^

בריאות

יציבה: סוגים של יציבה ושלבי התפתחות של הפרעות ביציבה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תנוחה רגילה היא אחד הקריטריונים הקובעים את מצב בריאות האדם. כאשר מסתכלים מן החזית ביחס המטוס הקדמי, הוא מאופיין על ידי התכונות הבאות: את המיקום של הראש הוא ישר; הכתפיים, עצם הבריח, הקשתות, הקשתות של העצמות האיליאקיות הן סימטריות; הבטן שטוחה, מושכת; הגפיים התחתונות ישרות (פינות מפרק הירך והברך כ -180 מעלות); כאשר מסתכלים מאחור: קווי הכתפיים והזוויות התחתונות של להבי הכתפיים ממוקמים ברמה אחת, והקצוות הפנימיים נמצאים באותו מרחק מעמוד השדרה; כאשר מתבוננים מהצד של המטוס הסגיטאלי: בעמוד השדרה יש עקומות פיזיולוגיות מתונות (cervical and lordosis מותני, קיפאוזיס החזה ואת sacrococcygeal). הקו, המקובל דרך מרכז הכובד של הראש, מפרק הכתף, הרוק הגדול, ראש הפיבולה, הצד החיצוני של הקרסול, חייב להיות אנכי רציף.

מאז המחקר של יציבה אנושית, מספר רב של סיווגים שלה הוצעו (Kasperczyk 2000). אחד הראשונים פותח במחצית השנייה של המאה XIX בגרמניה. היא שיקפה את מגמות הזמן, והקריטריון העיקרי להערכתה היה העמדה ה"צבאית ". לאור זאת, תנוחת האדם הוגדרה כרגיל, חופשייה ונוחה. בשנות השמונים המוקדמות פיתח פישר סיווג שונה במקצת, כשהוא מציב עמדה צבאית, נכונה ובלתי נכונה. מאוחר יותר, סיווג זה חזר על עצמו שוב ושוב על ידי מומחים רבים פרשנויות שונות.

אורטופד גרמנית שטאפל" (1889), תוך לקיחה בחשבון את המאפיינים של כיפוף עמוד השדרה ביחס במישור sagittal, זיהה חמישה סוגים של היציבה: רגיל, עגול בחלק האחורי (dorsum rotundum), שטוח בחזרה (dorsum planum), קעור גב (dorsum cavum) ובחזרה Plano-קעור (dorsum rotundo-cavum).

בשנת 1927 Dudzinski, בהתאם לסיווג של שטאפל", פיתחה ארבעה סוגים של הפרות של היציבה הטמון בילדים: קמור, קעור, עגול, עם עקמומיות רוחבי של עמוד השדרה והפרעות בשילוב חמורה של עמוד השדרה.

סוגי הפרת תנוחה, סטאפורד (1932):

 1. יציבה עם עקמומיות anteroposterior בולט של עמוד השדרה:
  • הגב עגול;
  • הגב שטוח;
  • גב מעוקל;
  • גב קמור-קעור;
 2. התנוחה מתוחה מדי.
 3. התנוחה עם עקמומיות לרוחב של עמוד השדרה.

בניסיונות אחרים לפתח סיווג של פסולת (Haglund and Falk, 1923, איור 3.46, Stasienkow, 1955, Wolanskiego, 1957), הסיווג של סטאפל מושפע מאוד מהם.

תחילת המאה העשרים. באמריקה הוא צוין על ידי מספר רב של יצירות על המחקר של יציבה אנושית.

אז, ב 1917, בראון, רופא רגליים מאוניברסיטת הרווארד, פיתח סיווג שנקרא הרווארד של תנוחת הגוף האנושי, קריטריון ההערכה שהוא הערך של עקומות פיזיולוגיים של עמוד השדרה ביחס במישור sagittal. לאחר בחינת 746 תלמידי האוניברסיטה, כתב המחבר ארבעה סוגים של פסולת, המציינים אותם באותיות גדולות של האותיות: א - תנוחה מושלמת; B - יציבה טובה; C - עם הפרעות קלות; D - יציבה גרועה. מאוחר יותר שונה הסיווג הזה שוב ושוב על ידי מומחים שונים. כך, בבוסטון קליין ותומאס (1926) על בסיס שיטתיות של תוצאות הלימודים של ילדי בית הספר, שלושה סוגים של תנוחות נבדלו: חזקים, בינוניים וחלשים.

סיווג התנוחה האנושית של וילסון, שפותחה באוניברסיטת דרום קליפורניה, הסתמך גם על הטיפולוגיה של בראון.

בהתבסס על ניתוח של מאה photograms של עמדות אנכי אנושי, בראונל בשנת 1927 פיתח סיווג כולל 13 סוגים

בשנת 1936 פיתח קרוק סיווג לילדי הגן. ניתוח הנתונים של 100 ילדים, המחבר בחרה 13 סוגים של משקעים אופייניים לגיל זה, מעריכים אותם מ 0 (תנוחה הגרוע ביותר) ל 100 (מצוין). בסיווג המפותח, התנוחה התבטאה בממוצע ב -50 מאפיינים של גוף האדם. בתנוחה זו קריטריונים להערכה לא היו מוגבלים רק על ידי המאפיינים של עמוד השדרה, וגם לקחת בחשבון את המדדים השונים של ODA - המידה מיישר את הברך, אגן זווית הטיה, להטות את הראש קדימה, מידת האיזון של הגוף, ואחרים.

הגרסה הפולנית של סיווג התנוחה האנושית שפיתח וולנסקי (1957). אם ניקח בחשבון את העקומות הפיזיולוגיות של עמוד השדרה, המחבר ייחס שלושה סוגים של תנוחה:

 • K - תנוחה kyphotic;
 • יציבה L- לורדית;
 • R - יציבה אחידה.

סיווג וולנסקי נבע כתוצאה ממבצע מדידות של מצור על 1300 ילדים מוורשה בגיל שבין 11 ל -17 שנים. מאוחר יותר, על סמך המחקר, שבו השתתפו 3,500 משתתפים בגילאי 3 עד 20, פיתח המחבר סיווג שפותח על ידו עם הכללת שני תת-סוגים נוספים בכל סוג. כך נעשתה טיפולוגיה, הכוללת 9 סוגים של פסולת אנושית.

אם ניקח בחשבון את חומרת העקומות הפיזיולוגיות של עמוד השדרה, ניקולייב (1954) הציע סיווג של תנוחה, כולל חמישה סוגים: נורמלי, יישר, כפוף, לורדוטי וקיפוטי.

עם יציבה נורמלית, כיפוף עמוד השדרה הם בתוך הממוצע. עם היציבה הישרה, עמוד השדרה הוא ישר, כיפוף שלה מתבטאים בצורה גרועה. התנוחה הכפופה מאופיינת בלורדוזיס צווארית מורחב, שבמהלכו הראש מתקדם מעט, הגדלת קיפוזית החזה. תנוחה לורדוטית שונה מאוד lordosis המותני לידי ביטוי. כאשר היציבה הקיפוטים דרמטי קיפוזיס החזה.

Nedrigailova (1962), בהתאם לשיטה של תיקון המפרקים ואת המיקום של החלקים של הגפיים התחתונות, בדרך כלל מציע ארבעה סוגים של תנוחה:

 • סימטרי פלקסיון סוג פעיל עם חצי כפוף מפרק הירך וברך, אשר קבועים באופן פעיל על ידי מתח שרירים. הגוף מוטה קדימה ועל CT של הגוף הוא עקורים anteriorly. סוג "מגן" כזה של תנוחה אנכית מתרחש בעיקר אצל ילדים צעירים המתחילים ללכת, ובקשישים עם איזון יציב ויציב של הגוף;
 • טיפוס פסיבי פעיל סימטרי עם סידור אנכי של תא המטען והגפיים התחתונות. אוקטובר של הגוף הוא מעט אחורי או ברמה של ציר התנועה של מפרק הירך קצת הקדמי או ברמה של ציר התנועה של מפרק הברך. שני המפרקים קבועים בעיקר פסיבית, אבל השרירים נמצאים במצב של מתח טוני מתמיד חסימת אמין יותר של המפרקים;
 • סימטרית, פושטים, פאסיב רצוי - מפרקי ירך וברך נמצאים בעמדת pererazgiba BCT גוף הלוקליזציה העביר 3-4 סנטימטר אחורי לצייר סיבוב מפרק ירך ואת הקדמי לצייר סיבוב של המפרק פתוח הברך. שני המפרקים קבועים באופן פסיבי על ידי המתח של המנגנון הליגמנטלי, מפרק הקרסול פעיל.
 • הסוג הא-סימטרי מאופיין בכך שהרגל התומכת מותקנת בתנוחה הבלתי מתפשרת במפרקי הירך והברך, והמפרקים הללו סגורים באופן פסיבי. הרגל השנייה לוקחת על עומס הרבה פחות, biocells שלה נמצאים במצב גמישה המפרקים קבועים באופן פעיל.

בהתבסס על תוצאות goniometry Gamburtsev עמוד השדרה (1973), מסווגים את המיסב סוג כנגד שלושת התכונות - (. X) זווית האגן של הטיה של אנכי, לורדוסה המותני מחוון (א + p), זווית הנטייה של עמוד השדרה החזי אל (y) אנכי, שבו הוא בחר 27 סוגים של יציבה.

Putilov (1975) קיבוץ משמרות תפקודית של עמוד השדרה לשלוש קבוצות:

 1. עקירה במישור הקדמי;
 2. עקירה במישור הסגיטלי;
 3. משולב.

הפרת היציבה במישור הקדמי (יציבה סקוליוטית) מאופיינת על ידי עקירה של ציר עמוד השדרה ימינה ושמאלה של המיקום החציוני.

הפרעות בתנוחה במישור הסגיטלי מחולקות לשתי קבוצות: קבוצת 1-st - עם עלייה עקמומיות פיזיולוגיות, 2-ND - עם שיטוח שלהם. עם הגדלת קיפוזיס חזה lordosis המותני, יציבה עם גב עגול לאחור נוצרת . עלייה כוללת של קיפוזיס החזה מוביל להיווצרות של תנוחה עם גב עגול , וכן עלייה של lordosis המותני - כדי לורדוטית . כאשר משטחים עקומות פיזיולוגיות, מתפתחת תנוחה שטוחה.

יציבה בשילוב של מטוסי sagittal ו חזיתית המאופיינים על ידי הגדלה או הקטנת העיקולים הפיסיולוגיים בשילוב עם תזוזה לרוחב עיקרית של ציר עמוד השדרה (שמאל, ימין) ברמות שונות. תנוחה סקוליוטית ניתן לשלב עם עגול, קעורה, עגול, שטוח בחזרה לורדית.

יכולת וחוסר יכולת לשמור על הגוף שלך בחלל משפיעה לא רק על מראהו של אדם, אלא גם על מצב איבריו הפנימיים ועל בריאותו. היציבה נוצרת בתהליך של צמיחת הילד, המשתנה בהתאם לתנאי החיים, הלימוד, החינוך הגופני.

Smagin (1979), בהתחשב בעמדה של עמוד השדרה, מצב הרגליים, בהתחשב בחריגות שונות האופייניות לתנוחה השגויה של ילדים בגיל בית הספר, פיתח גישה נוספת לסיווגו וזיהה חמש קבוצות.

 1. הקבוצה הראשונה כוללת ילדים בריאים, שבהם עמוד השדרה נמצא באופן סימטרי, אך ישנן מספר הפרעות המאפיינות את התנוחה הלא נכונה: כתפיים משוערות, סכימת פטריגואיד, עיוות קל של בית החזה. עצור אצל הילדים האלה - רגיל.
 2. הקבוצה השנייה כוללת ילדים עם עקמומיות של עמוד השדרה במישור חזיתית ימינה או שמאלה עד 1 ס"מ, אשר יכול להיות מתוקן על ידי הילד עצמו דרך המתח של שרירי הגב. יש אסימטריה של קווי הכתף, כתפיים שמוטות ואת שכמות באותו השם, להבי הכנף ואת מותנים משולשים בצורה שונה, למרגלות הן שטוחות (משטח ארכה של הצד התחתון של כף הרגל, A צניחה קלה של קשת אורכית).
 3. ילדי הקבוצה השלישית מדווחים על ירידה או עלייה בעקומים הפיזיולוגיים של עמוד השדרה במישור הסגיטלי, באחד או יותר. בהתאם לשינויים בכפיפות, גבו של הילד מניח צורה שטוחה, עגולה, עגולה או שטוחה. אלמנטים תכופים של הפרעת היציבה הם חזה שטוח או שקוע, שרירי החזה חלש, pterygoids, ישבן שטוח.
 4. הקבוצה הרביעית כוללת ילדים עם נגעים אורגניים של עצם (עקמומיות של עמוד השדרה במטוס חזיתי באחד או בכמה חלקים בצורת קשת או קשתות, פונה ימינה או שמאלה על ידי בסכום עולה 1 סנטימטר (עקמת) עם חוליות מתפתלים סביב ציר אנכי, צלע נוכחות חגורת הכתף אסימטריה גבנון, משולשים החזה והמותניים).
 5. הקבוצה החמישית כוללת ילדים בעלי עיוות מתמשך של עמוד השדרה במישור הסגיטאלי (קיפוזיס וקיפוסקוליוזיס). זיהוי בולט scrigula pterygoid, בולט קדימה המפרקים הכתף, בית החזה הוא שטוח.

Gladysheva (1984), המבוסס על היחס בין המטוסים של החזה והבטן, מציע ארבעה סוגים של תנוחה: טוב מאוד, טוב, בינוני ועני.

 • עם יציבה טובה מאוד, את פני השטח הקדמי של החזה מעט בולטת קדימה ביחס פני השטח הקדמי של הבטן (זה כאילו נמשך).
 • יציבה טובה מאופיינת על ידי העובדה כי המשטחים הקדמיים של החזה והבטן שוכבים באותו מטוס, הראש נוטה מעט קדימה.
 • עם יציבה ממוצעת, המשטח הקדמי של הבטן מעט בולט קדימה ביחס למשטח הקדמי של החזה, לורדוזיס המותני הוא מורחב, הצירים האורך של הגפיים התחתונות נוטים קדימה.
 • עם יציבה ירודה, את פני השטח הקדמי של הבטן הוא בולט מאוד, בית החזה הוא שטוח, קיפוזיס החזה המותני lordosis מוגדלים.

Potapchuk ו דידור (2001), תוך לקיחה בחשבון את המוזרויות של התפתחות גופנית של ילדים, מציע הקצאת תנוחה של ילד בגיל הגן, תלמיד בית ספר צעיר, צעיר וילדה.

תנוחה אופטימלית של הגן: המטען ממוקם אנכית, בית החזה הוא סימטרי, הכתפיים נפרשות, השכמות מבצבצות מעט, הבטן בולטת קדימה, לורדוזיס המותני מסומן. הגפיים התחתונות מזדקרות, זווית האגן היא בין 22 ל -25 מעלות.

התנוחה הרגילה של תלמיד בית הספר מאופיינת בסימנים הבאים: הראש והגזע מסודרים אנכית, החגורה ההומרית אופקי, השכמות נלחצות לגב. העקומות הפיזיולוגיות של עמוד השדרה ביחס למישור הסגיטלי מתבטאות באופן מתון, תהליכים ספיניים מסודרים לאורך שורה אחת. הבליטה של הבטן מצטמצם, אבל פני השטח הקדמי של דופן הבטן ממוקם הקדמי לחזה, זווית האגן הוא גדל.

התנוחה האופטימלית של הצעיר והנערה, לדברי המחברים, היא כדלקמן: הראש והגזע ממוקמים אנכית עם הרגליים ישרות. הכתפיים מושפלות מעט והן נמצאות באותה רמה. הלהבים נלחצים לגב. בית החזה הוא סימטרי. בלוטות החלב אצל בנות וספלי הפטמה אצל גברים צעירים הן סימטריות והן נמצאות באותה רמה. הבטן שטוחה, משורטטת ביחס לבית החזה. העקומות הפיזיולוגיות של עמוד השדרה מתבטאות היטב, הבנות מדגישות לורדוזיס, אצל גברים צעירים - קיפוזיס.

עם תנוחה אנכית, עומסים מכניים הפועלים על הדיסקות בין-חולייתיים עשויים לחרוג ממשקל הגוף של אדם. שקול את מנגנון (המופע של העומסים האלה). ה- GCM של גוף האדם עומד ממוקם בערך באזור החוליה L1. לכן, חוליה זו מושפעת על ידי המסה של החלקים העליונים של הגוף, המהווה כמחצית ממשקל הגוף.

עם זאת OCM חלק שמעל של הגוף אינה ממוקמת ישירות מעל הדיסק הבין חולייתי, ומעט לפניו (זה חל על גוף החוליה L4, המהווה את רוב בולטות קדימה), כך שאין כוחות מומנט תחת הפעולה של אשר הגוף יהיה קדימה לעיקום, אם ברגע של כוח הכבידה אינו היה מנוגד לרגע של כוח שנוצר על ידי השרירים, extensors של עמוד השדרה. שרירים אלו ממוקמים קרוב לציר הסיבוב (וזה בערך באזור של pulposus גרעין של הדיסק הבין חולייתי), ולכן הכתף דחף שלהם קטן. כדי ליצור את הרגע הכרחי של כוח, השרירים האלה בדרך כלל צריכים לפתח כוח גדול יותר (חוק המנוף פועל: ככל שהמרחק קטן יותר, כך גדל הכוח).

מאחר וקו הפעולה של כוח משיכת השרירים מקביל כמעט לעמוד השדרה, הוא מסכם את כוח הכבידה, ומגביר את הלחץ על הדיסקים הבין-חוליית. לכן, הכוח הפועל על החוליה L, במצב העמידה הרגיל, אינו מחצית ממשקל הגוף, אלא גדול פי שניים. עם tilts, הרמת משקולות וכמה תנועות אחרות, כוחות חיצוניים ליצור רגע גדול על ציר הסיבוב עובר דיסקים בין המותניים המותניים. השרירים ובעיקר הרצועות בעמוד השדרה ממוקמים קרוב לציר הסיבוב, ולכן הכוח המופעל על ידיהם צריך להיות גדול פי כמה ממשקל העומס המורם והחלקים העליונים של הגוף. זה כוח זה משפיע על עומס מכני המתרחשת הדיסקים בין חולייתי. לדוגמה, הכוח הפועל על חוליה L3 לאדם ששוקל 700 N, בתנאים אלה (Nachemson, 1975):

 • תנוחה או תנועה / כוח, H
 • שוכב על גב שלוחה של 300 N / 100
 • שוכב על הרגליים האחוריות ישר / 300
 • עמדה קבועה / 700
 • הליכה / 850
 • פלג גוף עליון בצד / 950
 • יושב ללא תמיכה / 1000
 • תרגילי איזומטרי עבור שרירי הבטן / 1100
 • צחוק / 1200
 • הטיה קדימה 20 ° / 1200
 • עולה ממצב שכיבה על הגב, רגליים יישור / 1750
 • הרמת העומס 200 N, גב ישר, ברכיים כפופות / 2100
 • הרמת העומס 200 N מהטיה קדימה, הרגליים יישור / 3400

אצל רוב הנשים במצב העמידה, בגלל המוזרויות של החוקה, עדיין יש זוג כוחות הפועלים ביחס למפרק הירך. במקרה זה, הבסיס של העצה (האתר של הקשר המקודש עם המשטח התחתון של החוליות L5) אצל נשים ממוקם מאחור מן הציר הפרונטלי של מפרקי הירך (אצל גברים תחזיות האנכי שלהם כמעט בקנה אחד). זה יוצר קשיים נוספים עבור אותם בעת הרמת משקולות - עומס הרים לנשים הוא כ 15% כבד.

בתחזית מתלה קונבנציונלית הנמצאת על גוף OCM 7.5 ± 2.5 מ"מ אחורי לנקודות trochanter (10-30 מ"מ מהציר הקדמי של מפרקי ירך), כדי 8.7 ± 0.9 מ"מ קדמי לצייר מפרק הברך ו ± 42 1.8 מ"מ הקדמי לציר הקרסול.

אדמס והוטון (1986) מצאו כי בעמדה זקופה של האדם, עמוד השדרה המותני כפוף כ -10 מעלות מתחת לגבול האלסטי שלו. לדברי החוקרים, הגבלה זו של התנועה היא כנראה בשל פעולת מגן של השרירים ואת הגב ואת המותניים fascia. הם גם הדגישו כי מרווח הבטיחות יכול לרדת או להיעלם לחלוטין עם תנועות מהירות.

סטיות מתנוחה נורמלית נקראות הפרות של היציבה במידה ותוצאות בדיקה מעמיקה אינן חושפות מחלות של עמוד השדרה או מחלקות אחרות של ה- OA. כתוצאה מכך, הפרות היציבה תופסות מקום ביניים בין הנורמה לפאתולוגיה, ולמעשה הן תנאי למחלה מוקדמת. מקובל שהפרעות ביציבה אינן מחלה, שכן הן מלוות רק בהפרעות תפקודיות של ה- ODA. יחד עם זאת, הם יכולים להיות הביטויים הראשונים של מחלות קשות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

שלבי התפתחות הפרעות ביציבה

רקע שלילי הוא שלב נוכחותם של פגמים ביולוגיים או תנאים שליליים התורמים להפרת היציבה (בהעדר סטיות דינמיות וסטטיות).

Prebolezn הוא שלב של שינויים שאינם קבועים ב ODA. קיימים ביטויים ראשוניים של אי תפקוד תפקודי של המערכות המבטיחים יציבה נורמלית, מוגדרות תסמינים של יציבה לקויה, ומציינים הידרדרות במדדי ההתפתחות הפיזית. שינויים הם הפיכים בנורמליזציה של תהליך של חינוך גופני או מכוונת kinesitherapy.

מחלות - שלב של עיוותים סטטיים של ODA מתאים לנוכחות של הפרעות בלתי הפיך או קשה הפיך של היציבה.

הפרעות ביציבה הן פונקציונליות וקבועות. ב הפרה פונקציונלית, הילד יכול לקחת את המיקום של התנוחה הנכונה על פי המשימה, על יציבה קבועה זה לא יכול. הפרעות תפקודיות מתרחשות לעתים קרובות בגלל מחוך שרירי חלש של תא המטען.

פגיעה בתנוחה בגיל הגן ובבית הספר גורמת להידרדרות בעבודתם של איברים ומערכות של אורגניזם הולך וגדל.

פגיעה בתנוחה אצל ילדים מתרחשת הן במישור הסגיטלי והן במישור הקדמי.

במישור הסגיטלי, הפגיעה ביציבה מובחנת עם עלייה או ירידה בעקומות הפיזיולוגיות של עמוד השדרה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.