Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

יוגה לעקמת של 1, 2, 3 מעלות

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021

עקמת היא אחת הפתולוגיות השכיחות ביותר בעמוד השדרה. זה לא סתם פגם ביציבה: עקמומיות עמוד השדרה מובילה לשיבוש פעילותם של איברים פנימיים. שיטות לא ניתוחיות לטיפול בעקמת מכוונות לרוב לבנייה מחדש של עמוד השדרה, לרוב על ידי הרפיית שרירים או מתיחת שרירים או רצועות. [1

ישנם רופאים המשתמשים בשיטות טיפול לעקמת כמו רירית עקב, פיזיותרפיה, טיפול ידני, גירוי חשמלי, דיקור סיני, פילאטיס ויוגה. [2]

מחקרים המעריכים את יעילותן של שיטות טיפול משקמות ושמרניות אחרות מנוגדות, ולכן יש לראות בתוצאותיהם לא חד משמעיות. [3],  [4] מחקרים קטנים אחדים גישות אופטימיות כמו יוגה. [5], [6]

יוגה לטיפול בעקמת מטופלת באופן שונה, מכיוון שלא מדובר רק בחינוך גופני, זוהי דוקטרינה שלמה שמשנה את השקפת עולמם של אנשים. האם שיעורי יוגה יכולים ליישר את ציר עמוד השדרה או שעדיף להשתמש בתרגולים אחרים?

עקמת היא מצב בו נצפה עקמומיות רוחבית של עמוד השדרה. א-סימטריה זו מימין לשמאל מלווה לרוב ברכיב סיבובי ו / או קיפוטי. [7]

עקמת משפיעה על 2% עד 3% מהאוכלוסייה, או לפי הערכות 6 עד 9 מיליון אנשים בארצות הברית. ההתקדמות הרפואית והמונעת בתחום שחפת ופוליו שינו את הסטטיסטיקות, כך שכעת למעלה מ- 80% מהמקרים הם אידיופטיים. [8] נכון לעכשיו, מרבית העקמת מתפתחת כבר בינקות או בגיל הרך. למרות שהוא נמצא בדרך כלל בין הגילאים 10-15, הוא בדרך כלל מתחיל הרבה יותר מוקדם, והוא נפוץ באותה מידה בקרב גברים ונשים במהלך הופעתו. [9] עקמת ניוונית אצל מבוגרים מתרחשת כתוצאה משילוב של גיל והידרדרות עמוד השדרה, לרוב עם הופעתם לאחר 40 שנה. זה יכול להיות בגלל אוסטאופורוזיס. [10]

האם ניתן לעשות יוגה בעזרת עקמת?

בחיפוש אחר ריפוי, המטופלים מעוניינים בשאלה האם ניתן לעשות יוגה בעזרת עקמת? אם התעמלות היא חלק מטיפול מורכב, אז איזו מערכת אימונים יעילה יותר: יוגה אקזוטית לעקמת או משהו מסורתי יותר?

 • הדוקטרינה נולדה בהודו העתיקה, וריאציות מודרניות אינן שונות במהותן. השיעורים מכוונים לשיפור מוסרי ולהחלמה גופנית.

תרגול היוגה הוא תהליך טבעי של שיקום ומספק את הדינמיקה הרצויה על ידי הפעלת משאבי הגוף. האפשרות הנפוצה ביותר היא האטה יוגה. מהותו היא היכולת להרפות את הגוף ולהשיג נפש רגועה. בזכות תוכנית מעוצבת היטב, עמוד השדרה מתיישר והתקדמות הפתולוגיה נפסקת.

 • ההשפעה הטובה ביותר של טיפול יוגי נצפתה עם עקומות של התואר הראשון והשני.

בשלב השלישי נצפה גם שיפור לאחר שיעורים; חשוב למטופל עם אבחנה זו להתגבר על הפחד מהכאב הבלתי נמנע המלווה מצב זה. אימון מוצג גם עבור פציעות המובילות לעקמת ציר עמוד השדרה. בעזרת תוכנית שיקום שנבחרה היטב מושגות תוצאות חיוביות: תרגילים מיוחדים מחזקים את שרירי עמוד השדרה, מקלים על התכווצויות, מניחים את החוליות (במובן המילולי של המילים) ומחזירים את גמישות הרצועות.

יוגה עוזרת לחולי עקמת לייצב שרירים חלשים; הגדל את טווח הנשימה; לשפר את היציבה בזמן עמידה, ישיבה ושכב; לחזק ולהאריך את עמוד השדרה באמצעות תנוחות מיוחדות המשמשות כמתח. [11]

המערכת שבה מבצעים תרגילים לגמישות הגוף דורשת שימוש במאמצים גופניים ונפשיים נקראת האטה יוגה. היא מלמדת שכל אסאנה משפיעה על איברים בודדים. מבלי להתעמק במורכבות של התורות שלא ניתן לתאר בטקסט קצר, הבה נתעכב בשאלת היוגה יוגה בעקמת.

לשיעורים במערכת היוגה השפעה מרפאת - אומרים אנשים העוסקים בשיעורים במשך זמן רב. חולים לא רק מחלימים, אלא גם נעשים חביבים יותר, נקיים יותר מבחינה מוסרית - במילה אחת, מאושרים יותר.

 • אחרי הכל, הדוקטרינה העתיקה מכוונת למצוא הרמוניה, שלמות, שלום בנפש. אבל האם אין זו הרגשת אושר?

זוהי האופציה של יוגה לעקמת נבחרת לבטיחות ובמחיר סביר. בנוסף ליישור עמוד השדרה, היתרונות של הטכניקה מתבטאים באופן הבא:

 • משפר את הרווחה;
 • משמעת את הגוף ואת הרגשות;
 • מתנגד לסטרס;
 • הופך את האדם לחזק מכל הבחינות.

מתנצלות על הוראה אומרות שהשיטה מגדילה את היכולות האינטלקטואליות של האדם, מקדמת שחיקה ולמידה מהירה. האדם משוחרר מהבלוקים - וזה אומר המון. הבעיות והגורמים להם מתבטלות, יש זמן להתגשמות חלום ישן, הגשמת תחביבים וכישרונות נסתרים, ההזדמנות והרצון להתבונן על עצמו מהצד.

 • האדם מפתח את הגוף והנפש "מרשה לעצמו" להיות חופשי, בריא ומאושר.

זה אידיאלי. איך זה מתברר תלוי קודם כל באדם הסובל מבעיות בעמוד השדרה. ומכריע בפועל הוא ההתאמה לתוצאה.

אינדיקציות

יוגה היא מערכת שלמה, כמעט דת, המשלבת שאיפות פיזיות ורוחניות. יוגה היא אחת משיטות הסגפנות הדתית והרוחנית הקשורה להינדואיזם. על מנת שהיוגה תהיה יעילה בעקמת, על המטופל לקבל את ההוראה כולה, ולא רק בחלק הנוגע לצד הפיזי. זה דורש מאמץ רב, משמעת, קיום של מספר תנאים שלא תמיד תואמים את אורח חייו הקודם של האדם. 

מחוץ להודו, יוגה ידועה בכינויה האטה יוגה אסאנה (יציבה) או בעצם סוג של פעילות גופנית. לאחרונה הפופולריות של היוגה הגיעה לארצות הברית, שכן נטען כי היוגה יעילה בטיפול בעקמת. בגלל זה, היוגה הפכה לאופציה טיפולית פופולרית בתחום האורתופדי הפרטי. [12]

בשנת 2012, ביקורות של Cochrane הצהירו כי אינן יכולות להעריך יוגה מכיוון שלא הייתה שום בקרה אקראית או מחקר פרוספקטיבי מבוקר או המקבילה שלה. [13], [14]

ליוגה אפשרויות רבות. יוגה של האטה מודרנית נקראת אימונים לשיפור השליטה בגופכם. זה כמו הצעד הראשון לשלמות, ואחריו צעדים עדינים יותר.

 • המומחים משייכים את שפע הסגנונות החדשים לעובדה שבתי ספר ליוגה מונחים על בסיס מסחרי בימינו, ושמות סגנוניים רועשים או מסתוריים נקראים לפתור באופן בנאלי קהל לקוחות בריא לחלוטין פיזית.

בנוסף לעקמת ובעיות עמוד שדרה דומות, האינדיקציות הרפואיות ליוגה הינן כדלקמן:

 • דלקת פרקים, דלקת פרקים;
 • דיסטוניה צמחונית, אסתניה;
 • תסמונת עייפות כרונית וחרדה;
 • נדודי שינה, לחץ פנימי;
 • השלכות של לחץ ממושך.

התוויות נגד

מרבית אירועי הלוואי הקשורים ליוגה משפיעים על מערכות השלד והשרירים, העצבים או הראייה. [15]

כמו כל תרגול גופני או נפשי אחר, היוגה אינה חסרת סיכון. עם זאת, בהתחשב במספר הרב של מתרגלים ברחבי העולם,  [16] דווח רק על מעט סיבוכים חמורים יחסית בקרב אנשים בריאים. לכן אין צורך להכשיל את תרגול היוגה עבור אנשים בריאים. עם זאת, אין לתרגל יוגה כתחרות וכי מורים ותלמידי יוגה לעולם לא צריכים להכריח את עצמם (או את תלמידיהם) לחרוג מיכולתם. על מתחילים להימנע מתנוחות מורכבות, כמו עמדת ראש או תנוחת לוטוס, כמו גם מטכניקות נשימה מתקדמות כמו קפלבטי. יתכן שיהיה צורך להימנע לחלוטין ממנהגים כמו הקאות מרצון. אין לתרגל יוגה בהשפעת חומרים פסיכואקטיביים.

ישנן התוויות נגד זמניות וקבועות. אינך יכול לכלול יוגה בטיפול מורכב בעקמת מדרגה 4 ועם החמרת התהליך. התוויות נגד אחרות:

 • כאבי גב עזים;
 • זיהומים
 • בעיות לב וכלי דם, יתר לחץ דם;
 • נוירוזה, פגיעה מוחית טראומטית;
 • הפרעות נפשיות;
 • גידולים ממאירים;
 • אבני מרה.

התוויות נגד זמניות קיימות בתקופה שלאחר הניתוח, במצבים קשים, עייפות קשה, חום, כאשר המטופל אינו מסוגל פיזית לעמוד בעומס, להיות פעיל ולבצע אסאנות.

עם זאת, חלק מהמומחים בטוחים כי אין אינדיקציות מוחלטות או התוויות נגד. הכל יחסי ותלוי בצירוף מקרים של גורמים בכל מקרה.

מֶשֶׁך

התוצאה המהירה של עשיית יוגה עם עקמת היא מקטגוריית המשאלות הטובות. טכניקה לא שגרתית דורשת התמדה, מאמץ, ריכוז בכיתה. משמעת ברורה היא חובה להצלחה ביוגה.

משך האימון הנדרש להשגת התוצאה נקבע על ידי הרופא. משך הזמן של כל אסאנה נקבע בתחילה: תלוי במורכבות המדינה, כל תנוחת הגוף מוחזקת במשך 10-20 שניות, חוזרת על עצמה 2-3 פעמים ברציפות.

 • ראשית, התרגיל נשלט על ידי המאמן, ואז מתאפשר לעבוד באופן עצמאי, בבית.

התוצאות הצפויות מדווחות לאחר חודשיים של תרגול. על פי נתונים סטטיסטיים זמינים, בממוצע, העקמומיות בתקופה זו פוחתת ב 30-40%. זה תלוי בהתמדה ובזמן שבילה על מחצלת האימונים. בשיעורים של 10-15 דקות, לרוב האנשים יש התאמה של 30%. אלו שמתאמנים מדי יום במשך שעה או יותר, באותה תקופה, משיגים שיפור של 40 אחוזים.

תדירות

הרפואה הרשמית אינה מכירה בתועלת הטיפולית של היוגה. ההפך, הרפואה המזרחית, רואה בכך שימוש בשלושת השלבים הראשונים של עקמת. זה מאושר על ידי תרגול: מומחים וחולים מדברים על התוצאות החיוביות של התעמלות עם שימוש באסנות למתיחות והרפיה.

 • ניתן לרפא לחלוטין את הבעיה בשלב מוקדם, וניתן לייצב בעיה מוזנחת, ולמנוע התקדמות והסבירות לסיבוכים.

עשיית יוגה לצורך עקמת מרמזת על שיטתיות וסדירות. ככל שהם מבוצעים בחריצות רבה יותר, כך מתקבלת התוצאה מוקדם יותר, כלומר הסימטריה של עמוד השדרה. הנתונים הסטטיסטיים הבאים מוצגים בפרסומים: ביצוע תדירות יומית לפי שעה למשך חודשיים, משיג שיפור (כלומר יישור עקמומיות עמוד השדרה) ב- 40%.

 • עם זאת, אין לשכוח כי עקמת אינה מתפתחת על פי דפוסים טיפוסיים, אלא באופן אינדיבידואלי. לא רק ציר עמוד השדרה נעקר: החזה מעוות, שרירי הגפיים העליונות, כל הגוף.

הכל כל כך אינדיבידואלי עד שאי אפשר לקחת בחשבון את כל התכונות. לכן יש להימנע מתרגילים אינטנסיביים מדי ודינמיים כדי לא להחמיר את המצב. באשר לאסאנות סטטיות, הן מועילות לביצוע תכוף - מכיוון שהם מרפים ומשחזרים שרירים, מאמנים נשימה, מעוררים אספקת דם ותזונה באזור זה.

בהדרגה חוזרים על החוליות למקומן, הסימטריה משוחזרת, תפקוד האיברים הפנימיים חוזר לקדמותו. אדם נהיה רגוע יותר, ערני יותר, ישן כרגיל והרגל בריא של ניטור יציבה ונשימה בדרך כלל נשאר לנצח.

תיאור התרגיל

עליך להתחיל יוגה עם עקמת לאחר התייעצות עם רופאים ופיתוח מערכת תרגילים פרטנית. המטרה העיקרית של התרגול היא למנוע את החמרה ואת ההתקדמות של התהליך הפתולוגי.

 • מצד המטופל חשובה גישה מודעת לעבודת הגוף, נשימה, הרפיה בשלב הסופי של השיעורים. נדרשת הכשרה שיטתית.

ללא קשר לסוג עקמת, הטכניקה לא צריכה להעמיס על עמוד השדרה. אתה צריך להתחיל עם אחד פשוט להכין בצורה חלקה גב שביר. הוסף את האסאנה הבאה בהדרגה. אל תשתמש בסטיות כוח, פיתולים, אסאנות הפוכות, אימונים מתישים ארוכים.

יש להבטיח כי המבנים האנטומיים של הגוף נמצאים בסימטריה ביחס לעמוד השדרה. החזה נפרס, הבטן והישבן נמשכים פנימה. נשימות בטן. כל אסאנה מבוצעת בשאיפה ונשיפה.

תחושת אי נוחות זמנית לא אמורה להוות מכשול. זה תקין, כמו גם העובדה שבמהלך השיעורים אתה שומע צלילי לחיצה: חוליות אלה נופלות על מקומן, מיישרות את עמוד השדרה. אחרי שהאסאנה מסתיימת, אתה צריך למשוך אותה.

מחקר אחד השתמש בשינוי קטן של התנוחה הקלאסית בסרגל הצד של איינגר, במסגרתה הונחו המטופלים להעלות את צלעותיהם, שאיננה חלק מהטכניקה הקלאסית של איינגר. [17] כיפולים מורכבים או "בצורת S" תוקנו על ידי הוספת תנוחת חיזוק נגדית שני, שכללה להחזיק את הרגל החופשית ביד החופשית ולדחוף את החלק הזה בעמוד השדרה, בדרך כלל עמוד השדרה הצווארי, עד למעלה. [18]

יוגה לעקמת של התואר הראשון

עקמת הינה מולדת ונרכשת. בהתאם לעקומה נבדלים 4 שלבים, ולפי לוקליזציה - בית החזה, צוואר הרחם, המותני. לפי כיוון - ימין ושמאל.

 • זו בעיקר בעיה עבור תלמידי בית הספר שהשלד שלהם צומח במהירות. אך מבוגרים מתמודדים עם פתולוגיה כזו.

פעילות נמוכה, שרירים לא מפותחים, פציעות, הרגלים לא בריאים, תזונה לקויה עם מחסור בסידן - כל אחת מהסיבות הללו, ולעתים קרובות יותר המתחם יכול לגרום למידת עקמומיות.

דרגת העקמומיות הראשונה נחשבת כגרסה של הנורמה, פגם קוסמטי. עקמומיות זו היא עד 10 מעלות, ויזואלית כמעט ולא מורגשת. מבט מקרוב מגלה רק א-סימטריה קלה של השכמות והכתפיים.

 • יוגה לעקמת בשלב זה מצוינת, אך אינה חובה, מכיוון שהמום אינו מוביל לתפקוד לקוי של איברים פנימיים.

יוגה לעקמת של התואר הראשון מותרת כתרגילים טיפוליים, כמו גם למניעת הישנות. תרגול היוגים מסוגל לשפר לא רק את עמוד השדרה, אלא גם את הגוף בכללותו. נקודה נוספת: לטיפול ביוגה יש את האפקט הפסיכולוגי הרצוי. לשם כך, נוח לעסוק בקבוצה כללית, פעמיים עד שלוש בשבוע. עם זאת, מצב זה אינו מתקן את העיוות הנוכחי.

כדי שהשיעורים לא יפגעו בעמוד השדרה הסקוליוטי במהירות כף אחת, עליכם להימנע מעומסי דינמיות וכוח. העובדה כי התרגיל נבחר בצורה לא נכונה מעיד על ידי כאב, כולל מעבר לעמוד השדרה, פעימות לב מואצות ותקופות כואבות אצל נשים.

יוגה לעקמת 2 מעלות

אם מומלצת יוגה לעקמת לטיפול, התחל עם התיאוריה: לפחות היכרות בקצרה עם הפילוסופיה העתיקה הטמונה במתחמי התרגילים הגופניים. ותנו להמלצות אלה לעזור לכם להשיג את מטרתכם - להירפא על ידי יוגה בעזרת עקמת מדרגה 2 (או 3 מעלות).

יעילות היוגה מובטחת רק על ידי שמירה על הכללים לביצוע אסאנות. מאמן מוסמך צריך להכיר אותו עם המטופל לאחר חוות דעתו של הרופא. המאמן מציע גם סט אימונים פרטני המתאים במיוחד למקרה שלך.

 • אם אתה בטוח באחריותך והתמדתך, לאחר שיעורים אצל מורה אתה יכול ללכת להכשרה ביתית. טיפים למאמנים, מידע זמין, הדרכות וידיאו שיעזרו לכם!

יוגה נבדלת על ידי יעילות סלקטיבית: אנשים עם אותם אבחנות דורשים מתחמי טיפול שונים. בשיעור, הקשיבו לגופכם: על פי תגובתו, יהיה ברור אילו תרגילים מועילים ואילו עדיף לסרב.

 • נקודת המפתח בשיטות רבות במזרח היא נשימה מודעת.

ממנו הגוף מקבל אנרגיה וכוח על מנת להתגבר על מחלות מעצבנות. ריכוז הקשב בנשימה מכניס את אלמנט המדיטציה לפעולות גופניות, מאזן את זרימת האנרגיה ומכוון אותם למידת הצורך. ההרגל לנשום נכון לאחר שיעורים קבועים הופך להיות קבוע, שעל פי תורת היוגה תומך בעבודה המלאה של כל האיברים.

יוגה לעקמת 3 מעלות

כדי להשיג את התוצאה של יוגה עם עקמת של התואר השלישי, חובה לעסוק בקשיים ושיטתיים. מספר ושילוב האסאנות תלוי בצרכיו וביכולתו האישית של המטופל. באופן כללי, מתחם היוגה לטיפול בעקמת מורכב לא יותר מ- 7 תרגילים. לכל תנוחה יש שם ספציפי הטמון בתרגול היוגה:

 • gomukhasana (פרה);
 • vriksasana (עץ);
 • virabhadrasana (לוחם);
 • צ'אקראסנה (גלגל);
 • shashankasana (ארנב);
 • ג'נה שירשאסנה (ראש לברך);
 • uttanasana (תנוחה מתוחה);
 • shasasana (גוויה).

שם המשפחה אינו בדיחה בסגנון ההומור השחור; זוהי עמדת יוגה כזו שהם ממליצים לסיים שיעורים - רגועים לחלוטין, מרוצים ומפוצצים.

עליכם להכיר את התנוחות בתקשורת אישית עם החונך, כמו גם ברישומים וסרטונים. וחובה להחריג רגעים הרוסים בסכנה: ביצוע פסול של אסאנות, סיכונים לא מוצדקים וחוסר מוכן לתרגול בכלל.

 • השיעורים אינם מקובלים עם החמרות, במצב מוחלש, אם הם מלווים באי נוחות מוגזמת.

אינך יכול לכלול פיתול במתחם כאשר עמוד השדרה מקבל עמדה וצורה לא טבעיים. נהפוך הוא, הרצון למיקום המאפיין את עמוד השדרה ממקסם את רגע היישור.

יוגה לעקמת שד

מרכיב חשוב בתוכנית הטיפול לעקמת הוא התעמלות. בצורות קלות הוא מכוון לייצוב, בצורות קשות - למניעת הישנות. יוגה לעקמת תורמת לכך - עם הבחירה הנכונה של אסאנות המחזקות את מחוך השרירים, הגב והבריאות בכלל. ספקות באשר ליעילות היוגה בעקמת שד מתעוררים אצל אלה שאינם מוכנים לעבוד באופן קבוע, קשה ועם כל אחריות לבריאותם.

על פי הסטטיסטיקה, מרבית העקמומים ממוקמים בדיוק באזור בית החזה, עם מעבר ימינה. אם נותרים, אז סבירות גבוהה כי עקמת היא תוצאה של מחלה אחרת.

 • אסנות יוגיות זמינות לביצוע בכל גיל. התנאי העיקרי הוא לא לרדת לעסק בלי להתייעץ עם רופא ולהתחיל לעסוק בפיקוח על מאמן.

חשוב שמדובר במומחים מוסמכים שכל אחד בתחומו. מומחה יוגה מוסמך בהחלט ידגיש כי יש לבצע אסאנות בצורה חלקה, בריכוז, תוך שילוב של תנועות עם קצב הנשימה ולא הסחת דעת הקשב מהעבודה. מעת לעת, הגוף זקוק למנוחה, אותה הוא אמור לקבל עקב פעילות גופנית לנשימה: לשאוף ולנשוף את הבטן, להחזיר אותו למקומו המקורי.

התוכנית לביטול עקמת שד כוללת אסאנות גמישות ומרגיעות. ארבה, משולש מוארך, שיפוע הגיבור, סרגל הצד - אלה הם השמות הפיגורטיביים הנהוגים במערכת ההתעמלות מצד חכמי הודו העתיקים, וצוברים יותר ויותר מעריצים בקרב בני דורנו. השמות מסקרנים, אך מציעים גם לחולים עם עקמת את נכונות התרגילים.

יוגה לעקמת בצורת C

ישנן דרכים רבות לסווג עקמת. הם מבוססים על מדידת העקמומיות במעלות, לוקליזציה בעמוד השדרה, כיוון הקמורה. הגורמים לעקמת הם רבים, אך ברוב המקרים הם לא ברורים.

 • עקמת עם קשת אחת נקראת בצורת C, עם שתיים - בצורת S. עם עקמומיות בצורת C נצפתה במחלקה זו, בכיוון זה או אחר. ליקויים מורכבים יותר הם נדירים.

גישות טיפוליות סטנדרטיות, בהתאם לזווית העקמומיות, כוללות חבישת מחוך, ניתוחים, תרגילי פיזיותרפיה. עם זאת, רופאים רבים רואים את הפתולוגיה חשוכת מרפא: כאילו עקמת היא לנצח.

 • יוגה עם עקמת בצורת C מפריכה טענה זו. למה?

ראשית כל, עליכם להאמין שיוגה עם עקמת יכולה לעזור - אם אתם באמת רוצים זאת, היו מוכנים להיות מתמידים ובצעו באופן קבוע תרגילים שהוצעו על ידי מומחה מנוסה. טיפול יוגה מחזק את השרירים, שבגללו אדם מקבל ומחזיק את המיקום האנכי של הגוף. על ידי התמקדות בשיקום עמוד השדרה, ניתן להשיג הצלחה לא רק בשלבים הקלים, אלא גם במקרים חמורים יותר.

 • בשונה מטיפול תרגיל רגיל, היוגה משקמת את התפקוד האופטימלי של כל המפרקים. כלומר, תפקוד המפרק הלקוי, על פי נתונים חדשים, הוא הגורם להופעה והתקדמות של שינויים עקמת.

המורכבות של טכניקות היוגה עוזרת להתגבר על ספי הכאב האופייניים למאמץ גופני עם עמוד שדרה מעוקל. עבודה עם הגוף, האנרגיה והנשימה, פלוס תחושות - גישה משולבת כזו מאפשרת לכם לעבוד על כל מערכת השלד והשרירים בצורה עמוקה ככל האפשר.

השינויים המתרחשים בגוף

ציפייה לתוצאה סופר לאחר השיעור הראשון היא טעות גדולה. אתה יכול לסכם את התוצאות הראשונות לאחר סדרת שיעורים, ואינדיקטורים סטטיסטיים מציעים לאחר חודשיים.

כדי להבין מדוע תנוחת יוגה זו יכולה לסייע בעקמת, חשוב להבין את הפיזיקה הקשורה ביצירת עקומות סקוליוטיות. ניתוח מפושט של אופן העמידה של אנשים כולל תנועה סימטרית כלפי מטה של שרירי הגב, הבטן, השרירים הבין-קוסטיים והפרספינאליים. לפיכך, ניתן להסביר עקמת על ידי הא-סימטריה בכוח ששרירים אלה מפעילים על עמוד השדרה. עמוד השדרה יתכופף לכיוון הצד החזק יותר, וכך שרירי הצד הקמור עשויים להיות חלשים יותר מאשר מקביליהם הקטנים יותר בצד הקעור. [19] מחקרים מצביעים על כך שתנוחת המזנון מועילה לחיזוק המותני המרובע בצד הקמור, איליופסואה, בטן, שרירים אלכסוניים, בין-קוסטיים ופסכיים, אשר בתורם יכולים ליישר את עמוד השדרה.

בתרגיל נכון, השינויים החיוביים המתרחשים בגוף הם כדלקמן:

 • הכאב מוסר;
 • שרירים מתחזקים;
 • מיקום החוליות, מערכת העצבים ופעילות האיברים הפנימיים משוחזרים;
 • אספקת הדם מנורמלת;
 • האדם נרגע, נדודי שינה מפסיקים.

חלק מהשינויים לא כל כך נעימים. כתוצאה מיוגה, עקמת יכולה לגרום לכאבים הנגרמים כתוצאה ממאמץ שרירים. זה לא גורם לדאגה, אלא תגובת שרירים טבעית לעומס, שנעלמת מעצמה. כדי להימנע מפעילות זו, עדיף להתחיל תחת פיקוח של רופא מומחה, ורק אז לעשות זאת בעצמך.

התוצאות הטובות ביותר נצפות בקרב מתבגרים. הפרוגנוזה בקרב מטופלים בוגרים חיובית אף היא, אך להשיג את האפקט קשה מעט יותר.

סיבוכים לאחר ההליך

הסבירות לסיבוכים נובעת מתרגילים שנבחרו באופן שגוי או טעויות ביישומם. בשיעור, סבלנות חשובה, אך בתוך הנוחות. לחץ מוגזם גורם לכאב רב מדי, וזה לא אמור להיות. אם משהו לא מסתדר, פנה למאמן המסייע בבחירת אסנות יוגה טיפולית לעקמת. [20]

 • חשוב להרפות את השרירים, אחרת הם יכולים פשוט להתפרק במקום למתוח. זהו סיבוך כואב ומסוכן כאחד.

מעניין במובן זה מידע של מומחים בריטים שטבעו את המונח "מחלת יוגה". הם תיעדו את הסיבוכים הבאים, שהובילו לתחביב חסר חשיבה וקל דעת לתרגול אקזוטי:

 • כאב בלתי נסבל בברכיים;
 • שבץ מוחי;
 • נקע;
 • הפרה של הרשתית.

אולי אלה הקצוות העומדים בפני אנשים שאינם מוכנים לתרגול היוגה לא מוסרית או רגשית. בגישה מוכשרת ניתן להימנע מכל זה.

שיעורי יוגה עזרו לרבים להיפטר מבעיות בעמוד השדרה, במפרקים, בהשפעות הלחץ. לטכניקה השפעה חיובית על כל הגוף. בדומה לתרגילים טיפוליים אחרים, יוגה עם עקמת מועילה לרוב בני דורנו הסובלים מבעיות כאלה בהמוניהם. המפתח להצלחה הוא גישה אינדיבידואלית למטופלים על ידי מומחים והמיקוד הרציני של כל מטופל בביטול הבעיה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.