Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בריאות נשית ואימון שרירים אינטימיים

המומחה הרפואי של המאמר

אורולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021

יחד עם נוחות ונוחות, כמו נסיעות קבועות ברכב, מקום עבודה ממוחשב, התקדמות טכנית הביאה - אורח חיים בישיבה, תת תזונה ושינה נחותה. כתוצאה מכך, אובדן הטון של שרירים אינטימיים, קיפאון של דם ורידי באגן קטן, השמטת איברים וחוסר שביעות רצון מחיי המין. אולי בגלל זה המרכזים לאימונים שרירים אינטימיים לקבל פופולריות מדהימה?

כותרות של כתבי עת מבריקים ומאמרים באינטרנט מלאים סיסמאות - "לחשוף את המיניות שלך", "לשפר את איכות חיי המין שלך", "להיות מאהב ייחודי." ואיך להבין את המסה הזאת של מידע, איך לא להיות קורבן של מדריכים מזויפים ולא לפגוע בבריאות שלך?

trusted-source[1], [2], [3]

חוות דעת של מומחים

התעמלות לשרירים אינטימיים הוצגה על ידי הגניקולוג האמריקאי ארנולד קגל, שעמד בפני בעיה של בריחת שתן כרונית. בנוסף להיפטר של תסמונת לא נעימה, קבוצה מפותחת של תרגילים עזר לשפר את איכות החיים האינטימיים של נשים.

עד כה, על פי מחקרים, רק אחד מכל ארבע נשים יש שרירים בנרתיק טונוס שלהם. זה ידוע כי רק שרירים חזקים מסוגלים לתת לשני השותפים רגשות חיים והנאה בלתי נשכחת במהלך יחסי מין.

גינקולוגים מאשרים קשר ישיר בין גמישות השרירים הנרתיקיים לבין לידות חסרות כאב, ללא הפסקות. השרירים מאומנים להפחית את תסמונת הכאב במהלך הווסת או להוביל לחיסול מוחלט של זה, לווסת את זרימת הדם באיברים של האגן הקטן, להאריך את הנוער ולשמור ממחלות גינקולוגיות רבות.

צעדים ראשונים

מישהו מעדיף לבצע תרגילים מיוחדים באופן קבוע לקיים יחסי מין, אשר יש השפעה חיובית על מצב הרוח ובריאות האישה. אחרים מבקשים עזרה ממדריכים.

לפני תחילת האימון, אתה צריך ללמוד את המבנה של הגוף שלך. תשומת לב מיוחדת השרירים של רצפת האגן, הבטן הסרעפת, כמו גם עצמות האגן. בחן את עצמך. רוב הנשים אין מושג איפה יש להם מה לעשות ולמה כל זה נחוץ. ואיזה סוג של "חיה" כזה מורה אין לי מושג. קבלת ידע אנטומי יעזור לייצג טוב יותר את עקרונות האימון שרירים אינטימיים.

בשלב הבא, לבחון את הנשימה של הבטן ונשימה דיאפרגמטית. היכולת לחלוק את סוגי הנשימה תשיג תוצאות מהירות בניהול השרירים האינטימיים.

אם אתה מחליט לקנות סימולטור, הקפד לבדוק את זה לבדיקה ויזואלית להשתמש בקולטנים הריח שלך. חוץ מבדיחות. כל המשטחים החלקים צריכים להיות חופשיים מנזק חיצוני - צ'יפס, סדקים, מהמורות. חלקי הגומי של הסימולטורים יכולים להדיף ריח מסוים, אך ללא קנאות. בזהירות לשקול את נקודות המצורף של חרירי, הם צריכים להיות בעלי מראה אסתטי, ללא להקות גומי של חשבונות כספיים, וכו '

התייעץ עם גינקולוג למחלות זיהומיות, גידולים, שהם התווית נגד אימונים שרירים אינטימיים.

trusted-source[4], [5]

איך לא לטעות?

בחירת בית הספר לאימון, אתה תהיה מוכן ומוכשר ביותר. גבירות יפות, פשוט לא לרסס על כל מיני הדרכות וסמינרים, שבו הם מבטיחים ללמד את אמנות האהבה. האמינו בעצמכם, הרגישו את בן הזוג שלכם, חברו את דמיונכם. כל מיני "מדגיש" לחיות יחד ניתן ללקט ממקורות אחרים תוך שמירה על תקציב הבית שלך, והכי חשוב בריאות הנפש שלך.

לא משנה איזה סוג של מטרה שהגדרת: היכולת לשמור על השרירים האינטימיים חמישה קילוגרמים, כדי להיפטר מתחמים, להיות פילגשו הבלעדית מאנשיו לדחוף את השיא - דרך להשיג הוא דרך עבודה על אימון שרירי אינטימי.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.