^
A
A
A

נקודת הזבל באוקיינוס השקט עולה מהר יותר מהצפוי על ידי מדענים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

29 July 2018, 09:00

זרמים רבים באוקיינוס עזרו לאסוף במקום אחד כמות עצומה של פלסטיק נסחף. מראה מפחיד ניתן לראות באזור הצפוני של פני המים השקט. אשכול הענק נקרא הנקודה האשפה הגדולה. המחקר האחרון התייחס לכתמים, מדענים מופתעים להפליא: שטח של "מזבלה אשפה" באמת הגיע לגודל ענק - יותר מ -1.6 מיליון קילומטרים רבועים. לשם הבהירות, נציין כי, למשל, צרפת משתרעת על שטח של כמעט 644 אלף קמ"ר.
 
מימדיה של יבשת זו כמעט לא היו ברורים במשך זמן רב. מומחים בנו הנחות שונות, לפיה שטח "מזבלה אשפה" נאמד לא יותר מ 1.5 מיליון קילומטרים רבועים. לצערנו, אך לאחר המדידות, הנתון היה מרשים עוד יותר, אפילו בהתחשב באומדנים הפסימיים ביותר. כדי לבצע מדידות מטמנות ענק, מדענים השתמשו רשתות מיוחדות ללכוד אשכולות. כמו כן, נערך סקר צילומי מורכב של "האובייקט". המומחים המייצגים את קרן הניקיון באוקיינוס היו מעורבים בלימוד תחום הבעיה. כתוצאה ממדידות אלה, הובהרו הממדים האמיתיים של "המזבלה".
 
לפי אזור, האשפה הגדולה פסיפיק כיום 1.6 מיליון קמ"ר. טריטוריה זו יכולה להכיל מספר מדינות כגון גרמניה, ספרד, צרפת. על פי המחקר, אשכול זה מכיל יותר מ -80 אלף טונות של פסולת פלסטיק - 1.8 טריליון חלקיקי פלסטיק. רוב הנקודה - כ 94% - מיוצג על ידי microplastic, כלומר, חומר אשר חלקיקים לא יעלה על 5 מ"מ קוטר.
 
הצטברות אשפה על משטחי המים באוקיינוס השקט נאספה במשך מספר עשורים. בחינה וניתוח של המרכיבים המרכיבים את הכתם, מומחים זיהו מיכלי פלסטיק, בקבוקים, קופסאות, חלקים של חבילות, פוליאתילן, מכסים ורשתות דיג. כמה דוגמאות בעת הניתוח היו כבן 40. פסולת הפלסטיק שמצא את עצמה במימי האוקיינוס כתוצאה הצונאמי היפני המפורסם שהתקיים בשנת 2011 נמצא גם בכמויות גדולות למדי. חלקם של פלסטיק כזה בערימה הכוללת של אשפה הוא כ -15%. תוצאות אלו נחשפו על ידי לורן לברטון, שפרסמה את החומר הרלוונטי בדוחות המדעיים.
 
ענן הפלסטיק הוא לא רק חוסר סדר בטבע. פסולת נכנסת לאיברי העיכול של ציפורים ובעלי חיים וגורמת לשיכרון בדגים.
הפלסטיק מכיל חומרים רעילים והוא גם מסוגל לספוג רכיבים אורגניים שונים שיש להם השפעה מזיקה על יצורים חיים. פגיעה זו פוגעת בעיקר בפונקציה הרבייה של בעלי חיים.
 
קצת קודם לכן, מומחים כבר הוכיחו כי גם דגים הקשורים במים עמוקים אינם מוגנים מפני השפעה מזיקה של microparticles של פלסטיק, אשר נמצא בשכבות המים פני השטח.

מידע זמין בכתובת https://www.nature.com/articles/s41598-018-22939-w

trusted-source[1], [2]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.