Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כיצד לבחור את הנעליים הנכון?

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

בריאות רגליו תלויה עד כמה נכון אדם בוחר נעליים. אם הגרביים של הנעל צרות, העקבים גבוהים מדי, ואת המפרשים נעשות באופן שגוי, אפילו הרגליים הבריאים בסופו של דבר להפוך לגפיים עם מגוון רחב של מחלות. כיצד לבחור את הנעליים הנכון?

לבחור את הנעליים הנכונות

trusted-source[1], [2]

העיקר הוא לנחש עם הגודל

כדי לבחור נעליים בהתאם לגודל, יש צורך כי המרחק בין אצבע הנעל לבין קצה הבוהן הגדולה היא לא פחות בגודל של הציפורן של האגודל אותו.

אל תעשה פשרות ובחר נעליים צמודות, גם אם זה מאוד יפה. זה מאיים על היווצרות של יבלות, התקשות העור ואת התירס. נעליים מרווחות יותר אדם צריך על מנת להקטין את העומס מן האגודל, אשר כאשר הליכה מהלכים קדימה כחצי סנטימטר. כיצד לבדוק נעליים עבור רוחב?

חשוב שהנעליים עשויות חומר טוב ורזה, אך עמיד. ואז, לשים על נעליים או נעליים, אתה יכול לבדוק את הנעליים עבור נכונות הבחירה ברוחב.

לעשות את זה ככה. שים את הנעליים שלך וטאטא במרץ את האצבע עד העצם על האגודל. הנעל הנכון צריך קמטים מעט לאורך הקו של התרגיל. אם זה לא קרה, אתה כנראה בחרה נעליים צמוד מדי. וזה - הסיכון של היווצרות של תירס, יבלות, מומים של כף הרגל והרגליים.

איכות הפנקס

הנעל צריכה להיות מורכבת של חלקים. החלק שמגיע מהאצבעות חייב להיות רחב יותר מזה שבאזור העקב. לפיכך, את insole ואת הנעל חייב להיעשות בצורת רגל. אחרת, הרגל תתעייף והאדם ירכוש מחלות שמעולם לא חשד קודם לכן. לכן, אתה לא צריך לשמור ולקנות נעליים זולות, אחרת הכסף הזה אז צריך להיות השקיע על תרופות.

איכות חומרי הנעלה

נעליים צריך להיות עשוי עור או בד טבעי, כך הרגל יכולה לנשום. הוא לעולם לא יוכל לנשום נעליים מעור. זה גורם הזעה מוגברת ואת ההשפעה של אמבט אדים. ובסביבה כזו לפתח במהירות פטריות חיידקים פתוגניים להכפיל.

זה צריך להימנע, כמו גם לבחור גרביים עשוי בד טבעי. רגליים סינתטיות מאוד לדחוס את הרגל, להגדיל את העומס על כלי הדם, להחמיר ולהאט את זרימת הדם.

כדי לא לגרום הזעה מוגברת של כף הרגל, אתה לא צריך לקנות נעליים על הבלעדי של גומי. גומי outsole גם גורמת את ההשפעה של האמבטיה, אתה צריך לבחור בלעדי חזק וטבעי, למשל, מגומי.

בחירת הנעל הנכון

אם אדם מעורב באופן פעיל בספורט, או אפילו לפחות ריצות, אתה צריך נעלי ספורט נוחות. נעל זה צריך להיות עשוי מחומרים ידידותיים לסביבה. הבלעדית של הנעל הזאת צריכה להיות נוחה, גומי, ואם אדם הולך להרים או ספורט בחורף, הבלעדית עם anti- להחליק יש צורך.

נעלי ספורט צריך להיות בזהירות seamed, והם לא צריכים להיכנס לתוך scars, כדי לא לפגוע ברגל במהלך שפשוף. אחרת, תירס, יבלות, התקשות עלולה להתרחש. התפרים של הנעליים חייב להיות מחוזק היטב, כך שהם לא יכולים להיפרד.

כדי לא לשפשף את העקב במהלך ריצה או תרגילים פיזיים, אתה צריך מגף של גובה בינוני, אבל לא גבוה (באזור העקב). כי, לנגב את העקב, אתה יכול לקבל דלקת של הגידים.

מה צריך להיות שרוך נעלי ספורט?

ראשית, זה פשוט צריך להיות. Lacing מאפשר לך לדמות את מלאות הרגל, אם היא מתנפחת או מתנפחת, או להפך, מפחיתה את השלמות אם הרגל יורדת בעלייה.

הנעל בנעל ימין לא צריך לדחוס חזק את הרגל, כי זה יכול לשבש את זרימת הדם.

נעליים אורטופדיות

נעליים כאלה בהכרח יש מערכת פחת. כאשר אדם פועל, אפילו בקצב איטי, העומס גבוה פי שלושה ממשקל הגוף. אם אדם סובל מעודף משקל, ספלי הברך ועמוד השדרה חווים עומס אדיר, כך שהרגליים בריאות, חשוב לשמור על המשקל תחת שליטה.

הפחת את העומס על עמוד השדרה ואת הברך כוסות על ידי קניית נעליים עם מערכת דעיכת. במקרה זה, שכבת אוויר מופץ לאורך הבלעדי. אז הנעליים לספוג זעזועים ומורות על משטח קשה שבו האדם פועל.

אפילו יותר טוב, אם הנעליים יהיו מתחת למכל ליד העקב כרית עשוי גומי ויסקוזה.

אם אדם עוסקת ריצה כל הזמן, לנוחות, אתה צריך לבחור נעליים כאלה, אשר insole טוב מתכופף. נעליים כאלה יאפשרו לרץ לנוע בחופשיות לכל כיוון, הרגל תהיה דינמית ולא קפואה במקום אחד.

נעליים עבור ספורט פעיל

אם הנעליים יש צורך בספורט, שבו אדם קופץ כל הזמן, פועל באופן פעיל נע בדרך כלל, למשל, במהלך כדורעף, כדורסל או כדור יד, אתה צריך להגן על הרצועות. אתה יכול לעשות את זה עם נעליים אם להרים מודל עם קיבעון אמין של הקרסול.

זה יאפשר לרכך את המכות של הרגליים על משטח קשה, אבל באותו הזמן לנוע בחופשיות ברחבי מגרש המשחקים.

כדי לבדוק את הנעליים האלה פשוט: יש צורך לכופף אותו הבלעדית - זה צריך להיות כפוף במחצית.

אם אדם משחק על מגרש משחקים חורף שבו יש אתרים קור קור, היחיד הוא עבה יותר, שם יש מערכת הקלה נגד החלקה. סולידי כזה מספק ניידות טובה על הכביש עם שינויים הקלה - ירידות ועלי.

נעליים לאימון בחדר הכושר

זה לא צריך להיות כבד, לא עבה, את השם השני של הנעליים לאולם - "להקל". הוא נועד לתנועות מהירות, ולכן הבלעדית של נעליים כאלה צריך להיות דק, קל, אבל חסון, ולא בשום אופן מן הגומי.

אם נעלי ספורט כמו שצריך להיות מותאם נעליים אורתופדיות (רחב יותר על בהונות, כבר העקב) ולתקן את העקב עם רקע נוח - נעליים אלה תפחית את העומס על המפרקים, הרצועות והגידים. וגם מגן על עמוד השדרה ועל הברך כוסות מ overexertion ופציעות הקשורות. הפחתת נעליים אתלטי לתנועה קלה ומהירה סביב החדר צריך להיות תמיד באמצע הרגל סביב העקב.

טיפול על מקבל נעליים נוחות, אתה ממשיך את החיים של הרגליים ולשפר את בריאותם במשך שנים רבות.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.