^

בריאות

אדמומיות העיניים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אדמומיות העיניים, ככלל, מלווה בכאבם.

trusted-source[1], [2], [3], [4],

גורם לאדמומיות בעיניים

הסיבות לאדום העיניים הן מגוונות, חלקן מאיימות על הראייה, ולכן המטופל זקוק לבדיקה מקצועית (כדי למנוע גלאוקומה חריפה, דלקת חריפה חריפה, כיב בקרנית). סיבות אחרות של אדמומיות של העיניים (episcleritis, דלקת הלחמית, דימום ספונטני יחד) מסולקים יותר. בזהירות לבחון את העיניים אדומות להעריך את החדות הראייה, את מצב הקרנית (להשתמש טיפות עיניים פלואורסצין), לבדוק את הרפלקסים האדירים.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10]

זווית חדית-סגירת גלאוקומה

זוהי מחלה של אנשים בגיל העמידה או קשישים. התקפה חריפה של גלאוקומה בעין אחת בדרך כלל קדמו ואודם בעיניים, ירידה בחדות הראייה, או מראית עין של הילה סביב עצמים מוארים, במיוחד בלילה. זאת בשל המצור של ניקוז של הסביבה הימית מן החדר הקדמי של העין דרך תעלת הקסדה. ההתרחבות של התלמידים בלילה מחריפה את גוש הניקוז. לחץ intraocular ובכך עולה ל 60-70 מ"מ כספית, בנורמה זה עושה 15-20 מ"מ כספית. כאב חוויות המטופל בדרגות השונה (זה יכול להיות מאוד חזק, עם הבחילות במקביל והקאות), ראייה מתדרדרת, קרנית מעונן במקצת בשל הנפיחות שלה, מסמיקת עין בעיקר סביב הקרנית, האישון הוא קבוע, התרחבה, הוא מניח צורה סגלגלה. בהקשר של לחץ תוך עיני מוגבר, גלגל העין הופך למגע. בעין אחרות בתא קדמי עשוי להיות "קטן", הנחשב לגורם חושף (להאיר את העין ממקור האור, עם מחצית איריס נמצאה בצל). אם חשדתם במחלה, יש לשלוח את החולה למחלקת העין.

דלקת חריפה חריפה (דלקת קרום המוח הקדמית)

המחלה מאופיינת על ידי התפרצות חריפה - כאב בעיניים, פוטופוביה, טשטוש הראייה (עקב הנוכחות של משקעים בסביבה המימית של העין), דמעה, הופעת האדמומיות סביב הקרנית (קיפאון ריסים), האישון מצטמצם (בתחילה זה נובע התכווצות של איריס, ומאוחר יותר - הסיומת האחידה התלמיד או הצורה הלא סדירה שלו עקב היווצרות של הידבקות). מבחן טלבוט הוא חיובי (עולה כאב כאשר ההתכנסות של עיניים ואת חוזה התלמידים כאשר החולה מסתכל קצה האצבע שלו מתקרבת האף). עם מנורת סדק עלול להיות משקעים לבנים גלויים על פני השטח האחוריים של הקרנית ואת הנוכחות של מוגלה בלשכה הקדמית של העין (hypopyon). אנשים לעתים קרובות יותר צעירים או בגיל העמידה. הגורמים השונים של המחלה: אובאיטיס קדמית מתרחשת נגעים של המפרקים, כגון ואנקילוזינג ספונדיליטיס, או עדיין מחלה, קוליטיס כיבית, סרקואידוזיס, מחלת בכצ'ט ותסמונת של סטיבנס-ג'ונסון. המחלה יכולה לחזור.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

עוד על העין האדומה - הקרנית והלחמית

אדמומיות אדומה קשורה למחלת הקרנית

Keratitis הוא דלקת של הקרנית (הוא מוכר על ידי הופעת נקודות לבנות, אשר מציין את הצטברות של leukocytes בקרנית).

כיב הקרנית הוא הפרה של שלמות הכיסוי האפיתל של הקרנית, זה יכול להתרחש בהעדר קרטיטיס (למשל, כתוצאה של טראומה); במקרים כאלה, משחה מונעת עם אנטיביוטיקה משמש (למשל, משחה 1% עם chloramphenicol). כיב קרנית על רקע של קראטיטיס נקרא קראטיטיס ulcerative ויש לטפל במקרה חירום. המחלה מתבטאת בכאב, פוטופוביה ולפעמים ראייה מטושטשת. זה יכול לקרות כתוצאה משימוש בעדשות מגע, טראומה ומחלות קודמות של הקרנית.

קרציטיס כיבית: כדי לאשר את האבחון צריך להשתמש והעמסת. אזורים מושפעים של הקרנית הם בצבע ירוק (טיפות עצמם כתומים). כיב יכול להיות מקורות שונים: חיידקים (בעיקר לעמוד על המשמר נגד של Pseudomonas, משום נזק זה מתקדם במהירות), ויראלי (הרפס סימפלקס, הרפס זוסטר), פטרייתיים (פטריות של הסוג קנדידה, אספרגילוס), החד-תאיות (של Acanthamoeba) או להופיע כתוצאה וסקוליטיס, לדוגמה, בדלקת מפרקים שגרונית.

במקרים כאלה יש צורך ללכת לבית החולים באותו יום, כי הטיפול תלוי באטיולוגיה של קרטיטיס כיבית, ועיכוב בטיפול עלול לגרום לאובדן ראייה. כל חולה עם כיב של הקרנית או דלקת סטרומה צריך אבחון דחוף, שעבורו מריחות אבחון (עבור מכתים גרם) או גירוד מבוצע (ההליך צריך להתבצע על ידי מומחה מנוסה). כמו כן, יש ליצור קשר עם מיקרוביולוג כדי להשיג את התוצאות של מחקר מיקרוביולוגי.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22]

דלקת הלחמית

דלקת הלחמית, ככלל, היא דו צדדית, אם התהליך הוא חד צדדי, לחשוב על אבחנות אחרות, למשל, גלאוקומה חריפה. כך האדימו. החדות החזותית, תגובת התלמידים לאור והברקים של הקרנית אינם מופרים. בעיניים יש גירוד, שריפה, הם השקיה. לפעמים יש פוטופוביה. פריקה סוחפת מן העיניים דבק את העפעפיים. המחלה עשויה להיות אטיולוגיה ויראלית (אדנווירוס הוא מדבק מאוד), בעוד צבירה לימפואידית זעירים נראה זקיקים על הלחמית; חיידקי (עם הפרשות בולטות במיוחד מן העיניים) או אלרגי הטבע. הנגע הוא בדרך כלל בעל אופי מגביל את עצמו (עם זאת, תגובות אלרגיות עשוי להיות ממושך יותר). במקרים של דלקת הלחמית הממושכת, במיוחד אצל אנשים צעירים, או בחולים עם מחלות המועברות במגע מיני, יש להתייחס לזיהום כלמידיאלי.

קרא גם: מהי דלקת הלחמית וכיצד להילחם בה?

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27]

אפלסקריטיס

דלקת תחת הלחמית, ב episcler הוא מלווה לעתים קרובות על ידי היווצרות של גושים נוגדנים, האדים של העיניים הוא ציין. המטופל חווה כאב עמום בעין, כאב כאשר נגע, במיוחד בתחום של דלקת. ביעילות להחדיר את העיניים של טיפות עיניים סטרואידים [למשל, clobetasone butyrate (0.1% פתרון כל 6 שעות).

trusted-source[28], [29], [30], [31]

סנונית

לפעמים הדלקת מתפשטת לסקלרה. זוהי דלקת כללית יותר עם בצקת של הלחמית ודילול של sclera (במקרים חמורים יש סיכון ניקוב של גלגל העין). Scleritis ניתן לשלב עם נגע סיסטמי של רקמת חיבור (collagenoses). במקרים כאלה, עליך לפנות למומחים.

דימום תת-קרקעי

זה לא מזיק, אם כי מטריד נראה מצרר תחת הלחמית של הדם כי יש שפכו מתוך כלי דם קטן, הוא בדרך כלל לא נדרש לטיפול. כזה heatoma פותר את עצמו. אם זה חוזר על עצמו לעתים קרובות, להוציא חולה מן diathesis hemorrhagic, לבדוק את לחץ הדם.

אבחון אדמומיות בעין מסוכנת

ענה על השאלות הבאות.

  1. האם חדות הראייה מוטרדת? זה ניתן להעריך במהירות ובדיוק על ידי בדיקת הקריאות של הטקסט בעיתון לחולים. שגיאות השבירה הם תיקנו בעזרת משקפיים או חור stenopaque. ירידה בחדות הראייה עשויה להצביע על פתולוגיה מסוכנת.
  2. האם גלגל העין כואב? נוכחות של כאב היא תמיד סימפטום שלילי. בעין יכול להיות גם גוף זר. גירוי פשוט לעתים רחוקות גורם לכאב בעין.
  3. האם התלמיד מגיב לאור? היעדר תגובה זו או האטתה החדה מהווים סימנים שליליים.
  4. האם הקרנית מושפעת או לא? כדי לעשות זאת, השתמש טיפות עיניים פלואורסצין. התבוסה של הקרנית עשויה להיות בגלל טראומה או כיב.

שאל את המטופל על טראומה, פריקה מן העיניים, מצב הבריאות ואת התרופות שהוא לוקח; אל תשכח למדוד את לחץ הדם.

אם יש לך ספק, מיד להתייעץ עם חולה עם מומחה.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36], [37]

טיפול באדמומיות העיניים

טיפול אדמומיות של העיניים עם דלקת הלחמית

בדרך כלל, אנטיביוטיקה משמשים, למשל chloramphenicol בצורה של טיפות 0.5%, אשר מוחדרים בעין כל 3 שעות, ובלילה אני משחה% משמש. עם זיהום chlamydial, החולה הוא prescribed tetracycline 250 מ"ג כל 6 שעות בפנים, וגם בצורה של משחה 1%, אשר שפכו עפעפיים כל 6 שעות לפחות 1 חודש. כאשר תנאים אלרגיים יש להשתמש cromolyn נתרן בצורה של 2% טיפות עיניים, אשר להחדיר לאחר כל 6 שעות.

טיפול באדמומיות בעין בקראטיטיס

בזיהום עם הרפס זוסטר, acyclovir מצוין. לגבי כיבוע הסתעפות עם זיהום הרפס סימפלקס. תרופות Cycloplegic יכול לעזור להפחית את הכאב הקשור עווית רירית ולמנוע התפתחות של הידבקות עם קשתית העין.

טיפול באדום העיניים בגלאוקומה זוויתית סגורה

Pilocarpine - 4% הפתרון הוא החדיר בעין כל שעה (עם זווית ניקוז חסום נפתח); אצטזולמיד, 500 מ"ג מיד (וכאשר להקיא תוך שריר), ולאחר מכן 250 מ"ג כל 8 שעות.הצטטולמיד מפחית את היווצרות המים בחדר הקדמי של העין. לאחר הורדת לחץ תוך עיני, אירידקטומיה היקפית מבוצעת על ידי תרופות (לעיתים היא מבוצעת כהתערבות חירום, אם לא ניתן להפחית לחץ תוך עיני על ידי תרופות). במבצע זה, להסיר חתיכה קטנה של הקשתית בסעיף "12 שעות" בשתי העיניים, אשר מסייע לשחזר את מחזור הדם הרגיל של הנוזל.

טיפול באדום של העיניים עם דלקת חריפה חריפה

המטרות של הטיפול הן למנוע פגיעה בעין עקב תהליך דלקתי ממושך. במקרה האחרון, יש את האפשרות לשבור את זרימת הנוזל לתוך העין, אשר יכול להיות בגלל ההתפרצות של גלאוקומה, כמו גם הנוכחות של הידבקויות נוצרו בין קשתית העדשה. טיפול אדמומיות בעין ביצע הורמונים בסטרואידים: למשל: פתרון 0.5% של פרדניזולון מוטמע לתוך העין כל 2 שעות, וכתוצאה מכך לירידה של שינויים דלקתיים (כאב, אדמומיות, היווצרות exudate). למניעת הידבקויות (synechiae) בין הקשתית לבין תלמיד של העדשה מוחזק במצב מורחב עם 0.5% cyclopentolate פתרון (Cyclopentolate) 1-2 טיפות לשעה עוד סימפטומים דלקת הקשתית לא להקטין. דרגת השינויים הדלקתיים נבחנת עם בדיקה סדירה של העין עם מנורת סדק.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.