Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אולטרסאונד של העין

המומחה הרפואי של המאמר

אונקולוג, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

היישום של אולטרסאונד ב ophthalmology עם מטרה אבחון בעיקר בשל רכושו כדי לשקף מתוך גבולות של רקמות מבנים שונים, והכי חשוב, לשאת מידע על inhomogeneities במדיום תחת מחקר, ללא קשר לשקיפות שלהם.

גלגל העין האולטרסאונד הראשון יצא לאור בשנת 1956, ומאז, אבחון אולטרסאונד ברפואת עיניים התגבש כדיסציפלינה עצמאית, באמצעות מצבי מחקר חד-ממדי (א) ו דו מימדי (B) בזמן אמת, במגוון טכניקות דופלר צבע, כולל - עם באמצעות סוכני ניגוד, ובשנים האחרונות הטכניקה של תמונות תלת מימדיות של מבנה גלגל העין והמסלול. בדיקת אולטרה סאונד (US) בפתולוגיה של העין ואת מסלולו משמש מאוד נרחב, כמו ברוב המקרים, קונטרה רק התנהלותה היא רק עין פצע חודר טריה מכרעת.

מדינה מאופיינת קבלת סדרה של סטייה אנכית אלומת אלקטרונים מן הקו האופקי (echogram חד ממדי) ואחריו מדידת הזמן של הופעת האות של עניין מההתחלה של דופק בדיקה ואת משרעת ההד. מאז במצב A אין בהירות מספיק לשפוט את השינויים הפתולוגיים בעיניים במסלול על בסיס echogram ממדי בהשוואה דו מימדי ניכרת במחקר העדפה קשה מבנים תוך עיני retrobulbar ניתנה תמונה דו-ממדית, ואילו במצב א 'משמש בעיקר , לביצוע ביומטריה קולי ו densitometry. סריקה של מצב B יש יתרון משמעותי כמו משחזר תמונה דו-ממדית אמיתית של גלגל העין עקב פיקסלים הדמיה (נקודות מאירות) של משתנים דרגות בהירות הדים משרעת בשל.

השימוש באפקט דופלר בציוד אולטרסאונד איפשר לנו להוסיף מידע על שינויים מבניים בעין ובמסלול עם אינדיקטורים של המודינמיקה. במכשירי הדופלר הראשונים, האבחון התבסס רק על גלי קולי מתמשך, וזה גרם לחוסר שלו, שכן הוא לא אפשר להבחין בין האותות בו זמנית שמקורם במספר כלי שיט הממוקמים בעומקים שונים. דופלרפיה דופק גל אפשרה לשפוט את המהירות ואת הכיוון של זרימת הדם בכלי מסוים. ברוב המקרים, דופלרוגרפיה קולי, לא בשילוב עם תמונה seroscale, משמש אופתלמולוגיה להעריך המודינמיקה של העורקים הראשוני ואת הענפים שלהם (עיניים, מעל לרוחב ו supraorbital). השילוב של דופלרוגרפיה פעימה ומכשיר B-mode הקל על הופעתו של מחקר דופלקס קולי, שבו גם מצב קיר כלי הדם ופרמטרים ההמודינמיים רשומים הוערכו בו זמנית.

בשנות ה סריקה דופלקס של 80 באמצע נוספה מיפוי דופלר צבע (CDM) של זרימת הדם, אפשר להשיג מידע אובייקטיבי על מצב לא רק גדולים ובינוניים ואפילו קטן, כולל כלי intraorganic. מרגע זה החל שלב חדש באבחון של כלי דם ופתולוגיה אחרים, והטכניקות האנגיאוגרפיות והראוגרפיות הנפוצות ביותר הגיעו לידי ביטוי. בספרות, השילוב של מצב B, מיפוי דופלר ודופלר גל דופק נקרא טריפלקס, ואת שיטת צבע דופלקס סריקה (CDS). מאז זה הפך זמין להערכת angioarchitectonics של אזורים חדשים המודינמיקה בכלי עם קוטר של פחות מ 1 מ"מ, מחקר טריפלקס התחיל ב אופתלמולוגיה. פרסום התוצאות של דופלר דופלר כוח מאוחר יותר (EDC) בתחום הרפואה אירע 90-ies של המאה עשרים לבין בוצעו על פתולוגיה וסקולרית שונה בגידולים חשד של הגוף.

מאחר שבכמה גידולים אורביטליים וגידולים תוך-עיניים בעזרת מיפוי דופלר, לא ניתן היה לזהות את הרשת הווסקולארית עקב זרימת הדם האיטית ביותר, באמצע שנות התשעים נעשו ניסיונות לחקור את כלי הדם באמצעות שימוש בהדי. בפרט, ציין כי עם גרורתי choroidal גרורתי, בניגוד גרם רק עלייה קלה בעוצמת האות דופלר. שימוש בחומרי ניגוד הד בגודל מלנומה של פחות מ 3 מ"מ לא לגרום לשינויים משמעותיים, וכן בגדלים גדולים מ 3 מלנומות מ"מ התרחשו הגברת אות ניכרת וזיהוי של כלי דם חדשים יותר קטנים ברחבי נפח הגידול. במקרים שבהם, לאחר ברכיותרפיה, זרימת הדם לא נרשמה עם מיפוי דופלר, ניהול המדיום של הניגוד לא הניב תוצאות משמעותיות. ב קרצינומה מסלולית לימפומות, השימוש echocontrast סימנה עלייה ברורה או מתונה בשיעור של זרימת הדם וגילוי של כלי שיט חדשים. בידול משופר של הגידול של המיאור דימום subretinal. ההנחה היא כי צבע סריקה דו צדדית של כלי באמצעות חומרים echocontrast יתרום מחקר מושלם יותר של אספקת הדם של גידולים, והוא עשוי במידה רבה להחליף רנטגן בניגוד אנגיוגרפיה. עם זאת, תרופות אלה עדיין יקר ולא בשימוש נרחב.

שיפור נוסף של יכולות האבחון של אולטרסאונד מיוחס בחלקו לתמונות תלת מימדיות (D-mode) של המבנים של איבר הראייה. נכון לעכשיו, ידוע כי הביקוש לשיקום נפחית קיים ב ophthalmoniccology, בפרט, כדי לקבוע את נפח וגיאומטריה של מלנומות uveal לצורך בדיקה לאחר מכן, למשל, כדי להעריך את האפקטיביות של הטיפול בשימור איברים.

כדי לקבל תמונה של כלי העין, D-mode הוא שימוש מועט. כדי לפתור בעיה זו, צבע ואנרגיה קידוד של זרימות הדם משמש, ואחריו הערכה של המפה צבע דופלר תדר ספקטרום תדר (DMSA) המתקבל במצב דופלר דופק.

במיפוי תזרים איבר ראייה ברוב המקרים משמש מיטת עורקי קידוד בצבע אדום, מאז זרימת הדם לשם היא מכוונת את החיישן, ו ורידים - בכחול עקב זרימת דם ורידים לתוך הפנים של מסלולו, ובהמשך - חלל הגולגולת (הסינוס חלול). היוצא מן הכלל היחיד הוא ורידים מסלולית כי anastomose עם הוורידים של הפנים.

עבור חולים של חיישני שימוש בפרופיל עיניים אולטרסאונד עם עובד MHz תדר 7.5-13, וכן microconvex ליניארי אלקטרוני, ובשנת מנגנון שחרור מוקדם ככל סריקה במגזר מכאנית (עם זרבובית מים), המאפשרים לקבל תמונה ברורה דיה של מבנים שטחיים. המטופל ממוקם בצורה כזו שהרופא נמצא בראש המטופל (כמו באולטראסאונד של בלוטת התריס ובלוטות הרוק). הבדיקה מתבצעת באמצעות העפעף העליון התחתון או סגור (transcutaneous, שיטת סריקה transpalapebral).

 שיטות בדיקה אולטרסאונד של העין 

הפרמטרים של המודינמיקה משמשים בדרך כלל להשוואה עם פרמטרים דומים בחולים עם מחלות שונות, דלקתיות, נויפלסטיות ומחלות אחרות של איבר הראייה הן במיטה הקיימת והן במיכל הדם החדש שנוצר.

האינפורמטיביות הגדולה ביותר של טכניקות דופלר נחשפה בתהליכים הפתולוגיים הבאים:

  • נוירופטיופאתיה איסכמית קדמית;
  • ההיצרות או ההסתערות של העורק הראשי הפנימי, הגורמת לשינוי בכיוון זרימת הדם באגן עורק העין;
  • התכווצות או חסימה של העורק המרכזי של הרשתית;
  • פקקת של הווריד המרכזי של הרשתית, וריד העין העליון והסינוסים.

אולטראסאונד סימנים של מחלות עיניים


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.