^

בריאות

מחלות עור ורקמות תת עוריות (דרמטולוגיה)

גירוד של שק האשכים אצל גברים

בין מחלות העור והרקמות התת עוריות ב-ICD-10, גירוד מובחן בנפרד, אם כי הוא סימפטום משני של מחלות דרמטולוגיות. 

יבלות יבשות בידיים

אם היבלת הרגילה בצורת שלפוחית נוצרת בגלל חיכוך, אז ליבלות יבשות קשות על הידיים - על הידיים והאצבעות - מקורן מעט שונה ומטופל בצורה שונה.

שיער אפור אצל ילדים

האם לילד יכול להיות שיער אפור? כן הם יכולים. למה הם מופיעים ומה זה אומר? המשמעות היא שבזקיקי השיער רמת פיגמנט המלנין, שצובע את השיער, מופחתת או נעדרת לחלוטין.

סדקים בציפורניים של הידיים והרגליים

ציפורניים, כמו תסרוקת, צריכות להיות תמיד ללא דופי - וזה אינדיקטור לא רק לטיפוח, אלא גם לבריאות הכללית של אישה. אבל מה אם מופיעות בעיות בלתי צפויות - למשל, סדק בציפורן? יתר על כן, מה אם אין שיטות ביתיות שיעזרו להתמודד עם המזל?

גירוד ברגליים - כתסמין למחלה

גירוד בעור מביא לא רק ייסורים פיזיים. לעתים קרובות זה גורם לאי נוחות פסיכולוגית. אחרי הכל, הסימפטום עצמו לא עובר, מאלץ אדם להיתלות במחשבות על איך להסיר תחושות לא נעימות (לא תמיד ולא תמיד נוח לעשות את זה בכל מקום) וממה הן יכולות להיגרם.

גירוד ברגליים: טיפול

טיפול יעיל בגרד ברגליים אינו אפשרי ללא אבחנה מדויקת. אחרי הכל, הטיפול בעקיצות חרקים שונה מהותית מהטיפול במחלות עור, איברים פנימיים

שיער אפור בגיל צעיר: סיבות, טיפול

נוכחות שיער אפור קשורה גם למתח יתר עצבי ולגורמי דחק שליליים, ולמרות שלפרצי אדרנלין תכופים יש השפעה מזיקה על המלנוציטים, עם זאת, היכולת להאפיר מיד מצער אינה נתמכת על ידי המחקר.

גירוד וקילוף של העור

גירוד וקילוף של הראש - מופיעים על רקע של סבוריאה דרמטיטיס עקב תת תזונה, חוסר איזון הורמונלי, הרגלים רעים, פסוריאזיס, אקזמה או גזזת.

פצע לאחר הסרת יבלת

לאחר איזה פרק זמן הפצע צריך להחלים לאחר ההסרה? איך להגן על עצמך מפני השלכות לא נעימות אפשריות?

יבלת ויראלית: גורמים, טיפול

ניאופלזמות שפירות בצורה של גידולים מעוגלים קטנים עם משטח שטוח, גושים על הרגליים או עם קצה חד, בצבע בשר, המופיעים על העור או הקרום הרירי נקראים אחרת, בהתאם למראה, יבלות, פפילומות, קונדילומות.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.