^

בריאות

הפרעות ראייה חולפת

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

א. עיוורון חולף או הפחתה בראייה של עין אחת

עיוורון משקף חלוף יכול להתרחש כאשר הכח המדמיע שברי תסחיפים או פקיק קרדיוגני באזור של הסתעפות של עורק התרדמה (לפחות - בעורקים אחרים או שימוש abuzusnom של תרופות מסוימות).

בדרך כלל זהו פרק קצר (3-5 דקות) של רבע, חצי או אובדן מוחלט של ראייה, מלווה hemiplegia הנגדי עם (או ללא) hemihypesthesia (oculo-hemiplegic תסמונת).

פרעות המודינמי בחולים עם atheromatosis החמור או מחל וסקולרית occlusive אחרת (מחלת טקיאסו), כמו גם במצבים של hypoperfusion (אי ספיקת לב, הפרעות קצב, hypovolemia החריפה, coagulopathy) - סיבה נוספת אפשרית של עיוורון משקף חולף.

הפרעות בכלי הדם בעצב ובמעגל האופטי (נוירופתיה אופטית איסכמית קדמית, חסימת העורק המרכזי של הרשתית או הענף, חסימת הווריד המרכזי של הרשתית).

נוירולוגיות גורמות להפרעות חולפות מגוונת עיוורון חלף ולגרום zreniyav בשני העיניים בו זמנית או ברצף בקשר עם נפיחות את גבשושיות עצב ראייה (תהליכים בגזע המוח ואת עצב הראייה, למשל: טרשת נפוצה), לפחות - גורמים אחרים (גידול, מיגרנה, הפרעות פסיכוגני נוף).

גרסאות אידיופטיות של עיוורון חד-פעמי חולף, כאשר בדיקה מפורטת אינה מגלה כל סיבה אפשרית להתרחשותה.

עיוורון מונוקולרי חולף.

II. עיוורון חולף או אובדן ראייה בשתי העיניים

  1. מיגרנה (vasospasm).
  2. היפופרפוזיה מוחית (thromboembolism, לחץ דם מערכתית, צמיגות דם מוגברת).
  3. אפילפסיה.
  4. בצקת של הפטמה של עצב הראייה (אובדן ראייה חולפת).
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.