Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

יבלות מדממות על הרגליים והידיים

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג, אונקודרמטולוגיה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

יבלות הינן נגעים בעור הנגרמים כתוצאה מחיכוך ולחץ בו זמנית, וייבלות של דם או דם מכונים יבלות רטובות עם היווצרות שלפוחית המכילה נוזל עם דם (שלפוחית או בולה).

גורם ל יבלות מדממות

הסיבות העיקריות להופעת יבלות עקובות מדם בכפות הרגליים הן נעליים שהותקנו בצורה לא טובה: בהונות או עקבים צמודים, סוחטים, עם עקב מחוספס ותפרים פנימיים, או ישיבה גרועה בכפות הרגליים, עם תנועת כף הרגל בתוך הנעל בעת הליכה. המראה של יבלות כאלה מתחת לאצבעות הגדולות מעורר עקבים גבוהים. [1]

בנוסף, פעילות גופנית מוגברת, המגבירה את חיכוך העור, יכולה לגרום גם להיווצרות שלפוחיות דם. זה חל, קודם כל, על יבלות רטובות  על העקב .

אז, לרצים יכולים להיות יבלות עקובות מדם על העקב: מתח בשרירי השוקיים מעביר מתח נוסף לגיד אכילס, מה שמושך את עצם העקב של כף הרגל יותר ויותר מהר (מה שמוביל לחיכוך מוגבר של העור המכסה אותו).

ויבלות עקובות מדם על הידיים מופיעות בתהליך של עבודה עם כלים או במהלך פעילות ספורטיבית עם קליפות, המלווה בחיכוך חוזר (חיכוך) ולחץ מכני על עור כפות הידיים ו / או האצבעות. [2]

גורמי סיכון

בנוסף לנעליים (או חדשות, עדיין לא שחוקות) ושימוש יתר, גורמי הסיכון לשפשוף עור בכפות הרגליים, בעקבים או בהונות - וכתוצאה מכך שלפוחיות ויבלות - כוללים הזעת יתר  בכפות הרגליים  (עור רטוב נוטה יותר לפגוע בגלל הזעה מוגברת, הגברת החיכוך) ושינויים פתולוגיים שונים במבנים האנטומיים של כפות הרגליים, המובילים  להפרעות בתנועת כף הרגל , כלומר הביומכניקה הרגילה שלה. [3]

הכוונה לנוכחות  רגליים שטוחות , הלוקס ולגוס, עיוות הגלונד (גדילה אוסטאוכונדרית בגב העקב), הבוהן של מורטון (כאשר הבוהן השנייה ארוכה מהגדולה), איחוד לא נכון של שבר ישן וכו '.

המראה התכוף של יבלות עקובות מדם מתחת לבוהן הראשונה של כף הרגל עשוי להיות תוצאה של מגבלה תפקודית אורתופדית ידועה במפרקי האצבעות הגדולות (hallux limitus), מה שמפחית את גמישותן במהלך התנועה ומגביר את הלחץ המכני על הרקמות הרכות.

עודף משקל גם מגביר משמעותית את הלחץ על כפות הרגליים.

פתוגנזה

עור כף הרגל נתון ללחץ, חיכוך וגזירה בעת הליכה, מה שעלול להוביל בסופו של דבר לפגיעה שלפוחית בעור.

שלפוחיות חיכוך נגרמות כתוצאה ממתח גזירה מוגזם בין השכבה הבסיסית של העור (הנמוכה ביותר) לשכבת הקרנית (העליונה). שכבות העור הסמוכות לשכבה הדוקרנית של האפידרמיס (שכבה spinosum) רגישות ביותר לגזירה. כאשר שכבה זו מופרדת מהרקמות הבסיסיות, פלזמה (נוזל שקוף) מתפזרת מהתאים. זוהי שלפוחית יבלות נפוצה. [4]

הפתוגנזה של שלפוחיות דם קשורה לעובדה שכאשר עור כף הרגל יוצר קשר עם הנעליים, נוצר כוח גזירה, שחוזר על עצמו באופן מחזורי במהלך ההליכה, משפיע על השכבות העמוקות יותר של הדרמיס ופוגע בתאיהם. כאשר רקמות אזורי החיכוך המוגבר של כף הרגל - על מפרקי אצבעות הרגליים, על בליטות הגרמיות של החלק האחורי של העקב, על כריות הרגליים - אינן יכולות לעמוד יותר בכוח החיכוך והלחץ, קרעים מיקרוסקופיים ( הפרדת תאי העור) מתחילים להופיע בשכבה הבסיסית של הדרמיס, מה שמוביל להיווצרות החלל.

הימצאות הדם בו - קריסת דם - מצביעה על כך שהלחץ הוביל לפגיעה בשלמות כלי הדם הקטנים ובהרדמות ורידים של השכבה הפפילרית והרטיקולרית של הדרמיס, הדם נכנס לאפידרמיס (מכתים את תאיו עקב דימום מקומי) ויצא לחלל השלפוחית, שם הוא התערבב עם הפליטה הרגילה.

תסמינים יבלות מדממות

הסימנים הראשונים, ליתר דיוק, קודמו של השלפוחית, הם אזור אדמדם וחם למגע של העור במקום המשופשף (על הרגל או על הידיים).

התסמינים העיקריים של יבלות עקובה מדם הם נפיחות מקומית, כאבים, הצטברות נוזלים בין שכבות העור והופעת שלפוחית מלאה בדם.

השלכות וסיבוכים

ההשלכות של שלפוחית מתפרצת או מנסה לחדור אותה היא זיהום עם חיידקי עור חובה נפוצים, למשל סטפילוקוקים, כמו גם כל שאר החיידקים של הסביבה. התפתחות הזיהום באה לידי ביטוי בהתפשטות של היפרמיה ובצקת מוגברת (נפיחות) של העור והרקמה התת עורית סביב התירס, שהאדמומיות והכאבים שלה הופכים להיות עזים יותר.

סיבוכים של זיהום גורמים לדלקת מוגלתית. אצל אנשים הסובלים מסוכרת, זה יכול להוביל לגנגרן, עם חסינות מוחלשת, להתפתחות אלח דם.

אבחון יבלות מדממות

האבחנה מוגבלת לבדיקה גופנית של האיבר, שכן יבלות הינן אבחנה קלינית.

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה דיפרנציאלית כוללת אריתרודיססטיה של כף היד-פלנטרית ( תסמונת כף היד-פלנטרית ), שהיא תופעת לוואי של כמה תרופות ציטוסטטיות המשמשות בכימותרפיה של סרטן; דרמטוזיס דימומי בולוע המושרה על ידי הפרין או פמפיגואיד בולוזי .

למי לפנות?

יַחַס יבלות מדממות

הטיפול הנכון ביותר ליעל דם הוא לאפשר לה להחלים תוך מספר שבועות: התנאים עקרים בשלפוחית, הנוזל נספג בהדרגה, המיטוזה מתרחשת עם היווצרות תאי עור חדשים, וקרום השלפוחית מתייבש בהדרגה. ונעלם עם הזמן. אך בעוד שיח הדם מרפא בצורה זו, יש להגן עליו - בעזרת טיח הידרוקולואיד מיוחד  Compid  (Compeed), Reliance, Alpe, Milplast תירס, Septona וכו '.

כדי להפחית את הכאבים, מומלץ למרוח קרח על היח או ליטול משככי כאבים כמו  איבופרופן  או תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות אחרות עם הקלה על הכאבים.

אם, כפי שקורה לעתים קרובות, השלפוחית מתפרצת באופן ספונטני, קליפתה אינה מוסרת בשום אופן, שכן הריפוי מתחתיה מתרחש מהר יותר וללא סיבוכים.

הדעות בנוגע לנקב של שלפוחית מדממת - כשהיא מפריעה להליכה - מנוגדות באופן מוחלט. חלק מהרופאים רואים בניסיונות לפתוח אותו כהליך מסוכן בשל איום הזיהום, ולכן הם ממליצים להתייעץ עם רופא.

אם בכל זאת, הוחלט להיפטר מכאבי שלפוחית לוחצת על ידי ניקובו, יש לעשות זאת בעזרת מחט סטרילית ממזרק - במישור אופקי בחלק התחתון של השלפוחית (מבלי לגעת בפגוע עור) - עם טיפול מקדים על פני השטח שלו באלכוהול רפואי או וודקה וטיפול לאחר מכן באותו אלכוהול או תמיסת אלכוהול של פרופוליס. מלמעלה התירס נסגר עם תחבושת סטרילית, או יותר טוב בעזרת טיח חיידקי או קולואידי.

בסימני הדלקת הקטנים ביותר, שיחת הדם משומנת במשחות כגון טטרציקלין,  לבומקול  (לבוזין), באנוצין, אופלוקאין או משחה אנטיביוטית אחרת  , כמו גם משחה או קרם עם סולפטתיאזול כסוף (סולפרגין, ארגוסולפן וכו ').

מְנִיעָה

כדי לא לשפשף את כפות הרגליים לפני הופעת יבלות עקובות מדם, הנעליים צריכות להתאים לך, וזה נוגע לא רק לגודלן ולמלאותן. קרא עוד בפרסום -  כיצד לבחור נעליים נכון.

בנוסף, בכל סלון אורטופדי ניתן לרכוש מדבקות סיליקון מיוחדות על עקבי הנעליים כדי להגן על העקב מפני חיכוך עור חזק מגיד אכילס והופעת שלפוחיות ויבלות עקובות מדם.

אם כפות הרגליים שלך מזיעות מאוד, תרופה יעילה להזיע ברגליים יכולה לעזור. .

ועוד. אם יבלות, כולל עקובות מדממות, מופיעות לעיתים קרובות מאוד ולא משנה באיזו נעל אתה נועל, עליך להתייעץ עם רופא רגל או  רופא רגל., שיזהה את הבעיה ויעזור לפתור אותה.

וכדי שלא יופיעו יבלות מדממות על הידיים שלך, כשאתה מתחיל לעבוד עם כלים, אתה רק צריך לשים כפפות.

תַחֲזִית

שיחת הדם מתרפאת תוך חודש בערך, כך שהפרוגנוזה לנגע עור זה טובה. נכון, זה לא נכלל שעם הזמן, במקום הזה, אתר של היפרקרטוזיס (קרטיניזציה מוגברת) עם היווצרות יבלות עור אחרות, אך כבר יבשות, אינו נכלל.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.