^
A
A
A

כיצד למנוע הישנות של הפרעות קצב?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

19 February 2020, 14:00

מומחים רפואיים מארצות הברית, גרמניה, פולין ורוסיה טוענים כי טכניקת הכחשת הכליות, התערבות זעיר פולשנית, יכולה להפחית באופן משמעותי את שיעור הישנות הפרעות הקצב ולתקן את עליית הרקע בלחץ הדם .

*ניתן לייחס הפרעות קצב לפתולוגיות הלב הנפוצות ביותר. המחלה מאופיינת בפגיעה בתדירות ובקצב פעימות הלב, הפרעה של עוררות והתכווצות שרירים. אצל מטופלים רבים הפרעה בקצב מלווה בעלייה בלחץ הדם, מה שמחמיר את הבעיה. אחת הצורות המסוכנות ביותר של הפרעות קצב היא פרפור פרוזדורים . אנו מדברים על סוג מיוחד של טכארית-קצב על-שטח, המתרחש בפעילות חשמלית כאוטית של האטריה בתדירות דופק של 350-700 לדקה. תדירות זו הופכת את תיאום הצירים לבלתי אפשרי. חשוב מאוד לא רק לטפל בפתולוגיה, אלא גם למנוע הישנות נוספת שלה, שכל אחת מהן מהווה סכנה קשה למטופל.

אחת השיטות למניעה כזו יכולה להיקרא אחת שהתגלתה על ידי מדענים המייצגים את המרכז הלאומי לחקר הרפואה והמרכז הפדרלי לכירורגיית לב וכלי דם. רופאים השיקו פרויקט קליני אקראי רב-מרכזי, שבמהלכו הם קבעו את ההשפעה המונעת החיובית של דלקת הכליות. שיטת השמדת העצבים המקומית בקירות עורקי הכליות מבוצעת במקביל להתערבות ההתערבות הסטנדרטית, שהיא בידוד תדר רדיואטי של קטעי המסוף של כלי הדם הוורידיים. זה מאפשר לך להפחית את הסבירות להישנות הפרעות קצב ומעדיף את הנורמליזציה של לחץ הדם.

בתהליך עבודת הפרויקט, מדענים התוודעו להיסטוריה של מקרים של יותר מ -300 חולים הסובלים מפרפור פרוזדורים המלווים בעלייה בלחץ הדם. עבור מחציתם השתמשו בהפחתת צנתרים, ולמחצית השנייה, בנוסף לנהלים סטנדרטיים, נעשה שימוש בשיטת הכחשת הכליות. כתוצאה, התוצאות הטובות ביותר נרשמו בקבוצה השנייה של החולים: במהלך השנה שלאחר סיום הטיפול אחוז ההיעדר הישנות הפרעות קצב בקרב חולים אלה היה גבוה יותר מאשר בקבוצה הראשונה. בנוסף, לחץ הדם שלהם היה תקין לחלוטין.

בעבר מדענים כבר ערכו מחקר דומה, אם כי הוא היה הרבה פחות נרחב: הוא כלל רק 27 חולים הסובלים מפרפור פרוזדורים בתוך עליית לחץ הדם. התוצאות אז היו הרבה במשותף לתוצאות הנוכחיות. מסתבר שבמהלך המחקר השני, המומחים רק אישרו את המידע שהיה קיים קודם. אולי השלב הבא יהיה הכנסת שיטה חדשה בפרקטיקה הקלינית.

חומר שפורסם בכתב העת של האיגוד הרפואי האמריקני

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.