Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

איפה עדיף לנוח בקרים?

המומחה הרפואי של המאמר

רופא פנימי, פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

על חצי האי קרים הם אומרים שזה אחד המקומות על כדור הארץ שבו אדם צריך לבקר לפחות פעם אחת בחייו. זה נאמר, כמובן, בהשאלה, אבל לא בלי סיבה. חצי האי הוא ממש שוקק פינות מבטיח מנוחה מדהימה. כאן, לא ידענים של שתיקה ובדידות, לא קיצוניים, לא בני נוער, לא ילדים, לא בני הדור המבוגר. עם זאת, בחופשה, זה לא מיותר לדעת איפה עדיף להישאר בחצי האי קרים.

עבור אוהדים של בתי מלון יקרים ואת השירות הגבוה ביותר, בתי מלון בחלק הדרומי של חצי האי - Alupka, Foros, יאלטה, Simeiz - הם המתאימים ביותר. נכון, כאן לא תמיד תוכלו ליהנות הים. ראשית, אפילו בשיא הקיץ, המים אינם מתחממים מספיק. שנית, עבור בילוי עם ילדים לא יהיו תנאים נוחים, כי לים יש עומק גדול. אבל כל זה הוא פיצוי על ידי נופים מרהיבים וטבע נפלא.

עבור אלה שרוצים לשחות בים החם, להתחמם בשמש ולנשום אוויר יבש, מומלץ ללכת לחוף המערבי של חצי האי. ב Evpatoria, סאקי, סטורם, Mezhvodnoe ו Mykolayivka, תמצאו בתי מלון זולים, בתי הבראה ובתי מגורים. הים כמעט תמיד חם, החוף רדוד, החופים מצוידים היטב, המדרונות אל המים מסודרים בצורה מושלמת.

אוהדים של תנאים קיצוניים וספורט פעיל יקבלו הנאה מקסימלית במהלך השאר קייפ Tarkhankut. בכל שנה, המבקשים לבקר כאן יותר ויותר, כך תצטרך לנסות למצוא תיקון חינם עבור האוהל שלך. מינימום אי הנוחות מוחזרים במלואם על ידי ים עמוק ושקוף - גן עדן לצוללנים.

איפה עדיף לנוח בקרים?

אם אתה לא יכול לעצור ב Tarkhankut, לחפש מקום להירגע באוהל בעולם החדש, Gurzuf, Solnechnogorsk, קוקטבל, Partenit. התנאים שם אינם גרועים יותר, וזרם אוהבי הצועדים ("הפראים") הוא פחות.

מזג האוויר הנוח המרבי בחצי האי קרים נמשך כחודש: מאמצע יוני עד אמצע יולי. השמים יהיו צלולים, הים - נקי, הטמפרטורה - נעימה. בזמנים אחרים ביאלטה, למשל, חם מאוד ולח. באוגוסט, באופופטוריה ובפודוסיה, נושבת רוח חמה ויבשה לעתים קרובות מן הערבות, מדוזות המופיעות בים בחלק המערבי של חצי האי, ומרעילות את שאר אנשי הרחצה.

אם אתה רוצה ללכת לחצי האי קרים לטיפול, מומלץ לרכוש שובר כבר בסוף החורף - תחילת האביב. אנשים עם מחלות בדרכי הנשימה מועילים לבוא לחצי האי באביב. במקרה של בעיות עם מערכת הלב וכלי הדם, מנוחה אופטימלית נחשב בחצי האי קרים או באמצע יוני או בתחילת הסתיו.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.