^
A
A
A

האם ילדים באמת מנסים להעתיק מבוגרים?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

29 July 2019, 09:00

בניגוד לדעתם של מבוגרים רבים, ילדים מעתיקים ומחקים אנשים אחרים מסיבה: הם הגיוניים מאוד בתהליך זה.

ככל הנראה, אין ילדים שלא היו רוצים לחקות את בני גילם ואפילו את מבוגרים, תוך שהם חוזרים על פעולות אלה או אחרות, מופרכות לכאורה. מקובל בדרך זו שכך ילדים מסתגלים לסיטואציות שונות. לדוגמה, אם אתה מבקש מתינוק לעשות משהו, אז בהתחלה הוא יבחין כיצד אדם אחר עושה זאת, ורק לאחר מכן יעתיק את מעשיו. אגב, רוב פסיכולוגי הילדים חושבים כך. אך החוקרים שמו לב: אם מבוגר יחליט פתאום להעמיד עמדת ראש חסרת משמעות, ורק אז להמשיך למשימה, אז הילד יעשה אותו דבר, ינסה לעמוד על ראשו. וזה, למרות העדויות לחוסר האדמה של התחייבות כזו. מדוע זה קורה?

מומחים המייצגים את אוניברסיטאות סנט אנדרוז ודורהם, מאמינים כי התשוקה של ילדים לחיקוי חסר טעם מוגזמת משמעותית. צוות האוניברסיטה ערך ניסוי בהובלת קארה אוונס. למעלה מ- 250 ילדים ממינים שונים השתתפו בעבודות המחקר, בטווח הגילאים 4-6 שנים. לילדים הוצג סרטון בו מבוגרים הסירו את המיכל המצוין מקופסת פלסטיק שקופה. היו שני תאים בתיבה, והמיכל היה באחד מהם. כדי לקחת אותה, היה צורך ללחוץ על כף רגל מיוחדת, ואז לפתוח את התא. מכיוון שהתיבה הייתה שקופה, נראה בבירור היכן נמצא המכולה. אולם מבוגרים מסיבה כלשהי פתחו בעבר תא ריק. במילים אחרות, לילדים הוצגה בדיוק אותה פעולה חסרת בסיס, שלכאורה היה עליהם להעתיק.

המלכוד היה שלא בכל המקרים, מבוגרים עשו פתיחה חסרת משמעות של קטע ריק - בחלק מהמקרים, רק התא הרצוי נפתח. התברר שהילדים העתיקו את המבוגרים על פי אותו עיקרון: גם פתיחת הקופסה חסרת המשמעות וגם הפתיחה המשמעותית של התא הרצוי חזרו על עצמם. לאחר מספר חזרות, המשתתפים הקטנים החלו להבין את אבסורד הפעולות, והיו יותר ויותר ילדים שפתחו בכוונה את החלק הרצוי. הייתה תחושה שהמשתתפים התחילו להבין מי מהמבוגרים עושה את הדבר הנכון.

לפיכך, סיכמו המדענים: ילדים באמת נוטים לחזור על הכל, אך הם עושים זאת מתוך מחשבה. אם מוצעות להם וריאציות שונות של פעולות כלשהן, סביר להניח שהם יבחרו משמעות יותר מהן. חשוב לא לשכוח שיש להגן על ילדים מפני שינון של מידע חסר כל משמעות וריק - רק זה הדאגה של הדור הבוגר.

פירוט המחקר ניתן למצוא בעמוד. Www.sciencenews.org/blog/growth-curve/kids-are-selective-imitators-not-extreme-copycats

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.