^

בריאות

A
A
A

אבחון יציבה אנושית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ברמה המודרנית של הידע, המושג "חוקה" משקף את האחדות של הארגון המורפולוגי והתפקודי של האדם, המשתקף בתכונות הפרטיות של המבנה והתפקודים שלו. השינויים שלהם הם התגובה של הגוף לגורמים סביבתיים המשתנים ללא הרף. הם באים לידי ביטוי במוזרויות של פיתוח מנגנוני פיצוי-הסתגלות, שנוצרו כתוצאה מיישום פרטני של התוכנית הגנטית בהשפעת גורמים סביבתיים ספציפיים (כולל גורמים חברתיים).

כדי להמחיש את שיטת המדידה של הגיאומטריה של הגוף האנושי ביחס לתורת היחסות של הקואורדינטות המרחביות שלו, המערכת הסומטית של הקואורדינטות של גוף האדם של Laputin (1976) הוכנסה לתרגול של לימוד תנועות.

המיקום הנוח ביותר למרכז הטריידרון הקואורדינטות הסומאטיות הוא נקודת המותניים האנתרופומטית 1i הממוקמת בקודקוד של התהליך הספיני L, חוליות (a-5). במקרה זה, ציר הקואורדינטות המספרי z מתאים לכיוון הכיוון האנכי האמיתי, הצירים x ו- y ממוקמים בזווית ישרה במישור האופקי וקובעים את התנועה בכיוונים sagittal (y) ו- frontal (x).

נכון לעכשיו, בחו"ל, במיוחד בצפון אמריקה, הוא פעיל בפיתוח כיוון חדש - kinantropometry. זוהי התמחות מדעית חדשה המשתמשת במדידות כדי להעריך את גודל, צורה, פרופורציה, מבנה, התפתחות ותפקוד כללי של אדם, ללמוד את הבעיות הקשורות לצמיחה, פעילות גופנית, ביצועים ותזונה.

Kinantropometry מעמיד אדם במרכז המחקר, מאפשר לך לקבוע את מעמדו המבני ואת המאפיינים הכמותיים השונים של הגיאומטריה של ההמונים של הגוף.

לצורך הערכה אובייקטיבית של תהליכים ביולוגיים רבים בגוף הקשור לגיאומטריה ההמונית שלו, יש לדעת מהו כוח המשיכה הספציפי של החומר שממנו מורכב גוף האדם.

Densitometry היא שיטה להערכת הצפיפות הכוללת של הגוף של האדם. הצפיפות משמשת לעתים קרובות כאמצעי להערכת המוני שומן ורזה והינה פרמטר חשוב. הצפיפות (D) נקבעת על ידי חלוקת המסה לפי נפח הגוף:

D גוף = משקל גוף / נפח הגוף

כדי לקבוע את נפח הגוף, שיטות שונות משמשות, לרוב שיטת שקילה הידרוסטטית או מאנומטר למדידת מים שנעקרו משמש.

בעת חישוב נפח באמצעות שקילה הידרוסטטית, יש צורך לבצע תיקון עבור צפיפות המים, כך המשוואה תהיה הטופס הבא:

D גוף = {P1 / (P1-P2) / X1 של (x2 + G1g}}

שם עמ ', - משקל הגוף בתנאים נורמליים, עמ' 2 - משקל במים, X1 - צפיפות של מים, x2 נפח שיורית.

כמות האוויר כי הוא בדרכי העיכול קשה למדוד, אך בשל נפח קטן (כ -100 מ"ל), זה יכול להיות מוזנח. עבור תאימות עם קשקשים מדידה אחרים, ערך זה יכול להיות מותאם לצמיחה על ידי הכפלת (170.18 / צמיחה) 3.

השיטה של densitometry במשך שנים רבות נשאר הטוב ביותר לקביעת הרכב הגוף. שיטות חדשות משווים בדרך כלל עם זה כדי לקבוע את הדיוק שלהם. נקודת התורפה של שיטה זו היא התלות של מדד צפיפות הגוף על כמות יחסית של שומן בגוף.

בעת שימוש במודל דו רכיבי של הרכב הגוף, נדרש דיוק גבוה לקביעת צפיפות השומן ומשקל הגוף נטו. משוואת סירי הסטנדרטית משמשת לרוב להמרת מדד צפיפות הגוף כדי לקבוע את כמות השומן בגוף:

% שומן בגוף = (495 / D) - 450.

משוואה זו מניחה צפיפות קבועה יחסית של שומן ומשקל גוף נטו בכל האנשים. ואכן, צפיפות השומן בחלקים שונים של הגוף כמעט זהה, הדמות המקובלת היא 0.9007 גרם * ס"מ -3. יחד עם זאת, יותר בעייתי לקבוע את צפיפות מסת הגוף נטו (D), אשר, על פי משוואת סירי, הוא 1.1. כדי לקבוע צפיפות זו, ההנחה היא כי:

  • הצפיפות של כל רקמה, כולל משקל הגוף נטו, ידוע ונשאר ללא שינוי;
  • בכל סוג של רקמה היחס של משקל הגוף נטו הוא קבוע (למשל, ההנחה היא כי העצם היא 17% ממשקל הגוף נטו).

יש גם מספר שיטות שדה לקביעת הרכב הגוף. שיטת העכבה הביו - אלקטרלית היא תהליך פשוט שלוקח רק 5 דקות. ארבע אלקטרודות מותקנות על הגוף של הנושא - על הקרסול, כף הרגל, היד והגב של היד. על ידי אלקטרודות מפורט (על היד והרגל) דרך הרקמות עובר זרם unperceived אל האלקטרודות הפרוקסימלי (פרק כף היד והקרסול). מוליכות חשמלית של הרקמות בין האלקטרודות תלוי בהתפלגות של מים ואלקטרוליטים בו. משקל גוף נטו כולל כמעט את כל המים ואת אלקטרוליטים. כתוצאה מכך, המוליכות של משקל הגוף נטו עולה באופן משמעותי על המוליכות של מסת השומן. מסת שומן מאופיינת בעכבה גדולה. לכן, כמות הנוכחי עובר דרך הרקמה משקף את כמות היחסית של שומן הכלול ברקמה.

בעזרת שיטה זו, הפרמטרים עכבה מומר אינדיקטורים של תכולת השומן היחסי בגוף.

השיטה של אינטראקציה של קרינה אינפרא אדום הוא הליך המבוסס על עקרונות הקליטה ואת השתקפות האור באמצעות ספקטרוסקופיה אינפרא אדום. על העור מעל נקודת המדידה, חיישן מותקן, שליחת קרינה אלקטרומגנטית דרך צרור מרכזי של סיבים אופטיים. סיבים אופטיים על פריפריה של אותו חיישן לספוג את האנרגיה משתקף על ידי הרקמות, אשר נמדד אז עם ספקטרופוטומטר. כמות האנרגיה המשתקף מראה את הרכב הרקמה מיד מתחת חיישן. השיטה מאופיינת ברמה גבוהה מספיק של דיוק בעת ביצוע מדידות במספר תחומים.

מדידות רבות של הסידור המרחבי של ביופסיות הגוף בוצעו על ידי חוקרים על גופות. כדי לחקור את הפרמטרים של מגזרי גוף האדם במהלך 100 השנים האחרונות, כ -50 גופות נותחו. במחקרים אלה הוקפאו הגופות, גזור לאורך צירים של סיבוב במפרקים, ולאחר מכן שוקלו את המקומות, נקבעו עמדותיהם של מרכזי המסה (CM) של הקשרים ורגעי האינרציה שלהם, בעיקר באמצעות השיטה הידועה של מטוטלת פיזית. כמו כן נקבעו הכרכים וצפיפות הרקמה הממוצעת של המגזרים. מחקרים בכיוון זה נערכו גם על אנשים חיים. כיום, עבור קביעת החיים של הגיאומטריה של ההמונים של הגוף של האדם, מספר שיטות משמשים: טבילה במים; פוטוגרמטריה; שחרור פתאומי; שוקל את גוף האדם בתנוחות משתנות שונות; ויברציות מכניות; רדיו-רדיו; מודלים פיזיים; שיטה של מודלים מתמטיים.

השיטה של טבילה במים מאפשרת לנו לקבוע את נפח הקטעים ואת מרכז נפח שלהם. על ידי הכפלה על ידי צפיפות הרקמה הממוצע של המגזרים, מומחים ואז לחשב את המסה ואת לוקליזציה של מרכז המסה של הגוף. חישוב זה נעשה תוך התחשבות בהנחה כי גוף האדם יש צפיפות רקמות זהה בכל חלקי כל קטע. תנאים דומים מוחלים בדרך כלל בעת שימוש בשיטת הפוטוגרמטריה.

השיטות של השחרור הפתאומי של התנודות המכאניות קטע מסוים של הגוף נע תחת הפעולה של כוחות חיצוניים, ורצועות כוחות פסיביות ושרירי אנטגוניסט בחזקות אפס.

גוף אדם במשקל שיטה בתנוחות משתנות שונות זכה לביקורת, שכן טעויות, כפי נתונים שנלקחו מחקרי פגר (את המיקום היחסי של מרכז מסה לצייר אורך פלח), עקב פרעות נובעות דיוקי השמעת נשימה תנוחות עם מדידות חוזרות וקביעת מרכזי הסיבוב במפרקים, להגיע לערכים גדולים. במדידות חוזרות, מקדם השונות של מדידות כאלה בדרך כלל עולה על 18%.

בלב שיטת הרדיו - איזוטופ (שיטת סריקת גמא) טמונה ההיכרות בפיסיקה של הנחתה של עוצמת קרן מונו אנרגטית צרה של קרינת גמא, כשהיא עוברת דרך שכבה מסוימת של חומר.

בגרסה של שיטת הרדיו - איזוטופ , הוצגו שני רעיונות:

  • הגדל את עובי גלאי הגביש כדי להגביר את הרגישות של המכשיר;
  • דחייה של קרן צרה של קרינת גמא. במהלך הניסוי, נבדקי הבדיקה קובעים את מאפייני העיסה של 10 קטעים.

כאשר הסריקה נרשמה, הקואורדינטות של הנקודות האנתרופומטריות, שהן המדד של גבולות המקטעים, מקומות המעבר של מטוסים המפרידים חלק אחד מהשני.

השיטה של הדוגמנות הפיזית שימשה על ידי ביצוע יציקות של הקצוות של הנבדקים. לאחר מכן, על מודלים גבס שלהם, לא רק את רגעי האינרציה, אלא גם לוקליזציה של מרכזי המסה נקבעו.

מודלים מתמטיים משמשים בקירוב הפרמטרים של מקטעים או של כל הגוף כמכלול. בגישה זו, גוף האדם מיוצג כמערכת של מרכיבים גיאומטריים, כגון כדורים, צילינדרים, קונוסים וכדומה.

Harless (1860) היה הראשון להציע את השימוש של דמויות גיאומטריות כמו אנלוגים של קטעי גוף האדם.

Hanavan (1964) הציע מודל מחלק את גוף האדם לתוך 15 דמויות גיאומטריות פשוטות של צפיפות אחידה. היתרון של מודל זה הוא שהוא דורש מספר קטן של מדידות אנתרופומטיות פשוטות הנחוצות כדי לקבוע את מיקומו של מרכז המסה המשותף (CMC) ואת רגעי האינרציה בכל מיקום של הקישורים. עם זאת, שלוש הנחות, ככלל, במידול של מגזרים הגוף להגביל את הדיוק של הערכות: המגזרים הם הניחו להיות נוקשה, הגבולות בין המגזרים מבהירים, ועל הפלחים מניחים כי יש צפיפות אחידה. בהתבסס על אותה גישה, חזה (1976) פיתח מודל מפורט יותר של גוף האדם. מודל 17 הקישורים שהציע לו לקחת בחשבון את האינדיווידואליזציה של המבנה של הגוף של כל אדם דורש 242 מדידות אנתרופומטריות. המודל מחלק את הקטעים לאלמנטים של מסה קטנה עם מבנה גיאומטרי שונה, ומאפשר לדגם בפירוט את הצורה ואת הווריאציות של צפיפות של מגזרים. יתר על כן, המודל אינו מניח הנחות לגבי סימטריה דו - צדדית, והוא מביא בחשבון את התכונות המבניות של הגוף הנשי והגברי על ידי הסדרת צפיפות של מקטעים מסוימים (בהתאם לתכולת הבסיס התת - קרקעי). המודל לוקח בחשבון שינויים במורפולוגיה של הגוף, למשל, הנגרמת על ידי השמנת יתר או הריון, וכן מאפשר לחקות את התכונות של המבנה של הגוף של הילדים.

כדי לקבוע את החלקים (חלקית, מהמילה הלטינית פארסי - חלק) בגודל הגוף האנושי Guba (2000) ממליץ fiducials התייחסות biozvenyah התנהלותה (נקודת התייחסות - התייחסות) קו תוחם קבוצות שרירים שונות תפקודי. קווים אלה נמשכים בין נקודות העצם מוגדרות על ידי המחבר במדידות שנערכו דיסקציה וחומר cadaveric dioptrografii, וכן נבדקו תצפיות לבצע ספורטאי תנועות טיפוסיים.

בגב התחתון, המחבר ממליץ על קווי ההתייחסות הבאים. על המותניים - שלוש שורות התייחסות המפרידות בין קבוצות השרירים, מרחיבות ומפרקות את מפרק הברך, מכופפות ומובילות את הירך במפרק הירך.

החיצוני אנכי (HB) מתאים היטל של השוליים הקדמיים של שריר femoris שרירי הזרוע. הוא נישא לאורך הקצה האחורי של trochanter גדול לאורך המשטח החיצוני של הירך אל באמצע החיצוני nadma-femoral שסוע.

הקדמי אנכי (PV) מתאים הקצה הקדמי של שריר אדוקטור ארוך בשליש העליון והשלישי של הירך ואת שריר sartorius בשליש התחתון של הירך. הוא מבוצע מן החנית הערווה כדי epicondyle הפנימי של עצם הירך לאורך פני הירך הפנימי הקדמי.

האחורי אנכי (3B) מתאים היטל של השוליים הקדמיים של השריר semitendinous. הוא נישא מאמצע של פקעת איצ'יאל כדי epicondyle הפנימי של הירך לאורך פני השטח הפנימי האחורי של הירך.

ברגל התחתונה שלוש שורות התייחסות.

עגל השוק החיצוני (HBG) מתאים לקצה הקדמי של השריר הסיבי הארוך בשליש התחתון. הוא נישא מן השיא של ראש פיברולי לקצה הקדמי של הקרסול החיצוני לאורך המשטח החיצוני של השוק.

האנכי הקדמי של הטיביה (PGI) מתאים לפסגה של הטיביה.

עגל השוק האחורי (TSH) מתאים לקצה הפנימי של הטיביה.

על הכתף ועל האמה מתוארים שני קווים. הם מפרידים את מכופפי הכתף (האמה) מהמתאמים.

הכתף החיצוני אנכי (CWP) מתאים החריץ החיצוני בין שרירי השרירים שרירי הכתף. היא מתבצעת עם היד מושטת מאמצע תהליך acromial כדי epicondyle החיצוני של humerus.

האנכי הפנימי של הכתף (תוצר) תואם את החריץ humeral המדיאלי.

החיצוני האנכי של האמה (NVPP) הוא נמשך מן supracondylosis החיצוני של humerus לתהליך subulate של העצם הרדיאלית על פני השטח החיצוני שלה.

האנכי הפנימי של האמה (VVPP) נמשך מן האפיכונדיל הפנימי של ההומרוס לתהליך הסגנוני של האולנה לאורך פני השטח הפנימיים.

המרחקים הנמדדים בין קווי הייחוס מאפשרים לשפוט את חומרתן של קבוצות שרירים בודדות. לכן, המרחקים בין PV ו- HB, הנמדדים בשליש העליון של הירך, מאפשרים לשפוט את חומרת מכופפי הירך. המרחקים בין השורות באותו התחתון התחתון מאפשרים לנו לשפוט את חומרת extensors של מפרק הברך. המרחקים בין השורות על הטיביה מתאפיינים בחומרת מכופפי ומקדמי כף הרגל. באמצעות מימדים אלה arc ואת אורך הקישור ביו, ניתן לקבוע את המאפיינים volumetric של המוני השריר.

מיקומו של מרכז הגוף של גוף האדם נחקר על ידי חוקרים רבים. כפי שאתם יודעים, מיקומו תלוי במיקום של המוני חלקים בודדים של הגוף. כל שינוי בגוף, הקשור בתנועת המונים והפרת יחסיו הקודמים, משנה את מיקומו של מרכז המסה.

העמדה הראשונה של המרכז המשותף של מונית נקבעה ג'ובאני אלפונסו בורלי (1680), אשר בספרו "על התנועה של בעלי חיים," ציין כי מרכז מסה של גוף האדם, נמצא במצב המיושר, ממוקם בין הישבן ואת החיק. באמצעות שיטת האיזון (מנוף מהסוג הראשון), הוא קבע את מיקום ה- OCM על הגוויות, הניח אותם על הלוח ואיזן אותו על טריז חד.

Harless (1860) קבע את המיקום של מרכז המסה המשותף על חלקים מסוימים של הגווייה בשיטת בורלי. יתר על כן, לדעת את המיקום של מרכזי המסה של חלקים בודדים של הגוף, הוא גיאומטרי מסכם את כוחות הכבידה של חלקים אלה וקבע את המיקום של מרכז המסה של כל הגוף מן המיקום נתון בהתאם לדמות. אותה שיטה המשמשת לקביעת המטוס הקדמי של OCM של הגוף היה ברנשטיין (1926), שהשתמש בצילום פרופיל לאותה מטרה. כדי לקבוע את המיקום של מרכז הגוף האנושי, מנוף מהסוג השני שימש.

כדי ללמוד את מיקומו של מרכז המסה, הרבה בוצעו על ידי בראון ופישר (1889), שערכו את לימודיהם על גופות. על סמך מחקרים אלה, נקבע כי מרכז המסה של גוף האדם נמצא באזור האגן, בממוצע 2.5 ס"מ מתחת לשכבת העצה ו 4-5 ס"מ מעל ציר רוחבי של מפרק הירך. אם הגוף נדחף קדימה כאשר עומד, הציר האנכי של OMC של הגוף עובר לפני הצירים הרוחבי של סיבוב של מפרקי הירך, הברך ואת הקרסול.

כדי לקבוע את המיקום של OCM של הגוף בתפקידים שונים של הגוף, נבנה מודל מיוחד, על פי העיקרון של שימוש בשיטה של נקודות עיקריות. המהות של שיטה זו טמונה בכך שהצירים של הקשרים המצומצמים נלקחים לצירים של מערכת הקואורדינטות העקיפה, והקישורים המחברים של המפרקים הללו נלקחים על ידי מרכזם כמקור. Bernshtein (1973) הציע שיטה לחישוב BMC של הגוף באמצעות המשקל היחסי של חלקים בודדים שלה ואת המיקום של מרכזי ההמונים של קישורים בודדים בגוף.

איווניצקי (1956) כלל את השיטות לקביעת OMCM של גוף האדם, שהוצע על ידי Abalakov (1956) ובהתבסס על שימוש במודל מיוחד.

סטוקלוב (1956) הציע שיטה נוספת לקביעת ה- BMC של גוף אנושי. לפי שיטה זו, המודל האנושי נוצר ללא התחשבות במסה היחסית של חלקי גוף האדם, אך מציין את מיקומו של מרכז הכובד של הקישורים האינדיבידואליים של המודל.

קוזירב (1963) פיתח מכשיר לקביעת מרכז הגוף האנושי, שעיקרו העיקרון של פעולת מערכת סגורה של מנופים מן הסוג הראשון.

כדי לחשב את המיקום היחסי Zatsiorsky GCM (1981) הציע משוואת רגרסיה שבה הטיעונים הם היחס בין משקל גוף למשקל גוף (x,) ואת srednegrudinnogo יחס קוטר anteroposterior כדי אגן ridge- 2 ). למשוואה יש את הטופס:

Y = 52.11 + 10.308x. + 0,949h 2

Raitsin (1976) לקביעת המיקום בגובה של GCM ב ספורטאיות נתבקש משוואת רגרסיה מרובה (R = 0937; G = 1,5 ), המהווים כמשתנה בלתי תלויה באורך הנתונים של הרגליים (h.sm), אורך הגוף במצב שוכב (x 2 ס"מ) ואת רוחב האגן (x, cm):

Y = -4.667 Xl + 0.289x 2 + 0.301x 3. (3.6)

חישוב הערכים היחסיים של המשקל של מגזרי הגוף משמש ביומכניקה, החל במאה XIX.

כידוע, רגע האינרציה של מערכת נקודות החומר ביחס לציר הסיבוב שווה לסכום המוצרים של המוני הנקודות הללו לכל ריבועי המרחקים שלהם לציר הסיבוב:

מרכז נפח הגוף ומרכז משטח הגוף מופנים גם לפרמטרים המאפיינים את הגיאומטריה של מסת הגוף. מרכז נפח הגוף הוא נקודת היישום של כוח כתוצאה של לחץ הידרוסטטי.

מרכז פני השטח של הגוף הוא נקודת היישום של כוחות הפעולה של המדיום של המדיום. מרכז פני השטח של הגוף תלוי בתנוחה ובכיוון הפעולה של המדיום.

גוף האדם - מערכת דינמית מורכבת, ולכן יחס פרופורציה של מסת הגוף שלה ומימדים לאורך כל החיים השתנו באופן רציף בהתאם לחוקי המנגנונים הגנטיים של הפיתוח שלה, כמו גם תחת השפעת הסביבה החיצונית, תנאי החיים biosocial טכנו, וכו '

חוסר האחידות של הצמיחה וההתפתחות של הילדים שציינו סופרים רבים (Arshavskii, 1975; Balsevich, Zaporozhanov, 1987-2002; הגרים, 1967; Kuts, 1993, Krutsevich, 1999-2002), אשר מזוהה בדרך כלל עם המקצבים הביולוגיים של הגוף. על פי נתוניהם, בתקופה

העלייה הגדולה ביותר במדדים האנתרופומטריים של התפתחות גופנית אצל ילדים היא עלייה בעייפות, ירידה יחסית ביכולת העבודה, פעילות מוטורית והיחלשות התגובה החיסונית הכוללת של האורגניזם. ברור, בתהליך הפיתוח של אורגניזם צעיר, רצף קבוע גנטית של אינטראקציה מבנית תפקודית נשמרת בו במרווחי זמן מסוימים. הוא האמין כי זה צריך להיות בשל הצורך תשומת לב מוגברת של רופאים, מורים, הורים לילדים בגיל כזה תקופות.

תהליך ההבשלה הביולוגית של האדם מכסה תקופה ארוכה - מלידה ועד 20-22 שנים, כאשר גדילת הגוף הושלמה, השלד והאיברים הפנימיים נוצרים לבסוף. התבגרות ביולוגית של אדם אינה תהליך מתוכנן, אלא מתרחש באופן הטרוכרוני, המתבטא בבירור גם בעת ניתוח צורת הגוף. לדוגמה, השוואת שיעורי הצמיחה של הראש והרגליים של תינוק ומבוגר מראה כי אורך הראש מוכפל, ואורך הרגליים הוא חמש פעמים.

הכללה של תוצאות המחקרים שנעשו על ידי מחברים שונים מאפשרת לספק נתונים מסוימים או פחות ספציפיים על השינויים הקשורים לגיל באורך הגוף. כך, על פי הספרות, הממדים האורךיים של העובר האנושי מוערכים כ -10 מ"מ עד סוף החודש הראשון של התקופה תוך רחמית, עד 90 מ"מ עד סוף החודש השלישי, ו -470 מ"מ עד סוף החודש התשיעי. ב 8-9 חודשים העובר ממלא את חלל הרחם וצמיחתו מאטה. אורך הגוף הממוצע של הבנים הוא 51.6 ס"מ (תנודות בקבוצות שונות מ 50.0 ל 53.3 ס"מ), בנות - 50.9 ס"מ (49.7-52.2 ס"מ). ככלל, הבדלים אינדיבידואליים באורך של הגוף של תינוקות, עם הריון רגיל, שוכבים בטווח של 49-54 ס"מ.

העלייה הגדולה ביותר באורך הגוף של ילדים נצפתה בשנה הראשונה של החיים. בקבוצות שונות, הוא נע בין 21 ל 25 ס"מ (ממוצע 23.5 ס"מ). לפי שנת החיים, אורך הגוף מגיע לממוצע של 74-75 ס"מ.

בתקופה שבין 1 ל -7 שנים, הן אצל בנים והן בנות, התוספות השנתיות של אורך הגוף יורדות בהדרגה מ -10.5 ל -5.5 ס"מ בשנה. מ 7 עד 10 שנים, אורך הגוף עולה בממוצע של 5 ס"מ בשנה. מאז גיל 9, ההבדלים המיניים בקצב הצמיחה מתחילים להופיע. אצל בנות, מתרחשת התאוצה בצמיחה בולטת במיוחד בין הגילאים 10 ו 11, אז הצמיחה האורך מאט, ולאחר 15 שנים הוא מעוכב באופן חמור. אצל בנים, הצמיחה האינטנסיבית ביותר של הגוף מתרחשת בין 13 ל -15 שנים, ואז יש גם האטה בתהליכי הצמיחה.

שיעור הצמיחה המרבי נצפה בגיל ההתבגרות אצל בנות 11-11 שנים, ובבנים - שנתיים לאחר מכן. בשל התרחשות סימולטנית של האצת ההתבגרות המינית אצל ילדים בודדים, המהירות הממוצעת הממוצעת נמוכה במקצת (6-7 ס"מ בשנה). תצפיות בודדות מראות כי קצב הצמיחה המקסימלי מגיע רוב הבנים - 8-10 ס"מ, ובבנות - 7-9 ס"מ בשנה. מאז ההתאוששות הגברית של צמיחת הנערות מתחילה מוקדם יותר, מה שמכונה "הצומת הראשון" של עקומות הצמיחה להתרחש - הבנות להיות גבוה יותר מאשר בנים. מאוחר יותר, כאשר הבנים נכנסים לשלב האצת הצמיחה המינית, הם שוב עוברים את הבנות לאורך הגוף ("הצלב השני"). בממוצע, עבור ילדים המתגוררים בערים, חוצה את עקומות הצמיחה ליפול על ידי 10 שנים 4 חודשים ו 13 שנים 10 חודשים. השוואה בין עקומות הצמיחה המאפיינות את אורך הגוף של הנערים והנערות, Kuts (1993) מצביעה על כך שיש להם מעבר כפול. הצלב הראשון נצפה 10-10 שנים, השני - ב 13-14. ככלל, חוקי תהליך הצמיחה אחידים בקבוצות שונות וילדים מגיעים לרמה מסוימת של הערך הסופי של הגוף בערך באותו זמן.

שלא כמו אורך, משקל הגוף הוא אינדיקטור מאוד שבילי במהירות יחסית מגיב ומשתנה תחת השפעת גורמים אקסוגניים אנדוגניים.

עלייה משמעותית במשקל הגוף מופיעה אצל בנים ובנות במהלך ההתבגרות. בתקופה זו (מ 10-11 עד 14-15 שנים) משקל הגוף של הבנות הוא יותר מאשר משקל הגוף של הבנים, ואת העלייה במשקל הגוף בנים הופך משמעותי. העלייה המקסימלית במשקל הגוף של שני המינים עולה בקנה אחד עם העלייה הגדולה ביותר באורך הגוף. על פי נתוני Chtetsov (1983), מ 4 עד 20 שנים, משקל הגוף של בנים הוא גדל ב 41.1 ק"ג, בעוד משקל הגוף של הבנות הוא גדל ב 37.6 ק"ג. עד 11 שנים, משקל הגוף של הבנים הוא יותר מאשר משקל של בנות, מ 11 עד 15 - בנות כבדות יותר מאשר בנים. עקומות השינויים במשקל הגוף של בנים ובנות חוצים פעמיים. הצלב הראשון הוא 10-11 שנים והשני ב 14-15.

אצל בנים קיימת עלייה אינטנסיבית במשקל הגוף בתקופה של 12-15 שנים (10-15%), אצל בנות - בין 10 ל -11 שנים. אצל בנות, עוצמת העלייה במשקל הגוף היא נמרצת יותר בכל קבוצות הגיל.

המחקר שנערך על ידי גובה (2000) אפשר המחבר לחשוף מספר תכונות של הגידול של ביו קישורים בגוף בתקופה 3-18 שנים:

  • מידות הגוף, הנמצאות במישורים שונים, גדלות באופן סינכרוני. זה בולט במיוחד בניתוח של עוצמת תהליכי הצמיחה או במדד הגידול באורך השנה המיוחס לגידול הכולל על פני תקופת הצמיחה מ 3 עד 18 שנים;
  • בתוך איבר אחד, עוצמת הגידול של הקצוות הפרוקסימלי והדיסטלי של הביוקווינים משתנה לסירוגין. ככל שאנו מתקרבים לגיל הבוגר, ההבדל בעוצמת הגידול של הקצוות הפרוקסימלי והדיסטלי של bioplants יורד בהתמדה. דפוס זה התגלה על ידי המחבר בתהליכי הצמיחה של יד האדם;
  • חשף שני קוצים הצמיחה האופייניים הקצוות הפרוקסימלי והדיסטלי של הביופסיה, הם בקנה מידה בגודל של תוספת, אבל לא בקנה אחד עם הזמן. השוואה בין הגידול של הקצוות הפרוקסימלי של bioplants הקצה העליון והתחתון הראו כי הקצה העליון גדל באופן אינטנסיבי יותר מ 3 עד 7 שנים, ואת הגפיים התחתונות גדל מ 11 עד 15 שנים. ההטרוכרוניזציה של התפתחות הגפיים מתגלה, כלומר, באנטוגנזה שלאחר הלידה קיימת אפקט גדילה של craniocaudal, אשר התגלה בבירור בתקופה העוברית.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.