^
A
A
A

בשם האמצעי היעיל ביותר של נשירת שיער

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

23 October 2012, 15:31

בעיה זו יכולה לענות גם גברים וגם נשים, זה לא מקובל לדבר על זה, אבל זה עדיין קיים ודורש טיפול. בואו להבין מדוע נשירת שיער מתרחשת , מה זה קשור, ואילו סוגים של טיפולים קיימים.

לפי סקרים סוציולוגיים, 38% מהנשים ו -66% מהגברים סובלים מאלופציה.

אנשים להתמודד עם בעיה זו מסיבות שונות. זה יכול להיות אובדן שיער לאחר הלידה, גיל המעבר, מחלות שונות, הקרנות או תרופות. עם זאת, ככלל, לאחר זמן מה הכל חוזר נומה צמיחת השיער הרגיל משוחזר. אם נשירת שיער אינה קשורה עם הסיבות הנ"ל, אז ביקור הטריכולוג הוא בלתי נמנע. בהתאם לבדיקה הראשונית, הרופא ייתן הפניה למסירת בדיקות כדי לדעת מה בדיוק גרם לאובדן שיער.

אם הסיבה היא חוסר איזון הורמונלי - androgenetic alopecia, או מחסור של חומרים מזינים, אז הרופא יכול לרשום תרופות לתקן את כשלים אלה בגוף.

מינוקסידיל

Minoxidil מתאים לגברים ולנשים כאחד. תרופה זו מוחלת ישירות על הקרקפת כדי לעורר את הצמיחה של זקיקי השיער. בעזרת תרופה זו, נשירת שיער מאטה ואפילו שערות חדשות מופיעות. ההשפעה של התרופה מתבטאת בצורה הטובה ביותר באזור הקודקוד. עם זאת, אתה צריך לנקוט באמצעי זהירות ולא לתפוס כאשר החלת העור על הפנים והצוואר, אחרת זה יוביל את המראה של השיער במקומות לא רצויים. הטיפול בתרופה זו דורש שימוש ממושך.

פינאסטריד

תרופה זו מכוונת את ההורמון טסטוסטרון ואת הפסקת ההמרה שלה לתוך דיהידרוטסטוסטרון - מטבוליט של טסטוסטרון. זה מבטיח את החזרת הכוח המקורי של זקיקי השיער. תרופה זו היא בטוחה לא רק לגברים, אלא גם עבור נשים במהלך גיל המעבר.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

הגשת בקשה

כמו Finasteride, הפעולה של dudasteride מכוונת לחסימת המטבוליטים של הטסטוסטרון. תוצאות המחקר של מדענים מראים כי קליטת תרופה זו משפיעה לחיוב על מצב השיער באופן כללי, ומפחיתה גם את מספר מוקדי האלופציה. Dutasteride מסוגל, בניגוד לתרופות אחרות נגד נשירת שיער, לחסום את שתי צורות של dehydrotestosterone, מה שהופך אותו יעיל יותר מאשר אמצעים אחרים.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

בימאטופרוסט

ביסודו של דבר, תרופה זו משמשת לשיפור צמיחת השיער. עם זאת, האפקטיביות שלה ביחס נשירת שיער על הראש עדיין לא הוקמה.

אם אתם סובלים מאלופציה מוקדמת - מחלה נדירה למדי, אז המצב כאן קצת יותר מסובך. מחלה זו מאופיינת בגילויים בלתי צפויים: היא יכולה להימשך תקופה ארוכה של זמן ולהוביל להתקרחות מלאה בחלקים בודדים של הגוף והראש, או שהוא עלול פתאום לעצור, ואז להתחיל שוב. עם התקרחות מוקדמת, השיער האנושי, כביכול, חי לבד, ואז עוזב את הראש, ואז גדל שוב.

Alopecia Areata

למרבה הצער, אין תרופה כזו יכול במהירות וביעילות לעצור את התהליך הזה, אבל יש מספר דרכים שבהן אתה יכול להשיג השפעה כלשהי.

  • יישום של immunosuppressors ספציפיים;
  • חשיפה ישירה לזקיקי השיער;
  • טיפול ניסיוני;
  • סוגי טיפול לא מסורתיים.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.