^

התבגרות מינית של בנות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ההתבגרות המינית של בנות (או בדרך אחרת, תקופת ההתבגרות, ההתבגרות) היא שינוי בתהליכי ההתפתחות של גופה של הנערה, שמובילה לגידול והופעת תפקוד הרבייה (היכולת להמשיך את הסוג).

תחילת ההתבגרות מתבצעת באמצעות אותות שנשלחו על ידי המוח לבלוטות המיניות של הבנות - השחלות. השחלות מגיבות לפקודות שהתקבלו על ידי עבודה של סוגים שונים של הורמונים המעוררים את הצמיחה של הילדה והתפתחותה - המוח, מערכת העצם, השרירים, העור ואיברי הרבייה גדלים ומתרבים.

המחצית הראשונה של ההתבגרות מאופיינת על ידי האצה של צמיחת הגוף, אשר מסתיים צומח עד סוף תקופת ההתבגרות. אם לפני תחילת ההתבגרות ההבדלים החיצוניים במבנה גופן של נערות ונערים נעדרים כמעט לחלוטין (רק איברי המין החיצוניים שונים זה מזה), אז בתקופת ההתבגרות עם גוף הנערה יש שינויים גדולים. הבולט שבהם הוא מאפיינים מיניים משניים: היווצרות בלוטות החלב, הגדלת רוחב הירכיים, וכן הלאה. למרות שהשינויים מתרחשים לא רק בתכנית החיצונית, יש שינויים משמעותיים במערכות, מבנים וגופים רבים הנוגעים לתפקודם, לגודלם, לצורתם ולהרכבם.

כדי בגרות מינית כוללים גם נושאים בעלי אופי פסיכולוגי, כלומר זיהוי מיני של הילדה.

ההתבגרות המינית של הנערה מתרחשת בהשפעת ההורמונים המופרשים בבלוטות של הפרשת פנים - בלוטת יותרת המוח, השחלות, האדרנל, וכן שינויים בתפקוד מערכת העצבים המרכזית. הרגולציה של ההתבגרות של הבנות עוסקת בעיקר הורמונים אסטרוגן המיוצר על ידי השחלות, ואת ההורמונים אנדרוגנים המיוצרים על ידי בלוטות יותרת הכליה.

האסטרוגנים אחראים לצמיחת השד של הילדה (בלוטות החלב), כמו גם גידול בגודל של אזור האגן, השפתיים הקטנות, הנרתיק והרחם. בנוסף, האסטרוגנים אחראים על התפלגות השומן בכסות תת עורית המתרחשת בחלקים שונים של הגוף של הילדה. היווצרות הכונן המיני של נערה מבוגרת מתרחשת גם בהשפעת האסטרוגן.

אינטראקציה של אסטרוגנים עם הורמונים אחרים המיוצרים בגוף של הילדה, לגרום התבגרות מלאה של הביציות בשחלות.

הורמונים אנדרוגנים יש השפעה פחות על השינויים המתרחשים עם הילדה במהלך ההתבגרות. הם משפיעים על המראה של השיער באזור הערווה ואת המפשעה, כמו גם בבתי השחי. השפתיים הגדולות גדלות גם בהשפעת ההורמונים. Androgens לעורר את העבודה של בלוטות החלב בעור, מה שגורם את המראה של אקנה בגיל ההתבגרות ואקנה אצל הנערה, כמו גם להגדיל את תכולת השומן של השיער על הראש.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

תקופת ההתבגרות אצל בנות

תקופת ההתבגרות אצל בנות היא ארוכה דיה - כעשר שנים. הוא מאופיין על ידי נוכחות של כמה שלבים של שיפור הבשלות המינית של הילדה.

תחילת ההתבגרות מתרחשת בגיל שמונה עד תשע שנים, המתאפיינת בהאצה בצמיחתן של בנות.

הופעתם של סימנים נוספים של גיל ההתבגרות - הגידול בבלוטות החלב, צמיחת שיער הערווה מתחילה בגיל עשר עד שתים עשרה שנים.

בממוצע, שנתיים לאחר השינוי החיצוני לעיל, הווסת הראשונה מופיעה.

השלב הסופי של גיל ההתבגרות עבור בנות הוא גיל, אשר מתרחשת לאחר 4-6 שנים לאחר תחילת הדימום הראשון וסת. בדרך כלל זה קורה בגיל שבע-עשרה עד שמונה-עשרה.

עם זאת, יש קבוצות של בנות, בשל הייחוד של ההתפתחות שלהם, גיל ההתבגרות יכולה להתחיל בגיל תשע. זה אומר, לא רק את הצמיחה המואצת של הגוף ואת גפיו, אלא היווצרות של מאפיינים מיניים משניים - התפתחות של בלוטות החלב וכן הלאה. זה קורה כי בנות בריאים לחלוטין מתחילים להיכנס לגיל ההתבגרות מגיל שבע עד שמונה שנים, אשר נובע המוזרויות הגנטיות של התפתחותם.

כמו כן, תחילת ההתבגרות בקטגוריות מסוימות של בנות עשויה להתעכב עד גיל שלוש עשרה עד חמש עשרה. יחד עם זאת, נערות הן בריאות ובדרך כלל מתפתחות, ועיכובים כאלה בהבשלה נגרמים על ידי גורמים תורשתיים.

תחילת ההתבגרות אצל בנות

מקובל כי גיל ההתבגרות של הנערות מתחיל עם תקופת ההתבגרות. אבל זו דעה מוטעית, למעשה הכל קורה הרבה יותר מוקדם.

תחילת ההתבגרות מתרחשת בגיל שמונה עד תשע שנים. שלב זה מאופיין על ידי קפיצה חזקה בצמיחה של בנות, אשר יכול להגיע על עשרה סנטימטרים בשנה. זה קורה כי הבנות בשלב זה לעקוף את הצמיחה של בני גילם.

בתקופה זו של גיל ההתבגרות, מערכת העצם, מערכת השרירים וקצות העצבים גדלים בשיעורים שונים. לכן, כלפי חוץ הבנות שנכנסו לגיל ההתבגרות, נראה מוזר ומגושם, קצת זוויתי.

לעתים קרובות שינויים כאלה בדמות נותנים לנערות סבל וחשש כי יישארו לנצח כמו חגבים מצחיקים. הורים צריכים להרגיע את הבנות על ידי אומר להם כי בקרוב הנתונים שלהם ירכשו טרנספורמציות חיוביות.

מאוחר יותר, בערך אחת-עשרה עד שלוש-עשרה שנים, המאפיינים המיניים המשניים מתחילים להשתנות במהירות - בלוטות החלב גדלות, המותניים פוחתות, צורת הגוף מעוגלת, וכן הלאה.

גיל ההתבגרות אצל בנות

גיל ההתבגרות אצל בנות הוא כדלקמן:

 1. תחילת ההתבגרות מתרחשת בערך אחת עשרה או שלוש עשרה שנים.
 2. סוף גיל ההתבגרות מתרחש בגיל שבע עשרה עד שמונה עשרה שנים.

ישנן מספר קטגוריות של מתבגרים שאינם מתבגרים באותה מידה. אחת הבנות מתחילה להיכנס לגיל ההתבגרות מוקדם יותר, ולפיכך, מוקדם יותר ומסתיים בגיל ההתבגרות. בני נוער אלה נקראים מאיצים. עליהם ההתחלה של גיל ההתבגרות בצורה של עלייה בלוטות החלב הוא ציין בגיל תשע - עשר-11. קפיצה בצמיחה מתרחשת כשנה לפני כן. לפיכך, הופעתו של המחזור הראשון אצל הנערות הנ"ל מתרחשת בעשר עד אחת עשרה.

בקטגוריה אחרת של מתבגרים, תחילת ההתבגרות מתעכבת עד שלוש-עשרה עד ארבע עשרה עד חמש-עשרה שנים. הדבר בא לידי ביטוי בפיגור הצמיחה ובהיווצרות מאפיינים מיניים משניים. המחזור הראשון מופיע בקטגוריות אלה של בנות בשלוש-עשרה, ארבע-עשרה או חמש-עשרה שנים. בהתאם לכך, תקופת גיל ההתבגרות מסתיימת בגיל מאוחר יותר, בגיל שמונה עשרה. מתבגרים אלה נקראים מעכבים, כלומר, הם האטו בהתפתחותם, שהיא נורמלית לחלוטין מותנית גנטית.

עם זאת, ישנם הפרעות מסוימות של התפתחות והפרעות הורמונליות אצל בנות, אשר גורם עיכוב בגיל ההתבגרות ואת המראה של הווסת. לכן, אם אין סימנים של גיל ההתבגרות בגיל ארבע עשרה עד חמש עשרה שנים וסימנים חודשיים לא החלו בגיל 15, מומלץ להציג את הנערה למומחים בגניקולוג ואנדוקרינולוג.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17]

סימנים של גיל ההתבגרות אצל בנות

סימנים של גיל ההתבגרות אצל בנות מתבטאים באופן הבא:

 • קפיצה חדה בצמיחה - ילדה יכולה לגדול עד עשרה סנטימטרים בשנה. יחד עם זאת, נערות הן outstripping את הצמיחה של בני גילם - בנים. השוואת ההבדלים בצמיחה מתרחשת בגיל שבע-עשרה עד שמונה-עשרה שנה, כלומר בסוף גיל ההתבגרות אצל בנות. בשלב זה, הבנות יש להפסיק צמיחה, בתקופה שבה הבנים ממשיכים לגדול.
 • השינוי בדמות נערה בשלב הראשוני של תקופת ההתבגרות הוא גידול באורך הגפיים בהשוואה לאורך תא המטען. בגלל זה, יש שינוי במידות של הגוף, מה שמוביל רושם חזותי של חוסר הבלבול שלו.
 • מאוחר יותר מתחילים מאפיינים מיניים של נשים משני הצדדים. קודם כל, בלוטות החלב מתחילים לגדול. ואז, לאחר זמן מה, שיער ערווה חלקה מופיע על הפאב. לאחר זמן קצר, שיער הערווה מתחיל להשתנות במבנה - להיות גלי. השינויים הבאים בגוף של הילדה משפיעים על המראה של שיער השחי.
 • מעבדה קטנה וגדולה גדלה.
 • בקרוב מגיע המחזור הראשון - menarche.
 • שינויים במראה של הנערה להמשיך - נפח הירכיים עולה, המותניים הופך רזה, הכתפיים כבר, ואת הדמות רוכשת עגולים, קווי מתאר חלקה, האופייני של הגוף הנשי.
 • כמות השיער על הידיים והרגליים של הנערה עולה, והם הופכים כהים יותר.
 • יש שחזור הורמונלי של הגוף של הילדה, אשר משנה את המראה של העור שלה ואת השיער. הפעלת בלוטות החלב ממוקם בעור מתחיל. לכן, העור והשיער הופך שומני יותר; הפנים, הצוואר והגב של הנערה מתחילים להתכסות בפצעונים אדומים ובשיחורים.
 • אחוז השומן הכולל בגוף של הנערה גדל, ומרבצי שומן נראים, בעיקר באזור האגן, על הבטן ועל הירכיים.

שלבים של נערות בגיל ההתבגרות

שלבי ההתבגרות של הבנות מתואמים עם הופעתו של כל סימן של גיל ההתבגרות.

 • קפיצה חדה בצמיחה - אצל ילדה המתפתחת בדרך כלל גידול כזה מתרחשת בערך אחת עשרה שנים. אם לפני תקופה זו, בערך בשבע עד שמונה שנים, בנות מתווספות בצמיחה של חמישה עד שישה סנטימטרים בשנה, ואז הכניסה לגיל גיל ההתבגרות עולה מ 8-10 סנטימטרים בשנה. בשלב זה, הילד כל כך מהר גדל מתוך בגדים קנה ונעליים, שזה מפתיע לא רק את הוריו, אבל את הילדה עצמה.

בשלב זה, העלייה במשקל השנתית מגיעה לסימן של ארבעה עד תשעה ק"ג, אם כי עד לתקופה זו העליה במשקל הרגיל ממוצעת כשתיים וחצי - שלוש וחצי ק"ג.

הגידול בצמיחה משפיע על הגידול בתיאבון של הילד ועל כמות המזון שנאכל, משום ששינויים כאלה דורשים זרימה מוגברת של אנרגיה וחומרי בניין.

 • שינויים אלה עשויים להופיע מוקדם יותר, בתקופה של כ תשע שנים אצל בנות שנוצרו מוקדם יותר מאשר עמיתיהם.
 • בעתיד יש גידול בגודל של האגן הירכיים, אשר מתייחס להיווצרות של מאפיינים מיניים משני. זה קורה כי שינויים כאלה מתרחשים בגיל תשע.
 • שינויים נוספים בגוף הנערה מתבטאים בעלייה בבלוטות החלב. קודם כל, את הפטמה ואת areola סביב הגידול הפטמה. בתוך שישה חודשים - שנה השדיים הופכים לחרוטים קטנים. בשלב זה, לא מומלץ להשתמש בחזייה, אשר יכול לעצור את היווצרות בלוטות החלב.
 • בערך, סמוך לתחילת הווסת הראשונה, כל בלוטת החזה גדלה בגודלה ונעשית עגולה בכושר, בדומה לבלוטות החלב של נשים מבוגרות. זה קורה בדרך כלל במהלך הופעת המחזור הראשון. בשלב זה כדאי ללבוש את בראס הראשון, אשר יתרום הנוחות של תנועות הילדה.
 • בגיל של שתים עשרה - שלוש עשרה נמשכת היווצרותם של מאפיינים מיניים משניים: באזור הערווה, השיער גדל ומתחיל להרכיב מותניים, המאפיינים את מבנה הגוף הנשי. מאפיינים מיניים ראשוניים גם מתפתחים - ישנה עלייה באיברי המין החיצוניים (מעבדה קטנה וגדולה).
 • ישנם שינויים שונים העור הקשורים ההפעלה של הפרשת חלב. "חידושים" כאלה נגרמים על ידי תהליך של שינויים הורמונליים ופיזיים בגוף הילדה. הגידול בכמות החלב מעורר את ההופעה של פצעונים אדומים על עור של ילדה ואקנה, וגם גורם לתכולת שומן גבוהה של השיער.

שינויים כאלה אינם מצדיקים את הנערות המבוגרות שמאוד מודאגות מהחרפת ההופעה. הורים צריכים להתייעץ עם למספרות קוסמטיקאיות לרכישה שמפה מיוחד ומוצרים קוסמטיים לעור, שבה אתה יכול לשמור על מצב גופני טוב של העור ושיער, כמו גם לשמור על בנות הערעור החזותיות. אל תהיה בסדר להעביר למשרדו של קוסמטיקאית הליכים קוסמטיים ניקוי מיוחד. בנוסף, ילדה מבוגרת צריך ללמד את הכללים של היגיינה אישית זהיר, כדי לא לעורר הידרדרות של העור והשיער.

 • הופעתו של הווסת הראשונה, המכונה menarche. עובדה זו אומרת כי הילדה כבר בוגרת מבחינה מינית, כלומר, מסוגל פונקציה הרבייה. בהתחלה - במשך שנתיים - מחזור הווסת קורה לעתים קרובות לא יציב. זה בא לידי ביטוי בקצב הדימום של הדימום, כמו גם כוחם ומשך. לאחר שהמחזור החודשי נעשה מחזורי, ניתן לומר שהנערה מוכנה להרות וללדת ילד (אך רק מבחינה פיזיולוגית, ולא פסיכולוגית וחברתית).

כאמור, בשנתיים הראשונות, מחזור הווסת אצל בנות הוא מחזור לא יציב, כלומר, מופיעות סטיות בעלות אופי שונה. מאפיינים אלה אינם מהווים הפרה של ההתפתחות הנורמלית של הנערה, אלא נחשבים לתנודות שאינן חורגות מעבר לשלבים הפיזיולוגיים הרגילים של גיל ההתבגרות. קודם כל, הוא נוגע להפרות של הקביעות של המחזור החודשי, אשר יש שני שלבים. בתקופה שבה דימום הווסת רק התחיל, הביצים הראשוניות אינן יכולות להתבגר עד הסוף, ולכן אין הפרדה של ביציות בוגרות מהשחלות. היווצרות של גוף צהוב במקרה זה או לא מתרחשת כלל, או לא מפותח, אשר לא לעורר את הייצור של תוכן מוגבר של פרוגסטרון בדם של הילדה.

השלב הראשון של המחזור החודשי מוביל לצמיחה מוגברת של הממברנה הרירית של הרחם (endometrium), המתרחשת בהשפעת האסטרוגן. זה מעורר את ההרגשה של תחושות לא נוחות ודימום הרחם הרחם, הנקרא לנוער. כ -5% -10% מהנערות חווים גילויים דומים.

לפעמים, הווסת יכולה להתרחש לא כל חודש, אבל עם הפרעות חודשיים או שלושה. אולי ביטוי של אי סדרים אחרים במחזורים של הווסת, אבל סטיות כאלה, כאמור, להיעלם לאחר כמה שנים.

חשוב מאוד לתקופה של הופעת חודשי כדי להכין את הילדה לדימום לסירוגין. יש צורך לספר את הילדה על השינויים ההורמונליים בגופה, כי הגוף שלה כבר מוכן פונקציות הרבייה. שיחה כזו יכולה להתנהל על ידי אם של הילדה ו / או גינקולוג. יש צורך להכין את הילדה לקבלת העובדה כי הווסת היא תופעה שכיחה בחיי הנשים. אבל אם הדימום מלווה בכאב ותחושות לא נעימות אחרות שיכולות להפריע לילדה ולגרום לה אי-נוחות, כדאי תמיד להתייעץ עם גינקולוג מומחה.

כמו כן, יש צורך בשיחה עם ילדה על הסכנות של חניכה מוקדמת של פעילות מינית והריון אפשרי במקרה זה, מה שמוביל לתוצאות טרגיות בגיל זה.

 • מאז תחילת הווסת, הגידול בצמיחת הילדה אינו מתרחש בקצב מואץ. בעידן זה, בממוצע, בשלוש עשרה שנים, קצב הצמיחה מצטמצם לשניים וחצי עד שניים וחצי סנטימטרים בשנה.
 • בגיל ארבע עשרה עד שש עשרה, דמות הילדה מתחילה לקבל קווי מתאר נשית - בנוסף לשד שכבר גדל והמותניים הדלילים, הירכיים מתחילות להיות מעוגלות, האגן גדל, צורת הרגליים משתנה, וכן הלאה. באזור בתי השחי יש שיער. חודשי להיות קצבי. התפתחות מערכת העצם, עצמת העצמות מפסיקה.

כדי לשמור על היגיינה של ילדה, יש ללמד אותה כיצד להשתמש במכונת גילוח לנשים כדי לגלח את שערה מתחת לבית השחי. שיער ערווה לא צריך להיות מגורש, שכן זה לא הכרחי בגיל זה.

גיל ההתבגרות המוקדמת אצל בנות

התפתחות מינית מוקדמת היא הופעתה של מאפיינים מיניים משניים ואת הופעתה של הווסת (במקרים מסוימים) אצל בנות כעשר שנים. ביטויים כאלה בהתפתחות, שהם מעט לפני הנורמה, אינם נחשבים לסטיה או להפרה. לכן, ניתן לומר כי עבור כמה בנות, התקדמות קלה במונחים של התפתחות היא גרסה של הנורמה. תכונות כאלה של התפתחות נצפות אצל מאיצות הנערות, אשר נבדלות מבני גילם בשלב מוקדם של התפתחות גופנית, מינית, פסיכולוגית ורגשית.

גיל ההתבגרות המוקדמת אצל בנות לא צריך להטריד את ההורים. אבל במקרים אלה מומלץ לנהל שיחות מיוחדות שיכולות להסביר את השינויים של הילדה בגופה וללמד את כישורי ההיגיינה האישית שלה.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22]

גיל ההתבגרות מוקדמת אצל בנות

ההתבגרות המוקדמת מתאפיינת בהופעת מערכת שלמה של תכונות מיניות משניות (או חלקן) אצל בנות עד גיל שמונה. לפעמים בגיל זה יש את המראה של menarche - המחזור הראשון. ישנן מספר צורות של בגרות מוקדמת אצל בנות:

 1. התפתחות מוקדמת אמיתית מוקדמת. צורה זו של התפתחות מוקדמת נחשבת מוחי, כלומר, בשל התהליכים המתרחשים במוח. בשלבים המוקדמים של הופעת ההתבגרות, ביטוי מוקדם של הפעילות של ההיפותלמוס או אדנוהיפופיזה, אשר אחראים על פונקציות הרבייה, תוצאות. הפעילות של בלוטות אלה מגרה את הייצור של הורמון luteinizing (LH) וזקיק מגרה הורמון (FSH).

הפעלת LH מובילה לייצור אסטרוגן בגוף של הנערה, מה שמוביל לשינויים בגופה, בשל גיל ההתבגרות. הפעילות של FSH מובילה להתפתחות הצמיחה וההבשלה של זקיקי השחלות.

לבגרות מוקדמת אמיתית יש מספר מאפיינים:

 • היא טבעית, כלומר, היא קשורה למין הנשי מבחינה גנטית ובסימן גונדיאלי;
 • מלאות ביטוייו, המאופיינות בנוכחות של טלארכיה (גידול של בלוטת השד), אדרנרך (הופעת שיער ערווה ושער) והאיצה בצמיחת הגוף.
 • להשלים, כלומר, מאופיין המראה בטרם עת של menarche.

גורם של צורה מוחית של גיל ההתבגרות מוקדמת אמיתי יכול להיות זיהומים שנשא על ידי ילדה מתחת לגיל שנה. תופעות כאלה מובילות ונגעים אורגניים של המוח, אשר לוחץ על ההיפותלמוס, כמו גם בעיות מסוימות שהתעוררו בתקופת ההריון האימהי.

אין רק צורה מוחית של בגרות מוקדמת אמיתית, אלא גם צורה חוקתית. הצורה האחרונה של סטייה בגיל ההתבגרות היא נדירה יותר ויש לה אופי תורשתי.

התפתחות מינית מוקדמת מזויפת

סוג זה של הבשלה מוקדמת נובע הפרשת מוגברת של אסטרוגנים בבלוטת יותרת הכליה או השחלות. השימוש בסמים לטיפול של בנות המכילות אסטרוגנים או הורמונים גונדוטרופיים גם מעורר את הופעת ההתבגרות השקרית.

הסוג השקר של התפתחות מוקדמת מאופיין, כמו האמיתי, על ידי קצב הצמיחה המואץ של הילדה. אבל פיתוח שווא תמיד יש אופי לא שלם, אשר באה לידי ביטוי בהעדר manarche מוקדמת. כמו כן, התפתחות שקרית יכולה להתרחש הן בסוג המינית והן בסגנון ההטרוסקסואלי.

מאפייני סוג ההתפתחות השקרית השקרית (לפי סוג נקבה):

 • קצב צמיחה מהיר;
 • יש עלייה בבלוטות החלב;
 • מתרחשת שיער הערווה, אזורי המפשעה ואת בתי השחי.

מאפיינים של סוג הטרוסקסואלית כוזבת של התפתחות (זכר):

 • עד גיל שמונה יש עלייה הדגדגן, אשר מתחיל להיות דומה הפין;
 • יש שיער מרכזי באזור השפה העליונה והסנטר;
 • עצמות גדלות מהר יותר מאשר לבנות המתפתחות בסוג איסקסואלי;
 • שכבת השומן מופצת לפי סוג הגבר.

יש לציין כי סוג הטרוסקסואלי של התפתחות הוא נדיר למדי, והוא נגרם על ידי הפרעות הורמונליות בגוף של בנות שקיבלו ההכנות אנדרוגן ההורמון. אם היה ערעור בזמן למומחים, סטיות בהתפתחות של הילדה ניתן להפוך, לתוך ערוץ הנשי. השימוש בשיטת הטיפול הנכונה, המתבצעת במשך זמן רב, יכולה להחזיר לחלוטין את ההתפתחות המינית הנכונה של הילדה. בלוטות החזה יהיה טופס במועד, מחזור הווסת תוקם בזמן. בעתיד, פונקציות הרבייה של הילדה נרפא יישמר, היא תהיה מסוגלת להרות ולסבול את התינוק טוב, וגם ללדת אותו בדרך כלל. אם אתה מזניח את הטיפול, אז את הפיתוח של סוג נקבה אלה הבנות לא מגיע בכלל.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28]

התפתחות מינית מוקדמת לא שלמה

סוג זה של גיל ההתבגרות מוקדמת נגרמת על ידי המראה בגוף של ילדה של הורמונים גונדוטרופיים עודף. עלייה חזקה באסטרוגן יכולה גם להוביל ליקויים דומים בהתפתחות המינית.

מאפיינים של גיל ההתבגרות מוקדמת חלקית:

 • אינו מלווה בשיעורי צמיחה מואצים;
 • רק בלוטות החלב נוצרות, ללא הופעה של תכונות מיניות משניות אחרות;
 • יש רק אמבריולוגיה של אזורי המפשעה, הערווה והשחי ללא יצירת תכונות מיניות משניות אחרות.

מחלות בעלות אופי שונה, המעוררות את הופעתה של התפתחות מינית מוקדמת. מחלות כאלה כוללות:

 • את הופעתה של ציסטות השחלות הזקיקים,
 • נוכחות של גידולים בשחלות,
 • את המראה של היפותירואידיזם ראשוני,
 • תסמונת McKun-Albright,
 • תסמונת ראסל - כסף.

מחלות כאלה מאופיינות על ידי הופעת פריקה מדם, אשר דומה דימום וסת. אבל מאפיינים מיניים משניים אינם מתפתחים.

סרטים על ההתבגרות המינית של בנות

סרטים על ההתבגרות המינית של בנות מומלץ לצפות יחד עם אמא או אישה מבוגרת אחרת שמסוגלת להסביר לנערה כל רגעים בלתי מובנים או מביכים. הורים מומלץ לצפות בסרט עצמם לפני צפייה משותפת עם הילד שלהם, כדי להיות בטוח של התועלת שלה וחוסר כוח אדם ומידע, כי לדעת אמא או אבא, הם מוקדמים עבור הבת שלהם. להתחיל לצפות בסרטים אלה הוא בגיל שבו היו סימנים ראשונים של נערות בגיל ההתבגרות, כמו גם כאשר היה לה עניין בנושאים כאלה.

סרטים על ההתבגרות המינית של הבנות מיוצגים על ידי סרטים דוקומנטריים הבאים קריקטורות:

 • הסרט הוא על היווצרות והגנה של פונקציות הרבייה של הבנות "כאשר ילדה גילאים ...", שזכה בפרס הראשי במועמדות "אנימציה יישומית" של הפסטיבל Suzdal הפתוח בעיר Suzdal בשנת 2003. הסרט נוצר בתמיכת משרד הבריאות הרוסי וחברת התרופות גדעון-ריכטר.
 • הסרט התיעודי "כוחו של מיידן" מהערוץ דיסקברי.
 • סרט דוקומנטרי שהופק בבריטניה בשנת 1998 "גוף האדם. התבגרות מינית ".
 • סרט תיעודי, שנוצר בשנת 2008, "על מין - בגרות."

trusted-source[29], [30], [31], [32]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.