^

קרום חיים: מה גברים צריכים לדעת?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גברים רבים יודעים על קרום הבתול רק מה זה. אבל זה גוף קטן של הגוף הנשי מלא של מסתורין סודות כי ניתן לגלות. אם רק לקרוא בעיון על התכונות האנטומיות של קרום הבתולים.

trusted-source[1], [2], [3]

מהי קרום בתולה?

זהו קפל קטן, המורכב מן הממברנה הרירית הנמצאת בנרתיק. קרום הבתולים אינו הרמטי לחלוטין - הוא פתוח חלקית לזרימת הווסת. כלומר, יש חורים קטנים למטרה זו. אצל כמה בנות קרום הבתולים קטן מדי, אצל אחרים - גדול על האזור.

קרום הבתולים הוא חלחל עם מגוון רחב של כלי דם, ולכן, באופן עקרוני, הדם מופיע כאשר הוא קרע. הדם של זה עשוי להיות פחות או יותר - בהתאם לתכונות אנטומיים של קרום הבתולים. דימום יכול להיות חזק או חלש יותר להתקיים תוך 1-5 ימים. בימים אלה אתה צריך להשתמש רפידות היגיינה.

מתי קרום הבתולה נקרע?

זה יכול להיות קרע בשל אוננות, כמו גם פעילות גופנית. סוגים של פעילויות ספורט, שבגלל זה ניתן לקרוע את קרום הבתולים, זה רכיבה על אופניים, רכיבה על סוסים, רכיבה על אופנוע. לכן, אפילו עם קרום תולעת, ילדה יכולה להיות חפה מפשע, אבל אנשים רבים לא מאמינים בזה. בגלל המחסור במידע ובצפיפות, אני משער.

אם קרום הבתולים הוא נמתח בחוזקה לפני יחסי מין ולא נמתח במהלך מאמץ פיזי, זה יהיה קרע בקלות במהלך יחסי מין תנוחה נכונה. תנוחה נכונה זו יכולה להיות המיקום של נערה על הגב עם הרגליים מעט תחוב עד חזה. לפיכך, קרום הבתולים הוא נמתח ונקבצו בקלות. עם דחייה, נערה עלולה להיות כאב, או לא יכול להיות - תלוי גמישות שלה ואת המאפיינים של יחסי מין, כמו גם על כמה הילדה היתה רגועה.

אם קרום הבתולים לא קרועה בשום אופן בעזרת פאלוס, אתה צריך לראות רופא להסרת כירורגית. זה כאבים, בוצע בתוך 15 דקות תחת הרדמה מקומית. והילדה יכולה ללכת הביתה בשלום.

הסיבות לכאב במהלך יחסי המין הראשונים

נערות רבות חוששות מהמין המיני בגלל הסיבה שהכישלון גורם להן כאב. כדי להפוך את הכאב הזה פחות או להסיר לחלוטין, כי זה חוסם את רכישת הנאה, אתה צריך לדעת על יחסי מין קצת יותר. גורם לכאב על קרע של קרום הבתולים יכול להיות גמישות או רע שלה zazhatost את הילדה במהלך יחסי מין.

מהי קרום בתולה?

הנערה לפני יחסי המין יכולה להפוך את עצביה לגמישים יותר, להזיז את אצבעה בנרתיק או לתת הזדמנות זו לאיש. ואת הכאב במהלך יחסי מין יכול להיות קשור עם עירור לא מספיק של הילדה. לכן, גריז מן הנרתיק מוקצה או כמעט לא שוחרר. וזה אומר שאתה צריך להשתמש שומן של כימאי או להמשיך את המשחק אהבה עד 15 דקות, כך הבחורה הוא נרגש למדי. אם העירור מספיק, זרימת הדם לאיברי המין עולה, הנערה בשלב זה מרחיבה ומאריכה את תעלת הנרתיק, וזה גורם לשחרור של חומר סיכה בכמויות גדולות. אז הפעולה המינית תהיה נוחה יותר לשניהם.

זה קורה כי הילדה יש סיכה קטנה, ולאחר מכן את האקט המיני, ולכן defloration, יכול להיות מאוד כואב. אז אתה צריך להשתמש חומרי סיכה, אבל הם גם צריכים לדעת יותר על אותם. אם אתה משתמש סיכה קונדום במהלך defloration, אתה צריך לקחת בחשבון כמה תכונות. במשגל המיני הראשון יש לנערה סיכוי גדול להיכנס להריון. אבל אם אתה משתמש שמן סיכה מבוסס ו קונדום לטקס, אז זה חומר סיכה זה יכול למתוח וקרע. לכן, בעת שימוש קונדומים לטקס, אתה צריך לקנות חומר סיכה על בסיס מים - זה לא להרוס לטקס.

עם זאת, אתה יכול פשוט לקנות קונדומים, אשר כבר טופל עם שומן. זה מאוד מקל על יחסי מין. בנוסף, חומרי סיכה אלה, ככלל, הם קוטלי חיידקים, אשר מגן הן מפני זיהום.

כאשר זוג צריך לפנות גינקולוג?

אם לזוג יש מעט ידע באזור איברי המין, הן הילדה והן הבחור יכולים ללכת אל סקסולוג או גינקולוג לקבלת ייעוץ לפני קיום יחסי המין הראשונים. הרופא יגיד לך אילו אמצעי מניעה יש להשתמש ואיך הטוב ביותר לנהל את המעשה המיני. כמו כן. לפני ביצוע יחסי מין זה לא מיותר להיות משוכנע, אם יש בשני זיהומים של איברי המין ובעיות עם מערכת הרבייה.

הנערה לאחר יחסי המין הראשונים עלולה לחוות דימום, העובר מעצמו ללא עזרה רפואית. אבל אם זה דימום חזק מדי או לא להפסיק יותר מ 5 ימים, אתה צריך לראות רופא. סיוע רפואי יידרש אם הנערה לא מקבל כאב יותר 2-3 ימים לאחר יחסי מין, אבל רק מתעצם. 

קרום הבתולים אינו מכשול בפני יחסי מין מלאים, אם לזוג יש לפחות ידע מינימלי על מאפייניו.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.