Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לבומקסול

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.11.2021

לבומיקול יש השפעה מיקרוביאלית וייבוש.

trusted-source[1]

סיווג ATC

D06C Антибиотики в комбинации с другими противомикробными препаратами

רכיבים פעילים

Диоксометилтетрагидропиримидин
Хлорамфеникол

אינדיקציות לבומיקול

הוא משמש לצייר מוגלה להקל על דלקת חמורה; התרופה משמשת לטיפול במחלה (כולל זיהומים עם סוג מעורב של מיקרופלורה) באזור הפצע בשלב הראשון של דלקת.

משחה מקדמת את ההחלמה של פצעי לחץ ופצעים טראומתיים, שחין ופינוקים בשלבים מתקדמים של טחורים, וחוץ מזה תירס או הרפס (עבור הרפס תרופות משמשת אם המחלה מלווה כיבים מוגלתיים - במקרה הזה, זה עוזר לטהר אותם ומאיץ את תהליך ההתחדשות). בנוסף, הוא משמש עבור דלקתיות סגול באוזן החיצונית ופצעונים ססגוניים.

Levomekol משמש כתרופה מקומית לטיפול בלוטות הלימפה דלקת (לימפדניטיס, שיש לו אופי כרוני או חריף). תשומת הלב העיקרית משולמת לטיפול בלימפדנופתיה.

התרופה מקבלת משוב חיובי על השפעתה בטיפול בנגעי הפצע הסגוליים המתפתחים בחלל הפה. משחה עוזר לטפל stomatitis, מחלת חניכיים, כיבים כי יש אופי trophic, ודלקות שונות.

התרופה משמשת גם לניתוחים שיניים כירורגיים - במהלך הסרת או השתלה של השיניים (כחומר המסייע להסיר את הכאב ולהפחית בצקת רקמות).

ב גינקולוגיה הסוכן יכול להיות prescribed כ אנטי מקומי דלקתיות, ריפוי פצעים ו אנטיבקטריאלי - לאחר הליכים כירורגיים שונים או הלידות. לפעמים משחה משמש קולפיטיס - כדי לעכב את הפעילות של microflora פתוגניים.

גברים יכולים להיות תרופות מרשם לטיפול balanitis או balanoposthitis.

trusted-source[2], [3]

טופס שחרור

התרופה מיוצרת בצורה של משחה לעיבוד חיצוני. התרופה ממוקמת צינורות עם נפח של 40 גרם, ובנוסף צנצנות זכוכית עם קיבולת של 0.1 או 1 גרם.

פרמקודינמיקה

לתרופה יש קומפוזיציה מורכבת והיא ניתנת לטיפול מקומי. זה מבטל תהליכים דלקתיים ומראה פעילות נגד חיידקים חיוביים גראם ושלילי: Escherichia coli, Staphylococci ו Pseudomonas aeruginosa.

Chloramphenicol ללא סיבוכים עובר עמוק בתוך הרקמות, לקדם את הריפוי שלהם, בעוד לא לפגוע קירות התא.

ההשפעה האנטי מיקרוביאלית של התרופה נשמרת גם בנוכחות פריקה סוערת והמוני נמק.

מינון וניהול

פצע פתוח הפצע מטופל עם כותנה או בד סטרילי, אשר מראש ספוג במשחה. ההליך הוא כדלקמן - חתיכת כותנה או מפית מוחל על האזור הפגוע, ולאחר מכן קבוע במקום זה, באמצעות תחבושת או תיקון.

אותה שיטה משמשת גם לטיפול furuncles. ראשית, האזור שבו את הרתיחה ממוקם, מטופלים עם חומר חיטוי, ולאחר מכן להחיל אותו גזה, מראש ספוג משחה, ולתקן אותו עם טיח.

בנוסף, התרופה יכולה להיות מוזרק לתוך חללים purulent - זה נעשה עם מזרק דרך הקטטר. לפני נהלים כאלה יש צורך לחמם את המשחה לכיתות טמפרטורה של 35-36 מעלות צלזיוס.

ביצוע תחבושות כאלה כל יום עד חלל הפצע הוא פינה לחלוטין של מוגלה עם המוני נמק. עם שטח גדול של משטח הפצע, החלק היומי של המשחה, כאשר מחושב עבור chloramphenicol, צריך להיות מקסימום של 3 גרם.

Levomecol יש להשתמש במשך 4 ימים מיד לאחר הופעת הנגע. הבסיס ההירו-ססומרי של התרופה אינו מאפשר את השימוש בו במשך יותר מ 5-7 ימים (בשל העובדה כי עם שימוש ארוך יותר, משחה יכול להוביל להתפתחות של זעזוע אוסמוטי באזור של תאים שלמים).

החל מהיום החמישי-השביעי של הטיפול, המטופל עובר לתרופות המסייעות להחזיר את שלמות הרקמה הפגועה.

שימוש בסמים ב- calluses.

התרופה משמשת לעתים קרובות עבור יבלות. כבר נפתח, יבלות blistered צריך להיות מטופלים עם משחה עם מרווחי שנמשך 2-3 שעות (מומלץ ליישם את הסעד עבור תחבושת).

עם צלצול מים, עליך תחילה לנקב אותו בעדינות בשני מקומות, באמצעות מחט סטרילית (אתר הנקב חייב להיות מטופל קודם לחיטוי ביוד או לפתרון ירוק). אחרי זה, אתה צריך להסיר את כל הנוזל ממנו, בעדינות הקשה על הדיסק wadded כדי callus. תירס נוסף הוא לטפל בשפע עם תרופה, ואת האזור המושפע חבוש.

השימוש בתרופה לטיפול בדלקת סינוסיטיס, דלקת או דלקת באוזן.

אם לדלקת יש אופי ססגוני, והיא ממוקמת בחלק החיצוני של האוזן, יש צורך להשרות את דגל הדגל עם הרפואה ולהכניס אותו לאוזן במשך 10-12 שעות. על פי תוכנית דומה, התרופה משמשת סינוסיטיס מקסימילרי.

כאשר מטפלים קר (עם ריר ירוק עבה כי יש הפרדה גרועה), הרופאים יכולים לייעץ הכנסת צמר גפן כותנה צפופה של צמר גפן בתוך הנחיריים. הליך זה אמור להימשך 4 שעות.

שיטות השימוש בתרופה ברפואת שיניים.

לטיפול בפגיעות ריריות אוראלי, ובנוסף, עם השתלה או הסרת שיניים, משחה משפשף פנימה עם תנועות מעגליות בתוך הרקמות הפגועות. יש להשתמש בתרופה למשך 2-3 ימים.

לאחר הטיפול במשך 30 דקות, יש להימנע מאכילה, שתייה ושטיפה של חלל הפה.

שיטות היישום של התרופה באורולוגים ובגינקולוגיה.

כדי לטפל פתולוגיות בעלות אופי גינקולוגי, אתה צריך לטפל במשחה עם ספוגית סטרילית, ולאחר מכן להזריק אותו לתוך הנרתיק. מומלץ להשאיר את קצה גזה שממנו טמפון הוא עשה, מבחוץ, כך ניתן להסיר בקלות רבה יותר.

שינוי תחבושות טמפונים צריך מדי יום, כי הם ספוגים מוגלה ומוצרים של רקמות מתפוררות.

לבומיקול יכול גם להיות מוזרק לתוך חלל הפצע דרך מזרק (משחה חייב להיות מחומם לרמת טמפרטורת הגוף לפני הממשל).

כדי לטפל בשחיקה באזור הצוואר הרחם, התרופה משמשת בזהירות רבה ורק לאחר שהאישה השלימה בדיקה מלאה. התרופה יעילה ריפוי פצעים, אבל methyluracil בו יכול לעורר את המראה של הגידול.

להתחיל את השימוש בתרופות יכול להיות לאחר הליך של colposcopy ובדיקה ציטולוגית.

הטיפול של balanoposthitis מתבצע על ידי התבוננות כמה כללים חשובים. על מנת להשיג את האפקט הרפואי היעיל ביותר, יש צורך לטפל בהכנה עם ניקה באופן בלעדי מן מוגלה עם הפקדה של השטח של הגוף.

עבור הליך הכביסה, פתרון חלש של אשלגן permanganate משמש. בסוף השטח המיובש מיובש ומטופל בשכבה דקה של לבומול. חזור על נהלים דומים צריך להיות 1-3 פעמים / יום. משך מחזור הטיפול נקבע על ידי הרופא.

שימוש משחה לטיפול טחורים.

השימוש של התרופה עם טחורים מוביל שיפורים כאלה:

  • חיסול של חיידקים המעוררים את התפתחות נגעים זיהומיות;
  • חיזוק חסינות מקומית (זה מאפשר לגוף לפעול באופן פעיל יותר בפיתוח של זיהומים שונים);
  • תאוצה של תהליכי טיהור אתרי הפצע בצמתים הטחורים ממוצרים דלקתיים של ריקבון רקמות;
  • את potentiation של חלבון מחייב בתוך התאים של הריריות הריריות ו ממברנות ורידי של המעי, וכתוצאה מכך התהליכים התחדשות מואצת;
  • הפחתת הסיכון של סיבוכים המתפתחים בצורה של שכרות מקומית;
  • חיסול נפיחות, כאב, שריפה וגירוד;
  • ייבוש של רקמות מושפע (ולכן, משחה משמש לעתים קרובות לטיפול עם טחורים טחורים).

כל המאפיינים הנ"ל של התרופה שאתה יכול להשתמש בו לא רק בשלבים המוקדמים של המחלה, אלא גם כדי לייצב את מצבו של החולה לאחר הסרת טחורים מודלקים בניתוח, ובנוסף, במצבים בהם פתולוגיה מיתוספת סיבוכים.

לפני החלת התרופה, אזור אנאלי צריך להיות שטוף עם מים נקיים קריר ולאחר מכן יבשים עם מגבת. טיפול טחורים צריך להתבצע בערב, לפני השינה. אזור אנאלי נוסף צריך להיות סגור עם חתיכת נקי של גזה.

מחזור טיפולי נמשך 10 ימים. במהלך תקופה זו, החמרה של הפתולוגיה זורמת לתוך שלב של הפוגה. לקבלת טיפול ארוך יותר, אתה צריך לקבל אישור מראש מהרופא.

לגמרי להיפטר טחורים, רק באמצעות Levomekol, זה בלתי אפשרי, זה דורש טיפול משולב.

שיטות שימוש בסמים לכוויות.

האלמנט הפעיל העיקרי של התרופה הוא chloramphenicol (levomycetin), שהוא מרכיב אוניברסלי מיקרוביאלית. זה מראה פעילות נגד מגוון רחב של זנים חיידקים, בנוסף כמה וירוסים. זה גם חשוב כוויות ואת העובדה כי התרופה מסוגלת לעורר חסינות.

מרכיב נוסף של התרופה, methyluracil, יש השפעה מגרה על התהליכים של היווצרות ליקוציט עם אינטרפרון. אלה האחרונים יש אפקט antiviral ו immunostimulating, ו leukocytes לעזור להגן על הגוף מפני חיידקים פתוגניים.

יחד עם זה, methyluracil פועל על תהליכי הצמיחה והתאים חלוקה, עקב אשר התחדשות של רקמות בתוך האזור המושפע מואצת.

מרכיבים נוספים של התרופה משפרים את ההשפעה של אלמנטים פעילים, במיוחד כאשר יש מוגלה עם המסה הנרוטית הפצע.

לבומקול יש השפעה טובה על התחדשות וחיטוי נגד רקמות מושפעות, מחלישה נפיחות ומונעת תהליך סגול. הבסיס המימי של המשחה מקדם את ספיגתו המהירה, וגם מפשט את הכביסה.

בשל תכונות אלה, התרופה יכולה לשמש לכוויות בכל דרגה (כולל 3 rd ו 4, שבו דעיכת רקמות נמק מסיבי צוינו). אבל עם דרגה חמורה של פגיעה, הוא משמש רק כאמצעי משלים, יחד עם שיטות של טיפול כללי.

לפני תחילת השימוש בתרופות עבור כוויות, יש צורך לשטוף את האזור הפגוע, ולאחר מכן לכסות אותו עם מפית, מראש טבולה עם משחה. שינוי ההלבשה צריך להיות עד 5 פעמים ביום.

שימוש בתרופות לאקנה.

לעיתים קרובות התרופה משמשת לטיפול באקנה המופיע על הפנים. כדי להחיל משחה יש צורך דייקן, על כתמים הגדולים ביותר עם מוגלה (מומלץ להוציא את הנוהל הזה לפני חלום).

לאחר פתיחת המורסה, יש צורך לטפל בפצע עם משחה.

trusted-source[7], [8]

השתמש לבומיקול במהלך ההריון

מרשם Levomekol בהנקה או הריון מותר רק במצבים שבהם השפעה חיובית על הגוף של האם הוא סביר יותר מאשר התרחשות של סיבוכים אצל הילד או העובר.

משחת נשים מניקות ניתן prescribed כדי לסוך את סדקים הטופס על הפטמות.

התוויות נגד

עיקרי התוויות:

  • נוכחות של רגישות חזקה ביחס methyluracil או chloramphenicol;
  • פסוריאזיס או אקזמה;
  • מחלות המשפיעות על האפידרמיס, ויש להן מקור פטרייתי.

trusted-source[4]

תופעות לוואי לבומיקול

השימוש בתרופה עלול לעורר את הופעת הסימנים לאלרגיה מקומית: גירוד, שטיפה, פריחה בעור, נפיחות מקומית, תחושת צריבה, אורטיקריה, דרמטיטיס ובצקת קווינק.

לפעמים יש גם תחושה של חולשה כללית.

עם התפתחות של ביטויים כאלה, יש צורך להפסיק את הטיפול להתייעץ עם הרופא שלך.

אסור להכניס טמפונים לנרתיק, לפני הטיפול במשחה, אם לחולה יש קיכלי (וזאת בשל העובדה שלבונקול יכול להוביל להתפתחות קנדידיזיס).

trusted-source[5], [6]

מנת יתר

הרעלת יכול להוביל potentiation הסימפטומים של תופעות לוואי.

לונג (יותר מ 5-7 ימים רצופים מייל) תרופות לשימוש חיצוניות קרוב מובילים לפנות רגיש, שבגללו במהלך השימוש הבא של משחות או צורות מערכתיות בסמי שחרור המכילים chloramphenicol עם methyluracil, החולה יכול לפתח סימנים של חוסר סובלנות.

נהלים סימפטומטיים משמשים לטיפול בהפרעות.

trusted-source[9]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

זה נדרש לנטוש את השימוש המשולב של Levomecol ודיכוי תרופות hemopoiesis (כגון sulfonamides, cytostatics ו pyrazolone נגזרים).

trusted-source[10], [11]

תנאי אחסון

לבומיקול צריך להיות מחוץ להישג ידם של ילדים. הטמפרטורות הן מקסימום של 25 ° C.

trusted-source[12]

חיי מדף

ניתן להשתמש ב- Levomecol תוך 24 חודשים מיום ייצור הסוכן הטיפולי.

trusted-source[13]

בקשה לילדים

התרופה אינה מיועדת לילדים מתחת לגיל 3 שנים.

trusted-source[14], [15], [16]

אנלוגים

אנלוגים הכנות תרופה הן Levometil Netranom עם, ובנוסף Lingezin, Streptonitol, Chloramphenicol עם Fastinom 1 Levosin משחת Protegentina.

אנלוגי Levomecola לטיפול במחלות גינקולוגיות או טחורים יכול לפעמים להפוך methyluracil suppositories.

trusted-source[17]

ביקורות

Levomekol מקבל ביקורות טובות מאוד. לעתים קרובות הוא משמש בניתוח. הודות למשחה מבוססת מים, ניתן להשתמש בה לטיפול בנגעים פצעים נגועים מהימים הראשונים של הופעת המחלה. התרופה מבטל ביעילות חיידקים, מפחית נפיחות, exodation, וחוץ מזה זה עוזר להסיר מסות נמק מוגלה.

את התכשיר, בנוסף לניתוח, המשמש ברפואת שיניים וגניקולוגיה אורולוגיה פרוקטולוגיה בנוסף, לטיפול בטחורים (שהושר משח דוחס טחורים מקדמים פתיחה מהירה יותר של פוגה במחלה חריפה ולמנוע את התפתחות הסיבוכים שלה).

ביקורות מצוינות על המשחה נשארים על ידי אנשים שהשתמשו בו לטיפול באקנה. בהתבסס על ההערות שלהם, אתה יכול להבין כי התרופה פועלת ביעילות רבה ככל האפשר, במהירות ביטול abcesses דלקתיים.

קבוצה פרמקולוגית

Другие синтетические антибактериальные средства в комбинациях

השפעה פרמקולוגית

Противомикробные препараты
Противовоспалительные местные препараты

יצרנים פופולריים

Виола, ФФ, ЧАО, г. Запорожье, Украина

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "לבומקסול" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.