^
A
A
A

Alopecia androgenetic

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Alopecia androgenetic (syn: כרגיל, התקרחות מוקדמת) היא תופעה פיזיולוגית של הזדקנות אצל אנשים נטייה גנטית.

Alopecia יכול להיות מורגש אצל גברים בריאים על ידי גיל 17 ו נשים בריאות על ידי 25-30 שנים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

פתוגנזה

התפקיד של אנדרוגנים בפיתוח של התקרחות נורמלית מוכרת אוניברסלית. הגורם השני של הפתוגנזה הוא נטייה גנטית (זקן רגיש אנדרוגן). השלישי הוא השינוי במאזן האנזימים המעורבים בחילוף החומרים של אנדרוגנים. אנזים 5-alpha רדוקטאז מזרז את ההמרה של טסטוסטרון כדי dihydrotestosterone. כתוצאה ממגע של דיהידרוטסטוסטרון עם קולטני זקיק, תהליך של מזעור הדרגתית של השיער כלול. אנזים ארומטאז מבצע את ההמרה של אנדרוגנים לאסטרוגנים, שיש להם אפקט אנטי-אנדרוגני. אתה גם לא יכול לכלול את תפקידם של תנאי החיים, את אופי התזונה וגורמים אחרים המאיצים את תהליך ההזדקנות של האורגניזם כולו.

פטומורפולוגיה

באזור alopecia, רוב הזקיקים הם קצרים, מופחתים בגודל.

סימפטומים של אנדרוגנציה alopecia

הסימן הקליני העיקרי הוא השינוי בשיער הטרמינל דק יותר, קצר ופחות פיגמנט. התהליך מלווה על ידי קיצור של שלב Anagen, ובהתאם, עלייה בכמות השלב בשלב הטלוגן. כמה זקיקים מתעכבים עם הכניסה לשלב אנאגן, הפיות שלהם נראים ריקים.

אצל גברים, קרחת מתחיל עם שינוי באזור קו השיער, המצח הופך גבוה יותר. בהדרגה מעמיקים את הכתמים הקירחיים, יש שיער דליל, ואחר כך כתם קירח באזור הקודש. באזורים לרוחב האחורי של הקרקפת, השיער נשמר (זקיקי אנדרוגן)

אצל נשים, קו השיער הקדמי של צמיחת השיער בדרך כלל אינו משתנה, יש דיפוז שיער דליל באזור הקדמי הקדמי, אופי ההתרחבות של החלק המרכזי. שיעור השינויים הללו גדל כאשר נטילת גלולות למניעת הריון פרוגסטרון ואחרי הופעת גיל המעבר. נשים עם התקדמות מהירה של נשירת שיער, כמו גם ההתחלה ההדרגתית של התקרחות, בשילוב עם כאבי מחזור, שעירות ואקנה, דורשות בחינה כדי לקבוע את סיבת היפראנדרוגניזם.

זה כבר זמן רב לראות את הקשר של baldness הרגיל סבוראה, אשר באה לידי ביטוי בשימוש במונח "סבוריאה alopecia" כמילה נרדפת עבור התקרחות רגילה. זה ידוע כי כמות של שומן מופרש נשלט גם על ידי dihydrotestosterone.

אבחון

שיטה אובייקטיבית לאבחון התקרחות נורמלית היא בדיקה טריקוגרפית - מיקרוסקופית של שיער רחוק. באזור הקדמי הקדמי, כמות מוגברת של שיער מזוהה בשלב הטלוגן, ובהתאם, ירידה במדד anagen / telogen (בדרך כלל בשעה 9: 1); יש גם שיער דיסטרופי.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10]

למי לפנות?

טיפול באנדופציה אנדרוגנטית

הטיפול של andopetic alopecia צריך להיות המשך, הפסקת הטיפול מוביל לחידוש נשירת שיער. בטיפול בחומרים המשמשים דיכוי שפעת האנדרוגנים או על ידי עיכוב הפעילות של 5-alfareduktazy או אנדרוגן קולטני מצור ברקמות היעד, בין אם על ידי הגדלת הייצור של מחייב rormony מין גלובולין.

בין האמצעים היעילים של הטיפול החיצוני יש לציין קרמים המכילים תמציות של עשבי תיבול עם פעילות אנטי אנדרוגנית (Chronicity, Trichostim, 101G). ב -30% מהחולים, שיפור קליני משמעותי גורם לפתרון של 2% (5%) של Vasodilator - מינוקסידיל (Regaine et al).

לקבלת טיפול כללי של baldness משותף אצל גברים finasteride הוא prescribed, מעכב של 5-alpha-reductase, במינון של 1 מ"ג ליום (פרופסיה). בטיפול הכללי של התקרחות בנשים, cyproterone acetate יעיל. מאז התרופה יש אפקט אנטי אסטרוגני, ניהול בו זמנית של האסטרוגן הוא הכרחי. בהקשר זה, מגיע לתשומת לב משולבת אמצעי מניעה אוראלי - תרופות דיאן 35 ו Silest. יש לזכור כי אנטי-אנדרוגנים מערכתיים יש תופעות לוואי חמורות, ולכן המטרה שלהם כדי למנוע, למעשה, פגם קוסמטי יש לשקול בזהירות.

במקרה של קרחת בולטת, שיטת הבחירה היא תיקון כירורגי, אשר מורכב בהשתלות של זקיקי אנדרוגן עמיד מאזורים של שיער דליל או alopecia; בעוד החולה צריך להמשיך להשתמש בתרופות שמונעות את אובדן השיער הרגיש אנדרוגן. שיטות טיפול פיזיוטרפיות משמשות כאמצעי עזר.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.