Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תחושת צדק ילדותית באה לידי ביטוי מגיל 3

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021

החל מגיל צעיר, ילדים מפגינים תחושת צדק חריפה. הם מוכנים לעשות המון כדי שאדם שמגלה עוול שכזה ייענש בהתאם, גם אם הילד עצמו צריך להקריב משהו בשביל זה.

ניתן להביא תחושת צדק במגוון פרשנויות. ניתן לראות כמה רעיונות דומים בהתנהגותם של השימפנזים. ההבדל היחיד הוא שהקופים מגיבים לנוכחות או היעדר צדק, אם זה נוגע להם באופן אישי. באשר לאנשים, כאן התחושה מתפשטת ביחס לאחרים.

ילדים כבר שלוש שנים מרגישים ודואגים אם אדם אחד פוגע באחר. יחד עם זאת, תשוקת הילדים מכוונת לא כל כך להעניש את מי שהפגין עוול, אלא לעזור לקורבן.

ובכל זאת, האם יש צורך או לא להחזיר את הצדק? אחרי הכל, יש להעניש אדם שהוא עבריין - ולו רק כדי ש"זה יהיה מביש עבור אחרים. " בחלק מהמקרים, לניצחון הצדק, יש להקריב משהו. באיזה גיל הילד מוכן להקריב קרבנות כאלה? זה קשה מספיק להבנה, אך מדענים המייצגים את אוניברסיטת ניו יורק שמו לב שילדים, החל מגיל 3 או 6, כבר יש את הנכונות להקריב למען הצדק.

במחקר השתתפו למעלה ממאתיים ילדים בגילאי 3-6. כל הילדים הללו היו מבקרים במוזיאון הילדים בעיר. המשתתפים נלקחו לחדר בו הייתה שקופית הספירלה: מותר היה לנוע ממנו. הילדים התחילו להשתעשע, ואחרי זמן מה הוצגו להם תמונות עם תינוק שקלקל בזדון וקרע את מלאכתו של מישהו אחר. הם הסבירו לילדים שהילדה הרעה הזו תבוא אליהם בקרוב לרכוב על הגבעה. יתר על כן, המשתתפים קיבלו את ההזדמנויות הבאות: כתוב שלט בשקופית עם המילה "סגור" או "פתוח". אם הניחו שהמגלשה תהיה פתוחה, פירוש הדבר שכולם יוכלו לרכוב איתה, כולל תינוק מזיק. והמילה "סגור" פירושה שאיש לא ירכב. מסתבר שלכל ילד הייתה הזדמנות להעניש ילד אחר על כך שפגע בעבודותיו של מישהו אחר על ידי פגיעה באינטרסים שלו.

התברר שכל ילד שני הביע נכונות להקריב את הבילוי שלהם. בקרב ילדים אלה היו משתתפים בני שלוש וגם שש.

לאחר מכן המומחים החליטו לקבוע איזה גורם משפיע על רצונם של הילדים להעניש את האשמים. הילדים חולקו לקבוצות: לאחד מהם נאמר שהילדה הזו זהה להם, ואף שייכת לקבוצה שלהם. לילדים אחרים נאמר שהילדה זרה להם. הקטגוריה השלישית של הילדים קיבלה "כוחות מיוחדים" בקבלת ההחלטות על ידי תליית תג שריף על חזהם.

התברר כי הילדים מועדים יותר לעונש של "זרים", והאופציה של "סליחה" יושמה לעתים קרובות יותר על שלהם. אבל "כוחו של השריף" הנוסף שינה את הכל: הם דווקא הגיעו לידיהם. חוקרים ייחסו את זה לעובדה שאדם ניחן מרגיש אחראי יותר לעם "שלו", והוא יעשה הכל כדי ש"שלו "לא יפגע אחד בשני.

פרטי המחקר מתפרסמים בכתובת psycnet.apa.org/record/2019-26829-001?doi=1


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.