^

בריאות

A
A
A

הפרת תנוחה בילדים: גורם, סימפטומים, אבחון, טיפול

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

היציבה היא המיקום הרגיל של הגוף של אדם הוא בנוח. לתנוחה נכונה או פיזיולוגית, הסידור הסימטרי של חגורת הכתף, להבי הכתפיים, הכנפיים ואונות האגן, כמו גם ציוני דרך בולטים אחרים של גוף האדם, הוא אופייני.

הציר של עמוד השדרה עולה בקנה אחד עם קו הצנרת. כאשר במבט מהצד לציין עקומות הפיזיולוגיות של עמוד השדרה, אשר נוצרות כמו ההתפתחות המוטורית של הילד: השמירה של הראש, ישיבה, עמידה והליכה - צוואר רחם המותני לורדוסה, חזה - קיפוזיס המתון.

הפגיעה בתנוחה אצל ילדים ניכרת הן בחזית הקדמית (כאשר היא נראתה מהחזית ומאחוריה) והן במישור הסגיטאלי (כאשר היא מתבוננת מהצד).

מה גורם לאי-נוחות אצל ילדים?

הגורמים של הפרעות יציבות יכולים להיות גורמי לוואים שונים שמובילים לירידת טונוס שרירים: שרירים מפותחים של הגב והבטן, תכונות חוקתיות של מבנה השלד, את ההשפעות של סומטיים מחלות, ראיה ירודה או שמיעה, הפרעות אכילה ושינה. יתר על כן, העניין :. Mismatch שולחנות שולחן עבודה בגיל וצמיחה של הילד, המיטה רכה, סטריאוטיפ תנוחות ישיבה פסולות, יציבה לא סדירה חיקוי שמסביב וכו 'כאשר פרות יציבות לא לחשוף שינויים מבניים שלד ורקמות עצם בחוליות.

איפה זה כואב?

סוגי הפרה של יציבה אצל ילדים?

אצל ילדים, יש לעיתים קרובות הפרה של יציבה במישור הקדמי. המונח הוצע במכון למחקר אורטופדי לילדים. G.I. טרנר. כאשר צפה ילד מטוס חזיתית (למשל, מלפנים ומאחור) מצביע אסימטריה של חגורת הכתף, הלהבים, הסטייה הרוחבית של עמוד השדרה. סימנים אלה אופייניים גם למחלת עמוד השדרה - עקמת. עם זאת, תוך הפרה של היציבה במישור הפרונטלי הם ללא תסמינים הקרדינל של עקמת הנגרמת על ידי סיבוב עמוד השדרה פתולוגי: לא חושפים הדבשת costal קלינית שרירים כרית באזור המותני, רנטגן הראה שום סימנים של מחלת הסארס, ואת התחזית של הקשתות של החוליות משני צידי סימטרי. לרוב פרות יציבות זוהו במהלך "קפיצות גדילה" - בעידן של 6-7 שנים ב התבגרות.

יציבה לא נכונה במישור sagittal - רְכִינָה, גב מעוגל, עגול קעורה וגב שטוח - שינוי מניפסט בשווי של עיקולי שדרה פיסיולוגיים מאובחנת כאשר נצפים מהמבט הקדמי ואת הצד של הילד.

מה צריך לבדוק?

טיפול בהפרת יציבה אצל ילדים?

מזוהה בהפרת הילד של יציבה דורשים תצפית תקופתית של רופא ילדים או אורתופד. יש צורך לגלות ולסלק את הגורם לתנוחה חריגה, למנות לילד תזונה הגיונית, משטר היום והליכה, עיסוי משקם, התעמלות טיפולית להיווצרות תנוחה בריאה וחיזוק המחוך השרירי. תוצאות טובות ביצירת יציבה נכונה ניתנות על ידי שחייה ושיחקת ספורט.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.