Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גלוקוזאמין / כונדרואיטין סולפט

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

תפקידים עיקריים:

  • משמש לטיפול באוסטאוארתריטיס.
  • מונע את הרס המפרקים.
  • משחזר גידים, מיתרים, סחוסים.

הבסיס התיאורטי

Glucosamine - aminosugar מסונתז בגוף, ממלא תפקיד חשוב בשימור ושחזור של הסחוס. הוא האמין כי גלוקוזאמין מגרה תאי הסחוס כדי לסנתז glycosaminoglycans ו proteoglycans, שהם חומר הבנייה של הסחוס. Glucosamines דווחו יש תכונות אנטי דלקתיות, מעכב את פעילותם של אנזימים proteolytic התורמים להתמוטטות הסחוס. כונדרויטין נמצא גם בסחוס ומורכב ממולקולות הגלוקוז החוזרות ונשנות שלהם.

תוספי תזונה של גלוקוזאמין ו chondroitin סולפט משחזר את הסחוס פגום ועוצר את ההתקדמות של osteoarthritis. עניין glucosamine ו chondroitin נגרמה על ידי הספרים של ג 'ייסון Theodorakis "דלקת פרקים" ו "מקסם את דלקת פרקים".

תוצאות מחקר

עניין גלוקוזאמין כאמצעי לטיפול בדלקת פרקים הופיע בתחילת שנות ה -80 של המאה העשרים. למרות שהמחקרים היו קצרי מועד, חולים רבים דיווחו על חווית הקלה בכאב וחופש התנועה לאחר נטילת 1.5 גרם של גלוקוזאמין ביום, מחולקים למינונים.

כדי להשוות את ההתאמה של שימוש גלוקוזאמין במקום איבופרופן (תרופה פרו-דלקתית לא סטרואידית), נערך מחקר ב -40 חולים עם osteoarthritis חד צדדית של הברך. החולים קיבלו 1.5 גרם של גלוקוזאמין סולפט או 1.2 גרם של איבופרופן במשך שמונה שבועות. בשבועיים הראשונים נרשמה ירידה בכאב בקבוצת האיבופרופן, ובששת השבועות הבאים חלה החרפה.

בקבוצה עם גלוקוזאמין גופרתי, היה שיפור פרוגרסיבי לאורך כל התקופה. החוקרים דיווחו כי הפערים בשתי משטרי הטיפול לא היו מובהקים סטטיסטית.

מחקר נוסף נדרש כדי לקבוע את היתרון הסימפטומי לטווח ארוך של גלוקוזאמין, כמו גם כדי לקבוע אם גלוקוזאמין יכול לעצור או לעכב את תהליך הרס הסחוס לעורר את הצמיחה שלה.

זה הוכיח כי תוספי הם היעילים ביותר בשלבים המוקדמים של דלקת פרקים או בקורס מתון של המחלה, ואין להם כמעט השפעה על דלקת מפרקים חמורה הנוכחי מוזנח. ככל הנראה, glucosamine לא יכול לתקן סחוס אם זה לא מספיק (או בכלל לא) במפרקים. המידע glucosamine מאט את הפעולה של תרופות אנטי דלקתיות או משככי כאבים, לא. ניסויים ראשוניים בבעלי חיים מראים כי גלוקוזאמין יכול אפילו להגן מפני השפעות קטבוליות ממושכות הנגרמות על ידי כמה תרופות אנטי דלקתיות.

המלצות

רוב המחקרים על תרכובות אלה היו קצרי מועד. דלקת פרקים היא מחלה כרונית עם תקופות של הפוגה. כדי להוכיח את התועלת ואת הנזק של גלוקוזאמין ו chondroitin גופרתי, ניסויים מבוקרים לטווח ארוך נדרשים. הקרן הדלקתית מזהירה כי מי שרוצה להשתמש אלה ספקים צריך להיות מודע היטב את ההשלכות החיוביות והשליליות של נטילת תוספי מזון. בנוסף, קרן דלקת מפרקים מייעץ לחולים להתייעץ עם הרופאים שלהם על כולל תוספי אלה בתוכנית הטיפול. הקרן מפרקים גם ממליץ לא לנטוש את שיטות הטיפול שנבדקו למען תוספים. טכניקות להקל על כאבי מפרקים ולעזור להתמודד עם המחלה כוללים בקרת משקל הגוף, תרגילים, תרופות מתאימות, הגנה משותפת, שימוש בחום וקור, וכן (אם יש צורך) ניתוח.

הקרן מפרקים גם נזכר כי תוצאות של מחקרים מסוימים בבעלי חיים הראו כי גלוקוזאמין מעלה את רמת הסוכר בדם. לכן, חולי סוכרת שלוקחים גלוקוזאמין (aminosugar) צריכים למדוד את רמת הסוכר בדם לעתים קרובות יותר מהרגיל. כונדרואיטין דומה להפרין, לכן כדאי להיזהר לפני נטילתו, במיוחד אלו שכבר משתמשים במדללי דם או באספירין מדי יום.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.