הכל על מנוחה

תיירות רפואית

בעבר, אנשים לעתים קרובות יצא לחופשה רק כדי לבקר את הים, כמו גם אתרי הנופש שטוף שמש, לראות אתרים שונים ומקומות היסטוריים, עכשיו רבים החלו לשים לב יותר לבריאות שלהם.

מחנות קיץ

במהלך חופשת הקיץ ההורים צריכים לחשוב על איך לארגן פנאי לילד שלהם. זה הכרחי כדי להפוך את הקיץ בילוי עליז באותו זמן שימושי לגוף של ילד גדל.

טיולים בסתיו - בכיף!

סיורים לסתיו 2013 הם מגוונים הבחירה של הצעות רבות תלוי הדמיון שלך האפשרויות שלך - קרוב או רחוק בחו"ל, אסיה המסתורית או טבעת הזהב של רוסיה, איי גן עדן או מעניין מבחינה היסטורית איטליה.

מנוחה בסתיו - מנוחה עם בריאות טובה

אנשים רבים מאמינים כי החג הטוב ביותר הוא חג בסתיו, כלומר, בעונת הקטיפה. וכדי להבין אותם לא קשה. ראשית, המוני תיירים דעך החוצה. הסיבה השנייה מוסברת על ידי העובדה כי הים בתחילת הסתיו הוא עדיין חם למדי, וגורמים אחרים במהלך תקופה זו לא להפסיק את ההשפעות הבריאותיות שלהם. לבסוף, שאר בסתיו יכול לעלות פחות.

חופשת האביב בחו"ל

חג האביב קשור לאנשים רבים עם העדכון, הופעות חדשות, שאותן ברצונך לחייב לאחר סוף תקופת החורף. בעונת האביב במדינות רבות מתקיימות קרנבלים, פסטיבלים, חגיגות המוניות, כאילו מסמלות את התחדשות לא רק את הטבע, אלא את החיים באופן עקרוני.
16 March 2013, 19:05

לנוח באביב

הפנאי באביב - איך לעשות את זה בהצלחה, ולא היתה תוצאה, נרשם הפתגם המפורסם - "אף אחד לא צריך לנוח כמו אדם שחזר מחופשה"? התשובה היא פשוטה - אתה צריך לתכנן עבור מנוחה.
16 March 2013, 13:19

5 יתרונות של מנוחה בים

חולשה חולפת, אדישות, דיכאון ... רופאים עושים רק מחווה חסרת אונים - כמו ולא חולים, אבל גם לא בריאים. זוהי תמונה טיפוסית של תסמונת עייפות כרונית (CFS). במצב זה, יש צורך במנוחה מלאה, והכי חשוב - על ידי הים
17 July 2012, 10:15

איפה עדיף לנוח בקרים?

על חצי האי קרים הם אומרים שזה אחד המקומות על כדור הארץ שבו אדם צריך לבקר לפחות פעם אחת בחייו.
20 June 2012, 10:33

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.