^
A
A
A

השחפת נשארת הסכנה העיקרית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

04 November 2016, 09:00

מי מודאג כי הפעולות שננקטו כדי לחסל את מגיפת שחפת אינם יעילים כמו שהם היו צריכים להיות. על פי נתונים חדשים, על הממשלות לשפר את אמצעי המניעה, את שיטות הגילוי והטיפול במחלה. היעדים הגלובליים כוללים הפחתת תמותת השחפת ב -90%, הפחתת זיהומים חדשים ב -80%. לדברי מרגרט צ 'אן, המנהל הכללי של ארגון הבריאות העולמי, התפשטות המחלה המדבקת ממשיכה לחרוג מהפעולות שננקטו על ידי המדינות כדי לשפר את המצב מחייב את העבודה מחוזקת ומתואמת של כל המדינות.

מומחים ציינו כי אחת הבעיות היא אי-שוויון בין מדינות, כאשר רמת הגישה של החולים לאבחון וטיפול שונה משמעותית.

המאמצים להילחם בשחפת סייעו להציל יותר מ -3 מיליון חיים בשנת 2015, אך נתוני מעקב אפידמיולוגיים מצביעים על התפשטות מהירה של המחלה.

במהלך השנה האחרונה, יותר מ -10 מיליון אנשים נדבקו בעולם, יותר ממחצית מהמקרים החדשים היו בפקיסטן, הודו, דרום אפריקה, אינדונזיה הודו, סין, כ -2 מיליון בני אדם מתו. מאז שנת 2000, שיעור התמותה משחפת ירד ב -22%, אך עדיין המחלה ממשיכה לתפוס עמדה מובילה עבור הגורמים העיקריים למוות, בנוסף, יותר אנשים מתו מדלקת מאשר HIV או מלריה.

הבעיה העיקרית היא עדיין אבחנה - זיהוי בטרם עת של חולים מוביל להתפשטות של זיהום. כמו כן צוין כי צורה של שחפת התרופה מאיימת על מערכת הבריאות כולה. בעיקרון, טופס זה נמצא בהודו, רוסיה, סין. בעיות אבחון למנוע אימוץ אמצעים מתאימים עבור שחפת תרופות, בשנה האחרונה רק 5 חולים עם טופס זה קיבל את הטיפול הדרוש .

כמו כן ראוי לציין שיעורי הריפוי - בקנה מידה עולמי, הם אינם גבוהים בהרבה מ -50%.

ב WHO ציינו כי כדי להציל את האנושות מן המגיפה להשתמש בדיקות מהירות, תרופות חדשות. השקעות ופעולות אינן מספיקות היום ואנשים מתחילים להבין מה ההתנגדות למיקרוביאלים מובילה.

במהלך השנה האחרונה, לא כל צורך היה מסוגל לגשת טיפול התערבות מונעת. כל זה נגרם על ידי חוסר כספים כדי להילחם במגיפה של שחפת. בארצות הברית, על מנת להקצות את הסכום הדרוש, יש צורך להגדיל את ההכנסה על ידי 2 מיליארד דולר, אחרת ב 3-4 שנים המצב עלול להחמיר. כמו כן, כדי לערוך מחקר על תרופות חדשות, שיטות אבחון, חיסונים מונעים, נדרשים עוד מיליארד דולר בשנה, אך אין מספיק משאבים ליישם את כל הפעילויות המתוכננות.

ארגון הבריאות העולמי הזכיר למדינות כי חשוב להבטיח את הכיסוי המקסימלי של שירותי הבריאות, כדי להגדיל את מימון בריאות הציבור, במיוחד במדינות בהן יש שיעורי זיהום גבוהים ומוות משחפת.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.