^

בריאות

משך הדימום (לפי הדוכס)

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

משך הדימום (על פי הדוכס) הוא טכניקה ספציפית להערכת מצב של מערכת הדם, ליתר דיוק - כלי. בדרך כלל, על פי שיטה זו, התקופה מתחילתו ועד לעצירה של אובדן דם צריך להיות לא יותר משלוש דקות.

ההמוסטאזיס הוא תפקיד חשוב מאוד, קומפלקס ביולוגי שלם, שמטרתו לעצור את הדם בזמן, כך שהגוף אינו מאבד אותו מעל לנורמה הפיזיולוגית. על ידי מנגנונים של תקנה של דימום, המוסטאזיס מחולק טסיות דם או ראשוני ומשני, קרישה נכונה של זרימת הדם.

משך הדימום (לפי הדוכס) הוא הערכה של מצב של טרומבוציטס. אם קירות כלי הדם ניזוקו, אז באופן אידיאלי טסיות צריך להיות מופעל מיד להשתתף קרישה - hemocoagulation. כלי עם גמישות נורמלית spasmodiruyutsya ו טסיות מצטברות סתומים (צבירה - הדבקה, תאים clumping). לפיכך, הספינה סגורה על ידי המבנה העיקרי, חשוב מאוד, אשר נקרא "פקקת לבנה".

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

כיצד מתבצעת הדגימה?

לעתים קרובות משך הדימום (על פי הדוכס) מתבצע על ידי מחט מיוחדת, זה נקרא גם מחט של פרנק. זה מורכב גוף חלול עם ההדק. מצד אחד, המחט יש צימוד למעיין, ומצד שני טיפ קטן. המחט של עיצוב זה נוח מאוד, שכן טכנאי המעבדה יכול לווסת את העומק המדויק של לנקב. בעזרת לחיצה על ההדק, כאשר האביב הוא הזדקף, נקב קטן מאוד נעשה. מבחן Duque מספק גדר של לא יותר מ 1 מ"ל של חומר, כלומר, דם. נקב נעשית באצבע, לרוב באלם, או באוזן.

האם יש דרכים חלופיות לקבוע את משך הדימום?

משך הדימום (לפי הדוכס) אינו השיטה היחידה במכלול האבחון המודרני. לעתים קרובות, במקום להפחיד את האונה של האוזן האנושית, טכנאי מעבדה משתמשים בשיטות מתוחכמות ורגישות יותר. קשיים מתעוררים באופן מלאכותי עבור יציאת ורידי - קיפאון (לעתים קרובות בעזרת מכשיר לניטור לחץ דם), ולאחר מכן נקב הוא עשה באזור העליון של האמה על ידי הצלקת. טיפות מיוחדות של דם הם טפטפו כל 20-30 שניות עם מגבונים סטריליים מיוחדים. בדרך כלל, אחרי שלוש דקות על המפית האחרונה, הכתמים הופכים קטנים, ואחרי עוד שתי דקות הדימום מפסיק.

עם זאת, משך הדימום (על פי הדוכס) כשיטה, שנבדקה על ידי המאה, יש את הזכות להתקיים. יתר על כן, מאות מעבדות להמשיך להשתמש במבחן זה, ורופאים משמשים לבטוח בטכניקה זו, באמצעות חישובים כדי להבהיר את האבחון ולהתאים אמצעים טיפוליים.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

בעזרת אילו אינדיקטורים הוא hemostasis העיקרי מוערך?

בנוסף, כפי שנקבע על ידי משך הדימום (על פי הדוכס), פעילות טסיות מוערכת גם באמצעות:

  • חישוב מספר הטסיות;
  • חישוב נוסחת טסיות ספציפית;
  • הערכות של צבירה של אדנוזין diphosphate (ADP) וטסיות;
  • הערכת היכולת של טסיות לצבור קולגן;
  • קביעת האפשרות של טסיות לצבור אדרנלין;
  • הערכות הקרישה הן פעילות גורם פון וילברנד.

שיטת קביעת הזמן שבו נוצרה חסימה של כלי נפץ פותחה על ידי המדען האמריקאי, הפתולוג ויליאם דיוק בתחילת המאה ה -20. מוקדם יותר, המדגם נלקח על ידי צלקת או מחט דקה מן האוזן, מאוחר יותר - מתוך אצבע.

איך משוער משך הדימום (לפי הדוכס)?

ההמוסטאזיס הרגיל מסוגל להתמודד עם איבוד דם, כך הוא יותר מיקרוסקופי, תוך שתיים או שלוש דקות. אם הקרישה מתעכבת, בהתאמה, ואת משך הדימום (על פי הדוכס) יהיה גדול יותר. זה עשוי להצביע על רקע של אינדיקטורים אחרים החורגים מהנורמה, על פתולוגיות הכבד, המופיליה ומחלות אחרות. יש לציין כי התקופה הנמדדת עשויה להיות תלויה באתר דגימת הדם - קצה האצבע או האוזן.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.