^

בריאות

מחלות עור ורקמות תת עוריות (דרמטולוגיה)

קרקפת מגרדת וקשקשים: גורמים, טיפול

כאשר רופאים מדברים על דלקת גרד ועל פיזור מפושט של העור בקרקפת, זה אומר שלמטופל יש גירוד וקשקשים. ותסמינים אלה שאינם מדבקים, אך לא נעימים ביותר, נצפים לעתים קרובות מאוד ומופיעים מכמה סיבות.

פצעונים לאחר ניקוי פנים

כאשר הולכים על ניקוי פנים קוסמטי, אנו מצפים להיפטר מאלמנטים ותצורות מיותרות, כולל סוגים שונים של פריחות. ככלל, התוצאה מצדיקה את הציפיות שלנו. אבל זה קורה גם הפוך: אקנה לאחר ניקוי הפנים נוצר בכמות גדולה יותר מאשר לפני הביקור במספרה. למה זה קורה ואיך להימנע מגורל לא נעים?

איך ומה ניתן להסיר יבלות בבית?

המראה על פני העור של מוקדי צמיחה של קרטינוציטים אפיתל בצורת יבלות היא בעיה דרמטולוגית נפוצה מאוד. ורבים מתעניינים כיצד להסיר במהירות יבלת, ובאילו אמצעים ושיטות זמינים ניתן לעשות זאת.

יבלת כואבת

יבלות כואבות לרוב רטובות (רטובות) - עם היווצרות שלפוחית באזור של לחץ מוגזם או חיכוך של העור, אך יבלות יבשות, בעיקר יבלות הליבה, עלולות לגרום לכאבים גם בהליכה.

יבלת פנימית

יבלת יבשה - עקב נוכחות של מוט תוך עורי הנוצר מהצטברות של קרטינוציטים בעור מת, הוא מוגדר לעיתים כיבלת פנימית.

יבלת מים בילדים ומבוגרים

יבלת מים כואבת היא אזור מוגבל על העור בצורה של בועת נוזל הנוצרת באזור של לחץ או חיכוך חוזרים ונשנים.

הסרת יבלות עם חנקן נוזלי

אחת משיטות החומרה להיפטר מיבלות היא השמדתן באמצעות נוזל קריו כמו חנקן נוזלי, שטמפרטורה של -195.8 מעלות צלזיוס במצב צבירה זה.

יבלות קשה אצל מבוגרים וילדים

כפי שאתה יודע, תירס מחולקים לרטוב (רטוב) ויבש (קשה). לפיכך, יבלת קשה - עיבוי של השכבה החיצונית (הקרנית) של האפידרמיס, המורכבת מקרטינוציטים מתים - היא יבלת יבשה.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.