^

כיצד למנוע כאב במהלך defloration?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

זרעונים מפחדים מנערות, וצעירים רבים, כי הוא האמין כי הוא מלווה בכאב. לאמיתו של דבר, הכאב בהתפוצצות אינו כלל ולא תמיד - תלוי בתכונותיה האנטומיות של הנערה ובדרך הפעולה המינית. כיצד למנוע כאב במהלך defloration? זה יכול להיעשות אם אתה יודע איך לנהל כראוי את הקשר האינטימי הראשון.

כיצד למנוע כאב במהלך defloration?

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

כיצד להפחית כאב במהלך defloration?

אם כאב ב defloration ומה זה יהיה מושפע לא רק על ידי גמישות של קרום הבתולים ואת מספר כלי זה. ככל שכלי הדם גדולים יותר ותחת קרום הבתולים, כך יכאיבה יותר לנערה להיפרד מתמימות. אבל יש עוד גורם חשוב - את עוצמת הכניסה של הפין לתוך הנרתיק ואת מצבה של הנערה עצמה עם זה. אם הנערה נינוחה, וגם הגבר הוא, ובו בזמן, הוא בטוח במעשיו, יחסי המין לא יהיו כואבים כל כך כמו כאשר הזנים השותפים.

כיצד לנהל כראוי יחסי מין במהלך defloration?

השותף צריך להיכנס את הפין לתוך הנרתיק עד הסוף, ולאחר מכן להוציא אותו ולא לייצר חיכוכים יותר. במקרה זה, אם קרום הבתולים נקרע, החדירה הבאה של הפין תהיה מאוד כואבת. אנחנו חייבים לחכות עד שהפצע יירפא. כמו עכשיו הנרתיק והפצע פתוחים לזיהומים - הסיכון לזיהום הוא מקסימלי. על התעודה המינית או מעשה אשר יש מטרה defloration - קרע של קרום בתולה - יש טכניקה של סקס תודה שהכאב הוא מינימלי או שהוא לא קיים. ראשית, לפני הלילה הראשון שווה גרב חומרי סיכה - חומרי סיכה עם משככי כאבים בהרכב. זה משכך כאבים, ככלל, הוא לידוקאין.

עם סיכה, חיכוך, ומכאן כאב, הוא מופחת במידה ניכרת. כדי למנוע הריון לא רצוי וזיהום של בן הזוג עם חיידקים, אשר השותף אפילו לא חושד, רצוי לעשות את המעשה המיני מוגן - לקנות קונדומים. רבים מן הקונדומים להגן על הנרתיק בנוסף, כי הם מכוסים גם עם חומר סיכה עם חומרים קוטל חידקים.

האם הרופאים צריכים להפסיק את הדימום?

ככלל, דימום במהלך defloration הוא קטן ועובר ללא עזרה של רופאים. אבל "כתם" יכול להיות עד 5 ימים. כל הזמן הזה אתה צריך להשתמש אטמים דקים מיוחדים. רצוי טבעי, כותנה, כדי לא לגרות את רירית הנרתיק.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

ליטוף ראשוני לפני הלילה הראשון

הם לא צריכים להיות גס וארוך, כי ליטוף גורם זרימת דם חזקה לאיברי המין. משמעות הדבר היא כי כאשר הפין חודר ואז זה יכאב. כדי להפחית את הכאב במהלך defloration, לא לבזבז זמן אהבה משחקים. זרימת הדם לאיברי המין של הילדה גם גורמת לדימום מוגבר כאשר קרום הבתולים קרע, כי הוא חדיר בצפיפות עם כלי דם קטנים.

בנוסף, חיבה ממושכת לפני המשגל הראשון יכול להגדיל באופן משמעותי את ההתרגשות העצבים של הילדה, ואז הכאב על קרע של קרום הבתולים יהיה חזק יותר. ההרגשה של כאב במהלך דחייה בדרך כלל אינה מאפשרת לנערה לחוות אורגזמה, שכן היא חוסמת את תחושת ההנאה. לכן, אדם צריך להיות מוכן לעובדה כי עם defloration של אורגזמה היא לא תקבל. אבל ליטוף ראשוני צריך להיעשות בעדינות, עם הבנה של הארגון הרגשי עדין של הנערה.

יציבה נכונה במהלך defloration

זה מאוד חשוב כדי למזער את הכאב בעת קריעה קרום בתחת. אתה יכול ליישם את מה שנקרא "מיסיונרית" היציבה, שבו הנערה שוכבת על הגב, ואת הרגליים הם זזו בנפרד לעבר השותף כפוף בברכיים. אבל חשוב להכין כרית קטנה, לשים אותה תחת הישבן. למה בדיוק כזה, לא עוד? איך זה שימושי?

העובדה היא כי עם המיקום הרגיל שוכב על הגב, רק את החלק העליון של פתיחת הנרתיק נפתח, וכאשר הפין חודר, הדגדגן יכול להיות פגום. בנוסף, הרגליים הישרות אינן מאפשרות לבן הזוג לחדור עמוק. לכן, קרום הבתולים עם המיקום הזה רק משתרע, ואין שום דרך לשבור אותו. במקרה זה, הן הילדה והן בן זוגה סובלים. בנוסף, הילדה תגן על עצמה מפני כאב, תדחוף את בן זוגה, תניע את ירכיה, ויחסי מין לא יסתדרו - קרום הבתולים יכול להישאר ללא פגע, אבל יהיו הרבה כאבים.

אם הישבן של הנערה מרופד, נפתח פתח הנרתיק שלה, ואת קרום הבתולים נמתח, וזה הרבה יותר קל לקרוע - התחושות הכאב לא יהיה כל כך חזק וחזק. כדי לצמצם עוד יותר את הכאב, הברכיים כאשר coitus (חדירה של הפאלוס) יש להדק קרוב ככל האפשר אל החזה. וטהור ימתח ממש בכניסה לנרתיק, וזה יהיה הרבה יותר קל לקרוע. כדי להיות שותף זה היה קל יותר לעשות את זה, השותף צריך להירגע השרירים ככל האפשר ולעשות תנועה כלפי התנועה של השותף. זה יכול לקצר את זמן קרע של קרום הבתולים לשניות. אז, את הכאב עם defloration, גם.

עבור גבר, את יציבה אידיאלי הוא כאשר deflating - כאשר הוא כורע בין הרגליים של השותף אשר נפרדו. ברגע זה, הוא יוכל להחזיק אותה על ידי הירכיים עם הידיים שלו שליטה מלאה על המצב, לא מאפשר השותף להתרחק ולהביא כאב לעצמה. הימנעו מכאבים בעת ההפחתה, אם שני בני הזוג אינם פועלים באופן עיוור, ועקבו אחר עצתנו הפשוטה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.