^

בריאות

A
A
A

פרולקטין בדם

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 15.07.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Prolactin הוא מסונתז בתאים lactogenic מיוחדים באונה הקדמית של בלוטת יותרת המוח; הסינתזה והשחרור שלה נמצאים תחת ההשפעה המעוררת-גירוי של ההיפותלמוס. ההורמון מופרש באופן ספוראדי. בנוסף פרולקטין יותרת המוח מסונתז decidua (מה שמסביר את הנוכחות של פרולקטין מי שפיר) ואת רירית הרחם. בניגוד גונדוטרופין, פרולקטין מורכבת משרשרת פפטיד יחיד המורכב 198 שאריות חומצת אמינו יש משקל מולקולרי של כ 000. 22 000-23 איברים היעד עבור פרולקטין הוא חזה, התפתחות והתמיינות אשר מגורה על ידי הורמון זה. במהלך ההריון, הריכוז של הפרולקטין עולה עקב היווצרות משופרת של אסטרוגן ופרוגסטרון. ההשפעה הממריצה של הפרולקטין על בלוטת החלב מובילה להנקה לאחר הלידה.

ריכוז גבוה של פרולקטין יש השפעה מעכבת על סטרואידוגנזה השחלות, היווצרות והפרשת גונדוטרופינים על ידי בלוטת יותרת המוח. אצל גברים, תפקידה אינו ידוע.

פרולקטין מופיע בסרום בשלוש צורות שונות. בעיקר ביולוגי אימונולוגית הפעילה monomeric (קטן), הצורה (כ 80%),% 5-20 קיים בצורה של dimeric פעיל מבחינה ביולוגית ( "גדולה") צורת% 0.5-5 - צורת tetrameric ( "גבוהה מאוד") טופס , אשר יש פעילות ביולוגית נמוכה.

הייצור וההפרשה של פרולקטין על ידי lactotrophic a-cell של האונה הקדמית של בלוטת יותרת המוח הוא בשליטה של מספר מרכזי הרגולציה של ההיפותלמוס. לדופמין יש השפעה מעיקה מובהקת על הפרשת פרולקטין. שחרור דופמין על ידי ההיפותלמוס נשלט על ידי הגרעין dorsomedialis. בנוסף לדופמין, לנוראדרנלין, לאצטילכולין ולחומצה y-aminobutyric יש השפעה מעכבת על הפרשת פרולקטין. נגזרים של TRH ו טריפטופן, כגון סרוטונין ומלטונין, לבצע את הפונקציה של PRG ויש להם השפעה מגרה על הפרשת פרולקטין. ריכוז של פרולקטין בדם עולה במהלך השינה, פעילות גופנית, היפוגליקמיה, הנקה, הריון, תחת לחץ (ניתוח).

ערכי הייחוס (נורמה) של ריכוז הפרולקטין בסרום הדם

גיל

פרולקטין, MME / L

ילדים מתחת לגיל 10

91-526

נשים

61-512

הריון 12 שבועות

500-2000

הריון 12-28 שבועות

2000-2000

הריון של 29-40 שבועות

4000-10000

גברים

58-475

Hyperprolactinemia (אצל גברים ונשים) הוא אחד הגורמים העיקריים לפגיעה בפוריות. פרולקטין משמש בפרקטיקה קלינית במחזורי מחזור, היפרפרולקטינמיס וגנרטוריאה, גינקומסטיה ואוזופרמיה. פרולקטין נקבעת גם לגבי חשד לסרטן שד וגידולים בבלוטת יותרת המוח.

בעת קביעת הפרולקטין, זכור כי הריכוז תלוי בזמן שנלקח כדי לקחת את הדם, שכן הפרשת פרולקטין מתרחשת באופן ספורדי והיא כפופה למחזור של 24 שעות. שחרור פרולקטין מגורה על ידי הנקה ומתח. בנוסף, הגדלת ריכוזי הפרולקטין בסרום גורמת למספר תרופות (בנזודיאזפינים, פנוטיאזנים), TRH ואסטרוגנים. הפרשת הפרולקטין מונעת על ידי נגזרות של דופמין (levodopa) וארגוטמין.

לאחרונה, מחברים רבים דיווחו על נוכחות של macroprolactin בדם של נשים עם מחלות אנדוקריניות שונות או במהלך ההריון. זה מתואר גם כי יש יחס שונה של מאקרו-פרולקטין בסרום ("גדול מאוד" - משקל מולקולרי של יותר מ 160,000) ו monomeric prolactin כאשר ניתח על ידי מערכות בדיקה שונות. מספר מערכות בדיקה קולקטיבי לקבוע את כל הווריאציות של מולקולת הפרולקטין במגוון רחב. מצב זה יכול להוביל לתוצאות שונות בהתאם למערכת הבדיקה בשימוש.

דגימות דם עם רמות פרולקטין גבוהות עשויות להכיל מאקרו-פרולקטין (פרולקטין-איג-קומפלקס) וצורות אוליגומריות של ההורמון. חולים עם רמות פרולקטין מעל ערכי הייחוס צריכים להבדיל בין צורות שונות של ההורמון. מאקרו-פרולקטין או אוליגומטי פרולקטין נקבעים על-ידי מתיחת דגימה בסרום עם תמיסת פוליאתילן של 25% (PEG-6000) ולאחר מכן מנתחים את ה- supernatant עבור הפרולקטין. הפער בין ערכי הפרולקטין בדגימות המטופלות לבין הילידים מציין את נוכחותם של macroliprolactin ו / או oligomers של פרולקטין.

Makroprolaktina מספר ו oligomers שלה נקבע על ידי חישוב היחס בין ריכוז של פרולקטין במדגם המקורי ואחרי משקעים PEG - [(ריכוז פרולקטין לאחר משקעים PEG × דילול) / ריכוז פרולקטין במדגם המקורי (לפני משקעים PEG)] × 100%. התוצאה של המחקר מוערכת כדלקמן.

  • אם היחס עולה על 60% - המדגם מכיל בעיקר monacteric prolactin.
  • ערכים של 40-60% ("אזור אפור") - המדגם מכיל הן פרולקטין מונומריים והן מאקרו-פרולקטין ו / או אוליגומרים של פרולקטין. עליך ליידע את הרופא כי עליך לבדוק מחדש את הדם של המטופל (לדוגמה, על ידי סינון כרומטוגרפיה בג'ל או במערכת בדיקה אחרת).
  • יחס של פחות מ 40% עולה כי המדגם מכיל macroprolactin ו / או פרולקטין אוליגומרים. יש להשוות את התוצאה לנתונים קליניים.

עד כה, המשמעות הקלינית של צורות שונות של פרולקטין אינה ברורה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.