^

מוצרים לשריפת שומן

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

השימוש במזונות מסוימים דורש הוצאה משמעותית של קלוריות. ועיקרון זה מבוסס על דיאטות פופולריות רבות, שמטרתן להפחית את משקל הגוף. דיאטנים זיהו את המוצרים הטובים ביותר עבור שריפת שומן, עתודות אשר לא רק לקלקל את הדמות, אלא גם כרוך בבעיות בריאותיות.

trusted-source[1], [2], [3]

רשימה של מוצרים לשריפת שומן: אפקט תרמי וסיבים

שומן מצטבר כאשר צריכת האנרגיה בצורה של קלוריות עולה על ההוצאות שלה, כי זה תאי השומן החנות אנרגיה עודף. הדרך היחידה להיפטר ממנו היא לשרוף קלוריות, כלומר, להפעיל את חילוף החומרים של האנרגיה.

מוצרים עם רמה גבוהה של מזון המושרה thermogenesis נכללו ברשימה של מוצרים לשריפת שומן. משמעות הדבר היא כי מוצרים כאלה דורשים יותר קלוריות לעיכול והטמיעה ממה שהם נותנים.

למרות המנגנון של ההשפעה התרמית של מזון (TEF) אינו מובן לחלוטין, הוא מוערך בדרך כלל עבור שומנים ופחמימות ב 5-15% של הערך הקלורי שלהם. אבל חלבון מזון TEF גבוה יותר - מ 20% עד 35%, כי חלבונים ממוצא מן החי מתייחסים למוצרי קשה לעכל.

אז, בואו נסתכל על המוצרים הטובים ביותר עבור שריפת שומן. לדברי המומחים של האגודה האמריקאית עבור Nutritio קליני, קודם כל יש סיבים עשירים כל מוצרי התבואה, בפרט, שיבולת שועל, שעורה ואורז חום. על העיכול שלהם האורגניזם מבלה, כלומר, כוויות, פעמיים קלוריות יותר ממה שהיא מקבלת.

זה המקרה, כי סיבים לא יכול להיות מתבוללים לתוך המעי הדק. בנוסף, ישנם שני סוגים של סיבים תזונתיים: מסיס במים מסיס. ביקוע לא מסיס הוא חלקי (במעי הגס) ומספק מיקרופלורה רגילה.

סיב מסיס (למרות מחשוף מהיר) מאט את כניסת הגלוקוז לדם מהצמיגות של הסיבים. כפי שצוין על ידי תזונאים, צמיגות של סיבים מסיסים מאט את המעבר של מוצרי מזון בחלק העליון של מערכת העיכול, ובכך, מקטין את קצב ספיגת החומרים המזינים. זה, בתורו, מוביל לירידה בכמות האנרגיה שנספגה.

מוצרים לשריפת שומנים: ויסות חילוף חומרים

לאחר מכן בצע מוצרים כגון שריפת שומן באזור הבטן ו "מחסנים" אחרים, כמו:

  • (בעיקר, פילה עוף, של 300 קלוריות שקיבלו מ -100 גרם חלק של כמעט 90 קלוריות הולך על מנת להבטיח את תהליך העיכול);
  • מוצרי חלב דל שומן (בשל תכולת סידן גבוהה);

  • שעועית (מכילים ברזל וחומצות אמינו חיוניות, צריכת מספיק של אשר מאט מטבוליזם);

  • תה ירוק (catechins תה להגדיל את שיעור תהליכים מטבוליים בגוף, במיוחד בכבד);

  • אגוזי מלך ושקדים (הם מקור חומצות שומן אומגה -3, אשר מגבירים את הרגישות של הגוף לאינסולין);

  • דגים מלוחים (סלמון, מקרל, הרינג, טונה וכו ') המכילים שומנים חד-גוניים וחומצות רב בלתי רוויות וחומצות שומן אומגה -3 (לא מסונתזות בגוף);

  • שמנים צמחיים (זית, חמניות, פשתים, תירס), כמקור בריא של שומנים לא רוויים, אשר צריך להיות נצרך בכמויות קטנות;
  • תפוחים, אגסים, פלפל מתוק, דלעת וסלרי (הודות לסיבים ולמגוון של פלבנואידים);

  • תפוזים, מנדרינות ואשכולית (המקור העשיר ביותר של חומצות אורגניות);

  • פלפל מריר (צ'ילי). אלקלואיד קפסאיצין הכלול בו מספק מוצר זה עם אחד הרמות הגבוהות ביותר של מזון המושרה thermogenesis, אשר מגביר זה אינדיקטור של מזון בטעם פלפל חריף.

חוקרים פונקציונלי תזונת מרכז (המרכז והמזון הפונקציונלי) אוניברסיטות בבריטניה ערכו מחקר של מאפייני שריפת שומן של פלפל חריף והגיע למסקנה כי התוספת של פלפל זה במזון מגבירה את TEF ידי יותר מ 50%, אשר לאורך הזמן עלול להצטבר ולעזור לך לרדת במשקל עודף.

גם מוצרים לשריפת שומן צריכים להיות בעלי אינדקס גליקמי נמוך, והם כוללים כמעט את כל הירקות (למעט גזרים) ופירות. קרא עוד - מוצרים עם אינדקס גליקמי נמוך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.