^

בריאות

A
A
A

איבוד חזותי

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הפוזה המרכזית של הרשתית היא החלק היחיד של העין עם חזון שווה 6/6. עם התבוסה שלה, ברוב המקרים, אובדן ברק של ראייה מתרחשת.

  • במקרים כאלה, החולה תמיד ממתין לתשובה לשאלה: "אני עיוור?".
  • כל חולה כזה דורש את תשומת הלב של מומחה, אלא אם, כמובן, הסיבה לאובדן ראייה היא לא מיגרנה.
  • תמיד במקרים כאלה, לקבוע ESR, כי בדרך זו ניתן לזהות את דלקת העורקים הזמני, וזה יכול להציל את הראייה עם העין השנייה.

עיוורון לסירוגין (amaurosis fugax) הוא אובדן זמני של ראייה. החולה במקרים כאלה אומר שהווילון נפל לנגד עיניו. עם דלקת עורקים זמנית, זה לפעמים לפני אובדן ראייה בלתי הפיך. הסיבה עשויה להיות תסחיף של העורק המתאים, כך אבחנה נכונה יכולה להציל את הראייה.

הגורמים העיקריים לאיבוד ראייה:

נוירופתיה אופטית איסכמית. אם זרימת הדם בעורקים המפרקים מופרעת (חסימה עקב חדירת דלקת או טרשת עורקים), אז העין החזותית פגומה. בפונדוסקופיה מתגלה דיסק אופטי חיוור ומתנפח.

דלקת עורקים זמנית (arteritis). מחלה זו חשובה כדי לזהות כי קיים סיכון גבוה של אובדן ראייה ועין אחרת אם הטיפול לא התחיל בזמן. התנאי עלול להיות מלווה חולשה כללית, כאבים חולפים פתאומיים במהלך הלעיסה (צליעת בלסת תחתונה,) ורגישות המישוש של הקרקפת בעורקים הזמניים (בדוק הפעימה שלהם). לעתים קרובות מחלה זו משולבת עם פולימגיאומטי ראומטי. ESR יכול לעלות על 40 מ"מ לשעה, מה שמאפשר לך לחשוד במחלה זו, עם ביופסיה של העורק הזמני, אתה יכול לקבל תוצאה שלילית כוזבת אם אתר ביופסיה מקבל אתר של העורק שלא נפגע. במקרים כאלה, prednisolone צריך להינתן במהירות 80 מ"ג / יום בעל פה. הירידה ההדרגתית במינון של סטרואידים כמו תמונה קלינית מייצב את ESR פוחתת, יכול להימשך יותר משנה.

נוירופתיה אופטית איסכמית. למחלה זו עלולה להיות יתר לחץ דם, מטבוליזם שומנים וסוכרת, וזה יכול להיות נצפה בקרב אנשים צעירים יחסית. טיפול מתאים יסייע לשמור על עין עם עין אחרת.

חסימה של העורק המרכזי של הרשתית. במקרה זה, העין אינה רואה אור פגם התלמיד המופיע הוא ציין. הרשתית חיוורת מאוד (כמעט לבן), אבל באזור המקולה, ניתן לראות נקודה אדומה בצבע דובדבן. הדיסק של עצב הראייה נפוח. חסימה של העורק מתרחשת בדרך כלל עקב פקקת או אימפולס (במקרים כאלה יש צורך להשמיט את העורקים הראשוניים כדי לזהות רעש). אני יכול לנסות עם זה כדי ללחוץ בכוח על גלגל העין כדי לתפוס את מה שחסם את העורק, אבל אם החסימה נמשכת יותר משעה, אז יש ניוון של עצב הראייה עם עיוורון לאחר מכן. אם אחד הענפים של העורק של הרשתית הוא occluded, אז שינויים רשתית ויזואלית יעסוק רק את החלק הזה של הרשתית שבה אספקת הדם הופרעה.

דימום בזגוגית. זה לעתים קרובות גורם לאובדן ראייה בחולי סוכרת, שבו נוצרים כלי שיט חדשים. דימום כזה יכול להתרחש עם diathesis hemorrhagic, עם ניתוק הרשתית. אם הדימום גדול מספיק ואובדן הראייה מתרחש, הרפלקס האדום נעלם, ואי אפשר לראות את הרשתית. דימום זגוגי עוברים ספיגה חוזרת באופן ספונטני, כך הטיפול הנכון נגד דימום מחכה הטבע, אבל באופן כללי זה יש להפנות את הסיבות שגרמו אותו (לדוגמה, כלי שהוקמה זה עתה photocoagulation). אקסטרוואטים קטנים של דם מובילים להיווצרות בגוף הזגוגי של גופים צפים, שאינם יכולים להפר את החזון החיוני.

חסימה של הווריד המרכזי של הרשתית. התדירות של מחלה זו עולה עם הגיל. זה קורה לעתים קרובות יותר מאשר חסימה של העורק המרכזי של הרשתית. גורמים מוקדמים כוללים גלאוקומה כרונית פשוטה, טרשת העורקים, יתר לחץ דם ו polycythemia. אם כל הווריד המרכזי של הרשתית הוא פקק, ואז אובדן פתאומי של ראייה מתרחשת החומרה שלה טיפות "ספירת אצבעות". תחתית העין יש צורה של "שקיעה לפני הסערה", היא היפרמית, הוורידים עקומים בחדות, עם דימומים בדרכם. הפרוגנוזה לטווח הארוך משתנה, ניתן להשתפר בתקופה שבין 6 חודשים ל 1 - שנה, בעיקר בראיית ראייה היקפית, וראייה מקולארית נותרה לקויה. היווצרות של כלי חדש עם סיכון גבוה של דימום לתוך העין עשוי להתחיל (ב 10-15% מהמקרים). אם רק את הענפים של הווריד המרכזי מושפעים, השינויים בקונדוס ניתן לייחס רק ברבע המתאים. טיפול מסוים אינו קיים.

אובדן ראייה בעין אחת יכול להתרחש עקב ניתוק רשתית, גלאוקומה חריפה (כואבת) ומיגרנה. חולים עם שבץ מתלוננים לפעמים על עיוורון בעין אחת, אך המחקר של שדות חזותיים במקרים כאלה בדרך כלל מגלה hemianopsia homonymous. עיוורון פתאומי לשני העיניים הוא נדיר ביותר, למשל, עם זיהום cytomegalovirus בחולי איידס.

אובדן ראייה תת-קרקעית

דלקת עצבית אופטית היא דלקת של עצב הראייה. ירידה חד צדדית בחדות הראייה מתרחשת על השעון או ימים. במקביל, תפיסת הצבע מופרת: אדום נראה פחות אדום; תנועות העין יכול להיות כואב. התלמיד מראה פגם. הדיסק של עצב הראייה יכול להיות נפוח (papillitis), אם, בסופו של דבר, את הדלקת היא לא מקומי יותר מרכזי (אז הם אומרים על רטרובולר נוריטיס). אין כמעט טיפול, אבל אנשים צעירים בדרך כלל להתאושש, אם כי כמה חולים כאלה מאוחר יותר לפתח טרשת נפוצה.

אובדן ראייה הדרגתי

גורמים אפשריים לאיבוד הדרגתי של הראייה בעין אחת עשויים להיות דלקת המעי הגס, היפרדות רשתית נמוכה יותר, או מלנומה כרומואידית. אם יש אובדן ראייה בשתי העיניים (זה בדרך כלל אסימטרי), אז זה גורם לעתים קרובות הוא קטרקט, גלאוקומה כרונית, רטינופתיה סוכרתית ואת יתר לחץ דם, ניוון מקולרי סנילי או ניוון של עצב הראייה.

דלקת המפרקים (chorioretinitis). למעשה, את choroid של גלגל העין (choroidea) הוא חלק קרום כלי הדם של גלגל העין (uvea). (בנוסף למעטפת כלי הדם עצמה, הקליפה הווסקולארית של גלגל העין כוללת את הקשתית ואת הגוף הרירי). לכן, בתהליכים הדלקתיים המשפיעים על האובה, גם הצ'ורונידה מושפעת. הרשתית יכולה להיות פלשו על ידי מיקרואורגניזמים, בתגובה אשר תגובות גרנולומטיות בדרך כלל להתחיל (אשר צריך להיות מובחן רטינובלסטומה). נכון לעכשיו, toxoplasmosis ו toxocarosis נפוצים יותר מאשר שחפת. הסיבה לתגובה זו עשויה להיות סרקואידוזיס. בחינה של המטופל - צילום רנטגן בחזה, תגובת מנטוקס, מחקרים סרולוגיים, תגובת קווים. בשלב החריף, החזון יכול להיות מעונן, מטושטש; על הרשתית יש כתמים גלויים לבנבן גלויים, עשוי להיות ענן של זגוגי, תאים נמצאים בחדר הקדמי של העין. מאוחר יותר, צלקת chorioretinal מופיע (נקודה לבנה עם פיגמנטציה מסביב). הוא אינו מלווה בסימפטומים כלשהם, אלא אם כן, כמובן, שטח המקולה מעורב בתהליך. הטיפול הוא etiologic.

מלנומה ממאירה נכונה של המיאור של גלגל העין (choroidea). זהו הגידול הממאיר הנפוץ ביותר בעין. בהתחלה, כתמים אפור שחור מופיעים על הפונדוס, כמו ניתוק הרשתית מתרחשת כשהם גדלים. הגידול מתפשט hematogenically או על ידי פלישה מקומית של מסלול. הטיפול מורכב enucleation של גלגל העין מושפע, אבל במקרים מסוימים, הטיפול המקומי הוא גם אפשרי.

ניוון מקולרי סנילי. זוהי הסיבה השכיחה ביותר לעיוורון מדווח בבריטניה. ניוון סנילי מתחיל אצל קשישים, המתלוננים על הידרדרות בחזון המרכזי. יחד עם זאת, אובדנה של חדות ראייה הוא ציין, עם זאת, תחומי הראייה אינם מופרים. הדיסק של עצב הראייה הוא נורמלי, אבל עם נוכחות של פיגמנט, קטין exudate ו דימום באזור של נקודה צהובה. בחלק מהמקרים, אזור הנקודה הצהובה הוא אדמי, וכמו שהוא הועלה על ידי כמות גדולה של exudate - זה נקרא ניוון בצורת דיסק. ברוב המקרים, אין טיפול יעיל. אבל לפעמים טיפול בלייזר משמש. השימוש באמצעים נלווים יכול להביא הקלה סימפטומטית.

אמבליופיה טבק. זהו ניוון של עצב הראייה עקב עישון, או ליתר דיוק, הרעלת ציאניד. בה בעת, מתרחש אובדן הדרגתי של ראייה מרכזית. סימן מוקדם ומתמיד במקרה זה הוא אובדן היכולת להבחין בצבעי אדום וירוק.

אטרופיה של עצב הראייה. בשנת דיסק אופטי זה נראה חיוור, אבל מידת החיוורון לא תמיד מתאימה אובדן הראייה. ניוון עצב הראייה יכול לשאת משנית לחץ תוך עיני מוגבר (גלאוקומה), פגיעה ברשתית (choroiditis, רטיניטיס פיגמנטוזה, tserebromakulyarnaya ניוון), אבל זה גם יכול להיות קשור איסכמיה (חסימה בעורק רשתית). בנוסף טבק, ניוון של עצב הראייה יכולה לגרום חומרים רעילים כגון מתנול, עופרת, ארסן, כינין ו bnsulfid פחמן. סיבות נוספות: לבר ניוון אופטי, טרשת נפוצה, עגבת, הלחץ החיצוני על העצב (גידולי intraorbital או תוך גולגולתי, מקומיים במחלת פאג'ט של הגולגולת).

מה צריך לבדוק?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.