Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שימוש בכימיקלים ביתיים עלול להוביל למומים מולדים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021

מומחים מבית הספר לרפואה אוסטאופתית אדוארד ויה, יחד עם נציגי האוניברסיטה הפוליטכנית של וירג'יניה הגיעו למסקנה לא נעימה.

הם גילו כי תרכובות אמוניום הרביעית נוכח בכמויות שונות של חומרים כימיים בבית יכול לעורר את הפיתוח של מומים מולדים.

ניסויים על מכרסמים כבר בוצעו: למרבה הצער, המידע אושר.

חומרים אלה פועלים כמו שימור או חיטוי תוספים. הם יכולים להיות נוכחים דטרגנטים, שמפו, מוצרי סטיילינג ואפילו בהכנות עיניים. בכמויות קטנות, חומרים נחשבים מזיקים.

מדענים הקדישו תשומת לב מיוחדת לתרכובות כגון benzalkonium כלורי ו דיסיל דימתיל אמוניום כלורי. חומרים כאלה הם לעתים קרובות יותר מאשר אחרים בהרכב של רוב האמצעים המשמשים בחיי היומיום. הם בדרך כלל פועלים כחומר חיטוי ו antistatic סוכן.

נמצא כי ההשפעה של החומרים המפורטים על מכרסמים הנקבות היה שלילי ביותר: בעתיד, הצאצאים עם אנומליות של הצינור העצבי הופיע. הפרות כאלה ניתן להשוות עם פיתוח לקוי, או היעדר חצי המוח גדול מוחי בבני אדם.

"השימוש בתרכובות אמוניום רבעוניות ביחס למכרסמים הוביל להפרעות נוראות של התפתחות אצל צאצאיו. מדכא במיוחד הוא כי חומרים כאלה הוכיחו להיות מסוכן הן נקבות והן גברים, "הסביר הרופא אנטומיה Terri Khrubek, עובד המחלקה למדעי ביולוגיה ורפואה ביולוגיה פתולוגית.

החוקרים ציינו גם כי על מנת להדגים את היכולת המסוכנת של תרכובות אמוניום, אין צורך להשתמש במינונים גדולים של חומרים אלה. ההשפעה הטרטוגנית התבטאה גם כאשר תאים עם מכרסמים היו פשוט ניקה בעזרת כימיקלים המפורטים.

עם זאת, המידע השלילי ביותר היה צפוי על ידי המדענים קדימה. התברר כי הסיכון של אנומליות היה קיים גם בדור הבא של מכרסמים: וכך, כבר שני דורות היו מאוימים.

בעבר, אותם מדענים מצאו כי ניקוי מבוססי אמוניום להוביל לירידה בתפקוד הרבייה, להפחית את מספר הזרע בזרע, וגם לחסום את תחילת הביוץ במכרסמים. אגב, כל ההשלכות המפורטות הם הגורמים השכיחים ביותר של אי פוריות, טיפוסי לאנשים. צירוף מקרים? בקושי.

"לעתים קרובות אנו שואלים שאלה כזו: האם ניתן לחשוב כי התוצאות המתקבלות מכרסמים יהיה מתאים לאדם? אנו עונים באופן חד משמעי: כן. החומרים שאנו חוקרים מפריעים לקורס התהליכים הקיימים במנגנון פיתוח העובר בכל היונקים. בין מדענים, מכרסמים נחשבים אב טיפוס של גוף האדם ", מסביר הרופא.

תרכובות אמוניום אלו שימשו בתעשייה הכימית מאז שנות החמישים של המאה הקודמת. באותו זמן, לא היה שום ספק לבצע מחקרים toxicological. עכשיו מחקרים כאלה יזמו על ידי הסוכנות להגנת הסביבה.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.