Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

העין

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

העין (oculus, עיניים יוונית) מורכב גלגל העין ואת העצב הראייה עם ממברנות שלה. גלגל העין (בולבוס אוקולאי) הוא עגול, עם מוטות הקדמי פולוס האחורי בו. הקוטב הקדמי מתאים לנקודה הבולטת ביותר של הקרנית, הקצה האחורי הוא צדדי לנקודת היציאה מעין העין האופטית. הקו המחבר נקודות אלה נקרא הציר החיצוני של גלגל העין (ציר bulbi externus). זה כ 24 מ"מ והוא במישור של מרידיאן של גלגל העין. הציר הפנימי של גלגל העין (ציר bulbi internus), המשתרע על פני השטח האחורי של הקרנית אל הרשתית, הוא 21.75 מ"מ. בנוכחות ציר פנימי ארוך יותר, קרני האור לאחר השבירה בעין לאסוף את המיקוד מול הרשתית. ראייה טובה של אובייקטים אפשרית רק במרחק קצר - קוצר ראייה, קוצר ראייה (מהמיופס היווני - עין דופקית). אורך המוקד של קוצר הראייה קצר יותר מהציר הפנימי של גלגל העין.

אם הציר הפנימי של גלגל העין הוא קצר יחסית, ואז קרני האור לאחר שבירה לאסוף להתמקד מאחורי הרשתית. החזון במרחק טוב יותר מאשר קרוב, זה היפראופיה, היפרמטרופיה (מן המטרון היוונית - למדוד, אופס - סוג, opos חזון). אורך המוקד של רוחקים ארוך יותר מאורך הציר הפנימי של גלגל העין.

הגודל האנכי של גלגל העין הוא 23.5 מ"מ, הממד הרוחבי הוא 23.8 מ"מ. שני גדלים אלה נמצאים במישור של קו המשווה.

לבודד את הציר האופטי (ציר אופטיקוס) של גלגל העין - המרחק מקוטב הקדמי שלה אל הפוזה המרכזית של הרשתית - נקודת הראייה הטובה ביותר.

גלגל העין מורכב מממברנות המקיפות את גרעין העין (לחות מימית בתאים הקדמיים והאחוריים, העדשה, הגוף הזגוגי). ישנם שלושה פגזים: fibrotic חיצוני, כלי דם בינוניים רגישים פנימיים.

trusted-source[1], [2]

קרום סיבי של גלגל העין

קרום סיבי של גלגל העין (tunica fibrosa bubi) מבצע תפקיד מגן. החלק הקדמי של זה שקוף והוא נקרא הקרנית, ואת החלק האחורי גדול בשל צבע לבנבן נקרא כיס המרה, או sclera. הגבול בין הקרנית לסקלרה הוא חריץ צפצפני רדודי (sulcus sclerae).

הקרנית (קרנית) היא אחת המדיה השקופה של העין, והיא נטולת כלי דם. יש לו צורה של שעון זכוכית, קמור מלפנים וקעור מאחורי. קוטר הקרנית הוא 12 מ"מ, עובי הוא על 1 מ"מ. השוליים ההיקפיים - איבר הקרנית (hmbus crenella) מוכנס לחלק הקדמי של הסקלרה, שאליו עובר הקרנית.

קורניאה

Sclera (sclera) מורכב רקמת חיבור סיבי צפופה. בחלק האחורי של זה יש חורים רבים שדרכם חבילות של סיבים של עצב הראייה לצאת ולעבור את כלי. עובי הסקלרה בנקודת היציאה של העצב האופטי הוא בערך 1 מ"מ, ובאזור קו המשווה של העין ובחלק הקדמי הוא 0.4-0.6 מ"מ. על הגבול עם הקרנית בעובי הסקלרה יש ערוץ עגול צר מלא בדם ורידי, סינוס ורידי של הסקלרה, או תעלת הקסדה.

סקלרה

קרום כלי הדם של גלגל העין (tunica vasculosa bulbi oculi) עשיר בכלי דם ופיגמנט. זה ישירות מבפנים אל סקלרה, שבה הוא התמזגו היטב בנקודת היציאה מן העצב האופטי של עצב הראייה ועל גבול הסקלרה עם הקרנית. ב choroid, שלושה חלקים נבדלים: כלי הדם עצמו, הגוף הרירי ואת הקשתית.

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7], [8]

למעשה, הצ'ורויד

(chroidea) רירית החלק האחורי הגדול של sclera, אשר spliced משוחרר, ומגביל מתוך מה שנקרא שטח כלי הדם (spichium perichoroideale) שקיים בין הפגזים.

בהרכב של קרום כלי הדם עצמה, שלוש שכבות של lamina נבדלים : כלי הדם, כלי הדם וכלי הדם נימי. הצלחת הסופר-וסקולארית מחוברת לסקלרה. הוא נוצר על ידי רקמת חיבור סיבי רופף עם מספר רב של סיבים אלסטיים, fibroblasts ותאי פיגמנט. הצלחת הווסקולארית מורכבת מעורקים וורידים משולבים הנמצאים ברקמת חיבור סיבית רופפת. צרורות של myocytes חלקה ותאי פיגמנט נמצאים גם בצלחת זו. צלחת נימי כלי הדם נוצר על ידי נימיות של קוטר שונה, ביניהם יש fibroblasts שטוח.

בין choroid לבין הרשתית יש מה שנקרא הבסיס הבסיסי עם עובי של 1-4 מיקרומטר. השכבה החיצונית (האלסטית) של המתחם מורכבת מסיבי אלסטיים דקים, המגיעים לכאן מהצלחת נימי הדם. השכבה האמצעית (הסיבית) של המתחם הבסיסי נוצרת בעיקר על ידי סיבי קולגן. השכבה הפנימית הצמודה לרשתית היא צלחת בסיסית.

הגוף המצוין (corpus ciliare) הוא החלק העבה באמצע של קרום כלי הדם הממוקם מאחורי קשתית העין בצורת כרית עגולה באזור המעבר הקרנית אל העורקים.

הגוף המרגיני מובחן בחלקו האחורי - המעגל הסילוני והחלק הקדמי - הכתר המרגי. צוואר הרחם (orbiculus ciliaris) יש את המראה של רצועת מעגל מעובה 4 מ"מ רחב, אשר עובר אל קיר כלי הדם תקין. החלק הקדמי של הגוף הרירי יוצר כ -70 מעובה בכיוון רדיאלי בקצות הקפלים של עד 3 מ"מ כל אחד - הכרות של תהליכי cilia. תהליכים אלה מורכבים בעיקר של כלי הדם ויוצרים כתר רירי (קורונה ciliaris).

מן התהליכים המיליריים, בולט בחופשיות לתוך חלל החדר האחורי של העין, סיבי רקמת החיבור להרכיב את הלהקה הסרבית (זונולה ciliaris) או את זינום ליגמנט לעזוב. סיבים אלה משולבים בכמוסה של העדשה לאורך כל היקפה. בין סיבי רצועת הלהקה יש חריצים צרים מלאים לחות מימית, העולים מתוך נימי התהליכים המיליריים.

שריר ריסים מתרחש בגוף הריסים עבה (m. Ciliaris), מורכב חבילות שזורות קשות להחליק תאי שריר. עם התכווצות השריר, מתרחשת התאמה של העין - הסתגלות לראייה ברורה של חפצים הנמצאים במרחקים שונים. בשריר הרירי, מבודדים, מעגלי ורדיאלי חבילות של תאים שרירים (חלקה) לא מבודדים מבודדים. מרידונל חבילות (האורך) שרירים - (fibrae meridionales, ים fibrae longitudinales "סיבים» .) של השריר הזה מקורן בשולי הקרנית בלובן העין ו ארוג לתוך דמית החלק הקדמי. על ידי צמצום דמה חבילות שרירים אלה שנעקרו קדמיים, וכתוצאה מכך המתח מופחת של מחוך ריסי, אשר חזק עדשה. כמוסה של העדשה בעת ובעונה אחת מרגיע, העדשה משנה את העקמומיות שלה, הופך קמור יותר, ואת כוח השבירה שלה עולה. סיבים מעגליים (סיבי מעגלים סיביים), המתחילים בסיבים "מרידים", ממוקמים פנימה מאלה בכיוון עגול. עם התכווצותם, הם מצמצמים את הגוף הרירי, מקרבים אותו אל העדשה, אשר מסייעת גם להרפיית קפסולת העדשה. סיבים "רדיאליים" (רדיאליי fibrae) מתחילים מהקרנית והסקלרה באזור זווית הקשתית איריס. אלה צרורות שריר חלקה ממוקמים בין צרורות meridional ו עגול של השריר המילירי, מביא צרורות שלהם קרוב יותר עם התכווצות שלהם. בהווה בעובי של הגוף הרירי, סיבים אלסטיים להפיץ את הגוף המרגיע תוך הרפיה השרירים שלה.

אייריס הוא החלק הקדמי ביותר של הצ'ורויד, גלוי דרך הקרנית שקוף. יש לו את הדיסק עם עובי של 0.4 מ"מ, להציב את המטוס הקדמי. במרכז העין יש חור עגול - התלמיד (תלמיד). קוטר התלמיד אינו יציב.

Radužka

trusted-source[9], [10], [11]

הקונכייה הפנימית של גלגל העין

(. Interna Tunica, ים sensoria bulbi) נדן פנימי (רגיש) של גלגל העין, או ברשתית (הרשתית), מתאים בחוזקה עם הצד הפנימי אל דמית בשלמותו - ממקום היציאה של עצב הראייה עד קצה האישון. ברשתית, הקיר הקדמי של שלפוחית המוחין בפיתוח מופרד שתי שכבות (עלה): חלק הפיגמנט החיצוני (רטיניטיס pars), וקשה מסודר בתוך חלק עצבים רגיש, שנקרא (pars אנורקסיה). לפיכך לתפקד vschelyayut גדול חלק חזותי אחורי של הרשתית (pars רשתיות אופטיקה), הכוללים אלמנטים רגישים - kolbochkovidnye תאים חזותיים rodshaped (מוטות קונוסים), ונמוכה - "עיוורת" רשתית נטולת מוטות קונוסים.

הרשתית של העין

החלק הפנימי של גלגל העין הוא מלא לחות מימית, אשר בתאים הקדמי האחורי האחורי של גלגל העין. יחד עם הקרנית, כל אלה הם תצורות אור refracting התקשורת של גלגל העין. החדר הקדמי של גלגל העין (המצלמה הקדמית bulbi) המכיל הומור מימי (הומור אקווסוס) ממוקם בין הקרנית בחזית הקדמי של הקשתית מאחורי. על ההיקף, שבו נפגשים קצוות הקרנית והאיריס, החדר מוקף ברצועה דמויית מסרק (פקטנציום אירידיס). בין צרורות הסיבים של רצועה זו יש סדקים מוקפים בתאים שטוחים - חללים בזווית הזוויתית-איריס (spatia anguli iridocornealis, מרחבי המזרקה). דרך החללים האלה, לחות מימית מן החדר הקדמי זורמת לתוך הסינוס הווריד של sclera (סינוס ונוסוס sclerae, תעלת הקסדה), וממנה זה נכנס ורידים נימיים הקדמי.

דרך הצמצם של התלמיד, החדר הקדמי מתקשר עם החדר האחורי של גלגל העין (מצלמה bulbi האחורי), אשר ממוקם מאחורי קשתית העין, והוא מוקף מאחור על ידי העדשה. החדר האחורי מתקשר עם רווחים בין הסיבים של הלהקה המצרית המחבר את הקפסולה העדשה (כמוסה) עם הגוף הרירי. מרחבים מרווחים (spatia zonularia) מופיעים בחריץ עגול (הערוץ הזעיר) העובר לאורך הפריפריה של העדשה. הם, כמו גם החדר האחורי, מלאים לחות מימית, אשר נוצר עם השתתפות של כלי דם רבים נימים, שוכב בעובי של הגוף מסוננים.

ממוקם מאחורי גלגלי העין, העדשה יש את הצורה של עדשה biconvex, אשר יש כוח השבירה האור גדול. המשטח הקדמי של העדשה (הפנים הקדמי lentis) ואת הנקודה הבולטת של זה - מוט הקדמי (פולוס הקדמי) פונים לכיוון החדר האחורי של גלגל העין. את פני השטח קמור יותר (פנים האחורי) ואת הקצה האחורי של העדשה (פולוס האחורי lentis) לדבוק פני השטח הקדמי של הזגוגית.

עדשה

זגוגי (קורפוס vitreum), מצופה על הפריפריה של הממברנה הוא בתא הזגוגית של (bulbi המצלמה vitrea) גלגל העין מאחורי העדשה, שבו חסיד בחוזקה אל פני השטח הפנימי של הרשתית. העדשה נלחץ אל החלק הקדמי של ההומור זגוגי, אשר במקום זה יש דיכאון בשם hossoidea פוסה. ההומור הזגוגי הוא מסה דמוית ג'לי, שקופה, נטולת כלי דם ועצבים. כוח השבירה של הזגוגית קרוב המדד השבירה של הומור מימית ממלא את החדר העין.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.