. ואז ליישר את הגפיים התחתונות לנשום.
 • בעוד עומד, יש צורך להחזיק את מקל התעמלות עם הידיים באזור השכמות. לאחר מכן, אתה צריך להטות את פלג הגוף קדימה, להרים את הגפיים העליונות עם הסרת המקל. לאחר מכן - לחזור למיקום המקורי.
 • במצב עמידה עם מקל התעמלות תחתון בידיים, יש להרים את המקל קדימה ולמעלה על הנשיפה, לאחר - לחזור למצב הראשוני תוך שאיפה.
 • במצב עמידה עם מקל התעמלות התחתון בידיים שלך, אתה צריך לשבת ולהרים את הידיים עם מקל, ואז לחזור למיקום המקורי שלך. הגב צריך להישאר זקוף.
 • המיקום ההתחלתי עומד עם רגליים נפרדות, רוחב הכתפיים זה מזה, הזרועות כפופות במפרקי המרפק, ואילו על הכתפיים. הבא אתה צריך להטות את פלג הגוף קדימה על הנשיפה ולחזור למצב המקורי על השאיפה. הגב צריך להיות ישר.
 • בעמידה, הניחו את ידיכם על החגורה. לאחר מכן, ידיים כפופות על המרפקים המפרקים פונים קדימה תוך שאיפה ולחזור למצב המקורי כמו שאתה נושף.

תרגילים אלה מומלצים לשיעורים יומיים בבוקר או בערב, בהתאם לפעילות הילד. מספר החזרות של התרגילים צריך להיות בין 5 ל 10, אתה צריך להתחיל קטן - עם חמש חזרות, עם עלייה הדרגתית. השיעורים צריכים להיות מופעלים שעה אחת לאחר אכילה או לפני זה.

קבוצת התרגילים המוצגת משמשת יותר למטרות מניעה, כי עדיף למנוע את המחלה מאשר לטפל בה. גם לאותה מטרה, מומלץ לבצע ביקורים שנתיים באורתופד ילדים. עבור היווצרות נכונה של יציבה הוא גם שימושי: 

 • שחיה 
 • כדורעף 
 • כדורסל, 
 • סקי 
 • תרגילים פיזיים קטנים במשך עשר עד חמש עשרה דקות, כל שעה - אחת וחצי.

באופן אידיאלי, את היציבה של יציבה נכונה יש לפקח לא רק על ידי ההורים, אלא גם על ידי גננות, ומורים בבית הספר.

trusted-source[11], [12]

תרגילים עקמומיות של יציבה (עקמת) עבור ילדים

בוא נראה מה היא יציבה scoliotic וכיצד היא שונה עקמת? ההגדרה הרפואית של יציבה סקוליוטית היא לצד עמוד השדרה (המטוס הקדמי). פתולוגיה זו ניתן לראות בקלות. אבל ההבדל בין עקמת הוא כי אסימטריה, סדרים ועקמומיות של חוליה להיעלם אם האדם נשען קדימה או נופל. לקבלת אבחנה מדויקת, הילד יצטרך לקבל רדיוגרף לרוחב של עמוד השדרה. לאחר מכן - לאחר קבלת האבחנה - בהתחשב בעצה של הרופא, אתה צריך לטפל בילד באמצעות גישה משולבת. ותרגילים עבור יציבה סקוליוטית לילדים יהיה מאוד שימושי. אתה יכול גם לחבר מחוך אורתופדי לתרגילים (כפי שצוין על ידי הרופא), לשלוט איך הילד שלך יושב ועומד ולעבוד איתו כדי למנוע הרגלים רעים. מומלץ שתעסוק במרכזים מיוחדים עם מדריכים מקצועיים.

תנוחה סקוליוטית היא הבשר של עקמת. שתי הפתולוגיות הללו דומות - ועם יציבה סקוליוטית ועם עקמת יש עקמומיות של עמוד השדרה, השכמות והכתפיים אינן ממוקמות באופן סימטרי, אסימטריה נצפית גם באזור המותניים. המיקום של האגן, ככלל, יכול להיות אפילו.

תרגילים עבור יציבה סקוליוטית בילדים מסוגלים לעצור את העיוות של עמוד השדרה ולעשות את היציבה נכונה יותר, בעוד השרירים של הגוף להתחזק אין חוסר איזון בשרירים.

תרגילים עם עקמומיות של יציבה (עקמת) עבור ילדים צריך להתבצע מדי יום, עם עלייה הדרגתית של העומס כוללים את המתחם הבא:

 • במצב העמידה - הגפיים התחתונות ממוקמות ברוחב הכתפיים, והידיים על החגורה. על חשבון אחד או שניים, עליך להטות את הגוף קדימה, למטה לגעת ברצפה עם האצבעות על הנשיפה, ולאחר מכן על חשבון שלושה או ארבעה, לחזור למיקום המקורי ולשאוף. מספר החזרות - לפחות שבעה.
 • במצב עמידה, הידיים צריך להיות ממוקם מאחורי הראש, את הגב צריך להיות ישר, לבצע תנועות מעגליות של הגוף. במצב של הגוף מאחורי אנחנו שואפים, בחזית - לנשוף. החזרה חייבת להיות לפחות שבעה.
 • במצב עמידה, הניחו את הזרועות מאונכות לגוף וסובבו את הגוף ימינה, חזרו למצב המקורי ולאחר מכן בצעו פנייה שמאלה. חזור על התרגיל צריך להיות שש עד עשר פעמים.
 • במצב עמידה עם הידיים על הצדדים, להפוך את הראש ימינה ושמאלה. מספר תרגילי החזרה אינו פחות משש.
 • מן העמדה, עם הידיים על הצדדים, כדי לממש את הגוף עמוק ככל האפשר - הזכות לשאוף - המיקום הראשוני - נותר לנשוף. התרגיל חוזר על שש עד עשר פעמים.
 • עמידה ברוחב הכתפיים בנפרד, אתה צריך להחזיק מקל התעמלות ברמה של השכמות מאחורי הגב ולהטות את הגוף קדימה, לחזור למצב המקורי בזמן שאיפה ולעשות הטיה קלה של הגוף שלך בחזרה תוך כדי הנשיפה. חזור על התרגיל צריך להיות לפחות שש פעמים.

 • בתנוחת כורע, הידיים מונחות על הרצפה בכפות הידיים, בזמן שאיפה, יש להרים את הראש ולהביט למעלה, ולאחר מכן יש להוריד את הראש ולנשוף לכופף את הגב. מספר החזרות הוא שש עד עשר פעמים.
 • במצב שכיבה, הרגליים צריך להיות מאובטח, ובידיים צריך להחזיק משקל של שניים עד שניים וחצי קילוגרם (למשל, שק של חול, משקולת). בזמן שאיפה, אתה צריך להתכופף ולהרים את הידיים עם עומס, ואז לנשוף ולחזור למצב ההתחלה. התרגיל מתבצע לפחות שש פעמים.
 • יש צורך לשבת על הרצפה ולהשעין את כפות הידיים על הרצפה מאחורי הגב, ולאחר מכן, תוך שאיפה, להעלות את הגפיים התחתונות ואת העליונה על ידי ארבעים וחמש מעלות, ואז, תוך כדי הנשיפה, לחזור למיקום המקורי. מספר החזרות הוא שש עד עשר פעמים.
 • עומד עם רגליים בנפרד רוחב הכתף, יש צורך להחזיק את expander בידיים מאחורי העורף, ואז על חשבון אחד או שניים לחלק את הזרועות לצדדים להתכופף בחזה לוקח נשימה. ואז, על חשבון שלושה או ארבעה, לחזור למיקום המקורי לנשום. התרגיל חזר על שש עד עשר פעמים.
 • הצבת כפות הידיים על פני המצח, עליך להטות את הראש קדימה כדי להתגבר על ההתנגדות של הידיים לעצור את הנשימה. לאחר מכן לחזור למיקום המקורי, לנשום ולנשוף. התרגיל חוזר על עצמו ארבע פעמים, עם הפסקה של לא יותר מעשר שניות, המתח בשרירים במהלך התרגיל צריך להיות ארבע שניות.
 • עמידה עם הידיים על פני השטח החיצוני, יש צורך להזיז את הראש לאחור, להתגבר על ההתנגדות של הידיים. לאחר מכן, אתה צריך להוריד בעדינות את הידיים ואת לנשום פנימה והחוצה. תרגיל זה מתבצע גם ארבע פעמים, עם הפסקה של עשר שניות, עם מתח שריר במשך ארבע שניות.
 • עמידה עם איברים תחתונים על רוחב הכתף, יש צורך להטות את הגוף קדימה ולנער עם ידיים רגוע, ואז לחזור למיקום המקורי. מספר החזרות אינו פחות משבע.
 • יש צורך לשכב על הגב בצורה של כוכב, כלומר. סדר את הגפיים העליונות והתחתונות, הרפי את כל השרירים במשך חמש-עשרה שניות.
 • תרגיל שבו הליכה עם בהונות תקופתיים יש צורך. זה יכול להיות נוסף על ידי הגדלת ידיים בו זמנית. חזור לפחות ארבע עד חמש פעמים.

המתחם המתואר לעיל מומלץ להתבצע שעה אחת לאחר או לפני הארוחה, בבוקר או בערב. קבוצה זו של תרגילים היא מרכיב עזר של הטיפול המורכב של עקמומי עמוד השדרה (עקמת), אשר prescribed, פיקוח ותיקון על ידי אורתופד ילדים במהלך כל תהליך הטיפול.

אנו מקווים כי המאמר הוא שימושי לך ואתה תסייע לתקן את היציבה של הילד. העיקר - כדי למנוע הידרדרות מתמשכת. הכל בידיים שלך. ואתה לא צריך לתת להם לרדת.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.