Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אריתמיה

המומחה הרפואי של המאמר

קרדיולוג, מנתח לב
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

אריתמיה אינה מחלה נפרדת, עצמאית, היא קבוצה של סימפטומים המאוחדים על ידי תפיסה אחת - הפרה של קצב הלב הרגיל. פרפור, קצב הולכת לב חריג של שריר הלב נשקפים ממנו סכנה משמעותית על החיים ועל הבריאות של החולה, שכן הם עלולים לגרום להפרעות חמורות של ההמודינמיקה המרכזי, אי ספיקת לב דום לב.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

מה גורם לפרעת קצב?

חלק מהפרעות קצב הלב והפרעות הולכה המתרחשות הן לטווח קצר ולטבע חולף. כך, למשל, הפרעת קצב שפירית חולפת, בעיקר אקסטראסיסטולים בחדר הלב, ואקסטראסטולס על-פני, היא תופעה נפוצה גם אצל אנשים בריאים. בדרך כלל הפרעה בקצב כזה אינה דורשת טיפול. הפרעות אחרות (טכיקרדיה חדרית פרוקסימלית, בלוק אטריונטריקולרי מלא) מחריפות בחוזקה את המודינמיקה המנגינה ויכולות להוביל במהירות לעצירת זרימת הדם.

הפרעות קצב, הבהוב ורפרוף פרוזדורי מופיעים לעיתים קרובות עם לחץ שמאל שמאל מוגבר עקב חוסר תפקוד החדר השמאלי. השפעתם על המודינמיקה תלויה במידה רבה בתדירות הצירים של החדרים.

פרעות הפרעות קצב הולכת לב עשויות לנבוע במצבים פתולוגיים שונים (אוטם שריר לב, מחלות לב, לב ריאה, דיסטוניה וסקולריים et al.). הם נגרמים על ידי שינויים בפונקציות הבסיסיות של הלב (אוטומטיות, רגישות, מוליכות, וכו '). בין הגורמים שתרמו רבות להתפתחות של הפרעות קצב, החשובים ביותר הם: undocked תסמונת כאב, הפרעות של איזון אלקטרוליטי, רמות גבוהות של קטכולאמינים, אנגיוטנסין, חמצת מטבולית, חָסֵר ויתר לחץ דם עורקי. גורמים אלה לא רק presispose להתפתחות הפרעת קצב, אלא גם להפחית את הפעילות של תרופות antarrhythmic.

במובן הרחב ביותר של המילה, הפרעת קצב היא כל קצב לב שאינו קצב סינוס רגיל בתדירות נורמלית.

Sinusov קרא את קצב הלב, בא מן הצומת סינוס (הנהג של קצב של הסדר הראשון) עם תדירות של 60-80 פעימות לדקה. הדחפים הללו התפשטו לאטריה ולחדרי החדר, וגרמו להתכווצותם (התפלגותם נרשמה על האלקטרוקרדיוגרמה כרגיל P, QRS ו- T). כדי לבצע אבחנה מדויקת של הפרעות בקצב הלב של המטופל או הפרעת הולכה אפשרית רק על בסיס מחקר אלקטרו-קרדיוגרפי.

גורמים המעוררים הפרעת קצב יכולים להיות הן השפעות חיצוניות והן מחלות פנימיות ושיבושים בתפקודם של איברי המערכות. בין הסיבות האופייניות ביותר הן: 

 • מיוקרדיטיס - נגע דלקתי של שריר הלב, בדרך כלל אטיולוגיה ויראלית; 
 • Cardiosclerosis - התפשטות של רקמת חיבור, הצטלקות של שריר הלב; 
 • התקף לב; 
 • הפרת הנורמות של תחזוקה בדם של מגנזיום, אשלגן, סידן - מאזן אלקטרוליטים; 
 • זיהום בקטריאלי; 
 • פתולוגיה ריאתית, אספקת חמצן לא מספקת של דם; 
 • מדגיש, מדינות נוירוטיות; 
 • פציעות, כולל ראש; 
 • הפרות של המחזור החודשי, גיל המעבר; 
 • מחלות של בלוטות האדרנל; 
 • מחלות של בלוטת התריס; 
 • יתר לחץ דם, לחץ דם.

למעשה, זה יכול לעורר הפרעות קצב, אם מצבו של הגוף נחלש ויש הפרות בתפקוד של מערכת הלב וכלי הדם.

כיצד מתרחש הפרעת קצב?

אריתמיה היא מחולקת קלינית לסוגים הבאים:

טכיקרדיה (סינוס)

הצומת הסינוס הוא האלמנט החשוב ביותר של שריר הלב, הוא מספק את היווצרות של העברה electropulse. זהו התכווצות פעילה מדי של השריר, עולה על 90 פעימות לדקה שנקבעו. באופן סובייקטיבי, הפרעה בקצב כזה מתבטאת בדופק מוגבר. כדי לעורר טכיקרדיה הלחץ, אינטנסיבית, יוצא דופן פיזית יכול לטעון. לעיתים קרובות יותר, טכיקרדיה גורמת למחלות פנימיות.

ברדיקרדיה (סינוס)

תדירות התכווצות שריר הלב יורדת, לפעמים פוחתת עד 50 פעימות לדקה. Bradycardia לא בהכרח אות בעיות של מערכת הלב וכלי הדם, לפעמים זה יכול להתבטא אנשים בריאים לחלוטין במהלך הרפיה מלאה או שינה. כמו כן, bradycardia אופייני hypotension ולאלו הסובלים hypothyroidism. רגשות סובייקטיביים יכולים להפגין חולשה, תחושה של לחץ בלב, סחרחורת.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

סינוס הפרעות קצב

אופייני לילדים צעירים וילדים בתקופת ההתבגרות. אלטרנטיבה של שבץ לב יכולה להיות קשורה עם צמיחה פעילה של איברים ומערכות, כמו גם עם נשימה. סוג זה של הפרעות קצב אינו דורש התערבות טיפולית.

Extrasystolia

זוהי הפרה לא מתוכננת של התכווצות שרירים קצבית. הקצב נראה אבוד. סוג זה של הפרעת קצב מגרה אורח חיים לא בריא, עישון, התעללות באלכוהול. זה גם קשור לעיתים קרובות עם מחלה סומטית בסיסית, אם הסיבה בוטלה, או נכנס לשלב של רמיסיה או נעלם. באופן סובייקטיבי לידי ביטוי פעימות לב פתאומיות או אותו דהייה פתאומית של הלב.

טכיקרדיה פרוקסימלית

זוהי פעילות מופרזת של הלב, אשר פועמת בקצב, אבל מהר מדי. תדירות ההשפעות לפעמים עולה על קצב של 200 פעימות לדקה. זה מלווה לעתים קרובות על ידי תגובות צמחיות, הזעה, סחרחורת, אדמומיות של עור הפנים.

פרפור פרוזדורים (פרפור פרוזדורי)

סוג זה של הפרעות קצב הוא עורר על ידי cardiosclerosis, cardium rheumatic, בלוטת התריס מחלות. לעתים קרובות הגורם לפרפור פרוזדורים הוא מחלת לב. חלקים בודדים של שריר הלב מתחילים להתכווץ באופן אקראי על רקע של התכווצות חלקית של האטריום עצמו. את auricles עשוי להיות "רועד", תחושות סובייקטיביות דומים - רפרוף, קוצר נשימה. הסימן הקליני העיקרי לפרפור פרוזדורי הוא הדופק, אשר ניכר במידה ניכרת מאחורי תדירות הצירים של שריר הלב. על ערכים פרוגנוסטיים זהו הפרעת קצב המסוכן ביותר, אשר יכול לגרום לאובדן הכרה, התכווצויות, דום לב.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

הסגר אריתיתמיה

המצור של הלב מאופיין על ידי אובדן מוחלט של קצב הלב. זה קורה בגלל הדחפים להפסיק להתבצע על המבנים של שריר הלב בקצב הנכון, לפעמים תהליך זה מאט כל כך הרבה החולה בקושי מרגיש דופק. זהו גם הפרעת קצב מסכנת חיים, כי מלבד עוויתות והתעלפויות, זה יכול להסתיים באי ספיקת לב עד מוות.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37], [38]

אריתמיה אריתמית

הפרעות בקצב הלב ואת ההולכה בשריר הלב הנובעת תקופה periarestnom (כלומר לפני מעצרו הדם, ואחרי החלמתו), מהווים סכנה משמעותית בחייו של המטופל (בספרות אנגלית נקראו periarrest הפרעות קצב). הפרעה זו יכולה להחמיר באופן דרמטי את ההמודינמיקה המרכזית ומובילה במהירות לעצירת זרימת הדם.

הפרעות בקצב הלב והפרעות הולכה עלולות להתרחש כתוצאה ממגוון של מצבים פתולוגיים, אך שינויים בלב נקבים, כגון אוטומטיות, רגישות ומוליכות, נמצאים בלב העניין.

בין הגורמים שתרמו להתפתחות הפרעות קצב, תסמונת כאב משמעותי יותר, איסכמיה, חוסר איזון אלקטרוליטי, רמות גבוהות של קטכולאמינים, אנגיוטנסין, חמצת מטבולית, לחץ דם חָסֵר עורקים. גורמים אלה לא רק presispose להתפתחות הפרעות קצב, אלא גם להפחית את הפעילות של תרופות antarrhythmic.

כאב, איסכמיה וחוסר איזון אלקטרוליטי הם גורמים הפיכים של טכיאריאתמיות מסכנות חיים, הם מגדירים קבוצת סיכון לאירועים אריתמיים אפשריים.

כל הפרעות בקצב הלב שקודמות למעצר מחזור הדם והפרעות בקצב הלב המתרחשות לאחר שיקום המחזור הספונטני דורשות טיפול אינטנסיבי אינטנסיבי כדי למנוע דום לב ולייצב המודינמיקה לאחר החייאה מוצלחת.

בליבה של הדרגתיות של אריתמיה periarest טמון נוכחות או היעדרות של המטופל של סימפטומים שלילי ותסמינים הקשורים הפרה של קצב הפעילות הלב, וכן מעיד על חוסר יציבות של המצב. התכונות העיקריות המפורטות להלן.

 1. סימפטומטולוגיה קלינית של תפוקת הלב מופחתת. סימנים של הפעלת מערכת sympathoadrenal: עור חיוור, הזעה מוגברת, צמיחה גפיים קרות ולחות של הכרה מעורפלת עקב ירידה בזרימת הדם במוח, תסמונת Morgagni-אדמס-סטוקס, תת לחץ דם (לחץ דם סיסטולי פחות מ 90 מ"מ כספית).
 2. טכיקרדיה חדה. קצב לב מוגזם (יותר מ -150 לדקה אחת) מקטין את זרימת הדם הלבביים ויכול לגרום לאיסכמיה בשריר הלב.
 3. אי ספיקת לב. אי ספיקת החדר השמאלי מסומן על ידי בצקת ריאות, ולחץ מוגבר בורידי הצוואר (נפיחות של הוורידים הצוואריים) והכבד המוגדל מצביעים על חוסר החדר הימני.
 4. תסמונת כאב. נוכחות של כאב בחזה פירושו הפרעת קצב, במיוחד tachyarrhythmia, נגרמת על ידי איסכמיה שריר הלב. המטופל עשוי, בה בעת, להציג או לא להתלונן על המהירות של הקצב.

איום הפרעות קצב

איום הפרעות קצב - הפרת קצב הלב, מיד לפני הפיכת הפרפורציה לאיסטולציה של החדרים. ניטור אק"ג לטווח ארוך הראה כי פרפור חדרים קדם לעתים קרובות על ידי עוויתות כליליים עם קצב מזורז הדרגתי, עובר לתוך רפרוף חדרית. מגוון סכנת טכיקרדיה חדרית הוא "תקופה פגיעה טכיקרדיה", מאופיינת התחלה עם extrasystoles חדרית מוקדם.

רוב האיים נחשבים פרקי polytopic כליליים, בפרט באופן דו-כיווני-כִּישׁוֹרִי "מתפתל" טכיקרדיה חדרית (טורסד דה פואנט - הוא די נדירה). סוג זה של פולימורפי, הפסקה הפסקה תלויית החדר מתרחשת בתנאים של מרווח QT מוארך. ישנן שתי צורות עיקריות של tachyarrhythmia זה: הפרעות קצב נרכשות (מתעוררות על ידי תרופות) ו הפרעות קצב מולדות. תרופות אנטי-אריתמיות עם צורות אלו יכולות לשמש כסוכנים סיבתיים וכסוכנים של הפרעות קצב. לדוגמה, מתפתל טכיקרדיה חדרית עלול להיגרם על ידי תרופות אשר מזרזות את משך הפעולה של פוטנציאל הממברנה של שריר הלב (antiarrhythmics של הכיתה IA, III ואחרים). עם זאת, כשלעצמו, הארכת מרווח QT לא בהכרח לגרום הפרעות קצב.

בין הגורמים המשפיעים על התפתחות של torsades de pointes, יש:

 • טיפול עם משתנים;
 • ריכוז פלזמה של תרופות אנטי-הריתמיות (למעט quinidine);
 • מינון תוך ורידי מהיר של התרופה;
 • המרה של פרפור פרוזדורים לתוך קצב סינוס עם הופעה של הפסקה או bradycardia;
 • הארכת משך הזמן QT, lability של השן של גילי, השינויים המורפולוגיים שלה, עלייה פיזור QT במהלך הטיפול;
 • תסמונת מולדת של המרווח QT המורחבת.

עומס סידן תאיים יכול להגדיל באופן משמעותי את הסיכון של torsades de נקודות. אנומליות גנים בקידוד של ערוצי יון טרנסממברני מגבירים את הסיכון לחוליות של נקודות עקב הפרעה מטבולית של תרופות.

השימוש של cordarone, אשר תורם להאריך את מרווח QT, אינו מוביל את המראה של torsades de pointes. בחולים עם היפוקלמיה. Hypomagnesemia ו bradycardia (במיוחד אצל נשים), ההטרוגניות של השפעת התרופה של תרופות antarrhythmic ברמות שונות של שריר הלב עולה. יש עדויות לכך שההטרוגניות יכולה להיות מופחתת על ידי הסגר של זרמים אריתמוגנים עם Cordarone.

סוגי הפרעות קצב

ישנם מספר סיווגים של הפרעות קצב הלב ואת הולכה של הלב. אחד הנוחים לנו ביותר הוא סיווג של V.N. אורלובה [2004], המבוססת על סימנים אלקטרוקרדיוגרפיים.

הפרעות קצב א עקב פגיעה בתפקוד של לאוטומטיות צומת סינוס (טכיקרדיה סינוס ו ברדיקרדיה, הפרעות קצב סינוס, מעצר סינוס, ותסמונת סינוס החולה asystole פרוזדורים).

מקצבים Ectopic.

מתחמי פסיבי או מקצבים (פרוזדורים, אטריובנטריקולריים, חדרי הלב וכיו"ב).

II. פעילים:

 1. extrasystole (פרוזדורים, atrioventricular, חדרית);
 2. פרזיסטול;
 3. טכיקרדיה פרוקסימלית ולא פארוקסימאלית (פרוזדורים, אטריובנטריקולריים, חדרי הלב).

ב. הבהוב, רפרוף של האטריה והחדרים.

ג הפרעת הולכה (בלוק sinoauricular, בלוק intraatrial, בלוק חדרים ועליות, הפרעות הולכה תוך חדרים, בלוק סניף צרור וענפים צרורים עזבו).

לנוחות של עבודה מעשית, V.V Ruxin [2004] פיתחה סיווג של הפרעות קצב והולכה לבביים, בהתאם לטיפול החירום הדרוש:

 1. הפרעות קצב הדורשות החייאה (גרימת מוות קליני או תסמונת Morgagni-Adams-Stokes).
 2. הפרעות קצב הדורשות טיפול נמרץ (גרימת זעזוע או בצקת ריאות).
 3. הפרעות קצב המחייבות טיפול דחוף (גרימת הפרה של זרימת הדם מערכתית או אזורית, איום המעבר לפרפור חדריית או אסיסטולה, פרקיזמים חוזרים בשיטת דיכוי ידועה).
 4. הפרעות קצב מחייב פיקוח אינטנסיבי לא רק, אלא גם טיפול מתוכנן (אריתמיה הראשונה התרחשו ללא הפרעות משמעותיות קליני מחזור מערכתי או אזורי; הפרעות קצב, שבו טיפול במחלה או המצב הבסיסי הוא בראש סדר עדיפויות).
 5. אריתמיה, המחייבת תיקון של תדירות הצירים של חדרי החדר (פרוקסימות של תדירות עם צורה קבועה של הבהוב או רפרוף פרוזדורי, הפרעות קצב שאינן סובלניות באופן סובייקטיבי).

המעניין ביותר מבחינת טיפול חירום הם הפרות של קצב הלב של שלוש הקבוצות הראשונות. זהו פרפורציה של החדרים, טכיאריאתמיות חד-פעמיות של חדרי הלב, פרקיזמות של הפרעות קצב של רירית והפרעות על-רקעיות עם הפרות חמורות של המודינמיקה מרכזית.

כיצד מוכר הפרעת קצב?

הפרעת קצב הלב מאובחנת בהתאם לתכנית הסטנדרטית: 

 • Anamnesis; 
 • בדיקה - מראה, עור; 
 • אבחון דופק; 
 • אלקטרוקרדיוגרמה, אלקטרוקרדיוגרמה יומית אפשרית (ניטור הולטר) 
 • לעתים רחוקות - בדיקה אלקטרו-פיזית (אלקטרודות מוכנסות לתוך הלב).

למי לפנות?

כיצד מטופלים הפרעות קצב?

הפרעות קצב מטופלות בהתאם לסוג:

טכיקרדיה

ככלל, אינה דורשת אמצעים טיפוליים רציניים ומינויים. מנוחה, מנוחה, סירוב מהרגלים מזיקים, שליטה בטכניקות הרפיה, דבקות בתזונה רציונלית ואורח חיים בריא באופן עקרוני - אלו הן השיטות העיקריות לטיפול בטכיקרדיה. כמו טיפול סימפטומטי, phytogens מרגיע נקבעו, תמיסה של ולריאן (או בצורת טבליה), corvalol. במקרים חמורים יותר, כאשר קצב הלב המהיר הוא תוצאה של התהליכים הפתולוגיים של מערכת הלב וכלי הדם, הרופא יכול לרשום תרופות (verapamil, propranolol). זה גם טוב לקחת תרופות המכילות מגנזיום ואשלגן.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43], [44], [45], [46]

ברדיקרדיה

אם ברדיקרדיה היא נדירה ומתונה, טיפול סימפטומטי נקבע. במצבים חמורים יותר, כאשר bradycardia הוא עורר על ידי פונקציה לא מספקת של שריר הלב, זה שנקבע atenolol, euphyllin, קבוצת אטרופין של סמים. אם הברדיקרדיה מאיימת על חייו של המטופל, מתבצעת בדיקה אלקטרו-אקראית, כולל השתלה.

Extrasystolia

טיפול סימפטומטי מורכב מתרופות מרגיעות ומרגיעות. גם מפגשים של פסיכותרפיה, אימון אוטוגני מוצגים. כדי לטפל פתולוגיות חמורות להשתמש חוסמי בטא (atenolol, metoprolol ואחרים). תרופות אנטי-אריתמיות נבחרות על ידי הרופא, טיפול עצמי במקרה של אבחון מצב זה אינו מקובל.

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51]

פרפור פרוזדורים

טיפול קומבינטורי הוא שנקבע תוך התחשבות באנמנזה, תוצאות מחקרי האבחון. משמש לעתים קרובות electrocardioversion - לשחזר את קצב הלב בעזרת הפרשות חשמליות של תדר מסוים חיצונית, על העור בלב. Cardioversion יכול גם להיות פנימי, כאשר האלקטרודות הן ישירות אל הלב דרך הוורידים.

אריתמיה לעיתים קרובות מלווה את חייהם של רבים מאיתנו. העיקר הוא למצוא את הסיבה האמיתית שלה, לחסל, אם אפשר, את המחלה הבסיסית או לתרגם אותה לצורה של הפוגה מתמשכת. יתר על כן - שמירה על אמצעי מניעה, הקבלה כמובן של תרופות מרשם, אז את הפרות של קצב הלב כמעט נעלמים יכול להתרחש רק על רקע של מתח נפשי חיובי, אשר לא סביר לפגוע בבריאות.

trusted-source[52], [53], [54], [55], [56], [57], [58], [59], [60]

מידע נוסף על הטיפול


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.