^

הורמונים וספורט

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כמו כל רשת תקשורת, המערכת האנדוקרינית תכלול מקורות אותות, האותות עצמם ומקלטי אותות. במקרה זה, אלה הם התאים המייצרים הורמונים, ההורמונים עצמם ואת הקולטנים שלהם. הורמונים הם חומרים פעילים ביולוגית המיוצרים על ידי הבלוטות האנדוקריניות (בלוטות הפרשה פנימית) ומשוחררים ישירות לדם. ההורמונים נשאים בדם ומשפיעים על פעילותם של איברים שונים, ומשנים תגובות ביוכימיות ופיזיולוגיות, הגורמים לפעולה או עיכוב של תהליכים אנזימטיים. הורמונים הם למעשה מפתח שפותח או סוגר "דלת" אחת או אחרת בגוף האדם.

מלבד האיברים האנדוקרינית קלאסית -. היפותלמוס, יותרת המוח, האשכים, בלוטת התריס, יותרת הכליה, הלבלב, וכו ', הורמונים יכולים לייצר תאים רבים אחרים בגוף. בנוסף האנדוקרינית פעולות (כלומר, ההשפעה על היעד "מרחוק", אליו ניתן לגשת רק דרך מערכת הדם), הורמונים יכולים להיות השפעות paracrine (השפעה על תהליכים בתאים שכנים), או אפילו autocrine (השפעה על התהליכים בתאים שהם מייצרים ). כל ההורמונים ניתן לחלק לשלוש קבוצות גדולות: נגזרות של חומצות אמינו (כגון טירוזין או אדרנלין), הורמונים סטרואידים (טסטוסטרון, קורטיזול, אסטרוגן, פרוגסטין) והורמונים פפטיד, הן של שרשראות של חומצות אמינו קצר במיוחד. הקבוצה האחרונה היא הנפוצה ביותר, דוגמה של הורמונים פפטידים הוא אינסולין.

כדי לא להכות את הראש עם חישובים תיאורטיים שאתה, סביר להניח, לא יהיה שימושי בחיים, נעבור בדיקה ישירה של ההורמונים המעניינים אותנו ביותר בגוף האדם.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

אדרנלין

אדרנלין הוא אחד catecholamines, הוא ההורמון של medulla של בלוטות יותרת הכליה ואת רקמת chromaffin לא adrenal. תחת השפעת האדרנלין, יש עלייה בתכולת הגלוקוז בדם ועלייה בחילוף החומרים של הרקמה. אפינפרין מגביר גלוקונאוגנזה ו ו"גליקוגנוליסיס", מעכב סינתזה של גליקוגן בשריר בכבד השלד, מגביר את לכידת וניצול של רקמות גלוקוז, הגדלת הפעילות של אנזימים glycolytic. גם אדרנלין מגביר ליפוליזה (התמוטטות שומן) ומעכב את הסינתזה של שומנים. בריכוז גבוה, האדרנלין מגביר את הקטבוליזם של החלבון. אדרנלין יש את היכולת להגדיל את לחץ הדם על ידי צמצום כלי העור ואת כלי קטן אחרים היקפיים, להאיץ את קצב הנשימה. התוכן של אדרנלין בדם עולה, כולל, עם עבודה שרירים מוגברת או ירידה ברמת הסוכר. הסכום המוקצה במקרה הראשון של האדרנלין הוא פרופורציונלי ישירות לעוצמת האימון הפגישה.

אדרנלין גורם להרפיה של השרירים החלקים של הסימפונות והמעיים, ההתרחבות של התלמידים (עקב התכווצויות השרירים הרדיאליים של הקשתית עם העצבנות האדרנרגית).

זה המאפיין של הגדלת חדה את רמת הסוכר בדם שהפך אדרנלין כלי חיוני בהסרת חולים ממצב של היפוגליקמיה עמוק נגרמת על ידי מנת יתר של אינסולין.

trusted-source[8], [9]

פרולקטין

עבור גברים, פרולקטין הוא הורמון עם סימן מינוס. פרולקטין מסונתזת בבלוטת יותרת המוח הקדמית, כמות קטנה של זה מסונתז גם על ידי רקמות היקפיים. הורמון זה מורכב מ 198 חומצות אמינו, במובנים מסוימים הדומה המבנה של הורמון הגדילה. Prolactin מגרה את הצמיחה והפיתוח של בלוטות החלב, כמו גם היווצרות של חלב במהלך ההריון ואחרי הלידה. בנוסף, ההורמון מגרה את חילוף החומרים של מלח מים, מעכב את שחרורו של כליות מים ונתרן, וממריץ את ספיגת הסידן. בין היתר, גירוי צמיחת השיער ניתן לציין. לפרולקטין יש גם אפקט מווסת על המערכת החיסונית.

למרות העובדה כי אף אחד מהלידות או הגברים הננקים אינם מאוימים, הגוף הגברי גם מסנתז את הפרולקטין. עודף של הורמון זה בגוף הגברי מוביל לירידה משמעותית בליבידו, כמו גם לירידה ברמת הורמון הגדילה. התוצאה של עודף זה משפיעה על נושאים עם ליבידו ברמת הסריס.

מסקנה: רמת הפרולקטין חייבת להיות בשליטה מלאה. כדי להפחית את רמת פרולקטין בדרך כלל להשתמש בתרופה כגון ברומוקריפטין. עם זאת, רמת פרולקטין תלוי ביחס בדם של אנדרוגנים ואסטרוגנים: הראשון רמה זו יורדת, השני - הוא גדל. Non-aromatizing סטראודים באופן חד משמעי לא להגדיל את רמת פרולקטין, אבל aromatizing - כדי להגדיל.

אנדורפין

אנדורפינים הם ההורמונים של בלוטת יותרת המוח, מנקודת מבט של ביוכימיה הם נוירוטרנסמיטורים פוליפפטידים. אנדורפינים מופרשים למחזור הדם, ככלל, ככל תגובת הגוף כאב, הם יכולים להשתיק את הכאב, אבל באותו הזמן להפחית את התיאבון ולגרום תחושת התרופה המקורית אופוריה מסונתז על ידי הגוף לצרכיה.

מעניין, תרגיל הוא רק גירוי נפלא לשחרור אנדורפינים לתוך הדם. ואחרי כמה חודשים של פעילות גופנית סדירה, הגוף מפתחת רגישות מוגברת לאנדורפינים. עבורנו, משמעות הדבר היא שתרגילים קבועים עם משקולות מאפשרים לנו להציב לעצמנו מטרות חדשות, בכל הנוגע לגידול משך האימון, תדירותם ועוצמתם.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

גלוקגון

בדיוק כמו אינסולין, גלוקגון מיוצר על ידי תאי הלבלב, אבל הפונקציה מבצעת בדיוק את ההפך - זה מעלה את רמת הסוכר בדם. ישנם שני תפקידים עיקריים של גלוקגון בגוף, הראשון הוא כי ברמה נמוכה מדי של סוכר בדם, הורמון זה יוזם את שחרורם של פחמימות מהכבד למחזור הדם הכולל, מה שמוביל לרמת סוכר נורמלית בדם. השני הוא להפעיל את תהליך גליקוגן סינתזה בכבד. תהליך זה כולל המרה גלוקוז של חומצות אמינו.

מחקרים מראים שתרגילים פיזיים יכולים להגביר את הרגישות של הכבד לגלוקגון, כלומר תרגילי התעמלות קבועים בו זמנית והכבד, ובכך מגדילים את יכולתו לשחזר במהירות את משך הזמן בגליקוגן.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.