^

בריאות

זמן קרישת הדם (על ידי suharev)

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

זמן קרישה דם (על פי Sukharev) הוא בדיקת דם פשוטה למדי, אשר נלקח מתוך אצבע. כשלעצמה, גורם קרישה נדרש כדי להעריך את מצב האנזימים, אבל זה לא מידע על מנגנוני ההפרה שלה.

באופן כללי, תהליך הקרישה מראה עד כמה הגוף יכול להגן על עצמו, כולל אובדן דם. קרישה ישירות תלוי בתפקוד של האנדוקרינית, כמו גם את מערכת העצבים. כדי לקבוע את הסטטוס וההערכה של hemostasis (מערכת קרישה משותפת), coagulogram הוא prescribed כי יש מספר אינדיקטורים, כולל זמן קרישה דם (על פי Sukharev).

למעשה, השיטה של Sukharev מאפשרת להעריך את המרווח בין איסוף הדם לבין תחילת העיבוי, או ליתר דיוק את המראה של פיברין (קריש).

בעבר, יותר משלושים שיטות לקביעת קרישה היו בשימוש ברפואה, כיום רק שתי מעבדות משמשות, הכי אמין ואינפורמטיבי - על פי Sukharev ושיטת Lee-White. השיטה של Sukharev קובעת את הזמן של קרישה דם רק נימי, ושיטת לי לבן הוא רק ורידי. זה ההבדל שלהם, ובדרך כלל, שתי השיטות האלה הן אינפורמטיביות מספיק, ובלעדיהן אי אפשר לקבל תמונה הומיאוסטית מלאה.

הכנה לניתוח זה אינה נדרשת, בנוסף לעובדה שהדגימה מבוצעת בבוקר ובקיבה ריקה. מ נוזלים, אתה יכול רק להשתמש במים, שכן כל מיני juices, כמו גם תה או קפה, יכול לעוות את התמונה של coagulogram. ההליך עצמו לוקח מעט מאוד זמן.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

כיצד הקוגואולוגרמה קובעת את זמן הקרישה (על פי Sukharev)?

החומר עבור המחקר הוא כמות קטנה של דם מאצבע המטופל. הדם ממוקם בחצובה מיוחדת, מה שנקרא Panchenkov של המנגנון. מאז הירידה הראשונה יכולה להכיל נוזל רקמות, רק מנות הבאות נבדקות, ואת הטיפה הראשונה ספוגה ושפשף את האצבע.

החומר מודפס בכלי מיוחד - נימי, אשר נוטה בקצב מסוים או שמאלה או ימינה בזווית מסוימת. סטופר מזהה את הזמן שבו הדם מפסיק לנוע בחופשיות בתוך כלי השיט, כלומר, הוא מתחיל להקריש. הזמן של קרישת הדם (על פי Sukharev) הוא בדרך כלל: תחילת היווצרות פיברין מ 30 עד 120 שניות, סוף התהליך מ 3 עד 5 דקות.

יש לציין כי התוצאות, כלומר, הזמן של קרישה דם (על פי Sukharev) יכול להשתנות בהתאם לסמים אדם נבדק. לדוגמה, התקופה מהיווצרות הפיברין ועד סוף תהליך הקרישה יכולה להיות מוגברת בשל השימוש בנוגדי קרישה (warfarin, fractiparin ואחרים). כמו כן להגביר את זמן קרישה של פתולוגיה בכבד או מחלות חמורות יותר, כגון המופיליה.

זמן קרישה (על פי Sukharev) יכול להיות הרבה יותר נמוך מהרגיל, ככלל זה קורה אצל נשים נטילת גלולות למניעת הריון, זה אפשרי גם עם אובדן דם גדול.

יש לקחת בחשבון כי קרישה ניתן להגדיל בשל העובדה כי בגוף החלו להיווצר בכמויות גדולות של פרוטומבינאז. כל המידע על הזמן ועל קצב הזרימה של זרימת הדם נדרש בעיקר עבור הרופא כדי להבהיר את האבחון ולפקח על יעילות הטיפול. בכל מקרה, הפרשנות של אינדיקטור מורכב כזה היא המשימה של מומחה, לא החולה עצמו.

דם קרישת זמן (Sukharev) - הוא אחת דרכים לזהות את שלבי תהליך מורכב אנזימטי כאשר פיברינוגן, מסיס בסביבות רגילות, הופך טופס מסיס, כמו אמצעי זמני זה מלא תפקיד חשוב מאוד בפרשנות של קרישה בכלל.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.